Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl So avg 15, 2009 6:39 pm

frgo je napisal/-a:Jaz sem prišel nazaj pred 1 tednom. Kaj naj rečem - super je blo, zdaj bom romal dol vsako leto, pa magari samo poležavat. Korzika skriva neverjetno veliko skritih kotičkov za raziskovat. Najde se nekaj za vsakogar, od adrenalinskih parkov in izletov v gore do poležavanja na peščenih plažah. Edino česar ne bom ponovil je termin. Prvih par dni sem imel na severu relativno malo prometa. Ko sem prišel na jug do Bonifacia je na cestah vse stalo. Gužva je bila res neverjetna. Kampi so tako polni, da sem ponavadi dobil zadnji prostor - pa še to zato, ker sem prišel najkasneje do 14h. Sem srečal kar nekaj slovencev, ki so bili že v 3 kampu odslovljeni... Pomagalo je tudi to, da sva imela majhen šotor. Na kakšne proste sobe in hotele lahko upanje v takšnem terminu kar opustiš, pa še cene so 2x. Drugače pa ni tako blazno drago, kot te strašijo. Sem vajen "evropskih" cen, pa je Korzika zelo poceni. Zunaj če ješ je cena podobna kot pri nas. Vino je neverjetno poceni (v gostilni sem dal okrog 4€ za pol l). Povsod pečejo picke, ki so okrog 5-6€/kg. Imajo pa bedno navado, ki so jo pobrali od Francozov - kosilo dobiš samo od 12 - 14h in po 7h zvečer večerjo. Popoldne se lahko za toplo hrano obrišeš pod nosom. Mrzlo pivo v trgovini je loterija, če že je pa lahko pričakuješ tudi dvojno ceno glede na nehlajenega. Kakor kje, ponekod je bila vsaka mrzla piksna 1€, ne glede na znamko. V gostilnah so cene piva nekje od naših do nekje 5€. Za pazit se je njihovega lokalnega korziškega piva, ker ima ceno x2 ali x3 glede na uvoženega, ki pa je po naše poceni. Je sicer nekaj posebnega, ker je iz kostanja (pietra), ampak meni se niti en ni zdel vreden svojega denarja.

Še glede prevoza. Na trajekt se ti blazno ne mudi. Jaz sem siser bil v Livornu že ob 3h zjutraj, pa sem komot še par ur v avtu zadremal. Splačalo se je biti med prvimi gor na palubi, da sem dobil lepo mesto in ležalnik. Nazaj grede nisem imel take sreče in je bilo kar tečno 5 ur ždet na trajektu brez ležalnika. Naslednjič bom doplačal tistih par € za kabino in ne bom rabil bežat pred vetrom in soncem. Cene bencina so bile obupne (1.37€ v povprečju). Prvič do zdaj me je prijelo, da bi imel dizla :D Ne hecam se, dizel je od bencina po tamalem 20% cenejši. Da ne omenjam kako sem s polno naloženim avtom pogrešal navor po tistih klancih in kako se je poraba drastično dvignila

Razpisal sem se, če koga še kaj zanima sem na pa voljo ;)


lepo lepo...tnx za info.
jst upam da zdej ko grem, ne bo neke pretirane gužve (grem prva 2tedna sept.)
je pa k*** ta benz, k je drag ko svinja, pa zgleda da bo moj avto tut trpel klance (mam bencinarja 1.3) :D in res ne razumem te njihove fore glede hlajenja piva (zakaj ga nimajo? če pa že pa 2x cena) k to sm že bral na nekmu forumu...odklop :D

me pa zanima še par stvari:
- kdaj si štartal da si bil že ob 3h tm? pa od kje?
- če ni skrivnost kok si zapravu denarja vse skp in za kolko dni?
- kolk kilometrov si naredu po korziki k vem da do Livorna je iz LJ okol 600km! kaj pa ostalo?
- so ti ostale u spominu kšne posebne lokacije ki jih je treba NUJNO vidt?
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Napisal/-a frgo So avg 15, 2009 6:53 pm

Štartal sem ob pol 9 zvečer iz Trebnjega, v vrsti za trajekt sem bil točno ob 3h. Ustavil sem še na britofu, da je draga svečke prižgala in pri kolegu v Lj, tako da iz LJ rabiš zlahka manj kot 6h. Na tempomatu sem imel nastavljenih točno 126km/h, pa ene par postankov sva naredila na poti. Denarja je šlo okrog 350 - 400€ po osebi za 8 dni. Nisva pa zelo šparala, kar se tiče hrane, vina, piva, ogledov in spominkov. Spala pa sva tudi v hotelu, ki naju je opalil za 100€ (in ni bil vreden naziva hotel). Kampi so pa prišli med 17 in 22€ na noč za 2 osebi, avto in šotor. Naredila sva natančno 2100Km, kar pomeni enih 800km po Korziki od oka. Od lokacij recimo soteska Restonice in jezera v gorah, pa recimo Bonifacio. Zahodno obalo, ki naj bi bila najbolj razburljiva pa sem za letos spustil.
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Napisal/-a Gasper` So avg 15, 2009 7:02 pm

Jaz sem bil dol zadnji teden v juliju, tako da problemov s kampi nisem imel. Drugace gres pa na info point in si vzames brosuro o vseh kampih na Korziki.

No par stvari o Korziki:

Glede trajekta ti ni potrebno biti prej v pristanišču 1,5h, kot piše na karti. Sam sem prisel 8.30, trajekt sem imel pa ob 9h.

Plaze so najlepse na jugu (med Bonifacio in Porto Vehico oz. se malo visje proti S). Odsvetujem zelo opevano plazo Rondinara ter kamp ob njej. Ogromno trave in premocan vonj po kanalizaciji. Vsekakor ti pa preporocam plažo Santa Gulia.

Lepe plaze so tudi okoli mesta Sagone, vendar je tam problem onesnažene obale s težkimi kovinami. Imas na plazi tablo: Dangerous bathe because agitated sea. Pa se kampi so najdražji - okoli 30 eur (2osebi, sotor, avto/noč). Tako da bi ta del na tvojem mestu mirne vesti izpustil.

Za prvi dan bi ti mogoče priporočal da se zapelješ v L`Lle Rousse (obvezno po glavni cesti in ne cez St.Florent), ce se bos odlocil raziskovat Korziko iz S. Odličen kamp čisto ob morju in tudi izredno lepa peščena plaža. Pa še ca. 1km si oddaljen iz mesta. Če bo kamp poln (samo eden je v tem delu) se pa lahko zapelješ naprej do Calvija. Imas tudi lepo plažo ter kar nekaj kampov.

Sloves najlepse plaze pa ima Saleccia pred puščavo Desert des Agriates. Cesta do nje je v OBUPNEM stanju. 1h vožnje po makedamski poti (vendar temu komaj lahko reces pot). Ce imas avto malo prizemljen ti vsekakor nepriporocam. Imas pa tam celo kamp (mislim da brez elektrike) ter en garažni market.

OBVEZNO se moras zapeljat po cesti Piana - Porto ob večernem času. Prekrasne rdeče skalne tvorbe in izredno zanimiva cesta;)

Splaca se pa iti tudi po cesti Porto - Corte. Je svojevrstno dozivetje. Polno divjih prasicev srecas ob cesti. Corto je pa tudi zanimivo mesto za ogled. Zraven Corta imas Restonico. Večina je navudšenih. Imas lepe tolmunčke v katerih se lahko kopas in razne manjše slapove. Nekako podobno zgleda kot Soča, s tem da ima nekje 10°C več.

Izredno lepo mesto je Bonifacio. Splaca se ti iti tudi na ogled klifov z ladjico. Kot najbolj korziško mesto naj bi bile Sartene. Vendar nič posebnega. Nič ni za videti. Če boš šel slučajno mimo se ustavi, drugače pa niso vredne dolgih kilometrov do tja.

Glavno mesto Ajaccio sem izpustil. Mimo sem se peljal vendar me ni pritegnil. Ogromno prometa. Imas pa tam Napoleonovo roj.hišo (sam se jo nisem ogledal).

Odsvetoval bi tudi ogled Purccaraccie. Na slikah zgleda izredno lepo, a realnost je cisto drugacna;)

Razen teh poti k sem ti jih napisal, bi se jaz cimbolj držal glavnih poti. Korzika je izredno gorat otok in za majhno razdaljo res porabis ogromno casa po ovinkih.

Zdej ce te kaj konkretnega zanima kar vprasaj. Lahko pa napises svojo nacrtovano pot pa potem pokomentiramo mal. Tudi ne vem za koliko casa gres. Ce bi sam sel seenkrat bi verjetno najprej sel po glavni cesti na J (ca. 170km iz Bastie). Lepe plaze, imas kaj videti (Bonifacio) pa potem ce ti bo cas dopuscal se Corte, Piana, Porto itd.

Kampi so bili v povprecju nekje 25 eur (2os,sotor,avto), pizza ca. 8eur+, cene v Sparu so pa nekje tam kot nase.

Zanimivo je pa to, da na nobeni plazi ni bilo ne tusev in ne WC-jev - malo motec dejavnik.

V glavnem to je nekaj na hitrco. Ni ravno kronološko. Kar sem se spomnil sem pa napisal. Ce te kam konkretnega zanima kar vprasaj.
Ni pa ta Korzika neki raj (kot lahko beres po drugih forumih, ki jo hvalijo na vse pretege). Nad njo je (moje mnenje) lahko izredno navdusen samo nekdo, ki se ni bil dlje od Zadra.
Korzika se najbolj spominja na grške otoke, ljudje so izredno prijazni, vendar po urejenosti močno zaostaja za njimi.

Je lepa, vendar vračal se prav gotovo tja ne bom. Vsaj nekaj nadaljnjih let ne.
Zadnjič spremenil Gasper`, dne So avg 15, 2009 7:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Ne avg 16, 2009 8:44 am

hvala obema za tako obsežne informacije, bodo še kako prov pršle :D

drgač mam pa namen štartat iz lj okrog 11 al pa polnoči in lepo na izi do Livorna...planeru pa sm da bom šu v nasprotni smeri urnega kazalca in bom obdelu cel otok ob obali razn vmes se bom vstavu v Corteju za kšne (odvisno kako bo) 2 dni pa si še mal notranjost otok pogledu. bom pa tm 13dni oz. mel bom 12 polnih dni za raziskovanje, tko da upam da bo dost cajta!?!
za katero stran že pravjo da je bolj zanimiva??? zahod al vzhod?

kako je pa kej z parkirišči v mestih? so plačljiva? draga?

morm si pa zdej v teh 2 tednih vzet še mal cajta, da še mal porihtam to planirano pot, tko da če mi bo še kšno vprašanje padlo na misel bom vprašu :D
 
Ursha85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če avg 20, 2009 11:57 am
Kraj: Idrija

Lp.

Napisal/-a Ursha85 Če avg 20, 2009 12:48 pm

Mi se odpravljamo naslednji teden na Korziko.
Zanima me kako je z bivanjem... Glede na to, da kamp odpade zaradi sina.
Apartmaji itd.? Cene?
 
Uporabniški avatar
FFST
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Ne jan 04, 2009 9:28 pm

Napisal/-a FFST Če avg 20, 2009 6:22 pm

Da še jaz opišem najino letošnje popotovanje po Korziki.
Bila sva prvič in takoj sva sklenila, da se tja še vrneva, saj sva bila navdušena.
Termin je bil zadnji teden v juniju in prvi v juliju. Ves čas sva kampirala in ugotovila, da so kampi res lepo urejeni. Pot do Livorna sva naredila v dveh korakih, saj sva prvi dan zjutraj odšla iz Ljubljane do Pise, ki je tudi še nisva videla in je 20 minut od Livorna. Drugi dan sva tako neobremenjena pripeljala cca. 1,5 ure prej v pristanišče.
Iz Bastie sva šla direktno v St. Florent. Naredila sva krog okrog Cap Corse (severni polotok), ki je res zelen in lep. Iz St. Florenta sva šla z ladjo do Saleccie in plaže Lode, ki sta lepi, ampak glede na ostalo Korziko ne izstopata tako, kot nekateri opisujejo. Aja, večina plaž na Korziki je peščenih. Je pa cesta na Saleccio RES grozna... jaz se je nikakor ne bi lotil s svojim avtom.
Od tod sva se odpravilo skozi I'lle Rousse do Calvija... zaradi vetra in dežja prejšnji dan je bilo na plaži ogromno trave.
Od Calvija sva šla do Porta oz. Piane. Ta cesta je res pravo doživetje. Poleg odličnega panoramskega razgleda vidiš marsi kaj... ozke ceste, krave in prašiči na njej, skale na eni in drugi strani... ampak ni panike, se da ob normalni vožnji vse čisto lepo prepeljat.
Nekoliko južno od Porta je simpatična vasica Piana, kjer je odcep za Capo Rosso in naprej na Plage d'Arone. Teh 12km ceste je bil zame raj na zemlji... mislim za volanom. Cesta je široka, gladek asfalt (polovica je na novo asfaltirane) in ni bilo nobenega prometa. Na koncu ceste je le en kamp in lepa plaža. Priporočam, če se želite malo odpočiti, ni pa to kraj, kjer bi se kaj dogajalo. Ampak cesta je pa res zakon!!
Od tu sva šla mimo Ajaccia do Filitose (zelo stari kamni, ki upodabljajo vojake - 1500 BC) in od tu naprej do Bonifacia. Bonifacio in plaže vzhodno in zahodno so res lepe. Iz Bonifacia sva sla z ladjico na Illes Lavezzi. To je otoček, naravni rezervat južno od Bonifacia, ki je fenomenalen... granitne skale, visoka trava in turkizno modra in kristalno čista voda. Sicer se lahko na otoku gibaš samo po poteh in plažah. S seboj je treba obvezno vzet vodo, hrano in senco, ker je na otoku ni. K temu otoku se lahko gre tudi potapljat, ker je življene pod vodo res raznoliko (za mediteran).
Bila sva tudi v kampu pri Rondinari... do katere pa vodi res luknjasta cesta. Plaže do Porto Vechia so vse zelo lepe.
Nato sva šla po vzhodni obali do Alerie in nato v notranjost do Corte. Dolina Restonica je lepa, malo spominja na naše hribe. Od tod nazaj do Bastie in domov. Iz Livorna do Ljubljanje sva šla direkt in vzame cca. 6h vožnje s postanki.

Če koga kaj več zanima, naj vpraša!

LP U

Še nekaj slik...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Matjaz46
Uporabnik
 
Prispevkov: 839
Pridružen: So feb 17, 2007 1:58 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Matjaz46 Če avg 20, 2009 7:25 pm

koliko si dal vse skupaj za bencin!
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Če avg 20, 2009 8:18 pm

FFST mene zanima kok te pride ladjica do Selleccie???

drgač pa lepe slike...morš met nek hod fotič :D

jst grem pa naslednjo soboto :wiihuu komi čakam
 
Uporabniški avatar
FFST
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Ne jan 04, 2009 9:28 pm

Napisal/-a FFST Če avg 20, 2009 11:00 pm

Bencin... šlo je 5 tankov bencina in še nekaj litrov več... naredila sva 2600 km. Benz na Korziki je od 1,31 do 1,40 eur.
Ladjica do Saleccie ne pelje direkt ampak gre na Page de Lode, ki je 45 mintu hoje stran od Saleccie, ampak se splača. Cena mislim da je cca. 15€.
Fotič je Eos 40D, obvezno na vsakem objektivu je polarizator.

LP U
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Napisal/-a Gasper` Pe avg 21, 2009 8:29 am

Za 15eur se pa vsekakor splaca iti z ladjico. Ker cesta na nekaterih odsekih bolj spominja na kaksno suho recno strugo kot pa makadamsko pot.
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe avg 21, 2009 10:01 am

Odlična reportaža. Še kakšne slike se ne bi branil :D
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne avg 23, 2009 10:33 am

jst ko se odločim za umirjen dopust je vedno prva izbira korzika. do trajekta v livornu rabim približno 5ur kar je toliko kot ob gostejšem prometu do paga, če se nekoliko potrudiš dobiš karto za trajek po 60€ kar je malo več kot trajekt za na pag stem da do korzike se voziš 4ure do paga pa pol ure. apartmaje na odklopu.com dobiš bistveno ceneje kot na hrvaškem. (zadnjič sem dal za 9dni apartmaja za dve osebi v porto vecchiu manj kot 250€)

ni računice da grem še kdaj na hrvaško za več kot dva dni.

no še par slik:
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Korzika dopust

Napisal/-a jack86 Pe mar 25, 2011 8:51 am

Letos poleti načrtujemo dopust na Korziki.

Vse mi je jasno, edino nikakor mi ne gre v lajšte, kje ste dobili karte za trajekt pod 100€? Kakorkoli računam, mi vedno pride med 200 in 300€ (povratna).

Okvirni termin imamo nekje med 24.7. in 4.8. Ne glede na to, ali izberem četrtek, petek ali soboto, na moby.it je cena vedno 297€ (v ponedeljek je cena 263)
Cena je osnovna za avto plus 4 ljudi, brez kakršnegakoli luksuza.

Kakšne termine ste vi izbrali, kateri dan se najbolj splača trajekt rezervirat?


Hvala, LP!
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Korzika dopust

Napisal/-a a_sist Pe mar 25, 2011 9:21 am

jack86 je napisal/-a:Letos poleti načrtujemo dopust na Korziki.

Vse mi je jasno, edino nikakor mi ne gre v lajšte, kje ste dobili karte za trajekt pod 100€? Kakorkoli računam, mi vedno pride med 200 in 300€ (povratna).

Okvirni termin imamo nekje med 24.7. in 4.8. Ne glede na to, ali izberem četrtek, petek ali soboto, na moby.it je cena vedno 297€ (v ponedeljek je cena 263)
Cena je osnovna za avto plus 4 ljudi, brez kakršnegakoli luksuza.

Kakšne termine ste vi izbrali, kateri dan se najbolj splača trajekt rezervirat?


Hvala, LP!


Si preveril cene pri več prevoznikih?
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Korzika dopust

Napisal/-a 2Fast&2Furious Pe mar 25, 2011 9:41 am

Sem že na drugih forumih zasledil, da se ljudje pritožujejo nad ceno trajektov, ki naj bi napram lanskim znašale x2 oz. celo x3 :evil: Nekje sem zasledil, da naj bi šla neka družba v Tirreniji v stečaj in so posledično povišali cene trajektov. Vsekakor pa se pri trenutnih cenah splača počakati na maj, mogoče celo junij v upanju, da cene padejo na "normalno" raven :)

Mi smo lani dali za karto za 4 in avto (4-5m, visok od 1,9m - 2,4m) 148€. (Corsica ferries).

Srečno!
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Korzika dopust

Napisal/-a jack86 Pe mar 25, 2011 9:50 am

Bom počakal kak mesec, ker 300€ se mi zdi občutno predrago.

Sem pogledal na cca 3 spletnih straneh, pa so cene v osnovi povsod enake.
300€ je letalska karta na korziko, ne pa en klinčev splav...
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Korzika dopust

Napisal/-a a_sist Pe mar 25, 2011 10:04 am

Lani sem na sardinijo šel z mobylines, ker je bilo najbolj ugodno.. sem preveril za tvoje podatke .. od 24.7 do 4.8, 1 avto med 4 in 5m, in 4 odrasli livorno-bastia --> 150€ v eno in 150€ v drugo stran.. Draga je karta za potnike.. povratna karta za samo 2 potnika in avtomobil je 150€ .. kar niti ni tako drago..
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Korzika dopust

Napisal/-a jack86 Pe mar 25, 2011 10:32 am

Res je. Zgleda da uglavnem služijo na potnikih in ne na avtih :roll:

Konc koncev na osebo pride enaka vsota, če smo 4je ali pa sam dva v enem avtu.
Bom še spremljal cene, če bodo šle kaj navzdol bom takoj rezerviral. Upam da ne bodo šle še višje...
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Korzika dopust

Napisal/-a Badzo Po mar 28, 2011 2:14 pm

jack86 je napisal/-a:Res je. Zgleda da uglavnem služijo na potnikih in ne na avtih :roll:

Konc koncev na osebo pride enaka vsota, če smo 4je ali pa sam dva v enem avtu.
Bom še spremljal cene, če bodo šle kaj navzdol bom takoj rezerviral. Upam da ne bodo šle še višje...


Ne bojo! Lani je bilo isto. Drage karte, potem cca. 14dni pred odhodom je bilo pa 50% popusta na karte.
Sicer je destinacija Grčija ampak vseeno, pomoje je zelo podobna zgodba za Korziko.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Korzika dopust

Napisal/-a jack86 Pe jun 03, 2011 9:26 am

Tole je pa višek vsegaskup!

Ta teden sem dobil kazen za 330€ od Jankovićća, za lansko leto (junija), sedaj me pa še s trajektom za Korziko poizkušajo nategnt.

Zadeva je sledeča:

Na www.ok-ferry.com sem rezerviral trajekt Livorno - Bastia (8.8 - 18.8.) za 180€. Plačal z Diners kartico. Dan kasneje so mi z ok-ferry poslali e-mail, da je prišlo do napake. Njihova spletna stran je prikazala napačno ceno, prava cena je 246€. Danes zjutraj so imeli ceno še vedno 180€! Napisali so mi, da lahko denar vrnejo (sem precej v dvomih da bodo to res naredl), ali pa doplačam razliko. V istem stavku so še napisal, da je to še vedno ceneje od konkurence (kar je tudi res). Odgovoril sem jim, da hočem karto za ceno, kot jo imajo na internetu, če pa moram doplačat, zahtevam kabino v obe smeri. Vendar vztajajo pri svojem: "In this moment the correct one is still € 246.25 and € 306.25 with day cabin."

Seveda pričakujejo, da bom doplačal 66€. Njihova konkurenca je dražja za 10€. Ne, denar bom zahteval nazaj in šel k njihovi konkurenci. Zaradi principa!

Vem da nisem edini, ki ga skušajo "nategnt", banda požrešna z Jankovićem vred!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov