Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Sr avg 11, 2010 7:49 am

mislim ne me razumet narobe, drago je napram cenam izven sezone
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Sr avg 11, 2010 8:06 am

IcEm4n je napisal/-a:Pa kaj eni res ne morte tega prebolet!? Pa naj se fura 80km/h, če mu paše, dokler nobenga ne ovira, je vse OK, a ni?


z 80 km/h močno ovira promet na AC. moje mnenje pa je, da kdor vozi pod 110 km/h po AC nima tam kaj iskati.

če pa že hoče kdo bolano šparati pa naj ostane doma, avto v garaži in bo poraba 0,00 :rofl
 
Rossi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po jan 31, 2005 11:04 am

Napisal/-a Rossi Sr avg 11, 2010 8:22 am

Gosic je napisal/-a:Ja pa dobro, do zadnjega odgovora sem bil zelo sarkastičen, vendar to pa je čisto malo bolno.

Antiznačkar: Vozi ti svojo drago ali kogarkoli 150km/h, 170km/h... ko se ti kaj zgodi, se spomni name. Briga mene kako se ti voziš pa kok maš težko nogo. Jaz je nimam. Jaz se vozim oldschool. V izi. Men je vsaka vožnja v užitek. Po avtocesti 90-110. Na regionalki 80-90km/h. Meni je užitek ob vožnji še kaj vidt. Recimo za to so tudi razni motorji, ki pa jih dan danes kupuje mladina, da se razsuva tja po cest in samo izziva en drugega. Isto je z vozniki avtomobilov. Razni frajerčki, ki nonstop izzivajo na cestah.

Norte tja po cesti, potem pa jokajte kaka država je, sama policija pa visoke kazni. Nimate meje, to je to. Drugo pa je razum. Danes je kar normalno če se pelješ 160km/h po avtocesti. Danes je normalno če nekomu trobiš, blendaš, ko se pelje po omejitivi, samo zato ker se tebi mudi.

In da še drugim odgovorim, ko se jim tak mudi na dopust. Na dopust greš da se sprostiš. Da pozabiš na tečnega šefa, druge, da zamenjaš okoliš.

Tu so te razlike, ki jih z vašim razumom neboste nikoli razumeli, ker vaš razum se pelje 170km/h po avtocesti, moj pa gre bolj počasi. In nisem tisti frajer na cesti. Nikoli nočem bit in tudi nikoli nebom. Sicer pa v naši 'prečudoviti' državici z KIA CEED niti nemoreš bit. In tu so potem samo še sama nasprotja.


Grem stavit da si ti z to tvojo oldschool vožnjo bolj posran in nervozen v vožnji kot jaz ki se 'vklopim' v promet....povprečno 160+!

Saj ravno zaradi takih, kot si ti, je tolk blendanja, zaviranja, prehitevanja in posledično nervoze na AC!

Pelji se 140km/h pa ti garantiram da boš mel manj stresnih situacij na poti!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Sr avg 11, 2010 9:46 am

Avtocesta proti Dalmaciji (naprej od ZG) ni ljubljanska obvoznica, brez pretirane gneče, na kateri se večina turistov pelje dokaj umirjeno. Konec koncev je poleti na njej ogromno avtodomov in prikoličarjev, ki ne presežejo 80 km/h. Nervoza se zna čutiti le v okolici Zagreba, drugje presenetljivo večinoma s strani slovenskih (!!!) voznikov.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Sr avg 11, 2010 12:10 pm

Rossi je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Ja pa dobro, do zadnjega odgovora sem bil zelo sarkastičen, vendar to pa je čisto malo bolno.

Antiznačkar: Vozi ti svojo drago ali kogarkoli 150km/h, 170km/h... ko se ti kaj zgodi, se spomni name. Briga mene kako se ti voziš pa kok maš težko nogo. Jaz je nimam. Jaz se vozim oldschool. V izi. Men je vsaka vožnja v užitek. Po avtocesti 90-110. Na regionalki 80-90km/h. Meni je užitek ob vožnji še kaj vidt. Recimo za to so tudi razni motorji, ki pa jih dan danes kupuje mladina, da se razsuva tja po cest in samo izziva en drugega. Isto je z vozniki avtomobilov. Razni frajerčki, ki nonstop izzivajo na cestah.

Norte tja po cesti, potem pa jokajte kaka država je, sama policija pa visoke kazni. Nimate meje, to je to. Drugo pa je razum. Danes je kar normalno če se pelješ 160km/h po avtocesti. Danes je normalno če nekomu trobiš, blendaš, ko se pelje po omejitivi, samo zato ker se tebi mudi.

In da še drugim odgovorim, ko se jim tak mudi na dopust. Na dopust greš da se sprostiš. Da pozabiš na tečnega šefa, druge, da zamenjaš okoliš.

Tu so te razlike, ki jih z vašim razumom neboste nikoli razumeli, ker vaš razum se pelje 170km/h po avtocesti, moj pa gre bolj počasi. In nisem tisti frajer na cesti. Nikoli nočem bit in tudi nikoli nebom. Sicer pa v naši 'prečudoviti' državici z KIA CEED niti nemoreš bit. In tu so potem samo še sama nasprotja.


Grem stavit da si ti z to tvojo oldschool vožnjo bolj posran in nervozen v vožnji kot jaz ki se 'vklopim' v promet....povprečno 160+!

Saj ravno zaradi takih, kot si ti, je tolk blendanja, zaviranja, prehitevanja in posledično nervoze na AC!

Pelji se 140km/h pa ti garantiram da boš mel manj stresnih situacij na poti!

Ej, ti si res frajer :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Sr avg 11, 2010 12:25 pm

Pravilno razmišljaš @Rossi.... :bow




:lol:
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Sr avg 11, 2010 7:03 pm

Rossi je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Ja pa dobro, do zadnjega odgovora sem bil zelo sarkastičen, vendar to pa je čisto malo bolno.

Antiznačkar: Vozi ti svojo drago ali kogarkoli 150km/h, 170km/h... ko se ti kaj zgodi, se spomni name. Briga mene kako se ti voziš pa kok maš težko nogo. Jaz je nimam. Jaz se vozim oldschool. V izi. Men je vsaka vožnja v užitek. Po avtocesti 90-110. Na regionalki 80-90km/h. Meni je užitek ob vožnji še kaj vidt. Recimo za to so tudi razni motorji, ki pa jih dan danes kupuje mladina, da se razsuva tja po cest in samo izziva en drugega. Isto je z vozniki avtomobilov. Razni frajerčki, ki nonstop izzivajo na cestah.

Norte tja po cesti, potem pa jokajte kaka država je, sama policija pa visoke kazni. Nimate meje, to je to. Drugo pa je razum. Danes je kar normalno če se pelješ 160km/h po avtocesti. Danes je normalno če nekomu trobiš, blendaš, ko se pelje po omejitivi, samo zato ker se tebi mudi.

In da še drugim odgovorim, ko se jim tak mudi na dopust. Na dopust greš da se sprostiš. Da pozabiš na tečnega šefa, druge, da zamenjaš okoliš.

Tu so te razlike, ki jih z vašim razumom neboste nikoli razumeli, ker vaš razum se pelje 170km/h po avtocesti, moj pa gre bolj počasi. In nisem tisti frajer na cesti. Nikoli nočem bit in tudi nikoli nebom. Sicer pa v naši 'prečudoviti' državici z KIA CEED niti nemoreš bit. In tu so potem samo še sama nasprotja.


Grem stavit da si ti z to tvojo oldschool vožnjo bolj posran in nervozen v vožnji kot jaz ki se 'vklopim' v promet....povprečno 160+!

Saj ravno zaradi takih, kot si ti, je tolk blendanja, zaviranja, prehitevanja in posledično nervoze na AC!

Pelji se 140km/h pa ti garantiram da boš mel manj stresnih situacij na poti!


Prvo morš ločit kaj je stresna situacija in kaj so predvidevanja. Pri 160km/h, kot sam praviš da se vklučuješ v promet narediš ti tisto stresno situacijo. Zakaj? med vklučevanjem je redko kar tako na oko prazno in imaš plac za normalno vklučevanje. tega res nemoreš kar na blef naredit. Ko se ti vklučiš z 160km/h, prisiliš druge, da stopijo po bremzi, ker si se urinil med nje, kajti ti neboš pobremzal, ker imaš ti 'prednost'. Kolona vozil, ki vozi zabremza zaradi tebe, pri tem se nekdo odloči za prehitevanje in z malo hitrosti pospešuje, zato je lahko primer, ko vozilo na prehitevalnem prehiteva z višjo hitrostjo. Posledično mora tudi sam stopiti po bremzi. In to ti lahko razlagam še 2 dni. Lahko ti razlagam tudi o žlici, pa bo še vedno žlica. In o tem je lahko debata 365 dni v letu. Vsako uro. Omejitve pa niso zastonj. Tudi drobni tisk ni zastonj,zaradi katerega se potem tolčeš po glavi.

Tvoja vožnja pa zagotovo vsebuje še sredince in blendanja drugim.
In ne vozim se 80km/h AC. Vozim se 90-110. Imam tempo. Ti pa goni in blendaj in izgublaj živce še naprej. Me pa zanima, kaj se zgodi, ko se na cesti srečata dva Rossija. :pop:
 
Rossi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po jan 31, 2005 11:04 am

Napisal/-a Rossi Sr avg 11, 2010 7:58 pm

Ker si tako dobro opisal moje 'vključevanje' v promet, te prosim da ga še enkrat.....al pa 10x....ker enostavno nevem kaj si hotel povedat!?

Namreč, če se večina pelje 140+ in sem sam med temi, pol nekdo (npr. ti) z svojo hitrostjo oviraš nas in ne obratno!

Da se razumemo.....vožnja 160+ pomeni skoraj prazno AC in ne v turističnih konicah! Če pa mislim gledat na porabo in čas ni ovira se raje peljem po stari magistralki dol do Splita in še dalje!

Če pa je tebe strah hitrosti ali 'širine' tvoje Kie Ceed in se ti zdi prehitevalni pas preozek da bi prehitel tovornjak pa je tvoj problem.....samo vedi da si nič drugega kot prestrašen bebec za volanom!

BTW - cesta je nevarna, zato čimprej dol z nje.....raje na plaži dve uri prej kot pa na AC v koloni! ;)
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ Sr avg 11, 2010 8:19 pm

Kaj je mogoče na tam forumu odpret temo, brez da bi se iz nje razvila kregarija ??
Sam tko prašam ??

ON:
Smo bli letos na Braču in seveda si tudi ogledali Vidovo goro ... takole vam povem ... prepihalo me je do kosti ... drug dan, me je vse bolelo ... prehladil sem se tako, da je bil še hudič vesel ... pozdravili so me komaj 2 injekciji vitaminov ... in povem vam ... takoj bi šel še enkrat ... res pogled je ... ne ne da se ga opisat ... je treba videt, doživet ...
Za vse tiste, ki pa si želijo ogledati znameniti zlati rt ... ni nič posebnega ... raje ostanite kako uro več na Vidovi gori in uživajte v razgledu ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Sr avg 11, 2010 9:47 pm

Rossi je napisal/-a:Ker si tako dobro opisal moje 'vključevanje' v promet, te prosim da ga še enkrat.....al pa 10x....ker enostavno nevem kaj si hotel povedat!?

Namreč, če se večina pelje 140+ in sem sam med temi, pol nekdo (npr. ti) z svojo hitrostjo oviraš nas in ne obratno!

Da se razumemo.....vožnja 160+ pomeni skoraj prazno AC in ne v turističnih konicah! Če pa mislim gledat na porabo in čas ni ovira se raje peljem po stari magistralki dol do Splita in še dalje!

Če pa je tebe strah hitrosti ali 'širine' tvoje Kie Ceed in se ti zdi prehitevalni pas preozek da bi prehitel tovornjak pa je tvoj problem.....samo vedi da si nič drugega kot prestrašen bebec za volanom!

BTW - cesta je nevarna, zato čimprej dol z nje.....raje na plaži dve uri prej kot pa na AC v koloni! ;)



Lepo da pišeš v množini ;). Seveda sem prestrašen. Si me že neštetokat videl ;).
Te bo že dočakala nesreča, potem pa čivkaj komu drugemu.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind So avg 14, 2010 10:33 am

 
Tinkara123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jun 20, 2012 4:56 pm

Re: Hrvaška - Brač

Napisal/-a Tinkara123 Sr jun 20, 2012 5:06 pm

Zdravo,

za izjemo od prejšnjih vprašanj (kilometri, cena dopustovanja) imam eno drugo vprašanje. Z možem greva namreč letos na Brač z motorjem in ne veva kje bi se bilo pametno ustaviti. Po zemljevidu in na sploh bi bilo najbolje, da bi za prvi postanek izbrala nekje na polovici poti, nato pa še enkrat na 3/4 poti in tam kjer je potrebno čakati na trajekt. Zanima me katero destinacijo priporočate, da bi se lahko na vse zgodaj zjutraj ustavila? Kaj priporočate tudi glede jadranske ceste? Ali morava glede na to, da greva z motorjem še na kaj biti zelo pozorna? Seveda imava vso opremo in zaščito za motor. Prosim za kakšen nasvet ali utrinek iz motorističnega vidika. Upam, da ni narobe, ker pišem na to stran, ki je sicer avtomobilistična.

Želim si, da bi nekdo imel kakšno čudovito avanturo napisano tudi iz motorističnega pogleda. Seveda po predpisih po jadranski magistrali. Zanima me tudi po kateri cesti bi šli do jadranske magistrale?

Vsak predlog bo dobrodošel.

Lahko pa samo še komentiram, da je Postira res čudovito mestece na Braču. Mi smo se imeli tam res super.

Lep moto pozdrav :D ,

Tinkara123
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Hrvaška - Brač

Napisal/-a sašo5 Če jun 21, 2012 12:45 am

Tinkara123 je napisal/-a:
Zanima me tudi po kateri cesti bi šli do jadranske magistrale?


verjetno se napiše od kje boste štartali, kajti ni vseeno, če si iz rec. Brežic ali IL. Bistrice.... :roll:


Tinkara123 je napisal/-a:
Kaj priporočate tudi glede jadranske ceste? Ali morava glede na to, da greva z motorjem še na kaj biti zelo pozorna?

......da je ta cesta sama po sebi zelo nevarna, v teku sezone pa še toliko bolj.......izogibati se potovanja na soboto in biti pozoren, kajti na nekaterih delih zna biti na cesti kamenje..... da ob najmanjšem rosenju postane (kot vse primorske/obmorske) ceste prava drsnica, verjetno ni teba govorit...
 
Tinkara123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jun 20, 2012 4:56 pm

Re: Hrvaška - Brač

Napisal/-a Tinkara123 Če jun 21, 2012 3:19 pm

Sašo 5, hvala za nasvet. Start naj bi bil iz Ljubljane med tednom.

Glede deževja se pa še kako zavedam nevarnosti in spolzkosti cest. Res zelo upam, da ne bo deževja.

Ali ste večkrat šli po jadranski magistrali? Vam je kakšen kotiček še posebej ostal v lepem spomniu?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Hrvaška - Brač

Napisal/-a tristan01 Pe jun 22, 2012 7:00 am

Tinkara123 je napisal/-a:Sašo 5, hvala za nasvet. Start naj bi bil iz Ljubljane med tednom.

Glede deževja se pa še kako zavedam nevarnosti in spolzkosti cest. Res zelo upam, da ne bo deževja.

Ali ste večkrat šli po jadranski magistrali? Vam je kakšen kotiček še posebej ostal v lepem spomniu?


Pozdravljena Tinkara,

Jadranska magistrala je super cesta za tiste, ki se jim ne mudi. Nudi precej lepih razgledov, predvsem pa možnosti za kopanje ko se ti zahoče. Sam sem jo v celoti prevozil pred dvema letoma od Budve pa do Rijeke. Prometa ni kaj dosti, saj večina turistov hiti po novem avtocestnem križu. Asfalt je star in marsikje precej zglajen. V dežju mora bit res nevaren. Osebno mi je nudil največ vozniških užitkov del med Rijeko in Masleničkim mostom. Ta del je precej zavit, omogoča na nekaterih odsekih že skoraj nehumano visoke hitrosti, katerim sledijo zaviti in tehnično zahtevni deli. Predvsem je potrebno paziti na druge turiste, saj ponekod počivajo na zelo nepreglednih delih z izjemnimi razgledi.

S počitkom se prilagajajte razmeram in pokrajini. Predlagam pot preko Postojne in Ilirske biistrice, ki je za vožnjo precej manj zahtevna kot tista preko Kočevja. Za užitek, bi do Postojne izbral staro cesto preko Vrhnike, Logatca in Planine (ride) do Postojne, tu naredil pavzo na znanem bencinskem servisu, potem naprej do Ilirske bistrice in Rijeke - skozi Rijeko po obvoznici, nato pa zavil proti mostu za Krk in na staro cesto. Od tu dalje priporočam hitrosti do 100km/h zaradi turistov in nepoznavanja ceste. Pri izbiri lokalov se izogibajte gostiln na promenadah in druge turistične ponudbe. Raje izberite kakšen dober lokal malce izven naselij - so cene opazno nižje, hrana pa še boljša, le izbira precenjenih rib je manjša.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov