Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

zanimivi road tripi po Evropi (in Sloveniji)

Napisal/-a T2a So feb 23, 2008 4:57 am

Tema naj bo namenjena vašim idejam in izkušnjam o zanimivih road tripih po Evropi,
koliko km bi na potovanju zneslo, kaj zanimivega se bi dalo videt, koristve informacije itd.

Če ima kdo kakšen zanimiv potopis je seveda vabljen, ga predstavi v podforumu "Potovanja in izleti".

Mogoče bomo komu dali idejo kam pa letos na potovanje.

osebno preverjena in priporočena relacija je:
lj-livorno-trajekt-bastia(korzika)-calvi-porto-ajaccio-bonifacio-porto vecchio-bastia-trajekt-livorno-lj
našteto znese približno 3000km,od tega je 2000km samega užitka po korziških cestah.
Slika
če kdo rabi kakšno podrobnejšo informacijo glede korzike lahko piše na PM.

naslednja relacija je:
lj-monaco-lyon-cannes-vallauris-lj
tle si lahko ogledaš use od festivalske palače v cannesu, prestolnice parfumov, igralnice v monte carlu do angleške avenije v cannesu. Kilometrov znese pa približno 1500.
Slika

ter ena veliko bolj dostopna relacija,primerna za enodnevno potovanje in sicer:
soška cesta-bovec-trenta-vršič-kranjska gora-skozi italijo na predel-log pod mangartom-bovec-soška cesta. kilometrov je za približno 1/4 rezervarja.
Slika

v mislih imam še en do zdaj neuresničen road trip in sicer:
lj-split-tirana-atene-patras-trajekt-benetke-lj
kar sem računal na via michelin znese približno 3500km use skupaj. Če ima kdo kako koristvo informacijo glede te relacije naj se kar javi.
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK So feb 23, 2008 8:58 am

nimam nobene ideje, imam pa en odlicen calculator poti..

Map24

EDIT:
imam idejo :D , sem se spomnil, da sem pred casom zacel delat traso poti po Sloveniji, najboljse ceste namrec.. nedokoncano pa zgleda tako.

Ideje – trase!
1. Trebnje – (več vasi) Dobrnič - Dobrava – Žužemberk
Ideje za postanek - Grad v Žužemberku

2. Livold – Mozelj, Rajndol in Knežja lipa - Brezovica – Črnomej
Ideje za postanek – Predgrad (Grad Poljane) – Kozice (razgledna točka) – Dol (idilična vasica ob Kolpi) – Bilpa (tik ob cesti proti Fari, približno deset kilometrov od Dola) – Kolpa

3. Bohinj - Bohinjska Bistrica - Bled
Ideje za postanek - Blejsko jezero - Blejski grad - Bohinjsko jezero

4. Idrija – Žiri


mogoce bi znal kdo svetovati kako dalje.. vbistvo bi bilo vredu, ce bi trasa potekala v nekaksnem krogu okoli Slovenije, mimo zanimivih turisticnih točk, ob enem pa bi potekala pa zanimivih (ovinkastih) cestah.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a So feb 23, 2008 1:42 pm

SamoK je napisal/-a:3. Bohinj - Bohinjska Bistrica - Bled
Ideje za postanek - Blejsko jezero - Blejski grad - Bohinjsko jezero


tukaj se bi pa dalo vključit Most na Soči-Bohinjska Bistrica z avtovlakom, zanimivo doživetje :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: zanimivi road tripi po Evropi (in Sloveniji)

Napisal/-a nebivedu So feb 23, 2008 8:29 pm

TommyGun je napisal/-a:ter ena veliko bolj dostopna relacija,primerna za enodnevno potovanje in sicer:
soška cesta-bovec-trenta-vršič-kranjska gora-skozi italijo na predel-log pod mangartom-bovec-soška cesta. kilometrov je za približno 1/4 rezervarja.
Slika


No podoben izletek sam naredim večkrat na leto
Ljubljana - Škofja loka - Železniki - Sorica - Soriška planina - bohinjska bistrica - Pokljuka - Bled - jesenice - Kranjska gora - Vršič - Bovec - Tolmin - Škofja loka - Ljubljana
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Ne jul 20, 2008 12:45 pm

SamoK je napisal/-a:Livold – Mozelj, Rajndol in Knežja lipa - Brezovica – Črnomej


vceraj sem sel malo na izlet in sem se ob tej priloznosti peljal tudi po tej cest! in moram rect, da je res super, dovolj pregledna, siroka, malo prometa in kaj je najbolj pomembno ovinkasta z vzponi in spusti! za mojo Corso idealna, PRIPOROČAM!!
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: zanimivi road tripi po Evropi (in Sloveniji)

Napisal/-a NoF3ar Sr jun 19, 2013 6:15 pm

Ve, kdo za kakšen road trip po EU v mislih sem imel: Nemčija, česka, Polska, Avstrija, Nizozemska, Belgija, Francija (samo preko). Predvsem me zanima, kaj se splača it ogledat, in če kdo priporoča kakšen kamp ali hostel.

Lp
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: zanimivi road tripi po Evropi (in Sloveniji)

Napisal/-a 2Fast&2Furious Če jun 20, 2013 9:07 am

Glede na število držav, ki si jih navedel obstaja na desetine oz. še več, možnih "road tripov" oz poti. Sicer pa če vključuješ vse te države in če sklepam, da se v notranjost Francije ne bi posebej vozil, bi šel jst osebno (na grobo) takole:

Dunaj-Krakow-Praga-Dresden-Berlin-Amsterdam-Bruselj-Luxemburg-Strasbourg-Zurich-Innsbruck

lp
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zanimivi road tripi po Evropi (in Sloveniji)

Napisal/-a cruiser1 Če jun 20, 2013 3:08 pm

2Fast&2Furious je napisal/-a:Glede na število držav, ki si jih navedel obstaja na desetine oz. še več, možnih "road tripov" oz poti. Sicer pa če vključuješ vse te države in če sklepam, da se v notranjost Francije ne bi posebej vozil, bi šel jst osebno (na grobo) takole:

Dunaj-Krakow-Praga-Dresden-Berlin-Amsterdam-Bruselj-Luxemburg-Strasbourg-Zurich-Innsbruck

lp


Kar v redu le namesto Amstrdama bi izbral Hamburg ;) Moje najljubše mesto in resnično priporočam obisk tega zelo lepega pristaniškega mesta z veliko zgodovine in turističnih atrakcij, da nočnega življenja sploh ne omenjam - noro!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov