Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
leon137
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Če jan 15, 2009 11:13 am

z avtom do budimpešte

Napisal/-a leon137 Po jul 27, 2009 5:57 pm

gdo ve najhitrejšo pot do Budimpešte? Vsi govorijo o 4 urah, google map najhitrejšo pot najde 5.2o, GPS isto pošlje prek Zagreba :x
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po jul 27, 2009 5:59 pm

Preko mb in ms..maš skoz AC do Budimpešte.. Gres tem privat al sluzbeno?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
leon137
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Če jan 15, 2009 11:13 am

Napisal/-a leon137 Po jul 27, 2009 6:13 pm

privat, na en koncert. pa se res pride u 4urah?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po jul 27, 2009 6:35 pm

odvisn s kje si?..iz celja mas po AC dobrih 400 km, torej si lahko v 4 urah gor, ce mal pohitis, mas skoz AC, samo Budimpesta je velika, pa bos precej časa zgubil tam...pa vinjeto madzarsko si prej nabav. Sem bil ne dolgo nazaj tam tako da vprasaj ce te se kaj zanima.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po jul 27, 2009 9:56 pm

speedfreak je napisal/-a:Preko mb in ms..maš skoz AC do Budimpešte


Točno tako! Tudi če greš iz LJ. Jaz sem šel v Budimpešto pred tremi leti, ko še ni bila končana avtocesta in smo se po madžarski cjazili ure in ure. cca 8 ur iz Ljubljane!! Groza!! Zdaj se baje precej hitreje pride max 5ur. Če računam, da je malo dlje od Dunaja in do tam imam jaz dobre 4 ure.


speedfreak je napisal/-a:Budimpesta je velika, pa bos precej časa zgubil tam.


To, da je mesto veliko nima prav veliko veze! Samo prej se je potrebno dobro pozanimat kam točno moraš priti pa ni nobenega problema. Malo te res upočasni mestni promet amak to je samo dobro, ker imaš čas opazovati kje si in kam moraš peljati, zaviti...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po jul 27, 2009 10:19 pm

cruiser1 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Preko mb in ms..maš skoz AC do Budimpešte


Točno tako! Tudi če greš iz LJ. Jaz sem šel v Budimpešto pred tremi leti, ko še ni bila končana avtocesta in smo se po madžarski cjazili ure in ure. cca 8 ur iz Ljubljane!! Groza!! Zdaj se baje precej hitreje pride max 5ur. Če računam, da je malo dlje od Dunaja in do tam imam jaz dobre 4 ure.


speedfreak je napisal/-a:Budimpesta je velika, pa bos precej časa zgubil tam.


To, da je mesto veliko nima prav veliko veze! Samo prej se je potrebno dobro pozanimat kam točno moraš priti pa ni nobenega problema. Malo te res upočasni mestni promet amak to je samo dobro, ker imaš čas opazovati kje si in kam moraš peljati, zaviti...


Zamudis se z izkanjem parkinga, morebitno gnečo, zgrešiš izvoz ipd...ne moreš računat da boš v 5 min parkiral...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po jul 27, 2009 10:34 pm

Tisti, ki ste pred kratkim bili, povejte še, kako je s policaji in alkoholom. Še toliko težijo? Frend je pred leti spil samo eno pivo in je bil skoraj ob izpit. So imeli 0,0 - je še tako? Ravno za po poletnem koncertu... :roll:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jul 27, 2009 10:49 pm

esem: Dovolj nazorno od 1.5.2008 > alkohol 0,0 ‰
http://www.amzs.si/default.asp?podrocje ... =22&info=0
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
leon137
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Če jan 15, 2009 11:13 am

Napisal/-a leon137 To jul 28, 2009 2:00 pm

a to grem čez Pince? Lj-MB-Pince-Budimpešta?
 
lukp
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Če dec 11, 2008 9:38 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lukp To jul 28, 2009 2:58 pm

Jaz sem šel maja v Budimpešto, in sicer ves čas voziš po avtoceti LJ-MB-MS-lenti... Tako, da se ne obremenjuj s tem, večji podvig je po mestu zaradi bolj zaj****** križišč kot so pri nas in seveda velike gostote prometa, saj ima malenkost čez 1700000 prebivalcev, tako da je metro zakon, če misliš priti kam čim hirteje in ceneje. Za 4-dnevno vinjeto sem dal 4 evre. Koliko je kilometrov do budapest sem pozabil, vendar se voziš od 4-5 ur. Bodi pozoren, ko prideš do meje z madžarsko je ena majhna tabla, ki te opozori, da si na madžarskem, ker niso tolerantni in imajo tudi radarje predvsem pred budimpešto z vstopnimi in izstopnimi točkami.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To jul 28, 2009 3:33 pm

lukp je napisal/-a:Jaz sem šel maja v Budimpešto, in sicer ves čas voziš po avtoceti LJ-MB-MS-lenti... Tako, da se ne obremenjuj s tem, večji podvig je po mestu zaradi bolj zaj****** križišč kot so pri nas in seveda velike gostote prometa, saj ima malenkost čez 1700000 prebivalcev, tako da je metro zakon, če misliš priti kam čim hirteje in ceneje. Za 4-dnevno vinjeto sem dal 4 evre. Koliko je kilometrov do budapest sem pozabil, vendar se voziš od 4-5 ur. Bodi pozoren, ko prideš do meje z madžarsko je ena majhna tabla, ki te opozori, da si na madžarskem, ker niso tolerantni in imajo tudi radarje predvsem pred budimpešto z vstopnimi in izstopnimi točkami.


Budimpesta ma precej cez 2 milijona prebivalcev Btw, radarjev nisem opazil nikjer na AC, prav tako ne policijskih kontrol, tako da ne vem če so kaj zajebani. Alkohola pa ne pijem, tako da mi je vseeno kakšno mejo imajo za alkohol.

Pa ne greš čez Pince...ti se samo zapelji na AC in ne zavijaš nikjer do Budimpeše....samo naRavnost greš..

Še vedno ne vemo iz kje štartaš?

Križišča niso nič bolj zajebana kot pri nas, označena so fajn, so dosti bolj kulturni kot pri nas, sploh na avtocestah kjer se ti takoj umaknejo, je pa rees da je pač gneča...vinjeto lahko kupiš tudi v Sloveniji ( petrol ), stane pa neki čet 5 evrov za 4 dni.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
leon137
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Če jan 15, 2009 11:13 am

Napisal/-a leon137 To jul 28, 2009 3:49 pm

štartam pa iz lj. čudn da gps ne najde, bom mogu mal gledat:). tnx za pomoč;)
 
lukp
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Če dec 11, 2008 9:38 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lukp Če jul 30, 2009 10:25 am

Bubimpesta ima 1703000 prebivalcev, z okolico ima čez 2mio. Včeraj sem govoril s študentom, ki živi v Budimpešti. Radarja pa ne boš vidu tko k pr nas imajo vstopne in iztopne točke in potem zračunajo povp. hitrost.
 
mmaestro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To sep 22, 2009 3:08 pm

Napisal/-a mmaestro To sep 22, 2009 3:16 pm

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako je kaj s puščanjem avta na parkiriščih v Budimpešti? Nekaj sem raziskoval po netu in sem prebral da baje ni dobro puščat avta na parkiriščih? Se je to kaj spremenilo zadnje čase?

Grem namreč na ogled mesta v četrtek za par dni tako da ne vem ali naj grem raje z vlakom ali z avtom (imam Golfa V).....
Prosim za kakšen stavek glede tega, nebi rad da ostanem kje brez avta tam....
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar To sep 22, 2009 4:09 pm

nevem kako je tam z lopovi (nisem imel problemov z r.clio) :D ampak z golfom pomožnosti še srebrne barve se pa še v lj nebi upal it :D

sem imel avto 2dni v neki majhni zapuščeni ulici..sicer na hribu pri policijski fakulteti, pa ni bilo nobenih dogodkov.
cena ti je ista ali avto ali vlak.. samo da z avtom si v 4urah gor z vlakom pa9..
po mestu je pa metro zakon in avta ne rabiš.
 
mmaestro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To sep 22, 2009 3:08 pm

Napisal/-a mmaestro To sep 22, 2009 6:25 pm

Mater pa še res je srebrne barve :D :?

Ma saj za po mestu ga itak nebi imel.... Gre se predvsem zaradi časovne razlike v vožnji...
Sicer sem razmišljal o vlaku vendar če želim biti v četrtek zjutraj oz dopoldne tam me stane vožnja za dva 110€ (povratna vozovnica iz LJ)...

Tako da res ne vem kaj narediti :?
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar To sep 22, 2009 6:40 pm

meni ni žal da sem šel z avtom. pa greš prej in si še blatno jezero ogledaš ker je itak vmes.. no tko sm jst naredu :D bolj svoboden si. in nimaš časovne omejitve kdaj moraš bit na postaji za nazaj.
 
mmaestro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To sep 22, 2009 3:08 pm

Napisal/-a mmaestro Sr sep 23, 2009 6:14 am

Mi lahko kdo pove kje se da kupiti vinjeto za Madžarsko? Kajti če šopaš samo po AC se na meji nič ne ustavljaš jo prodajajo kje na Petrolih ob AC ali kje jo je možno kupiti?
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon Sr sep 23, 2009 10:00 am

mmaestro je napisal/-a:Mi lahko kdo pove kje se da kupiti vinjeto za Madžarsko? Kajti če šopaš samo po AC se na meji nič ne ustavljaš jo prodajajo kje na Petrolih ob AC ali kje jo je možno kupiti?


Vinjeto kupiš na petrolu pri njih dobiš pa samo račun praktično ker majo nek drugačen sistem.


Mi smo šli v Budimpešto čez hrvaško ker je skos AC (do brežic, naprej zagreb, ...) in smo bli na prizorišču F1 nekje v max 5 urah... normalne vožnje. raje kakšnih 20min prej.

Je pa res da smo štartal iz NM in nam je zato veliko lepša pot ki je zgoraj opisana kot pa vožnja do maribora
 
Uporabniški avatar
ales.
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: So avg 26, 2006 5:39 am
Kraj: celje

Napisal/-a ales. Sr sep 23, 2009 10:22 am

mmaestro je napisal/-a:Mi lahko kdo pove kje se da kupiti vinjeto za Madžarsko? Kajti če šopaš samo po AC se na meji nič ne ustavljaš jo prodajajo kje na Petrolih ob AC ali kje jo je možno kupiti?


greš po ac maribor ,murska ,in tam 1km pred mađarsko mejo je počivališče(bencinska črpalka) PINCE tam natankaj in kupi vinjeto pa ne iti brez navigacije ker z mađari se zelo težko kaj pogovoriš neznajo nobenega jezika lep pozdrav.aleš
[url=http://www.Slikomat.com/slika/3671979.htm][img]http://www4.slikomat.com/09/0324/wa3-100-17.jpg[/img][/url]
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov