Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a esem So feb 07, 2009 4:59 am

Kar nekaj je zanimivih avtomobilskih muzejev, primernih tudi kot cilj izleta ali zanimiv del potovanja. Tu jih bomo predstavljali, po možnosti tudi z uradno stranjo (kjer se najde cenik, urnik, pot do tja...).
Če je kdo že bil kje in ima dobre fotke, je seveda vabljen, da objavi vtise in fotke.

...........................................................................

Začnemo z novim Porsche-jevim muzejem, ki so ga odprli te dni v Stuttgartu.
(Sori za (pre)velike slike, a temu se v taki temi itak težko izognemo.)

The museum will be officially dedicated later this week before it opens its doors to the public on January 31, after which the museum will be open from Tuesday to Sunday every week from 9 am until 6 pm.


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

59 slik tu http://www.autoblog.com/photos/porsche- ... stuttgart/

Članek tu http://www.autoblog.com/2009/02/06/firs ... stuttgart/

uradna stran tu http://www.porsche.com/museum
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo So feb 07, 2009 8:24 am

Manjši porsche muzej je tudi v bližnjem Gmundu v avstriji, kjer so nekoč te avtomobile izdelovali...Uredil ga je helmut Pfeifhofer.

Spletna stran: http://www.auto-museum.at/

Stokrat sem se mimo peljal, lani poleti sem se pa le ustavil... Ni neki grozno velikega,
je pa kar zanimiv...Tudi obsežna video predstavitev je, ki jo imajo tudi v SLO verziji...
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
emmo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr feb 11, 2009 10:07 pm
Kraj: lj

Napisal/-a emmo To feb 17, 2009 1:26 am

že skrajni čas da je porsche odprl nov muzej.sem lani bil v tovarni porsche pa je blo po dobre pol uri vsega konc.zelo skromno.zato odšli v mercedezovega kjer pa je veliko za videti.pogosto se na vhodu muzeja čaka tudi po nekaj ur.30 min -2 uri.
owner: bmw e 30
vw karmann ghia 1965
karmann ghia 1961
vw bus t3 blue star-hannover edition
porsche 914
porsche 911s (serija 0)
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a GrEgEcN95 Če jan 26, 2012 7:31 pm

Zanima me katere muzeje se najbolj splača obiskati v Nemčiji?
Audi
Porsche
BMW
Volkswagen
Mercedes
in ali se bolj splača oditi na pot z organiziranim prevozom ali po svoje. Ne gledam s finančnega vidika
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a Kegl Če jan 26, 2012 7:47 pm

jst sm bil lani v BMWjevem in je kr za pogledat, kolega je bil v mercedesu in je tut pohvalu, baje je dost velik... ;)

http://www.bmw-welt.com/web_rb/bmw-welt ... rview.html



GrEgEcN95 zdej če greš samo muzej pogledat, potem pejt organizirano, ampak pomoje je bolš it sam oz. s klapo, ker maš potem še druge stvari na voljo za pogledat + nisi odvisen od njihovega cajta.

Recimo če ti povem naš vikend izlet...BMW muzej--->Munchen--->Dachau, spal smo pa v hostlu in to je to :D
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 26, 2012 7:56 pm

Kegl je napisal/-a:Recimo če ti povem naš vikend izlet...BMW muzej--->Munchen--->Dachau, spal smo pa v hostlu in to je to :D


V hostlu v Dachau-u? :mrgreen:

Zanimiva tema, moram še "avtomobilistično" izkoristit denar od rojstnega dne, ki je ostal od propadlega izleta na Motorshow Bologna. :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a Kegl Če jan 26, 2012 7:58 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
Kegl je napisal/-a:Recimo če ti povem naš vikend izlet...BMW muzej--->Munchen--->Dachau, spal smo pa v hostlu in to je to :D


V hostlu v Dachau-u? :mrgreen:

Zanimiva tema, moram še "avtomobilistično" izkoristit denar od rojstnega dne, ki je ostal od propadlega izleta na Motorshow Bologna. :D


pogradi so še vedno notr :mrgreen:


p.s. Motorshow Bologna se tut splača ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 26, 2012 8:06 pm

Ja saj bi šel, ampak agencija, kjer so mi kupili darilo, ni imela dovolj kandidatov prijavljenih... :?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a pinny Če jan 26, 2012 8:40 pm

Jaz pa bil lani 5. in 6. februarja tukaj:
http://sinsheim.technik-museum.de/
in
http://speyer.technik-museum.de/en
Bil pa sem z alfa klubom, smo šli z enim avtom pa menda dvema kombijema, prespali smo pa tudi gor nekje v enem hotelu nedaleč stran od enega muzeja. Vglavnem kdor gre tole pogledat, je taki res zanimivi vikend paket ;). Res priporočam ker je fulj mega špon de best, sploh k hodiš noter po letalu, pa ko zunaj veter oreng piha pa se celo letalo malo ziba :). Vanj se pride po stopnicah, iz enega pa lahko greš nazaj dol po enem zaprtem toboganu, pri katerem se vsedeš kot v en copat iz nekega platna oz. tapisona, in se spostiš po rostfrei toboganu :).

Slika

Slika

nastanitev :)
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil pinny, dne Če jan 26, 2012 8:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a C4V4L13R Če jan 26, 2012 8:56 pm

Bil sem v Porschejevem, Mercedesovem in Oplovem. Vsak po svoje je zanimiv, najbolj dodelan vsekakor Mercedesov. Za moje pojme je pa najboljše jit v lastni režiji ali v manjši skupini (npr ko se na kakem forumu organizirajo ipd...), zato da nisi na nikogar vezan in si stvari, ki te zanimajo lahko bolje ali večkrat pogledaš... Bil sem tudi v tehniškem muzeju v Munchnu, za katerega rabiš 3 ure da ga samo prehodiš. Fascinantna zadeva, priporočam vsakemu. Samo da ne bo razočaranj, pozanimajte se prej, ker ima ločene razstave, ni vse na enem mestu.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a Kegl Če jan 26, 2012 8:59 pm

C4V4L13R je napisal/-a:Bil sem v Porschejevem, Mercedesovem in Oplovem. Vsak po svoje je zanimiv, najbolj dodelan vsekakor Mercedesov. Za moje pojme je pa najboljše jit v lastni režiji ali v manjši skupini (npr ko se na kakem forumu organizirajo ipd...), zato da nisi na nikogar vezan in si stvari, ki te zanimajo lahko bolje ali večkrat pogledaš... Bil sem tudi v tehniškem muzeju v Munchnu, za katerega rabiš 3 ure da ga samo prehodiš. Fascinantna zadeva, priporočam vsakemu. Samo da ne bo razočaranj, pozanimajte se prej, ker ima ločene razstave, ni vse na enem mestu.


se strinjam, sem bil s srednjo šolo in je res za pogledat :D
 
Uporabniški avatar
Strumpf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 25, 2011 10:43 pm

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a Strumpf Če jan 26, 2012 9:53 pm

V bistvu so vec ali manj vsi muzeji zanimivi. Poleg navedenih pa imas se kopico privatnih avtomuzejev, kjer se vidi tudi eksoticne (redke) modele.
Moj nasvet bi bil Stuttgart. Je relativno blizu in imas kombinacijo dveh legend. Porsche in Mercedes. Vse to pa lahko zacinis z ogledom proizvodnje linije v Mercedesu ( za Porsche ne vem ). Ko to vidis, potem ves, zakaj je Mercedes to kar je.
Mislim pa, da obvezno s svojim prevozom, si mobilen, nic vezan na cas, parkirisca so pa tudi povsod. Prenociti je pa najbolje v kaksnem druzinskem Pensionu, je najceneje in obicajno z zajterkom.
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: Avtomobilski muzeji, obiski itd

Napisal/-a SašoP Če feb 02, 2012 8:31 am

Strumpf je napisal/-a:V bistvu so vec ali manj vsi muzeji zanimivi. Poleg navedenih pa imas se kopico privatnih avtomuzejev, kjer se vidi tudi eksoticne (redke) modele.
Moj nasvet bi bil Stuttgart. Je relativno blizu in imas kombinacijo dveh legend. Porsche in Mercedes. Vse to pa lahko zacinis z ogledom proizvodnje linije v Mercedesu ( za Porsche ne vem ). Ko to vidis, potem ves, zakaj je Mercedes to kar je.
Mislim pa, da obvezno s svojim prevozom, si mobilen, nic vezan na cas, parkirisca so pa tudi povsod. Prenociti je pa najbolje v kaksnem druzinskem Pensionu, je najceneje in obicajno z zajterkom.


X2, sm biu lansko leto v obeh in je res super. Mi je biu pa Mercedesov mogoče mal bl ušeč
 
Uporabniški avatar
volkun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 02, 2013 10:59 pm

Muzej Shelby

Napisal/-a volkun Če jun 06, 2013 10:23 pm

Nekdo je napisal: ... v bistvu so vsi avtomobilski muzeji zanimivi ...

Se popolnoma strinjam s tem. Pa vendar mislim, da je še eden muzej vreden, da ga malo podrobneje predstavim:
Sem ljubitelj avtomobilov, predvsem starodobnikov in avtomobilskih legend. Zato sem pripravil nekaj malenkosti z mojega obiska avtomobilskega muzeja Shelby, kje drugje, kot v Las Vegasu, kamor se je gospod Shelby preselil iz Kalifornije. Pravzaprav je muzej postavljen v eno izmed nešetetih zgradb, ki sodijo v kompleks dirkališča Las Vegas Motor Speedway, v zvezni državi Nevada.

Gospod Caroll Shelby je leta 1959 zmagal na znameniti dirki 24 ur Le Mnas. Isto leto se je začel posvečati načrtovanju svojih prvih avtomobilov. In za pogon lahkega športnega avtomobila Cobra, ki je pozneje postal legenda, je uporabil Fordov motor. Leta 1964 je v sodelovanju s Fordom pripravil povsem novega Mustanga in kasneje še legendarni model Ford GT40, ki je tudi zmagoval na zahtevnih dirkah v Le Mansu.
In njegov zadnji projekt je najhitrejši serijski Mustang V8 z 662KM. Vsem njegovim dosežkom je tudi posvečen muzej Shelby.

Tale tovornjaček-vlačilec stoji pred vhodom.
SH 1_w.jpg


Vstopnine ni in takoj na začetku nas pozdravijo plehnate legende....
SH 11_w.jpg


In še z drugega zornega kota.
SH 12_w.jpg
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov