Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Napisal/-a krimic Pe maj 29, 2009 3:39 pm

jah kva nej recem preckam mejo med slovenijo in hrvasko ter bosno kar dostkrat na leto pa do zdej nism imel nobenih problemov z nikomer razen parkrat z slovenskimi cariniki in to zaradi popedenanga avta kr se pa tice ljudi dol pa se cist nikol nism meu problemov zarad slovenskih tablic kvecjemu se raj so me mel kr se pa politike tice se pa navadni ljudje tukej in dol ne obremenjujemo z njo nam dol visi frajerji k pa misljo da so kej vec kokr drugi pa itak zmeraj dobijo svojo porcijo povsod ne sam na hrvaskem :D
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl Pe maj 29, 2009 3:45 pm

krimic je napisal/-a:jah kva nej recem preckam mejo med slovenijo in hrvasko ter bosno kar dostkrat na leto pa do zdej nism imel nobenih problemov z nikomer razen parkrat z slovenskimi cariniki in to zaradi popedenanga avta kr se pa tice ljudi dol pa se cist nikol nism meu problemov zarad slovenskih tablic kvecjemu se raj so me mel kr se pa politike tice se pa navadni ljudje tukej in dol ne obremenjujemo z njo nam dol visi frajerji k pa misljo da so kej vec kokr drugi pa itak zmeraj dobijo svojo porcijo povsod ne sam na hrvaskem :D


http://sl.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Lo%C4%8Dila
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
shaggx
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Ne nov 30, 2008 8:27 pm

Napisal/-a shaggx Pe maj 29, 2009 4:21 pm

fotru so obrinili celega passata, vse pregledli z aparaturami če ni avto ukraden, pregledli pa niso samo sovoznikovega predala k sreči, ker je vozil ribiške črve ;)
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Pe maj 29, 2009 6:39 pm

vsakemu od vas se je že kaj zgodilo..
mojih izkušenj ne bom delil z vami, ker mi nebi verjeli.
imam smolo, da se ukvarjam z individualnim športom in pogosto treniram na hrvaškem. včasih za teden, pogosto tudi za samo en dan, če je vreme ugodno. zato se po treningu vračam domov ponavadi zvečer, lahko tudi pozno.

carinike/policaje na meji razumem zakaj se čudno vedejo do mene.
1. sem sam v avtu, vedno
2. ker sem len in imam veliko opreme s seboj in je razmetana po celem avtu, poleg tega imam v prtljažniku še woofer
3. mejo pogosto prečkam, ko ni žive duše na prehodu- imajo čas me "pregledovati"
4. vozim najbolj željen avto tatov v SLO

na splošno pa bi lahko rekel samo eno stvar; starejši in izkušeni cariniki mi postavijo vprašanje, dva in točno vejo koliko je ura..
mlajši pa začnejo uradno, meni pa se ne ljubi kar začeti razlagati in potem traja nekaj časa, da preidemo na bistvo.
še vedno sem mnenja, da lepa beseda vedno najde pravo mesto in verjamite, da vam tudi najbolj tečni oprostijo kakšno kilsko škrpino za očeta ali 3litre domačega olivnega olja za babico..
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Sr jul 01, 2009 11:59 am

Sem malo zamudil s temo, ampak bom povedal še svoje.

Jaz živim v vasi pri Kočevju, to je probližno 20 km od hrvaške meje. Pri Kolpi je mejni prehod Petrina in tam hodim že vrsto let čez mejo, ker imamo stanovanje na hrvaškem. Npr. v 7 letih me poleti, ko gremo na morje niso niti enkrat pregledali ali pa karkoli.
Mogoče so mi v 7 letih pogledali na hitro v prtljažnik, pa še to je bilo novembra ali decembra, ko imajo ''preveč'' časa. ;) Ponavadi grem z družino dol, ali pa gremo tudi kdaj s kakimi prijatelji.

Največ kar vidim je, da gledajo ''glasne golfe'' in tuje državljane, ki bi jih še jaz pregledal. :D
Mogoče na to, da me ne gledajo, vpliva to, da sem iz Kočevja doma in sem zato bolj domač.

Vam pa predlagam, če ste iz kje blizu in morate peljati kakšne stvari čez mejo (stvari za stanovanje,...ne švarcanje) pojdite čez petrino. Boste verjetno pršli skozi brez problemov.
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a JamesTheMan Sr jul 01, 2009 12:50 pm

Kolko pira lahko pelješ čez mejo na osebo?
 
Uporabniški avatar
Staccatto
Novinec
 
Prispevkov: 355
Pridružen: Ne jul 18, 2004 11:53 am
Kraj: Tropovci

Napisal/-a Staccatto Sr jul 01, 2009 1:04 pm

Zanimivo da vas use jebejo na hrvaški strani....mene pa na hrvaški strani nikoli ne zajebavajo .... vedno me na Slovenski! :( to je malo blesavo po mojem nvn no....:s vedno neki kam greš zakaj do kdaj.....jao ne....pol pa skozi šasije gledajo pa te finte .... uglavnem zanimivo da me samo naši zajebavajo a na hrvaškem pa nikoli tak da.... :roll:
Pre ka mam prevelik avto zato nega več The Stroja :)
 
Uporabniški avatar
vers
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Pe jul 25, 2003 8:08 pm

Napisal/-a vers Sr jul 01, 2009 1:21 pm

na hrvasko hodim ze 22 let pa nikol ni blo problemo razen takoj po osamsvojitvi slovenije je bla dostkrat frka ker fotr ni meu slo drzavljanstva ampak bih-drz.

Lansko leto smo sli na pag 5 frendov pa smo sam obesl zastavco od hrvaske futball reprezentance in nam je policajka sm pomahala da veselo peljemo naprej!mi pa takoj zalit z dvem gajbam pira pa ene par litrov vodke k so bli v prtlazniku!!!!

Je pa nekaj kar mi ni vsec pri so drzavljanih:)v puli imam vikend in hodim na bliznjo plazo,in ko hocem dat brisaco na tla je full velk grafit(TUKAJ JE SLOVENIJA)kr nekj uglavnm prov glupo se mi zdi!

Tko da ta let grem zespet v Pulo in vem da bom brez tezav prsu cez mejo ker se jaz ne derem skoz okno dober dan gospod,ampak sam reces BOK in to je to!!!

lp
Vers
razumem,da se otroci spikajo in kadijo travo in nasploh drogirajo!!!!ampak da sedijo na mrzlem betonu to pa nebom nikol razumel!!!:)
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Sr jul 01, 2009 1:43 pm

Glede pira ne vem, koliko je. Pomoje je na kakšni strani od carine objavljeno.
Samo vem, da je bil skoraj do začetka junija nek njihov zakon, po katerem nismo smeli peljati čez mejo skoraj nič hrane, pijače,...
Zdaj so spregledali verjetno in zdaj lahko spet.

Na meji, ko grem čez, me slovenski cariniki in policaji samo prijazno pogledajo, vprašajo: A je kej za prijavit? Jaz vedno rečem Ne, in me spustijo.

Na hrvaški strani: Najprej jaz: Dobar dan, on meni: Jel nešto za prijavit? (grd pogled obvezen), jaz rečem Ništa, on se zagleda v daljino za 2-3 sekunde (verjetno imajo tako proceduro) in mi reče, u redu, jaz Hvala in grem.

To sem zdaj malo bolj na komičen način opisal, ampak tako je že 7 let in skoraj vsem tako delajo, pred mano in za mano.

Naj še kdo opiše, ki tukaj hodi čez mejo.

Lp
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Sr jul 01, 2009 2:06 pm

http://cekin.si/clanek/za_dom_in_druzin ... -meje.html

Evo tukaj piše o prevažanju hrane,pijače,itd... čez Hrvaško mejo...
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Sr jul 01, 2009 2:58 pm

O, hvala Pitu za tale link. Je koristen.



Lp
 
Uporabniški avatar
MyWay!
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Sr okt 29, 2008 10:30 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a MyWay! Sr jul 01, 2009 6:19 pm

DragonForce je napisal/-a:O, hvala Pitu za tale link. Je koristen.



Lp
x2
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a JamesTheMan Sr jul 01, 2009 7:11 pm

Samo o piru pa še vedno nič ne piše... Žganje je napisano. S punco greva in bi mel s sabo tri platoje pira in ene tri litre žganice.
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Sr jul 01, 2009 7:15 pm

JamesTheMan je napisal/-a:Samo o piru pa še vedno nič ne piše... Žganje je napisano. S punco greva in bi mel s sabo tri platoje pira in ene tri litre žganice.



:D Mislim, da je 3 platoje vseeno preveč.
Mogoče naletiš na oboževalca Uniona :)
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. Sr jul 01, 2009 7:16 pm

piše, piše....

"V okviru osebne prtljage se lahko preko meje brez plačila carine prepeljejo:
...
- alkoholne pijače (1 liter pijače z nad 22% alkohola ali 2 litra pijače z do 22% alkohola)"


torej 4 pire max., bo treba Karlovačko pit:D


Lp
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Sr jul 01, 2009 7:27 pm

Saj ni neke extra razlike v ceni piva,razen če piješ samo "slovensko" pivo in ga moreš pod nujno peljat zraven. Jaz bom peljal plato Uniona,če pa bodo komplikacije ga pa pred njimi bek zlijem... Dam jim ga ne :D
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Sr jul 01, 2009 10:47 pm

Pitu je napisal/-a:Saj ni neke extra razlike v ceni piva,razen če piješ samo "slovensko" pivo in ga moreš pod nujno peljat zraven. Jaz bom peljal plato Uniona,če pa bodo komplikacije ga pa pred njimi bek zlijem... Dam jim ga ne :D


Ha, to me spomni na eden izmed 3. pregledov.

Sem imel v prtljažniku par potovalk in nekaj vreč in eno vrečo krompirja, 5kg se mi zdi.

Mi reče: To neće proći...Tamo imate smeće i bacite
Jaz sem pa šel, pa raztrgal vrečo in razmetal krompirje po celem smetnjaku. Da slučajno ne bi on dobil tega. ;)
 
Uporabniški avatar
heretic_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: So nov 01, 2008 11:44 am
Kraj: wasteland

Napisal/-a heretic_ Pe jul 24, 2009 11:39 am

Za vse ki ste se spraševali kaj sme oz. nesme policist na meji......stric google najde vse....alfa in omega policijskega dela na meji je zakon o nadzoru drž. meje, in ta pravi:

V. MEJNA KONTROLA
27. člen
(obveznost podreditve mejni kontroli)
Oseba, ki namerava prestopiti ali je že prestopila mejno črto, razen mejne črte na notranji meji po uveljavitvi Konvencije o izvajanju Schengenskega sporazuma, je dolžna izročiti veljavni dokument za prestop državne meje in se podrediti mejni kontroli ter ne sme zapustiti območja mejnega prehoda, dokler ni mejna kontrola opravljena, ali se kako drugače izmakniti mejni kontroli.
Oseba iz prejšnjega odstavka mora policistu, ki izvaja mejno kontrolo, pojasniti vse okoliščine, pomembne za prehod državne meje.
Oseba iz prvega odstavka tega člena se je dolžna ravnati po navodilih in odredbah uradnih oseb, ki izvajajo mejno kontrolo

28. člen
(mejna kontrola)
Policist, ki izvaja mejno kontrolo, sme:
- zahtevati predložitev veljavnih dokumentov, ki so potrebni za prestop državne meje za osebe in stvari;
- vnesti v dokumente za prestop državne meje podatke o pomembnih okoliščinah za vstop ali izstop iz države;
- opraviti osebno kontrolo, kontrolo prevoznega sredstva in kontrolo stvari, ki jih ima oseba s seboj;
- zadržati osebo za nujno potreben čas.

29. člen
(osebna kontrola, kontrola prevoznega sredstva in kontrola stvari)
Osebna kontrola je kontrola, ki obsega preverjanje dokumentov za prestop državne meje z ugotavljanjem identitete osebe, ki namerava prestopiti državno mejo, in drugih pogojev za prestop in tiralično - tehnično preverjanje osebe z odvzemom prstnih odtisov in odtisov dlani ter preverjanje drugih telesnih identifikacijskih značilnosti.
Policist sme zahtevati od osebe, naj pokaže, kaj ima pri sebi. V primeru suma posedovanja prepovedanih stvari, predmetov ali zaradi ugotavljanja identitete, sme policist pregledati ali preiskati osebo. Preiskava po tem členu ne obsega preiskave telesnih votlin. (zgleda da to ureja neki drug zakon) :?:
Kontrola prevoznega sredstva je kontrola, ki obsega zunanji in notranji vizualni pregled prevoznega sredstva in preiskavo prevoznega sredstva.
V primeru suma, da oseba v prevoznem sredstvu prevaža prepovedane predmete ali stvari, ki bi pripomogle k ugotavljanju njene identitete ali identitete drugih potnikov, ter zaradi preprečevanja nedovoljenega vstopa v Republiko Slovenijo, sme policist preiskati prevozno sredstvo, kar pomeni podroben pregled vseh delov, vključno z razstavljanjem posameznih delov prevoznega sredstva.
Kontrola stvari obsega kontrolo predmetov in stvari, ki jih ima oseba, ki namerava prestopiti državno mejo, s seboj ali v prevoznem sredstvu.
Pri izvajanju osebne kontrole, kontrole prevoznega sredstva in kontrole stvari sme policist uporabljati ustrezne tehnične pripomočke.

32. člen
(zadržanje osebe)
Policist sme za nujno potreben čas, vendar za največ 48 ur, zadržati osebo, ki namerava ali je že prestopila mejno črto.....
Zadržano osebo je potrebno o razlogih za zadržanje obvestiti takoj. Če zadržanje iz prejšnjega odstavka traja več kot 6 ur, mora policist v pisni obliki z odločbo takoj obvestiti osebo, ki je zadržana, o razlogih za zadržanje..... (pomeni da 6ur lahko stojiš brez bilokakega potrdila!!!)

pa še najbolj zanimive sankcije:
IX. KAZENSKE DOLOČBE
43. člen
Z denarno kaznijo najmanj 400 evrov se za prekršek kaznuje fizična oseba, ki:
- na območju mejnega prehoda ne upošteva navodil in odredb uradne osebe organa, ki opravlja mejno kontrolo (24. člen);
- se izmakne mejni kontroli (prvi odstavek 27. člena);
- se poskuša izmakniti mejni kontroli, samovoljno zapusti območje mejnega prehoda, dokler mejna kontrola ni opravljena ali se kako drugače izmakniti mejni kontroli (prvi odstavek 27. člena);
- ne pojasni okoliščin, pomembnih za prehod državne meje, ali ne upošteva navodil in odredb policistov, ki izvajajo mejno kontrolo (drugi in tretji odstavek 27. člena);


Uglaunem imajo dosti več pooblastil kot v notranjosti.....tako da pamet u glavo! ;)

Jst nisem mel na meji še nikoli kakšnih večjih problemov, pa mi verjemite da vem kaj so to predsodki ki pridejo z določenim imidžom (v srednji šoli sem imel lase čez ramena)...veliko se doseže že z nasmeškom in lepo besedo. ;)
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Pe jul 24, 2009 12:14 pm

Se pravi ti policist na meji lahko gre v avto in sam odpira predalčke in premika stvari, medtem ko ti v notranjosti države brez preiskovalnega naloga tega nesme delat.

Lepo vedet.
Slika
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a JamesTheMan Pe jul 24, 2009 1:59 pm

Šla s punco na dopust, obakrat prečkala mejo brez problema. Zadnjo klop v avtomobilu sva vrgla ven, tako da je bilo več kot polovico avta samo kamping robe in pira. :lol:

Zgleda da odvisno na kakega carinika naletiš pa kak mu zgledaš sumljiv. Aja, pa če greš na Hrvaško se še vedno splača pijačo s seboj peljat, seveda če dosti spiješ. :D
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov