Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
ALEKS1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne dec 04, 2005 4:55 pm
Kraj: celje

Tunizija

Napisal/-a ALEKS1 Če mar 15, 2007 11:05 am

Lep pozdrav!
Zanimajo me vaše izkušnje glede počitnic v Tuniziji. Imam kar nekaj vprašanj in upam , da mi boste pomagali. Smo tričlanska družina ( otrok star 10 let) in bi radi preživeli nekje v sredini junija počitnice v Tuniziji oz. na ototku Djerba. Zanima me predvsem, kako je morje takrat in na kaj moramo biti še posebej pozorni. Aja bo pa all inclusive varianta. Hvala vam za vaša mnenja!!!

lp
 
combe
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To sep 30, 2003 11:38 am
Kraj: Logatec

Napisal/-a combe Če mar 15, 2007 11:23 am

Pozdravljen!

No jaz sem bil tri leta nazaj na djerbi, v hotelu isis (4*). Jst sm bil zelo navdušen nad počitnicami dol, ker je res nekaj posebnega, vsaj zame je bilo, ker sem bil prvič v muslimanskem svetu. Hrana je bila uredu, čeprav se jo moraš na začetku malo navaditi, je pa res, da se trudijo ugoditi evropejcem, v 5* hoteluu pa verjetno še bolj. Plaže so neskončne mivkaste, voda daleč nizka, sem mel pa to nesrečo, da smo prišli tja ravno po nevihtah in je bilo morje valovito, pa zmešano z mivko, kar mi osebno ni preveč všeč, ampak so itak veliki bazeni... Paziti moraš na svoje stvari, splača se ti vzeti v hotelu sef (ni bilo drago), in vsekakor it na kakšne izlete (safari, otok flamingov z gusarsko ladjo,...). Če te še kaj več zanima, kar upraši, mam tud slike, če te zanimajo, ti lahko kaj pošljem...
Ajaj, bil sem pa sredi septembra, bilo je vroče, čez 30 stopinj...

lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Če mar 15, 2007 11:26 am

Jaz sem bil dolgo časa nazaj. Ampak 100% se drži nasveta, da piješ le flaširane zadeve; če ne lahko sledi kakšna diareja, še posebej če piješ lokalne čaje v barih kjer se pomiva kozarce le z splakovanjem vode. Priporočam ti kak izlet, ko jezdiš kamele (silno prijazne živali:) le obleci spodaj po možnosti kaj bolj obloženega in debelega, ker te zadeva lahko precej nažuli; pa čuvaj si ženo in otroke še posebej če so blond :)
Ah ja pa privošči si obvezno klimatizirani hotel, če ne boš crknil od vročine
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Deacon Squeeze
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če mar 08, 2007 1:56 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Deacon Squeeze Če mar 15, 2007 12:06 pm

INFINITI je napisal/-a:Jaz sem bil dolgo časa nazaj. Ampak 100% se drži nasveta, da piješ le flaširane zadeve; če ne lahko sledi kakšna diareja, še posebej če piješ lokalne čaje v barih kjer se pomiva kozarce le z splakovanjem vode. Priporočam ti kak izlet, ko jezdiš kamele (silno prijazne živali:) le obleci spodaj po možnosti kaj bolj obloženega in debelega, ker te zadeva lahko precej nažuli; pa čuvaj si ženo in otroke še posebej če so blond :)Ah ja pa privošči si obvezno klimatizirani hotel, če ne boš crknil od vročine


pazi pazi...da nauš nazaj pršu z dvema kamelama namesto z ženo in otrokom :lol: hec
 
Uporabniški avatar
M|t3k
Novinec
 
Prispevkov: 332
Pridružen: Če avg 12, 2004 7:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a M|t3k Če mar 15, 2007 12:25 pm

Glede na to, da imate pri hiši otroka, pazite da greste res junija, ker julija in avgusta se temperature dvignejo blizu 40, kar ne bi bilo pomojem primerno za otroka.
Plaže so večinoma peščene in ima vsak hotel svojo, rezervirano, ki se ne plača. Ima pa (mislim da) vsak hotel tudi bazen/e s sladko vodo, samo tam bo težka dobiti ležalnik, ker so Nemci prehitri zjutraj.
Poskusite pa res iti v hotel, ki ima vsaj 4*, ker sidi slima (3*) recimo se na daleč ognite.
Nasplošno je razlika v čistoči in hrani.
So pa tudi svetle izjeme kot hotel Abir, ki ima 3* in je celo boljši od Maryqueen (3*), v katerem sem bil jaz.

Morate se pa zavedati, da greste v popolnoma drugačen svet. Higiena ne bo ravno na višku, treba bo pit flaširano vodo (ni krize, je zlo poceni), barantanje. To so nekako značilnosti.
Vsekakor pa priporočam izlet s kamelami, če je čas, volja in denar pa enodnevni izlet do Sahare. Tam pravzaprav vidiš razsežnost stvari.

Ahja, sem nametal par stvari, jih je pa ogromno za povedat. Če te še kaj zanima, pa vprašaj. Tudi jaz imam ogromno slik, če te bodo zanimale kakšne od hotela ali okolice, pa mi PMaj.

LP

Edit: morje: sem bil julija na djerbi, naslednje leto septembra na celinski Tuniziji in se mi je morje zdelo v obeh primerih mrzlo.
 
ALEKS1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne dec 04, 2005 4:55 pm
Kraj: celje

Tunizija

Napisal/-a ALEKS1 Če mar 15, 2007 12:44 pm

Ja , lepo sem mislil , da ne bo kakšnih izkušenj. Jha nekaj vem, da je treba paziti na stvari, pa baje so "tečni" kar nekaj okrog tebe skačejo in ti ponujajo razno bižuterijo. ja nekje 18 junija bi šli , hotel vsaj 4+ zvezdicami po možnosti 5 pa all inclusive varianta. Všeč nam oa je tudi Magic life samo ne vem ali je že uporabljal magic life varianto( ultra all inclusive).Pravijo, da je hotel malo slabšiin pa tudi sobe. A je res , da domačini predvsem osebje že kar dober obvlada naš jezik in ko ugotovijo, iz kje oz. kod si vsaj nekaj fraz v našem jeziku uporabljajo. Lepo. Aja naši sosedi niti v sanjah ne bi pomislili na to.Tudi kakšna slikca bi ne bila odveč. :lol:
 
combe
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To sep 30, 2003 11:38 am
Kraj: Logatec

Napisal/-a combe Če mar 15, 2007 1:00 pm

Ja, neki so se matral že takrat ko sem jaz bil, sploh tam na tržnicah, rečeš da si iz slovenije, uni pa celi veseli pa slovensko "nabijat" hehe, men so bli res mal smešni. Drugač v hotelu je lepo, če daš na blazino kak kovanec, medtem ko ti pospravljajo sobo, prideš nazaj in vidiš kaj vse znajo čistilke narest iz rjuh:) razne labode, pa mašnce, mah zanimivo... Sem slišal, da je ena ženska al par bla dve leti zapored v istem hotelu, in ko so uslužbenci to zvedl, so se obnašal do nje kot da je kraljica, hehe. mi smo mel v hotelu živo musko zvečer, pa špilajo uni neko harmonko na sintiča, jst sm mel pa na gsm golico itak, pa mu jo dam za poslušat, ej da vidiš kako jo je zašpilal, folk plesal kot nor... zanimivo res
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če mar 15, 2007 1:15 pm

Sam sicer nisem za take variante, ker v đjerbi ni dost za videt - tam je turistično središče in nič več.
Če hočeš občutiti resnično tunizijo ti predlagam da se posvetuješ z Mišom Gorjupom(letošnji sovoznik vozniku Krivic Janezu na rally-ju pariz dakar). Njegove odprave v afriko so zanimive, imaš ogromno za videt in so varne, ter nisi obsojen na en teden letovišča v katerem nimaš nič za videti. On ima velikokrat odprave v puščavo in jih prireja za ljudi, ki nimajo svojih vozil za v take kraje, potem pa jih vozi po puščavah. Za otroka je ogromno za videt, ker se vozijo po vaseh in imajo stike z domačini ter si ogledajo veliko več kot le eno turistično letovišče.
Cene za take raide niso visoke, za otroke pa sploh ne.
Na tej strani imaš potopise iz Afrike in opise prihodnjih potovanj.
Načrti - http://www.goriup.com/goriup/nacrti/nacrti.htm
Potopisi - http://www.goriup.com/goriup/potopisi/potopisi.htm
Zadeve so pa zelo poštimane in v odpravi je vedno tudi zdravnik, tako da se varno počutiš.


Tukaj pa je tudi druga odprava, od podobnega entuziasta, ki tudi vozi ljudi v afriko.
TUNIZIJA 2007 od 21.4 do 5.5.2007 -
http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewtopic.php?t=4212
Ta je malo držaja, ampak je dolga 2 tedna
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če mar 15, 2007 1:16 pm

Takle pa je načrt

TUNIZIJA 2007 OPIS POTI...

I. Etapa

TUNIZ – CAP SERRAT (N37.12.888 E09.14.750 CAMP) Skupaj km 150 asfalt zadnjih 200m pa makedamska cesta.

Po opravljenih carinskih postopkih nadaljujemo pot za JEDEIDA, MATEUR. Po prihodu v MATEUR, nadaljujemo po glavni cesti za GHEZALA – SEJENANE. V SEJENANE zavijemo desno proti CAP SERRAT. Na cesti za CAP SERRAT do wpt. N37.12.437 E09.14.535 se zavije desno in se po cesti nadaljuje do Kampa N37.12.888 E09.14.750
V TUNIZU natočiti gorivo!!!

II. Etapa

CAP SERRAT – JOGURTA (N35.44.696 E08.23.062 CAMP) Skupaj 260 km predviden prihod ob 16.00h

Po izhodu iz plaže Napolnimo gume na wpt. N37.12.787 E09.13.237 zavijemo desno in nadaljujemo pot po makedamski cesti proti TABARKA. V skupini nadaljujemo asfaltno cesto proti AIN DRAHAM – BULA REGIA – LE KEF po cca 4 km do TAJEROUINE za tiste ki grejo po asfaltu na wpt. N35.51.182 E08.32.807 zavijemo desno proti KALAT ES SENAM skozi mestece na wpt. N35.44.696 E08.23.062 CAMP
Napolniti Rezervaje v TABARKA!

III. Etapa

JOGURTA - TOZEUR Canyon (N34.01.787 E08.18.464 CAMP) Skupaj 295 km dokaj zahtevna pot izven asfaltnih cest (pot generala Romel), tisti ki ne želijo lahko gredo po asfaltni cesti do kampa wpt. N34.01.787 E08.18.464 CAMP. Po prihodu v KESERINE nadaljujemo za FERIANA, GAFSA TOZEUR. Kjer se dobimo in priporočam ogled medine za kakšne 2 ure. Za kamp se nadaljuje proti wpt. N34.01.787 E08.18.464 CAMP.
Napolniti gorivo v GAFSI!

IV. Etapa

TOZEUR – KSAR GHILANE (N32.59.312 E09.38.389 CAMP) Skupaj 200 km. Po prehodu slanega jezera CHOTT EL JERID se dobimo v DOUZU na benzinski črpalki na wpt. N32.59.312 E09.38.389 za napolniti gorivo, tudi v kante in dodatne rezervarje. Nakupimo vodo, moka, kruh, pivo… Od tukaj se potuje samo v skupini vsi skupaj. Od danes naprej se ne da nič več kupiti, tako da se morate organizirati!!! (sipine, sipine)
Napolniti gorivo v DOUZU!!!





V. Etapa

KSAR GHILANE – EL BORMA Jezero (N31.48.388 E09.09.725 CAMP) Skupaj 235 km. Danes dokaj zahteven transfer v skupini nadaljujemo pot proti načemu kampu (bivak) wpt. N31.48.388 E09.09.725 pri prelepih sipinah EL BORME

VI. Etapa

Danes je dan za lep izlet do manjših jezercca 80 km sipin (zahtevna pot). Kjer se dobimo z skupino motoristov iz Italije. Za tiste ki ne želijo, lahko počakajo v kampu. DAN ZA POČITEK IN NAPITEK…

VII. Etapa

Manj zahtevna etapa. Transfer preko sipin do vodnjaka. Potem nadaljujemo pot proti TIARET kjer poiščemo mesto za kampiranje.

VIII. Etapa

Izhod iz sipin oz iz puščave ter transfer proti REMADA in kamp…

IX. Etapa

Pot okrog KSAR camp N32.34.800 E10.15.430

X. Etapa

Pot nadaljujemo po pisti in prelepi panorami proti MATMATI. Nočitev in večerja v Hotelu TROGLODITA v MATMATI

XI. Etapa

Transfer proti severu z postankom v KAIROUANE in kamp na plaži N36..02.418 E10.29.532 HERGIA

XII. Etapa

Transfer proti severu – prosto po Preširnu zadnji skupni večer v Tuniziji… Dobimo se v NABEUL hotel Jasmin N36.26.563 E10.42.929 večerja v Slovenski restavraciji Ali pa v htelu v HAMMAMETU. Naslednji dan transfer TUNIZ – LA GOULETTE kjer se vkrcamo na trajekt…
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov