Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Pe avg 10, 2007 5:04 pm

tisti električni je njihov "famozni" g-whizz
štos tega pa je, da jim ni treba plačevat congestion charga in parkirnine
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Pe avg 10, 2007 5:16 pm

martin krpan :) hudee fotke! OMG ko sem videl ono astro.. pol pa še komentar prebral hehe.. res je NOT ja :D

drugače pa .. bi kr mel kakega rejnđa, al pa s63 amg belo ja. :)
 
Uporabniški avatar
skoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: Če dec 28, 2006 12:14 pm

Napisal/-a skoda Pe avg 10, 2007 5:32 pm

lepe slike, koliko te je prišlo vse skupaj in s kom si potoval
 
Uporabniški avatar
yigy
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Če maj 17, 2007 6:36 pm
Kraj: Šentjur

Napisal/-a yigy Pe avg 10, 2007 5:36 pm

Skoda ko nisi kakga video z V8 Vantageom naredu. :D ;) Ta mrcina ma pa tak hud zvok, da je ze kr brezveze!!!! :o :twisted:
 
MajkOly
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če mar 30, 2006 9:29 pm
Kraj: Blizu Medvod

Napisal/-a MajkOly Pe avg 10, 2007 6:16 pm

A Lexusa nisi pa nobenega slikal? :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe avg 10, 2007 6:22 pm

MajkOly je napisal/-a:A Lexusa nisi pa nobenega slikal? :)


saj je zato... Infinity G35 kot posladek
martin_krpan lep "izlet" :)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan So avg 11, 2007 1:00 pm

Še stroški.
Letalsko karto smo dobili v Sparovi akciji, ki je potekala pred časom: 99 EUR za let z AA iz Brnika do Gatwika.
Hotel nas je stal 55 GBP na noč za triposteljno sobo z WC in tušem ter kontinentalnim zajtrkom (toast + marmelada).

Iz letališča smo se v London (postaja Victoria) odpeljali z vlakom Southern Railway. Karte se prodajajo na letališču, a se ne splača vzeti povratne, ker je cenejše vzeti enosmerne. Karta v London stane za eno osebo 8,9 GBP, v drugo smer pa 6,8 (ne vem, zakaj). Moraš pa to upoštevat pri kalkuliranju časa za odhod, ker moraš v tem primeru karto London-Gatwick kupiti na Victorii, vrsta je pa kar dolga. Na letališče vozi tudi vlak Gatwick Express, vendar zanj povratna karta stane 26,8 GBP je pa 5 minut hitrejši.
Vlaki sicer vozijo pogosto, v najprometnejših terminih na vsakih 15 minut, vozijo pa tudi na nekatere druge Londonske postaje.

Za podzemno smo kupili tedenske vozovnice, ki stanejo 23,2 GBP na osebo. Kot sem kasneje opazil, sem tukaj naredil napako, ker bi me ceneje prišlo, če bi kupoval dnevne vozovnice (bili smo tam štiri dni). Tedenska vozovnica je v obliki članskih kartic, dobiš jo pa v etuiju in ni strahu, da bi se ti zgubila ali strgala.

Lahko bi rekli, da so to fiksni stroški. Ostalo pa je odvisno od vaših odločitev. Številni muzeji so brezplačni, za ostale znamenitosti pobirajo vstopnino. Cene se večinoma gibajo med 15 in 25 GBP, malokaj je cenejše. Tukaj bi še opozoril, da se splača stvari obiskovati zjutraj. Popoldne sta bili pred London Dungeon in Madame Tussaud's kilometrski vrsti obiskovalcev. Je pa to odvisno tudi od koledarskega časa, seveda. Prešnji teden je bilo v Londonu ohohogromno turistov.
Problem je tudi ta, da se večina znamenitosti zapre že ob 17. uri.

In hrana. Spet odvisno od odločitev. Obrok lahko stane 4 GBP. če v trgovini kupiš že pripravljeno hrano ali pa več kot 20 GBP na osebo v restavracijah. Številne restavracije zaračunajo 10% service charge, ki ni omenjen na menuju, tako da vzemite še to v zakup.

Mapo z potekom prog podzemen železnice si najdite na internetu, priporočam pa nakup Visitor's London Map&Guide za 2,25 GBP z vrisanim centrom mesta, atrakcijami ter postajami podzemne.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
mitja22
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: So maj 05, 2007 1:25 pm
Kraj: celje

Napisal/-a mitja22 So avg 11, 2007 1:51 pm

dobra reportaža! hude fotke! noro :lol: :lol:
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! So avg 11, 2007 3:17 pm

Lepe fotografije in lepi avtomobili. RR izgleda res kolosalno, upam da ga bom kdaj vsaj videl v živo :oops:

Takole vidiš, kako ljudje živijo na račun nas, siromakov, in na račun prirojenih privilegijev.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Napisal/-a Falco_ Pe avg 24, 2007 3:28 pm

slike niso hude,avti pa :twisted: :twisted: :D :D
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
AudiBoy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1534
Pridružen: So jul 01, 2006 1:17 pm
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a AudiBoy Pe avg 24, 2007 3:51 pm

matr range rover sport... wii :D :D :D drgači s63 amg mi je tut očke vn potegnu :D
[size=75]Volvo. For life.[/size]
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Pe avg 24, 2007 4:12 pm

kake mrcine vozijo kaj si nor ne :twisted: isto kot američani.... vse top oprema, top motor.... pri nas pa TDI POWAH P 15COL GOR da čim manj žere :twisted:
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK So okt 13, 2007 7:34 pm

lepe fotke. tud jas sem bil gor maja za 5 dni, samo da se jas bival v Hostelu, pa sem dal nekje 25 GBP na noc. prav tako kot ti zeloo blizu Hyde parka (park taki da te glava boli kot pol Maribora) in Bayswater station. Kak se ti zdi Underground, hehe jas sem se zalubo v ta nacin transporta, da o njihovih hotdogih sploh ne govorim mmm :D. Jas sem gori jedel predvsem fastfood, ker hrana je pa res draga. sma pa mela dva tud nekje 500GBR pa sem domu prineso samo 10 GBR, ki pa jih mam se danes za spomin. si sel mogoce v Camden Town (crna proga na podzemni), ce nisi tam imas ob cesti trznice enih 2km dalec pa se 1x tolko na drugi strani ceste. tam pa res ni da ni.

evo se par fotk vrzem ne bo kdo reko da nakladam. avtov sicer jas nisem dosti slikal, lahko pa samo potrdim da vidis vbistvo kaj zelis od DB9(enih 5 sem videl) do Lambotov,Ferrarijev,Corvet...pa ogromnoo BMWjevih 7.

poleg chelsea stadiona
Slika

na cesti..
Slika

nekje ne Greenwichu..
Slika

samo delcek Camden Town-a
Slika

to pa je tak vsem znano..
Slika
 
litra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr avg 22, 2007 10:38 pm

Napisal/-a litra Ne okt 28, 2007 11:25 pm

Avti so res večinoma višji razred, najbolj pa so mi bli všeč vauxhalli :) U Sloveniji bi folk mogu kr mal pogledat k bi enga navadnega opla vidli pa nek tuji znak:D Vsekakor pa v Londonu ne zgrešite muzikla We will rock you. Spektakel brez primere. Povsem odtehta tistih 50 funtov ki jih odšteješ za karto. Spomin vam bo vsekakor ostal celo življenje. http://www.queenonline.com/wewillrockyou/
 
Uporabniški avatar
Senad
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr mar 28, 2007 4:49 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Senad Po okt 29, 2007 12:35 am

u pi.zda keri avti... šejki šejki, svaka čast
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny Po okt 29, 2007 1:01 am

Fak, prvič vidim sedaj tole temo. Že kar malo neokusno kako veliko folka je tam čisto polnih..
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso So nov 03, 2007 6:28 pm

Ja mene London tudi spomni na absurdno drage avtomobile.V samem centru je bmw7 veliko več kot pri nas cliotov.Pa ne pretiravam.Res pa je da je večiuna 730l variant.Bentlyi so dolgočasni, ker jih je preveč.Jaz sem na koncu pogledal le še kakšnega tvr-ja(oziroma ga slišal) in pa phantoma.Hostel pa na Inverness terrace pri hyde parku.
Zakon mesto.Must see ;)
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Ne feb 24, 2008 8:59 pm

Zaradi pozitivnih vtisov sem se letos odločil ponoviti izlet v angleško prestolnico. Ker tukajšnje občinstvo zanimajo predvsem avtomobili, sem se oborožil z veliko spominsko kartico in tremi pari baterij (plus polnilcem), da lahko čim bolj nazorno prikažem tamkajšnji vozni park. Sem pa po dveh dneh odnehal s fanatičnim fotografiranjem, saj je v Londonu mrcin več kot pa običajnih avtomobilov. V vsaki, še tako zakotni ulici naletiš na nekaj MBA-jev, 2 Range Roverja in Minija ter povrhu še kakšen superšportnik ali RR.
Glede na lani se je občutno povečalo število BMW-jev, predvsem serij 3 (v vseh karoserijskih različicah), ki je bil z naskokom najštevilčnejši avto srednega razreda. Prav tako je bilo dosti Q7, na račun manjšega števila ML in X5. Še več je bilo tudi Priusov in hibridnih Lexusov, opazil pa sem tudi veliko več Aston Martinov. Avto, ki me je vizualno najbolj razočaral, je Bentley Continental Flying Spur (limuzina). Takoj se opazi, da je samo precej neuspešno podaljšan kupe, poleg tega pa izgleda visoko kot kak SUV.

Pa začnimo s fotkami.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Poleg SLR sem videl tudi Carerro GT ter (prvič v življenju) 1 mio evrov vreden Veyron v zanimivi svetlo rdeči-srebrni barvni kombinaciji. Žal ju nisem uspel ujeti v objektiv. Ni pa Bugatti taka pojava, kot sem pričakoval.

More to follow...
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Ne feb 24, 2008 9:16 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Daimler:
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Alpina:
Slika
Slika

...
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso Ne feb 24, 2008 11:16 pm

Svaka čast za tole reportažo.Takole se tudi jaz spomnim londona.Polhno bentlyjevih škatel kamorkoli pogledaš.Če bi pa res rad videl kaj se vozi se pa london priporoča septembra, ko so gare še zunaj.Trenutno je verjetno še marikaj garažiranega :D
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov