Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco So mar 15, 2008 7:01 pm

stari, to ti je lajf
če grem enkrat v lajfu na tak zbor pa bom happy :D :D
lep goldwing ;)
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom So mar 15, 2008 9:52 pm

Badmike je napisal/-a:@chgotom
Rabiš kakega delavca slovenca? Se priporočam da ti ne bo dolgcajt!
Pridem gor in me zaposli! ;)



Veliko ljudi me sprasuje isto v PMih pa naj bo to odgovor vsem:

Moznosti uradne in legalne zaposlitve tukaj so nicne, zal je tako. Razen, ce nimas res nekih posebnih in izrednih znanj in te neko amerisko podjetje nujno potrebuje, ker pac ne dobi ustreznega strokovnjaka tukaj in ni druge, kot da zaposlijo ravno tebe. To pa je spet (bolj ali manj) enako nuli.

Edina uradna (realna) moznost je poroka (wink, wink... ) z amerisko drzavljanko(om). Ta mora bit prava, ker zrezirane poroke in one na "papirnate" kaj hitro odkrijejo in potem sledi deportacija. Takoj ko se porocis, dobis zacasno Green Card (dovoljenje za delo in bivanje), Social Security Number in vse ostalo. Po nekaj letih (2-3) pa potem se stalno Permanent Green Card. Vmes pa je se par precej detaljnih intervjujev s tabo in soprogo(om) s precej osebnimi vprasanji, tako, da fakerje precej hitro odkrijejo.


Dela na crno ne priporocam, ce te dobijo -> deportacija. Obenem pa so crna dela se veliko slabse placana (beri konkurenca "kolegov") in Mehicani poprimejo za vsako tako delo za majhne denarje. Ti se tudi (v glavnem) pozvizgajo na deportacije, danes jih deportirajo, jutri prikorakajo nazaj iz Mehike in tako v krogu. Ko pa tebe spakajo na letalo in domov v Slovenijo, potem ZDA ne bos vec videl najmanj 10 let, ce sploh se kdaj.

Zal je tako tukaj, sicer pa so place ze za enostavnejsa dela (gradbenistvo ipd) tam od $3-4K mesec pa navzgor. Racunalniski strokovnjaki zacnejo tam $70-80K leto in potem vsako leto vec.


Ce pa imas uradne moznosti zaposlitve (beri Green Card ali celo drzavljanstvo) potem naceloma tukaj ni noben problem dobit dobro sluzbo, stanovanje, avto... itd.



LP iz Chicaga!
 
Barracuda1
Novinec
 
Prispevkov: 138
Pridružen: Po jan 07, 2008 12:58 pm

Napisal/-a Barracuda1 Če mar 20, 2008 10:21 pm

Čez par let se odpravim na potovanje po ZDA 150% :lol:

(Do takrat pa sanjam) :)
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Pe mar 28, 2008 5:08 am

Barracuda1 je napisal/-a:Čez par let se odpravim na potovanje po ZDA 150% :lol:

(Do takrat pa sanjam) :)




Zakaj sanjas? Dolar je tako nizek, kot se nikoli in je pot sem pa potem vse ostalo tukaj precej cenejse, kot si mislis!


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Napisal/-a bam88 Pe mar 28, 2008 9:14 am

oh ja jst tud sanjam da bi tam zivel... njihov nacin zivlenja mi je fenomenaln. ampak pr sanjam bom tud ostal. sem se par let nazaj rihtal preko babicne sestre ko zivi gori da bi nama s fotram zrihtali green karte ampak so naju zajebali pa sm vse zelje opustu in tako zivim dalje. Bi pa takrat sou v Cleveland. Bom pa sigurno enkrat sou na kaksno potovanje tja da se vsaj malo nauzijem amerike.



tom kako si pa ti tja pribrcal? preko poroke? ali je blo pred 15imi leti to malo lazje?
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom So mar 29, 2008 10:15 am

bam88 je napisal/-a:oh ja jst tud sanjam da bi tam zivel... njihov nacin zivlenja mi je fenomenaln. ampak pr sanjam bom tud ostal. sem se par let nazaj rihtal preko babicne sestre ko zivi gori da bi nama s fotram zrihtali green karte ampak so naju zajebali pa sm vse zelje opustu in tako zivim dalje. Bi pa takrat sou v Cleveland. Bom pa sigurno enkrat sou na kaksno potovanje tja da se vsaj malo nauzijem amerike.



tom kako si pa ti tja pribrcal? preko poroke? ali je blo pred 15imi leti to malo lazje?




Pred 15 leti je bilo vse to dobit otrocje lahko, po septembru 2001 pa so zaostrili, da to ni vec normalno.


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR So mar 29, 2008 1:14 pm

chgotom je napisal/-a:
Badmike je napisal/-a:@chgotom
Rabiš kakega delavca slovenca? Se priporočam da ti ne bo dolgcajt!
Pridem gor in me zaposli! ;)



Veliko ljudi me sprasuje isto v PMih pa naj bo to odgovor vsem:

Moznosti uradne in legalne zaposlitve tukaj so nicne, zal je tako. Razen, ce nimas res nekih posebnih in izrednih znanj in te neko amerisko podjetje nujno potrebuje, ker pac ne dobi ustreznega strokovnjaka tukaj in ni druge, kot da zaposlijo ravno tebe. To pa je spet (bolj ali manj) enako nuli.

Edina uradna (realna) moznost je poroka (wink, wink... ) z amerisko drzavljanko(om). Ta mora bit prava, ker zrezirane poroke in one na "papirnate" kaj hitro odkrijejo in potem sledi deportacija. Takoj ko se porocis, dobis zacasno Green Card (dovoljenje za delo in bivanje), Social Security Number in vse ostalo. Po nekaj letih (2-3) pa potem se stalno Permanent Green Card. Vmes pa je se par precej detaljnih intervjujev s tabo in soprogo(om) s precej osebnimi vprasanji, tako, da fakerje precej hitro odkrijejo.


Dela na crno ne priporocam, ce te dobijo -> deportacija. Obenem pa so crna dela se veliko slabse placana (beri konkurenca "kolegov") in Mehicani poprimejo za vsako tako delo za majhne denarje. Ti se tudi (v glavnem) pozvizgajo na deportacije, danes jih deportirajo, jutri prikorakajo nazaj iz Mehike in tako v krogu. Ko pa tebe spakajo na letalo in domov v Slovenijo, potem ZDA ne bos vec videl najmanj 10 let, ce sploh se kdaj.

Zal je tako tukaj, sicer pa so place ze za enostavnejsa dela (gradbenistvo ipd) tam od $3-4K mesec pa navzgor. Racunalniski strokovnjaki zacnejo tam $70-80K leto in potem vsako leto vec.


Ce pa imas uradne moznosti zaposlitve (beri Green Card ali celo drzavljanstvo) potem naceloma tukaj ni noben problem dobit dobro sluzbo, stanovanje, avto... itd.



LP iz Chicaga!



The country of free man.... bwahahaha...
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Napisal/-a bam88 Ne mar 30, 2008 1:16 pm

chgotom je napisal/-a:
bam88 je napisal/-a:oh ja jst tud sanjam da bi tam zivel... njihov nacin zivlenja mi je fenomenaln. ampak pr sanjam bom tud ostal. sem se par let nazaj rihtal preko babicne sestre ko zivi gori da bi nama s fotram zrihtali green karte ampak so naju zajebali pa sm vse zelje opustu in tako zivim dalje. Bi pa takrat sou v Cleveland. Bom pa sigurno enkrat sou na kaksno potovanje tja da se vsaj malo nauzijem amerike.



tom kako si pa ti tja pribrcal? preko poroke? ali je blo pred 15imi leti to malo lazje?




Pred 15 leti je bilo vse to dobit otrocje lahko, po septembru 2001 pa so zaostrili, da to ni vec normalno.


LP iz Chicaga!


9/11 pa to ane?
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
dct
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Po feb 12, 2007 6:45 pm

Napisal/-a dct Ne mar 30, 2008 9:34 pm

Jaz grem bom v ZDA ob 10.4. do 25.4. 2008. V planu imamo intenzivno 9-dnevno potepanje po zahodni obali, potem pa 6 dni New Yorka. Načeloma bomo "povohali" Los Angeles, San Diego, Las Vegas, San Francisco ( z rentanim avtom). Potem pa letimo v New York.

Chgotom, imaš mogoče kakšen nasvet glede tega kaj se splača videt na naši poti?

Lp! ;)
Woman: "You don't understand me!"
Man: "What do you mean?"
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Ne mar 30, 2008 10:49 pm

dct je napisal/-a:Jaz grem bom v ZDA ob 10.4. do 25.4. 2008. V planu imamo intenzivno 9-dnevno potepanje po zahodni obali, potem pa 6 dni New Yorka. Načeloma bomo "povohali" Los Angeles, San Diego, Las Vegas, San Francisco ( z rentanim avtom). Potem pa letimo v New York.

Chgotom, imaš mogoče kakšen nasvet glede tega kaj se splača videt na naši poti?

Lp! ;)


Te kraje sem obiskal leta 2005. 9 dni je lahko veliko ali malo, odvisno od tebe, poleg mest pa bi vključil tudi kaj narave. Ker imaš malo časa se ti splača najeti avto le za eno smer - one-way, kar je običajno znotraj Californije brezplačno. Glede rentanja avta poglej malo po evropskih straneh, se da dobiti precej ceneje kot direktno v ZDA.

Glede zanimivosti bi predlagal
San Diego - živalski vrt, letalonosilka Midway, Coronado beach,
Los Angeles - me ni navdušil, mogoče klasika Hoolywood boulevard, pa hitra vožnja mimo vil na Bel Airu in Beverly Hillsu, če imaš več časa Universal Studios pa če si fan tekma LA Lakersev

Las Vegas - veliko brezplačnih stvari v posameznih hotelih, poglej za raznimi koncerti, pa seveda avtomati, poker in Black Jack. Za malce več denarja se lahko z letalom ali helikopterjem odpelješ nad ali v Grand Canyon, če imaš več časa se lahko tja odpelješ tudi z avtom. V bližini Las Vegasa (cca 30 min vožnje)imaš tudi prva dva parka, ki ti data vtis o pokrajini vzhodno od Vegasa, Red Rock in Valley of the fire - pzelo priporočam, še posebno, ker ne boš imel časa, da bi šel proti ostalim parkom vzhodno od Vegasa. V Vegasu imaš tudi dirkališče serije NASCAR, kjer se lahko pelješ kot sovoznik ali za malce več denarja tudi sam napraviš nekaj krogov po ovalu.

San Francisco - seveda Golden gate, pa kitajska četrt, pier 69(ali nekaj takega) z morskimi levi, ter mesto na splošno, saj je res očarljivo in prijetno.

Med San Franciscom in Las Vegasom sta tudi 2 nacionalna parka vredna obiska - Yosemite in Dolina smrti (Death Valley), ki jih lahko opraviš spotoma.

toliko zaenkrat, če imaš kaj vprašanj lahko tudi na PM, sam se odpravljam 27.4. malce bolj vzhodno (Denver-Vegas-Yellowstone) in sem ravno sredi rezervacij hotelov in avta.
 
Uporabniški avatar
dct
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Po feb 12, 2007 6:45 pm

Napisal/-a dct Po mar 31, 2008 6:55 am

Adamovc, hvala za informacije! Avto imamo rezerviran za one way. Dvignili ga bomo v Long beachu in vrnili v S.F. Glede ogledov so mi tudi drugi dali podobne informacije, nisem pa vedel, da sta red Rock in Walley of fire tako blizu Vegasa. Upam, da si ju bomo lahko ogledali.

Lp!
Woman: "You don't understand me!"
Man: "What do you mean?"
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po mar 31, 2008 8:18 am

dct je napisal/-a:Adamovc, hvala za informacije! Avto imamo rezerviran za one way. Dvignili ga bomo v Long beachu in vrnili v S.F. Glede ogledov so mi tudi drugi dali podobne informacije, nisem pa vedel, da sta red Rock in Walley of fire tako blizu Vegasa. Upam, da si ju bomo lahko ogledali.

Lp!


Če imaš one-way pa razmisli tudi o malce daljši turi, posebno če vas je več voznikov.
npr.:
1 dan: prihod v LA, kratek ogled, odhod v San Diego
2.dan: San Diego (zoo, ..)
3.dan: skozi Joshua Tree NP do Grand Canyona (spanje npr. Williams, če si zgodenj lahko greš še v park na sončni zahod)
4.dan: Grand Canyon - Las Vegas
5.dan: Las Vegas (poldnevni izlet do Red Rock Canyona ali Valley of the Fire)
6. dan: Skozi Dolino smrti proti Yosemitu (lahko po vzhodni ali zahodni strani Sierra Nevade, samo pazi, da je Tioga pass verjetno še zaprt zaradi snega in je potrebno ob vzhodni varianti (ki mi je lepša) peljati še malce bolj na sever.
7. dan Yosemite
8-9 dan. San Franciso

To te pride cca 2600 km, za 9 dni je to le povprečno 300 km na dan, kar ne bi smelo biti panike.

glede avta preveri, kako je z vsemi zavarovanji, sploh če jemlješ v ZDA. za 9 dni te za normalni avto ne bi smelo priti vse skupaj več kot 200€.

Lp
 
klemil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po maj 05, 2008 9:06 am
Kraj: Ptuj

Amerika 2008

Napisal/-a klemil Po maj 05, 2008 9:24 am

Sam se odpravljam v Ameriko 25.8.2008 do 15.9.2008 in imam trenutno pripravljen naslednji plan

moj plan potovanja

če ima kdo boljšo varianto za 20 dni prosim da mi javi.

LP

edit mactron: link
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Re: Amerika 2008

Napisal/-a chgotom To maj 06, 2008 6:31 am

klemil: Izogibas se glavne atrakcije - Grand Canyon-a.... Kaksen poseben razlog?

Ko bos v Kingman-u nadaljuj na vzhod po I-40 do mesteca Williams in zavij levo na sever noter v nacionalni park. Potem se malo na vzhod skozi rezervat Navajo (ne pozabi se ustavit na obcestnih stoijnicah, kjer prodajajo pristne indijanske izdelke) in potem dol do Flagstaff-a. Ce mores, obisci se Sedono malo juzneje - se res izplaca videt pravo Arizono - rdece skale v kontrastu s sinjim nebom (obicajno) brez oblakov.

Tole te bo stalo kak dan-dva dodatno casa a se izplaca videt!


LP iz Chicaga!
Priponke
Image24.jpg
Image2.jpg
 
klemil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po maj 05, 2008 9:06 am
Kraj: Ptuj

ZDA 08

Napisal/-a klemil To maj 06, 2008 6:57 am

Ne izogibam se Grand Canyona, ampak sem ga mislil pogledati iz helikopterja kar direktno iz Las Vegasa. Če pa sklepaš, da je boljše to kar si mi predlagal bi potem bilo mogoče še pametno dodati Phoenix, Yumo in ta mesta ob meji do San Diega.


Hvala za informacije.

LP Milan
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 To maj 06, 2008 7:17 am

Moj kolega gre zj v soboto v L.A. za en teden. Majo izobraževanje(T-2), tko da se bo mel kr fino. Razmišljam kaj bi mi lahka prnesu iz L.A. po pravi ceni :D
 
boogle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To apr 29, 2008 8:15 am

Napisal/-a boogle To maj 06, 2008 7:25 am

jaz pa zgleda oktobra spet tokrat na zahod, na konferenco v vegas pol pa dopust in pade trikotnik vegas, la, sf in kar je vmes ...če koga zanima do sedaj sem zmeraj avto rental kar pri herzu - dobra cena in supr storitev.

lp
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo To maj 06, 2008 11:28 am

Dajte prosim link od @klemil skrajšat....
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To maj 06, 2008 11:35 am

Shebo je napisal/-a:Dajte prosim link od @klemil skrajšat....


done...

klemi: v prihodnje imas tu navodila kako krajsati kilometrske linke in s tem
narediti forum pregleden...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 633#784633
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
klemil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po maj 05, 2008 9:06 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a klemil To maj 06, 2008 11:50 am

hvala za pomoč
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov