Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
kotare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po apr 17, 2006 4:57 pm

Kako na morje brez vinjete?

Napisal/-a kotare Sr jul 02, 2008 7:16 am

Pot do morja po cestah, kjer ne rabiš vinjete???
CILJ: otok Krk
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Sr jul 02, 2008 7:23 am

S kje pa si, če ni skrivnost? :roll:
 
Uporabniški avatar
kotare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po apr 17, 2006 4:57 pm

Napisal/-a kotare Sr jul 02, 2008 7:30 am

okolica kamnika
 
Uporabniški avatar
SELJO
Novinec
 
Prispevkov: 395
Pridružen: Pe jan 28, 2005 1:52 pm
Kraj: SK LOKA

Napisal/-a SELJO Sr jul 02, 2008 7:32 am

ja najlažje ti bo če greš do lj...od tam proti kočevju...cez hrvaski mejni prehod skozi delnice vlgavnem bolj kot ne samo naravnost in prides na titov most (ala krčki most) :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jul 02, 2008 7:32 am

Od kamnika proti ljubljani, pred brnčičevo skozi črnuče, od tam skozi mesto na tržaško in potem po stari cesti čez vrhniko, postojno, črni kal proti kopru. V kopru pa ob avtocesti naprej.

Za proti hrvaški pa iz kamnika čez domžale in šentjakob proti litiji in od tam v ivančno gorico, pa preko muljave, žužemberka in dvora proti kočevju. Od tam na mejni prehod brod na kolpi in preko delnic na staro jadransko magistralo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
spletko23
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: Če avg 19, 2004 6:30 pm

Napisal/-a spletko23 Sr jul 02, 2008 7:37 am

Ja a je res tako težko dat teh 35€ :? To pa res ni ne vem koliko denarja!
 
Uporabniški avatar
kotare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po apr 17, 2006 4:57 pm

Napisal/-a kotare Sr jul 02, 2008 7:41 am

Ja ni veliko, sam še vseeno preveč, če je to edina pot na kateri bi mi prav prišla
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jul 02, 2008 7:43 am

kotare je napisal/-a:Ja ni veliko, sam še vseeno preveč, če je to edina pot na kateri bi mi prav prišla


A se kej mimo rondoja tomačevo voziš? Namreč od brnčičeve pa do rondoja in v rondoju je obvezna vinjeta, tako da če te bodo tam kdaj ustavili, si ga naj****. Včeraj so namreč ustavljali v rondoju in so trem pisal kazni, ravno ko sem se mimo peljal. Upam, da bodo tako ustavljali tudi ko bo prvi september in bodo ceste polne.
Old subarus never die, they just get faster!
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Sr jul 02, 2008 7:45 am

spletko23 je napisal/-a:Ja a je res tako težko dat teh 35€ :? To pa res ni ne vem koliko denarja!

+ da bo izgubil toliko časa, dal več za gorivo (pot je sigurno daljša, več ustavljanja,...), se morebiti še izgubil in bo končni strošek do tja in nazaj hitro čez 35€...

sicer pa ne mi rečt, da če si iz kamnika da v naslednje pol leta ne boš šel nič v lj...
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
kotare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po apr 17, 2006 4:57 pm

Napisal/-a kotare Sr jul 02, 2008 7:51 am

Sej cesto so označene s tablo da je tu potrebna vinjeta, če se ne motim???? Pot čez kočevje zgleda ql. da si še malo slovenijo ogledam. mudi se mi pa itak nikamor. se morem dobr prpravt, da nebom slučajno na plačljivo cesto padu. sam res najbolj pametno da raskiram teh 35€, da me ne bodo kje presenetl.hočeš prišparat potem pa plačaš za 6 let vinjete kazni. Tnx usem za pomoč. Pot si pa lahko tu na avtomobilizmu izrišem,kajne?
 
kixs
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 760
Pridružen: Sr feb 09, 2005 5:06 pm

Napisal/-a kixs Sr jul 02, 2008 7:56 am

Ne pozabi, da bos moral placati mostnino za na Krk (mislim, da je 30HRK), ki jo placas samo za prihod na otok.

lp
Slika
 
Jurchi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 699
Pridružen: Pe jul 18, 2003 9:55 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jurchi Sr jul 02, 2008 7:57 am

sam res 35€ je težko dat za vožnjo po obvoznici in po vseh slovenskih avtocestah ne? :roll:

.....na hrvaški strani pa vsi lepo colajo astronomsko visoke cestnine, ki so btw še 15% dražje kot ponavadi in noben nič ne pisne.......mislim... razmišljanje in pol :?
 
Uporabniški avatar
Addicted
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Sr jun 04, 2008 5:22 pm

Napisal/-a Addicted Sr jul 02, 2008 8:00 am

če že greš parkrat na leto žurat kam dlje, se ti že splača vinjeta :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jul 02, 2008 8:00 am

kotare je napisal/-a:Sej cesto so označene s tablo da je tu potrebna vinjeta, če se ne motim???? Pot čez kočevje zgleda ql. da si še malo slovenijo ogledam. mudi se mi pa itak nikamor. se morem dobr prpravt, da nebom slučajno na plačljivo cesto padu. sam res najbolj pametno da raskiram teh 35€, da me ne bodo kje presenetl.hočeš prišparat potem pa plačaš za 6 let vinjete kazni. Tnx usem za pomoč. Pot si pa lahko tu na avtomobilizmu izrišem,kajne?


Če greš po starih cestah in se ti ne mudi, potem ti predlagam da vzameš zemljevid in si zbereš pot čez stare hrvašške vasice. V nijh najdeš pekarne, kjer imajo kake slastne buhteljne z marmelado po 1 kuno na komad - midva sva se jih kupila cel pladenj (24komadov) in jih celo pot do morja jedla. Al pa kake druge vrste peciva, ampak vse je poceni, ker tja gostje ne zahajajo in imajo vse cene veliko nižje. Recimo v štacuni v taki vasici je bila pašteta od gavriloviča 4 kune, v trgovini na turističnem področju je pa pod 7 kun ne dobiš, večinoma pa so okoli 9 kun..
Pa še za videt je veliko v tehj starih vasicah.

Splača se it tudi iz delnic po stari cesti mimo jezera in si tam ogledat kraško jamo - se še melo ohladiš v njej, pa še v jezero lahko skočiš, pa se še tam ohladiš in potem nadaljuješ naprej.

Midva si vedno vzameva čas in greva lepo počasi na morje, po takih vasicah, kjer sploh ni gužve in se lepo voziš umirjeno brez problemov.


Maki, niti ni nujno, da porabiš več goriva, ker iz ljubljane na krk je preko kočevja samo 1km daljša pot kot če greš po avtocesti in preko ilirke bistrice na mejni prehod rupa. Če greš pa preko kozine in na mejni prehod pasjak, pa celo narediš 28km več. Edino kar porabiš je čas, vendar če greš v sezoni čez majhne mejne prehode, gre ponavadi hitreje skozi in ne čakaš v kolonah.
Old subarus never die, they just get faster!
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Sr jul 02, 2008 8:23 am

moj avto žre 28 l pri speljevanju (ki ga je ogromno samo če greš čez ljubljano), na relacijo lj portorož pa mi je pri 120 s tempomatom po števcu papal 7,2l... vsako pospeševanje (ki ga je po magistralkah veliko) pa mi rukne porabo na čez 15l... po magistralkah mi žre nekje 10l... in če nardim računico, da je iz kamnika do meje nekje 100km (nevem koliko je in se mi tudi ne da računati) lahko vidim, da že tu "prišparam" 6€... samo še 29 pa že mam vinjeto...
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
kotare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po apr 17, 2006 4:57 pm

Napisal/-a kotare Sr jul 02, 2008 9:02 am

nebivedu ni slaba ideja. pa je en lep izletek. . nakup vinjeta DA/NE. ne vem, glede na to da grem res zellloo redko v lj vprašanje v nakupu. pot na morje pa ne more biti tako dražja čez kočevje?
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr jul 02, 2008 9:16 am

http://www.viamichelin.co.uk/

tuki vtipkaj kam hočeš it, pa zber ekonomično pot, torej brez cestnin..
sam po času ti povem da bo najmanj 2x dlje..
tak da se ti za obe strani ziher splača, si pa res gorenc
 
-ziga-
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe okt 19, 2007 10:27 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a -ziga- Sr jul 02, 2008 9:59 am

kotare je napisal/-a:nebivedu ni slaba ideja. pa je en lep izletek. . nakup vinjeta DA/NE. ne vem, glede na to da grem res zellloo redko v lj vprašanje v nakupu. pot na morje pa ne more biti tako dražja čez kočevje?


Recimo da boš prišparal 15€ v teh pol leta...se ti zdi to vredno, da se boš skos moral zajeba**ti kje se boš lahko peljal brez vinjete? Odločitev je pa seveda tvoja ;)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jul 02, 2008 10:32 am

kolesar je napisal/-a:http://www.viamichelin.co.uk/

tuki vtipkaj kam hočeš it, pa zber ekonomično pot, torej brez cestnin..
sam po času ti povem da bo najmanj 2x dlje..
tak da se ti za obe strani ziher splača, si pa res gorenc


No, to v sezoni praktično ni res, ker če greš čez majhne prehode ni takih kolon kot če greš čez velike, kamor vsi priletijo. Vožnja sama traja dlje, ampak samo vožnja, čakanje na cestninah(teh več ne bo???) in čakanje na meji pa je v teh primerih mnogo krajše na majhnih prehodih. Na brodu na kolpi še nisem čakal več kot 10 do 15 minut, medtem ko na rupi ali pasjaku nisem hotel čakat, ampak sem obrnil, ker je bila kolona dolga več kot 5km. So pa ljudje čakali tudi po 2 do 3 ure.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Sr jul 02, 2008 10:53 am

Ti prid do LJ, pol pa na Škofljico, Ribnica, Kočevje, Brod na kolpi (meja), Delnice, po stari cesti do Gor. jelenja (tam je tabla za Crikvenico in krk), potem pa skos dol v dolino, Križišče (tam ostro desno) in si direkt na krčkem mostu. Mostnina je 30 kun, za nazaj je ne plačaš.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost