Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Sr sep 26, 2007 3:44 pm

Res zgleda lepo :woohoo :clapclap

Ja ni čudno, da se vozijo z V8 mašinami, če majo take cene goriv :evil:
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Sr sep 26, 2007 5:51 pm

:shock: pa naj se kdo rece da US niso lepe. definitivni grem na tak izlet v prihodnosti.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Sr sep 26, 2007 11:14 pm

sonček je napisal/-a:Me pa resno nekaj zanima koliko stane 1l bencina tam.



Poracunal boste pa ze. :P

Slika
SlikaSlika
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Če sep 27, 2007 9:28 am

ali lahko napišeš v kakšnem vrstnem redu si obiskoval mesta?
hvala :)
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če sep 27, 2007 10:01 am

spodaj je zemljevid - potovala pa sva v smeri urinega kazalca, start in cilj v San Franciscu
Slika

Mesta so označena na zemljevidu, a ta niso bila glavni cilj, privlačilu so naju (in kot se je pokazalo zelo upravičeno) predvsem narodni parki(NP) in druge naravne znamenitosti, ki so na naslednjih točkah:
jezero med 5. in 6.: Mono Lake - nezemljske skuplture (če ste videli reklamo za Whirlpool)
Slika
7. Dolina smrti - peščena puščava
Slika
se nadaljuje ...
 
Jolbe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To sep 25, 2007 1:28 pm

Napisal/-a Jolbe Pe sep 28, 2007 4:41 pm

Las Vegas
 
Uporabniški avatar
simke
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: So okt 29, 2005 6:03 pm
Kraj: Prevalje (Brazil)

Napisal/-a simke Pe sep 28, 2007 5:12 pm

lepe slike..........pa sigurno zanimivo potovanje.............a kake klopotace nista srecala v puscavi? :D
Kolko so pa stale vstopnice za NBA in baseball?
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po okt 01, 2007 9:27 am

karte niso bile posebno drage, za Baseball sva dala 15$ (cca 3000 SIT) za eno karto, za košarko pa malce več, ker je bil play-off, pa tudi dvorane so manjše. V Sacramentu sva recimo dala po 55$ na karto (10.000 SIT), v Phoenixu pa sva karti za tekmo z Dallasom kupila uro pred tekmo od preprodajalcev pri rdeči luči semaforja za 35$ (7000 SIT), ker sva se ravno peljala skozi mesto in sem "pomotoma" zavil v smeri dvorane. So pa bile te karte bolj v zadnjih vrstah, sva se pa v Sacrametnu malo naredila balkanca in sva prvi polčas sedela kar v prvi vrsti, ker je bilo nekaj VIP sedežev prostih.

pogled iz prve in zadnje vrste:
SlikaSlika

baseball
Slika

Sva pa imela pri nakupu kart za Sacramento Kingse eno dogodivščino, ki se je hvala bogu srečno končala, saj mi je prijatelj (ker mene ni bilo doma) pomotoma rezerviral in plačal karte v prvi vrsti za "malce" več denarja:
You purchased 2 tickets to:

Sacramento Kings Playoff Round 1 Game A
Arco Arena, Sacramento, CA
Friday April 29, 2005 7:30 pm

Seat location: section 122, row KR1, seats 5-6
Total Charge: $2078.35
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a So okt 13, 2007 6:28 pm

@adamovc: kako ste pa rent a car rezervirala? prek ketere agencije? imaš mogoče link?

hvala :)
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom To okt 16, 2007 10:15 am

Lepo, lepo, da ne bom samo jaz propagiral Amerike tule po forumu, haha!

Tole, kar sta videla je veliko, obenem pa je samo par % ZDA, tako veliko in obsezno je vse tukaj! Vidim, da sta bila v Vegasu - no, sta zavila se malo vzhodno prek Hoover Dam do Grand Canyon-a?


LP iz Chicaga!
 
komen
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 548
Pridružen: Če avg 03, 2006 5:20 pm
Kraj: Ilirska bistrica

Napisal/-a komen To okt 16, 2007 11:58 am

super slike in kraji na njih :D ...amerika je res neki special in lepa za pogledat..sam sm bil v chicagu, milwaukeeju, detroitu, torontu in tam okoli(zraven michiganskega jezera...) in morm rečt da je blo nepozabno ;)
NOS is like a hot chick with STDs. You just want to hit it, but you're afraid of the consequences.

Slika
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To okt 16, 2007 12:48 pm

chgotom je napisal/-a:Lepo, lepo, da ne bom samo jaz propagiral Amerike tule po forumu, haha!

Tole, kar sta videla je veliko, obenem pa je samo par % ZDA, tako veliko in obsezno je vse tukaj! Vidim, da sta bila v Vegasu - no, sta zavila se malo vzhodno prek Hoover Dam do Grand Canyon-a?


V Grand Canyon-u sva bila kasneje (glej zemljevid zgoraj), iz smeri Phoenixa. Tega vsekakor ne gre zamuditi, če si v tem koncu sveta, čeprav sem bil osebno bolj navdušen nad drugimi kraji, kjer nisem vedel, kaj lahko pričakujem. Je pa razsežnosti GC res potrebno videti v živo, saj ti tega še tako dober posnetek ali slika ne more pravilno predstaviti.


TommyGun je napisal/-a:@adamovc: kako ste pa rent a car rezervirala? prek ketere agencije? imaš mogoče link?

hvala :)


po pravici povedano se sploh več ne spomnim, preko katere agencije sva na koncu vzela, saj sva imela vsega skupaj mislim da 5 rezervacij pri treh različnih verigah (Thrifty, National, Alamo, Dollar, Avis, Budget?) Finta je, da je sama rezervacija neobvezujoča in brezplačna in se jo splača narediti čim prej, potem pa čakaš na določene popuste - akcije, ki so običajno na voljo, ki ti jih tudi pošiljajo na mail, če se naročiš, tako da lahko ceno zbiješ tudi za 30%. Potem so še posebni popusti na VISA ali MAstercard kartico, itd., tako da se splača preveriti. Lahko tudi malce špekuliraš ter rezerviraš slabši avto, ker se lahko zgodi, da te vrste avta nimajo na voljo in ti potem pod istimi pogoji ponudijo boljši avto. Rezervirala pa sva seveda preko spleta.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Če okt 18, 2007 6:55 am

TommyGun je napisal/-a:@adamovc: kako ste pa rent a car rezervirala? prek ketere agencije? imaš mogoče link?

hvala :)

po pravici povedano se sploh več ne spomnim, preko katere agencije sva na koncu vzela, saj sva imela vsega skupaj mislim da 5 rezervacij pri treh različnih verigah (Thrifty, National, Alamo, Dollar, Avis, Budget?) Finta je, da je sama rezervacija neobvezujoča in brezplačna in se jo splača narediti čim prej, potem pa čakaš na določene popuste - akcije, ki so običajno na voljo, ki ti jih tudi pošiljajo na mail, če se naročiš, tako da lahko ceno zbiješ tudi za 30%. Potem so še posebni popusti na VISA ali MAstercard kartico, itd., tako da se splača preveriti. Lahko tudi malce špekuliraš ter rezerviraš slabši avto, ker se lahko zgodi, da te vrste avta nimajo na voljo in ti potem pod istimi pogoji ponudijo boljši avto. Rezervirala pa sva seveda preko spleta.




Tukaj pri rent-a-car agencijah bi dodal samo tole: cene so priblizno enake, najprej se pa moras vprasat KAM gres? V kolikor se podajas v puscavske samote Arizone, Nevade ipd. bi se sam vsekakor drzal vecjih npr. Hertz in Avis. Ce se kaj zgodi z avtom, bos nasel podruznico v vsakem vecjem mestecu oz. v primeru okvare avto tudi hitro nadomestijo. Za puscavske terene bi vsekakor vzel SUV 4x4, posebej, ce mislis it malo ven izven zacrtanih poti in se kaj poslikat: Moab, Yellowstone, Grand Canyon... SUV je tudi prirocen, ce sopotnik/sopotnica sedi zraven, odpres soncno streho lahko potem stoje fotografira. To velja posebej za Yellowstone, ni namrec prijetno it ven iz avta, obstopljenega z bizoni in divjimi medvedi. Sicer so navajeni turistov, a nikoli ne ves... Koristno je imet zraven tudi GPS in pa kak kanister s par galonami bencina ter pitno vodo - velja za puscave. Cellular (mobitel) pa tam vecinoma tako ne dela oz. ni signala niti na roaming-u ne. Poleti pazi tudi na zascito koze, amerisko puscavsko sonce te opece da je joj!


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Napisal/-a TomazK Če okt 18, 2007 8:52 am

Zakon tale izlet. Verjetno sta porabila precej časa že za samo načrtovanje
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Ne okt 28, 2007 8:35 pm

TomazK je napisal/-a:Zakon tale izlet. Verjetno sta porabila precej časa že za samo načrtovanje



Nacrtovanje je ZAKON, brez tega tavas po sirjavah in ne vidis kaj posebnega oz. spregledas morebitne zanimivosti! Dobro si je prej vzet v roke kaksen vodic npr. iz LET'S GO serije in se opremit z dobro avtokarto. GPS je OK samo ti ne sirsega pregleda npr. cele zvezne drzave. Uporaben pa je potem pri sami voznji, to brez dvoma.


To, kar potem na zemljevidu izgleda "cisto blizu" in kot "ena mala zvezna drzava" je veliko za 5-6 Slovenij z neskoncnimi puscavam in prerijami. Tukaj moras pozabit na razdalje, gledane s slovenskimi ocmi. Prevozis 300-500 milj na dan in ne vidis kaj dosti, na zemljevidu pa izgleda vse "cisto blizu". Predvsem pamet v roke pri nacrtovanju in rezerviraj si OGROMNO casa za ogled Amerike, tam 14dni do 3 tedne je ze skoraj malo.



LP iz Chicaga!
Priponke
Image8.jpg
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3286
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren To nov 20, 2007 10:01 pm

Sem šele zdej vidu temo.
Prekleto lepo. Sam bi tud rad enkrat šel na tak road trip po zda (tud živel bi tam). Ti zavidam tole potovanje ;)
Ena najlepših pokrajin na svetu, po mojem osebnem mnenju!

PS: bo treba začet šparat pa si omislit nekaj takega :D
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Pe nov 23, 2007 11:53 am

Slike, katere so bile objavljene, bi bilo potrebno prepovedat, ker nam delajo sline, posebej, ker jaz nisem bil takrat tam, seveda pa sem živel cca 5 let v USA, službeno od 1990-1995, ko sem se vrnil. milijonkrat mi žal, da sem se vrnil. Bil sem v 35 zveznih državah od Alaske, Canade, od zahodne do vshodne obale, Južne Amerike,komplet Karibi, Bahami, mehiško riviero(zahod), ter vse v meh. zalivu in bi lahko našteval. Letos pa sem bil 16 dni službeno v Shanghai.Pa zmeraj ko vidim takšne fotke me ma, da bi jo popihal nzaj. Upajmo, da še kdaj. Bilo pa bi fini, če bi lahko naredili grupno potovanje, ki bi morda bilo ceneje, posebej sedaj, ko je euro tako močen proti dol.
No sanja svinja o koruzi. :pray:
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Pe nov 23, 2007 10:07 pm

me veseli, da je tema še kar (spet) aktualna. Kot je zgoraj rekel chgtom - načrtovanje je ZAKON, meni že to predstavlja skoraj pol užitka, ko si še fizično doma, a v mislih že potuješ. Eden je govoril o denarju - sedaj se pri tej ceni dolarja zelo splača, saj so vse stvari bistveno cenejše kot pri nas, le letalske karte so verjetno malce dražje, kot so bile. Drugače pa lahko samo priporočam, bil sem že marsikje po svetu (JV Azija, Mehika, praktično cela Evropa), pa sem bil glede naravnih lepot ter tudi odnosa ljudi najbolj zadovoljen doslej. Če koga zanimajo kakšne konkretne podrobnosti lahko mirno tukaj vpraša ali pa na ZS.

da ne bom samo govoril še nekaj fotk, po vrsti, kot so na zgornjem zemljevidu:
Las Vegas - hotel LUXUR - kopija Keopsove piramide v naravni velikosti ter Benetke v notranjosti in zunanjosti hotela Venice.
SlikaSlikaSlika

star Bentley v Zion Canyonu:
Slika

Roza sipine - Pink Sand Dunes - na levi sliki se vidijo kolesnice od 4-kolesnikov. Ko bom naslednjič tukaj moram poskusiti, kako izgleda divjanje s quadi po peščenih sipinah
SlikaSlika

to be continued...
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Pe nov 23, 2007 10:40 pm

lepo povedano, da si doma ob enem pa na potovanju z mislimi seveda, lepo je tudi, ko se takole spominjaš in obujaš spomine na vse videno. Tudi po nekaj mes. po vrnitvi iz Shanghai-ja rad pregledujem fotografije in kolegim povem kaj nenavadnega, stvari, ki se tukaj skoraj ne morejo zgoditi. Res lepo. še se slišimo.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom So nov 24, 2007 10:33 pm

adamovc je napisal/-a:me veseli, da je tema še kar (spet) aktualna. Kot je zgoraj rekel chgtom - načrtovanje je ZAKON, meni že to predstavlja skoraj pol užitka, ko si še fizično doma, a v mislih že potuješ. Eden je govoril o denarju - sedaj se pri tej ceni dolarja zelo splača, saj so vse stvari bistveno cenejše kot pri nas, le letalske karte so verjetno malce dražje, kot so bile. Drugače pa lahko samo priporočam, bil sem že marsikje po svetu (JV Azija, Mehika, praktično cela Evropa), pa sem bil glede naravnih lepot ter tudi odnosa ljudi najbolj zadovoljen doslej. Če koga zanimajo kakšne konkretne podrobnosti lahko mirno tukaj vpraša ali pa na ZS.

da ne bom samo govoril še nekaj fotk, po vrsti, kot so na zgornjem zemljevidu:
Las Vegas - hotel LUXUR - kopija Keopsove piramide v naravni velikosti ter Benetke v notranjosti in zunanjosti hotela Venice.
SlikaSlikaSlika

star Bentley v Zion Canyonu:
Slika

Roza sipine - Pink Sand Dunes - na levi sliki se vidijo kolesnice od 4-kolesnikov. Ko bom naslednjič tukaj moram poskusiti, kako izgleda divjanje s quadi po peščenih sipinah
SlikaSlika

to be continued...





Pri teh LV hotelih bi dodal tole: ceprav se vecini zdi to poplava kica je smisel malo globji - mislim na business seveda. Precej hotelov je tkim. tmatskih npr. Paris ima ob hotelu pravi eiflov stolp (mislim, da je tam 1/3 velikosti pravega, znotraj pa naj bi skusal pricarat pariske trge, trgovinice in vse ostalo cim blizje originalu). Podobno je z Venice hotelom, ki naj bi poosebljal Benetke. Da ne bo pomote: bil sem v obeh originalnih mestih (kar nekajkrat) in so kar posreceno zadeli, hoteli so tako nastajali ob sodelavi originalnih mest. Torej: Americani se navdusijo nad hotelom in potem naj bi obiskali se orignal.... Naj nastejem se ostale: Luxor (egipcanske piramide), Mandalay Bay (Indija)... po mojem pa je najlepsi in najvecji Caesar's Place, ki naj bi poosebljal stari Rim.


Sicer pa nisem prevec pristas hotelskega instant turizma. Prava Amerika je, ko gres malo bolj na divje, posebej s kakim terencem oz. motorjem.


LP iz Chicaga!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov