Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Korzika dopust

Napisal/-a dejvi Sr jul 15, 2009 8:41 am

Zdravo!

Prosil bi, ker verjetno vas je kar nekaj obiskalo ta lep otok, glede vaših izkušenj s potovanjem. Če bi se odločili za dopust, bi šli seveda z avtom. Imamo dva majhna otroka in bi bili najraje v kakšnem bungalovu ob morju.

Gledal sem eno izmed najlepših korziških plaž, to je Santa Julia, ki je na spodnjem, JV delu otoka, cca 160 km nižje od severne strani. Kot sem videl na Via Michelin, je do tja kakšnih 12 ur vožnje (verjetno z vključenim trajektom, ki vozi 4 h), stroški do tja pa so cca 160 € (bencin + cestnine in brez trajekta, ki je še dodatnih 150 € za povratno karto). Kilometrov do tja po cesti pa je nekje med 700 - 800. Bungalovi so poceni, med 300 -400 € na teden.

Kot sem videl na google earth, je okolje fantastično, rajsko, plaže so nenormalne. že zaradi tega bi se odpravil tja, vendar pa me skrbi zaradi otrok, ker bi se fajn namatrali do tja, pa ne vem ali bi se spustili sploh v to. Po drugi strani pa teh 700 km spet ni neka distanca.

Kaj menite, vaše izkušnje s Korziko bi bile več kot dobrodošle.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Napisal/-a frgo Sr jul 15, 2009 8:49 am

Kdaj pa misliš it dol? Avgusta je baje totalna gužva in če nimaš rezervirano je baje celo v kampih problem dobit plac. Jaz grem dol 30. julija in me je kar malo strah ampak žal prej nisem dobil dopusta. Za trajekt sem plačal 76€ za povratno, ampak mi je jako sumljiva ta best offer varianta, ker sumim, da bom pošteno doplačal :D grem pa v četrtek na trajekt in v četrtek nazaj in pride precej nižja cena kot v soboto.
 
Uporabniški avatar
Crazy Frog
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:58 pm

Napisal/-a Crazy Frog Sr jul 15, 2009 9:05 am

Pozdravljen!

Jaz sem bil lani od 15. 8. pa do konca avgusta in ni pretirane guzve. Verjetno je vecjo kot ostale mesece, vendar je se vedno manj kot pa cez poletje na hrvaskem. Plaza, ki jo omenjas je ena izmed bolj znanih na Korziki in temu primerna je tudi gneca. Voznje je najvec do trajekta, cez samo Korziko ni tak problem. Otok je precudovit in ga je skoda zapraviti z bivanjem na enem mestu.

Ce bivas v kampu, je pri nekaterih res tezava, da so prepolni. Moje izkusnje so bile, da kljub napisom, da je kamp zaseden, so me na recepciji spustili v kamp. meni lepsi del Korzike je J in Z.

Cena trajekta bo pa kar prava in ni nobenih doplacil.

LP
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Sr jul 15, 2009 10:55 am

trajekti corsica ferries večinoma štartajo iz livorna proti korziki zjutraj okoli 8h, tako da če štartaš zvečer bosta otroka prespala celo pot.

priporočam še plažo Palombaggia.
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Sr jul 15, 2009 11:03 am

OK, dej frgo, prosim poročaj, da vidimo, kako boš preživel.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Sr jul 15, 2009 1:48 pm

frgo je napisal/-a:Kdaj pa misliš it dol? Avgusta je baje totalna gužva in če nimaš rezervirano je baje celo v kampih problem dobit plac. Jaz grem dol 30. julija in me je kar malo strah ampak žal prej nisem dobil dopusta. Za trajekt sem plačal 76€ za povratno, ampak mi je jako sumljiva ta best offer varianta, ker sumim, da bom pošteno doplačal :D grem pa v četrtek na trajekt in v četrtek nazaj in pride precej nižja cena kot v soboto.


mam eno vprašanje!
mava septembra s punco namen it na korziko in ko sm se pozanimal za trajekt sm na njihovi strani corsica ferries zračunal da naju bodo pršle okol 120eur (povratna)! kje si pa ti najdu tako ceno??? a je to sam kao kšna special ponudba ta trenutek k praviš da sumiš da boš mogu še doplačat? pa zanima me kje si jih naročil (na njihovi strani al amzs)?

tnx za odgovore

lp
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Napisal/-a frgo Sr jul 15, 2009 1:55 pm

Ne, ne bo treba nič doplačat, sem se že pozanimal. Cena je povsem odvisna od termina in kako je trajekt poln. Danes recimo pride celo 2€ manj kot sem plačal v petek in tista cena, ki sem jo plačal velja. Karto sem kupil direktno na strani prevoznika www.moby.it. Kot sem napisal, ker grem v četrtek je cena zelo nizka, za petek in soboto cene dosežejo bolne višave. Recimo za petek je doplačilo za ležišče 174€!!!
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Sr jul 15, 2009 4:24 pm

frgo je napisal/-a:Ne, ne bo treba nič doplačat, sem se že pozanimal. Cena je povsem odvisna od termina in kako je trajekt poln. Danes recimo pride celo 2€ manj kot sem plačal v petek in tista cena, ki sem jo plačal velja. Karto sem kupil direktno na strani prevoznika www.moby.it. Kot sem napisal, ker grem v četrtek je cena zelo nizka, za petek in soboto cene dosežejo bolne višave. Recimo za petek je doplačilo za ležišče 174€!!!


aha...pol je očitno res odvisn od termina in od dneva kdaj greš! pa ladje zihr vsak dan furajo tko da se glede dnevov zmišljuješ??? recimo da bi šu u tork al pa sredo(primer)! kaj pa ta tvoja cena vključuje na trajektu? avto pa 2 osebi al še kej več? :D

še enkrat tnx za odgovore
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Napisal/-a frgo Če jul 16, 2009 12:51 pm

Moja cena je avto in dve osebi. Za ostalo kot je npr. kabina je treba doplačat, ni pa blazno veliko, če ni gužve. Trajekti pa vozijo vsak dan najmanj 1x v vsako smer in greš komot v torek dol pa v sredo nazaj. Saj si lahko vse izračunaš in ogledaš na tisti strani.
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Napisal/-a Gasper` Če jul 16, 2009 1:41 pm

Jaz grem na Korziko preko Moby lines pa v splosnih pogojih pise, da je potreben check in za potnike z avtom 1,5h pred odhodom trajekta.

A je to potrebno upostevati?
Sam mislim, da ne bi smelo biti tezav, ce bi bil nekje pol ure pred odhodom tam.
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Če jul 16, 2009 3:30 pm

frgo je napisal/-a:Moja cena je avto in dve osebi. Za ostalo kot je npr. kabina je treba doplačat, ni pa blazno veliko, če ni gužve. Trajekti pa vozijo vsak dan najmanj 1x v vsako smer in greš komot v torek dol pa v sredo nazaj. Saj si lahko vse izračunaš in ogledaš na tisti strani.


ja sej sm včeri neki računu in kombineru na njihovi strani tko da sm pol vidu da se da! cena je bla pa tut 76eur ampak brez nekega zavarovanja (drgač pride neki čez 80eur).

gasper: pomoje bi blo vseen pametno upoštevat, da nau pol kej narobe :D
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Napisal/-a frgo Pe jul 17, 2009 8:14 am

Ja, treba je bit tam vsaj 2 ure prej, ampak takrat bo menda že orenk gužva, tako je boljše bit tam še kako uro prej.
 
Uporabniški avatar
Crazy Frog
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:58 pm

Napisal/-a Crazy Frog Pe jul 17, 2009 9:29 am

Jaz sem imel trajekt ob devetih zjutraj, prisel sem na pomol ob sedmih. Takrat so nas ze zaceli nalagat in nalagali do 9.30. Fajn je da si prej, ce ne druga za to, da dobis kaksen sedez v avionski kabini (klima) ali pa lezalnik na palubi. 5 h voznje vseen ni tako malo in ti kmalu postane dolgcas.

LP
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Pe avg 14, 2009 10:23 pm

se je že kdo vrnu s korzike??? namreč jst grem čez 2 tedna pa me zanima če ma kdo kšno "pametno" informacijo k mi bo prav prišla :D

lp
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Pe avg 14, 2009 11:56 pm

0. rezerviraj si karto vnaprej - lahko prides do kake lepe akcije
1. pojdi ponoči - zjutraj boš tam
2. na streho avta ne nalagaj nicesar, ker podrazi karto za trajekt
3. fajn se naspi preden greš, ker so ceste do dol dolgčas (AC)
4. pridi vsaj kako uro pred odhodom trajekta (sploh pa zdaj, ko je poletje)
5. vzami kaj za brat (tudi tiste 4h na ladji so dolgcas :D)
6. vzami dovolj denarja - cene so precej visoke
7. uživaj! Korzika je prečudovita, ceste so fantastične, morje, razgledi, okoliš...pa sploh
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl So avg 15, 2009 6:30 am

gofra je napisal/-a:0. rezerviraj si karto vnaprej - lahko prides do kake lepe akcije
1. pojdi ponoči - zjutraj boš tam
2. na streho avta ne nalagaj nicesar, ker podrazi karto za trajekt
3. fajn se naspi preden greš, ker so ceste do dol dolgčas (AC)
4. pridi vsaj kako uro pred odhodom trajekta (sploh pa zdaj, ko je poletje)
5. vzami kaj za brat (tudi tiste 4h na ladji so dolgcas :D)
6. vzami dovolj denarja - cene so precej visoke
7. uživaj! Korzika je prečudovita, ceste so fantastične, morje, razgledi, okoliš...pa sploh


prve 3 sm nekak že izpolnu :D sm pa dubu ful pocen karto-59eur!!!
za ostale info pa tnx...vrjamem da je prelepo, sej tut zato sm se odloču za korziko, k zihr bom mel kej vidt!

lp
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Napisal/-a Gasper` So avg 15, 2009 9:28 am

Te zanima kaj o sami Korziki, kaj se splaca videti ipd.?
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi So avg 15, 2009 1:52 pm

Gasper, mene zanima. Razpiši se prosim. Kakšno fotografijo gor in to.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl So avg 15, 2009 3:09 pm

Gasper` je napisal/-a:Te zanima kaj o sami Korziki, kaj se splaca videti ipd.?


prosm...to bi blo d`best :D

da nam kr neki lutal okol...sej nek plan že mam (od brskanja po netu) ampak bi ga rad slišal in videl še od tebe, de kej dodam oz. odstranim od liste! pa tko kt je dejvi reku, če daš še kšno fotko gor...
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Napisal/-a frgo So avg 15, 2009 5:49 pm

Jaz sem prišel nazaj pred 1 tednom. Kaj naj rečem - super je blo, zdaj bom romal dol vsako leto, pa magari samo poležavat. Korzika skriva neverjetno veliko skritih kotičkov za raziskovat. Najde se nekaj za vsakogar, od adrenalinskih parkov in izletov v gore do poležavanja na peščenih plažah. Edino česar ne bom ponovil je termin. Prvih par dni sem imel na severu relativno malo prometa. Ko sem prišel na jug do Bonifacia je na cestah vse stalo. Gužva je bila res neverjetna. Kampi so tako polni, da sem ponavadi dobil zadnji prostor - pa še to zato, ker sem prišel najkasneje do 14h. Sem srečal kar nekaj slovencev, ki so bili že v 3 kampu odslovljeni... Pomagalo je tudi to, da sva imela majhen šotor. Na kakšne proste sobe in hotele lahko upanje v takšnem terminu kar opustiš, pa še cene so 2x. Drugače pa ni tako blazno drago, kot te strašijo. Sem vajen "evropskih" cen, pa je Korzika zelo poceni. Zunaj če ješ je cena podobna kot pri nas. Vino je neverjetno poceni (v gostilni sem dal okrog 4€ za pol l). Povsod pečejo picke, ki so okrog 5-6€/kg. Imajo pa bedno navado, ki so jo pobrali od Francozov - kosilo dobiš samo od 12 - 14h in po 7h zvečer večerjo. Popoldne se lahko za toplo hrano obrišeš pod nosom. Mrzlo pivo v trgovini je loterija, če že je pa lahko pričakuješ tudi dvojno ceno glede na nehlajenega. Kakor kje, ponekod je bila vsaka mrzla piksna 1€, ne glede na znamko. V gostilnah so cene piva nekje od naših do nekje 5€. Za pazit se je njihovega lokalnega korziškega piva, ker ima ceno x2 ali x3 glede na uvoženega, ki pa je po naše poceni. Je sicer nekaj posebnega, ker je iz kostanja (pietra), ampak meni se niti en ni zdel vreden svojega denarja.

Še glede prevoza. Na trajekt se ti blazno ne mudi. Jaz sem siser bil v Livornu že ob 3h zjutraj, pa sem komot še par ur v avtu zadremal. Splačalo se je biti med prvimi gor na palubi, da sem dobil lepo mesto in ležalnik. Nazaj grede nisem imel take sreče in je bilo kar tečno 5 ur ždet na trajektu brez ležalnika. Naslednjič bom doplačal tistih par € za kabino in ne bom rabil bežat pred vetrom in soncem. Cene bencina so bile obupne (1.37€ v povprečju). Prvič do zdaj me je prijelo, da bi imel dizla :D Ne hecam se, dizel je od bencina po tamalem 20% cenejši. Da ne omenjam kako sem s polno naloženim avtom pogrešal navor po tistih klancih in kako se je poraba drastično dvignila

Razpisal sem se, če koga še kaj zanima sem na pa voljo ;)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov