Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
ALEKS1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne dec 04, 2005 4:55 pm
Kraj: celje

Krožna tura

Napisal/-a ALEKS1 To mar 27, 2007 2:20 pm

Zanima me , če je že kdo se šel malo krožnega izleta. Takole: jaz bi v dveh dneh nekako prišel preko Avstrije v Švico in nazaj. Potoval bi z avtomobilom in dve osebi. Zanimajo me vaše izkušnje ter predvsem kakšna bolj poceni varianta prenočišča, zanimivosti, nagibam se pa predvsem bolj takšnim turam , da bo za oko in dušo balzam ( alpe, jezera..). Za Švico samo toliko, da prečkam mejo in lahko po drugi najkrajši poti nazaj v Avstrijo opcija je tudi Italija.Hvala vam za odgovore! :lol:
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Napisal/-a Eazy-O Če mar 29, 2007 3:10 am

Hja, ne vem... Probal še ne, bi se pa ustavil še v Liechtensteinu pa potem nazaj čez Italijo. Je pa kar precej vožnje. Probal bi spat v hostelih, ali pa kar "na prostem" če si za take stvari. Jaz sem. :)

Nekako takole bi šel, samo bi vsaj 3 dni si vzel, na izi:

Celje - Vaduz *klik*

Za nazaj bi šel čez Padovo, sam me tale Via Michelin zajebava, tko da si sam naštimaj. Departure maš Vaduz, Destination Celje pa Stopover Padova. :)

Enjoy,
Oskar
Slika
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Če mar 29, 2007 6:12 am

Za dva dni je preveč. Jaz sem šel iz lj preko AT do minhna, pa "levo dol" v švico, skozi švico nazaj v "levi kotiček" nemčije, potem sem pa imel eno robo in nisem mogel čez švico ker bi moral plačat davek (ki bi se mi vrnil ob izstopu ampak ni blo dovolj $$$), pa sem šel gor po nemških magistralkah, pa mimo stuttgarta nazaj minhen-lj.

1600 pa nekaj kilometrov, vse to sem naredil v enem dnevu, pa je blo vožnje 22 ur. V na nekaj koncih so ceste popravljali pa smo stali, pa ne moreš toliko km hitro vozit, ker si utrujen.

In taka tura je tudi za 2 dni kar malo overkill, ker si res sam na cesti.

Aja, pa nisem kamjonist, tako da technically speaking nisem nobenega zakona kršil :twisted:
 
ALEKS1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne dec 04, 2005 4:55 pm
Kraj: celje

Krožna tura

Napisal/-a ALEKS1 Če mar 29, 2007 9:15 am

Jaz sem nekako takole mislil, da bi šel do Spitalla , malo dalje preko italijanske meje v Avstrijo v Inssbruck, nato bi prespal v St.Antonu mogoče je opcija kateri se bolj nagibam v Feldkirchnu, drugi dan skok v Vaduz in preko Švice in Italije, Avstrije nazaj v našo ljubo prelepo Slovenijo. Ja obstaja tudi ena varianta , da bi preko St.antona šel v Švico v St.Moritz in tam prespal v enem od kampov v bungalovu, naslednji dan preko Italije povratek v SLO.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če mar 29, 2007 9:44 am

Tudi v dveh dneh se da narediti lepo turco, posebno če štartaš zelo zgodaj pa tudi domov prideš v poznih urah.
Predlagal bi naslednjo turo:
SLO - Lienz - Felbertauren tunel - Innsbruck - St. Anton - Liechtenstein - Chur - St. Moritz - Livigno - St. Maria - Passo Umbrail - Passo Stelvio - Merano - SLO

Prenočiš na poti, kjer pač želiš, za eno noč se že kaj najde.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če mar 29, 2007 10:00 am

adamovc je napisal/-a:Tudi v dveh dneh se da narediti lepo turco, posebno če štartaš zelo zgodaj pa tudi domov prideš v poznih urah.
Predlagal bi naslednjo turo:
SLO - Lienz - Felbertauren tunel - Innsbruck - St. Anton - Liechtenstein - Chur - St. Moritz - Livigno - St. Maria - Passo Umbrail - Passo Stelvio - Merano - SLO

Prenočiš na poti, kjer pač želiš, za eno noč se že kaj najde.


pa še razdalje:
Celje - Liechtenstein 618 km, 7:36h
Liechtenstein - Passo Stelvio(2750m) cca 210km, 4h
Passo Stelvio - Celje 529 km, 6:46h

Skupaj 1350 km, 18:22h

Je kar dolga za dva dni, a se da, če prvih in zadnjih 450 km prevoziš tranzitno.

Štartaš recimo ob 4:00 v Celju, si ob 9:30 v Innsbrucku, potem imaš dve uri vožnje do Liechtensteina in še dve uri do St. Moritza, kamor prideš recimo ob 21:00h - tako da imaš ob poti ob poti dobrih 7h za oglede. Naslednji dan štartaš recimo ob 7h, imaš dve uri vožnje do Passa Stelvio, od koder se odpraviš ob recimo 18h, tako da imaš 9h za oglede, domov pa prideš malo po polnoči. Se da, je pa fajn, če sta dva šoferja. Z moja sva šla iz Passa Stelvia ob sončnem zahodu pa sva bila pač malce po polnoči doma.
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Napisal/-a Eazy-O Če mar 29, 2007 10:06 am

Em... BTW, Aleks, kaj furaš? :)
Slika
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če mar 29, 2007 10:13 am

pa še to - splača se ti tankati v Livignu, kjer je brezcarinska cona - bencin je precej pod 1 €, pa tudi alkohol et co. je zelo poceni. Do Livigna imaš kakšnih 600 km do Slovenije, tako da ti mogoče ravno znese.
 
Uporabniški avatar
andrej86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 727
Pridružen: Sr jan 03, 2007 12:18 pm
Kraj: Tam kjer klepajo renaultovi ventili

Napisal/-a andrej86 Če mar 29, 2007 11:25 am

pa kak se ti da tak daleč vozit na izlet. boring
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Napisal/-a Eazy-O Če mar 29, 2007 12:39 pm

andrej86 je napisal/-a:pa kak se ti da tak daleč vozit na izlet. boring


...the trip is the destination. ;)
Slika
 
ALEKS1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne dec 04, 2005 4:55 pm
Kraj: celje

Krožna tura

Napisal/-a ALEKS1 Če mar 29, 2007 1:45 pm

Ja kak se mi da vozit, zakaj pa ne!!!!Imam željo da sem enkrat v Švici, ja opcija je ta vsaj mislim najkrajša, da grem pred St.Antonom v Švico preko meje v prvo večjo mesto, kjer bi si nakupil nekaj malega spominkov, predvsem zaradi tega , ko sem bil majhen sta me žlahtnika stalno j.. v glavo, kdaj grem v Švico in da samo govorim...Vozim Berlingota dizla tako, da mislim, da bi se dala ta opcija narediti v 2 dneh. Sama vožnja me ne utruja, tako, da kar se tega tiče sem fizično še posebej pa psihično zelo močan.Za primerjavo 1400 km naredil z enim postankom za tankanje, na koncu bil zelo čil, sem za nameček še šel igrati ulično košarko. Tako, da če ne bi bilo kakšnih velikih zastojev mislim da sta 2 dneva čisto zadosti.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če mar 29, 2007 1:59 pm

Če se ti da vozit, pa da ti Liechtenstein ni ravno cilj, potem pa je ta skrajšana varianta super - poglej moj predlog, samo pred St. Antonom zaviješ proti Švici , pa v St. Moritz - privarčuješ kakšnih 300 km, 4 ure vožnje, tunelnino St. Anton in švicarsko vinjeto (letno).

V teh koncih sem bil kakšnih 4x v zadnjih šestih letih in mi je bilo vedno zelo lepo, pač vzameš v račun 4-5 ur tranzitne vožnje v vsako smer, potem pa lepo turistično.
 
ALEKS1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne dec 04, 2005 4:55 pm
Kraj: celje

Krožna tura

Napisal/-a ALEKS1 Če mar 29, 2007 3:22 pm

Adamovc!
Upam, da se bom tudi jaz imel OK, predvsem ker me gore fascinirajo pa še mogoče kakšno jezero je pa sploh IN. Ali si mogoče kje prespal.?Gledal sem preko neta, da bi mogoče v Švici pred St.Moritzom v enem od kampov ali pa v kakšnem penzionu prespal.Ali imaš kakšne izkušnje glede nočitev v tem delu?
Hvala! :lol:
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Pe mar 30, 2007 7:59 am

Z mojo sva večinoma spala kar v kampih, imava vedno šotor in blazino za napihnit s sabo ter plinski koharček, tako da sva precej neodvisna. Drugače je St. Moritz zelo drag, se pa vsaj izven sezone vedno da dobiti kaj ugodnega - poglej na http://www.stmoritz.ch/hotels-002-020100-en.htm, pa rezerviraj preko neta ali pa preprosto greš, še vedno se je dalo kaj najti, pač v primeru smole plačaš kakšnih 10€ več.

glede jezer in gora, bo kaj takega OK (Lago Bianco na prelazu Bernina nad St. Moritzem)?
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov