Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
tads
Novinec
 
Prispevkov: 266
Pridružen: To maj 13, 2008 3:12 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a tads Ne jun 06, 2010 1:24 pm

koliko pa približno pride letalska karta do SF če je kupljena eno leto prej ?
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne jun 06, 2010 1:52 pm

vsekakor se ti jo splača kupit čimprej.

jst sem dal 560€ povratna z usemi taksami iz benetk.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Ne jun 06, 2010 2:00 pm

no ker je debata tudi o karticah naj povem sledeče:

lahko dvigaš na bankomatih tudi z navadno ba kartico ( maestro) s tem, da boš imel veliko nižjo provizijo pri dvigih kot pa z viso/mastercard.

če hočeš da ti nekdo nalaga denar na viso kartico potem moraš imeti viso electron, ki je edina kartica na katero lahko polagaš denar ne da bi imel pri tem kakšnih problemov z knjižbo itd...

druga možnost je western union kot način nakazil.
 
polako
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Po maj 29, 2006 11:57 am

Napisal/-a polako Po jun 07, 2010 8:23 am

TommyGun je napisal/-a:vsekakor se ti jo splača kupit čimprej.

jst sem dal 560€ povratna z usemi taksami iz benetk.


jaz sem kupil isto iz benetk.
benetke-amsterdam-sf

cena 570€ (konec aprila)
kupil sem jo dober mesec prej.

v 14dneh lahko ogromno vidiš. samo odvisno kaj te zanima???
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Po jun 07, 2010 11:13 am

nekaj sem preračunaval in na grobo začrtal takšno pot:
sf-ob obali do la-laughlin-calico-grand canyon-gray mountain-monument valley-page-bryce canyon-st.george-las vegas-death valley-lee vining-mariposa-sf

imam nekaj problemov ker sem underage driver ma bomo rešili situacijo z www.rentawreck.com kjer bom doplačal 5$ na dan namesto 25$ za "mladega voznika"
 
polako
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Po maj 29, 2006 11:57 am

Napisal/-a polako Po jun 07, 2010 11:30 am

jaz bi dodal še yosemite, zion in sequia NP....pa kakšno tudi brisal.

recimo eno takšno pot bi obdelal v 14dneh
ZEMLJEVID
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Po jun 07, 2010 11:53 am

mi je zelo ušeč, ta tvoj predlog :)

mogoče veš kje bi pogledal kakšno je vreme novembra na tistem področju ter če/do kdaj so odprti nacionalni parki?
 
polako
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Po maj 29, 2006 11:57 am

Napisal/-a polako Po jun 07, 2010 12:10 pm

aha, novembra greš... takrat se zna zgodit da bo marsikateri zaprt...morš vedet da so tile parki večinoma vsi kar visoko...

mal poglej na tej strani...dobiš čisto vse informacije o vseh parkih
http://www.nps.gov/index.htm

kako to da si izbral november?
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Po jun 07, 2010 12:22 pm

ni posebnega razloga, za oktober so bile karte že precej drage, decembra pa še bolj zaradi praznikov... letos se grem bol kot ne "ambientirat" nasledje leto računam uzet daljši dopust
 
polako
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Po maj 29, 2006 11:57 am

Napisal/-a polako To jun 08, 2010 6:45 am

aha razumem. mal preglej tisto stran o parkih. ampak mislim da jih boš mogel kar nekaj izpustit. boš pa lahko mal več ob obali. lahko greš tudi do mehiške meje...vsaj do San Diega.

če rabiš še kakšen nasvet kar povprašaj...

aja, tukaj si poglej še rentacar...
http://www.alamo.de/Hotdeals/732/de/ald ... e=AL018393
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To jun 08, 2010 8:55 am

TommyGun je napisal/-a:ni posebnega razloga, za oktober so bile karte že precej drage, decembra pa še bolj zaradi praznikov... letos se grem bol kot ne "ambientirat" nasledje leto računam uzet daljši dopust


Pozdravljen!

Glede časovne izbire - pomemben datum je zahvalni dan - t.i. Thanksgiving, ki je letos 25. novembra, do takratje običajno večina parkov, cest in prenočišč odprtih, če vremenske razmere le ne bodo preveč kritične. Tudi recimo prelaz iz Yosemita čez Sierro Nevado, ki je običajno med najdlje časa zaprtimi, je pogosto odprt do konca novembra - glej http://www.nps.gov/yose/planyourvisit/tiogaopen.htm

drugeč si lahko ogledaš moj prvi potopis na tem forumu, brez vmesnih komentarjev ga je nekdo povzel tudi na tem forumu (zemljevid poti ne nekje na sredi)
http://teamlightning.mojforum.si/teamlightning-about939.html

takrat sva tudi midva šla iz SF, imela pa sva na voljo 18 ali 19 dni.

Lp
Miha
 
polako
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Po maj 29, 2006 11:57 am

Napisal/-a polako Sr jun 09, 2010 7:01 am

jaz sem 1.maja v monument valley imel sneg.... morš računat na marsikaj. sploh pa konec novembra.
 
jenc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To sep 08, 2009 12:47 pm

Napisal/-a jenc Sr jul 14, 2010 1:32 pm

jaz grem 1.oktobra v New York za 8 dni.
me pa zanima kako je z obiskom predelov izven manhatna(Bronx itd.)
slišal sem,da ni tako nevarno kot prikazujejo v filmih :D vendar me vseeno zanima na kaj je treba biti pozoren. Pa če ima kdo kakšen predlog kaj se bolj splača pogledat od znamenitosti in kje lahko skupina študentov zafešta(lokal,nočni klubi...)
hvala vnaprej
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Napisal/-a Blinder Sr jul 14, 2010 1:45 pm

jenc je napisal/-a:jaz grem 1.oktobra v New York za 8 dni.
me pa zanima kako je z obiskom predelov izven manhatna(Bronx itd.)
slišal sem,da ni tako nevarno kot prikazujejo v filmih :D vendar me vseeno zanima na kaj je treba biti pozoren. Pa če ima kdo kakšen predlog kaj se bolj splača pogledat od znamenitosti in kje lahko skupina študentov zafešta(lokal,nočni klubi...)
hvala vnaprej


Bronx je kot Napoli - ga vidiš, in si že mrtev. :lol:
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
jenc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To sep 08, 2009 12:47 pm

Napisal/-a jenc Sr jul 14, 2010 1:55 pm

hahahaha tok hudo vem da ni :D so šli eni moji znanci par tednov v NY in so rekl,da ni panike podnevi ampak bi vseen rad slišal mnenje od koga,ki dobro pozna razmere v USA.
 
Klamzi
Novinec
 
Prispevkov: 183
Pridružen: Pe apr 11, 2003 9:54 pm

Napisal/-a Klamzi Pe jul 23, 2010 9:04 pm

Enkrat ziher grem v Ameriko, pa je kak je, ker to morm videt... Ampak prvo je treba šolo končat pa gnar nabrat ;)
In kolk približno nanese osnovnih stroškov za 14dni potovanja po državi (letalska karta, zavarovanja, rent-a-car, ....)?
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Napisal/-a Bucko99 Pe jul 23, 2010 10:10 pm

Klamzi je napisal/-a:Enkrat ziher grem v Ameriko, pa je kak je, ker to morm videt... Ampak prvo je treba šolo končat pa gnar nabrat ;)
In kolk približno nanese osnovnih stroškov za 14dni potovanja po državi (letalska karta, zavarovanja, rent-a-car, ....)?


Mene pa kolega je pred dvemi leti kostalo cca 4000€, se pravi cca 2k € po osebi, sla sva pa na Florido. Karta iz Trsta prek Rima v NY pa pol Miami = cca 530€, Chevrolet Trailblazer za 15 dni cca 500€ + tam sva doplacala vsa mozna zavarovanja- se ne spomnim koliko. Spis pa ze od 60 dolarjev na noc - cena za 2 osebi oz. v tistih motelih je to cena za 4 osebe, tam se plačujejo apartmaji, ne pa po osebah ;) + razne vstopnine, bencin...
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash So jul 24, 2010 10:39 am

v bronx ne hodi. to je bol divji zahod. mi smo po nesreči pozabili it s podzemne in smo pristali v bronxu. po podzemni so bile kugle in čavre po tleh, prestreljene podgane, luknje v stenbah, tko da mi smo se obrnili čimprej...
 
Bokac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 21, 2005 1:32 pm

Napisal/-a Bokac So jul 24, 2010 11:05 am

Bucko99 je napisal/-a:
Klamzi je napisal/-a:Enkrat ziher grem v Ameriko, pa je kak je, ker to morm videt... Ampak prvo je treba šolo končat pa gnar nabrat ;)
In kolk približno nanese osnovnih stroškov za 14dni potovanja po državi (letalska karta, zavarovanja, rent-a-car, ....)?


Mene pa kolega je pred dvemi leti kostalo cca 4000€, se pravi cca 2k € po osebi, sla sva pa na Florido. Karta iz Trsta prek Rima v NY pa pol Miami = cca 530€, Chevrolet Trailblazer za 15 dni cca 500€ + tam sva doplacala vsa mozna zavarovanja- se ne spomnim koliko. Spis pa ze od 60 dolarjev na noc - cena za 2 osebi oz. v tistih motelih je to cena za 4 osebe, tam se plačujejo apartmaji, ne pa po osebah ;) + razne vstopnine, bencin...


Kar se stroskov tice je res najugodneje ce greste stirje (2 para). Se ti stroski najema avta in prenocisc prakticno prepolovijo. Mi smo sli tako aprila po zahodni obali za 3 tedne in cena ni presegla 3000€ za 2 - govorim koncni saldo, vse skupaj.
 
Bokac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 21, 2005 1:32 pm

Napisal/-a Bokac So jul 24, 2010 11:10 am

Aja, glede letalske karte... Mi smo jih dobili pri American Airlines za 415€ Benetke-Vegas, kupili smo jih dober mesec pred odhodom.

lp, Bokac
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov