Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
AUDI21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr jan 18, 2006 5:33 pm
Kraj: ljubljana

Pozimi na Finsko

Napisal/-a AUDI21 So mar 24, 2007 3:23 pm

Caw!
Mene pa zanima, ker grem oktobra zivet na Finsko za 10mesecev, in bi rad sel z avtom, pa me zanima, ce kej veste kako tam upliva mraz na avtomobile (akumulator, olje, vziganje).
Slišal sem, da majo na parkingih kr postavljene vtičnice za gretje vozila in vžig. Pa me zanima, če majo kaj posebej predelane avtomobile al bi moj čist normalno delal gor.

Vozim pa Audi A4, 1.9 TDI (130KM), 2003 pa ma 150.000KM

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
andrej86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 727
Pridružen: Sr jan 03, 2007 12:18 pm
Kraj: Tam kjer klepajo renaultovi ventili

Napisal/-a andrej86 So mar 24, 2007 3:48 pm

prvič slišim da majo gretje avtomobilov na vtičnice,no vseeno fajn se mej gori vse kakor pa priporočam kako posebno olje-za ekstremne pogoje,pa ono ko se da spredaj na masko da ne piha tak v motor direktno da se prej segreje
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus So mar 24, 2007 4:28 pm

Dizel je odlična izbira za ledene klimatske razmere :twisted:

Jaz bi si vgradil webasto če bi šel kam tako, sploh pa z dizlom.
 
AUDI21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr jan 18, 2006 5:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a AUDI21 Ne mar 25, 2007 12:58 pm

Webasto sem tudi razmisljal, da bi dal, samo kar se pa dizla tiče, majo pa pomoje tm že v originalu tok antifriza notr, da ne zmrzuje. Ker sem gledal avtomobile gor na Finski strani (tko k nas avto.net) pa ravn tako prodajajo kripe pa dizle pa vse zivo in če tist dela pa kr vžge pol bo tud moj moral.

Razen, če res nimajo kakšnih vtičnic za vžiganje pa predgretje vozila. To me najbolj zanima, če majo kakšne posebne posodobitve avtomobilov gor, ki jim omogoča delovanje pri -30C. To mi je rekel en kolega samo ne vem, če bi verjel kaj takega.

Hvala
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Ne mar 25, 2007 1:11 pm

Najbolje je, da najdeš en finski forum, koker je ta naš A.com, pa tm povprašaš. Če kdo ve, naj kar prilepi link tu gor. (če seveda ni prepovedano :roll: )
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov