Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA So maj 01, 2010 1:13 pm

ne razumem te čisto, praviš da ne bi rad dal veliko za dopust, potem prideš s ceno 1500 eur, predvidevam da za oba, in greš na brač, poleg tega da se do dol voziš nekje 6 ur....letalske destinacije niso več tako drage kot včasih in za 600 eur po osebi bi z lahkoto dobil 14 dni v tuniziji, ipd...brez vožnje, kolon, ipd, hoteli itak dobri, all inclusive....sicer vem da so destinacije večino povezane z denarjem, ampak za tak denar ko ti tukaj pišeš jaz nikoli ne bi šel na hrvaško, moje mnenje, tistim ki jim paše naj hodijo, itak se pa morje ne konča pri splitu...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
3furious
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Sr maj 25, 2005 9:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a 3furious So maj 01, 2010 1:35 pm

Mi smo bili v Pučiščah, na plažo pa smo se vozlili s čolnom v enega od bližjih zalivčkov. Večina zalivov ima na koncu peščeno plažo, ponavadi pa smo imeli cel zalivček zase;)
Zanimiva je tudi mivkasta plaža Lovrečina, kjer je voda dolgo nizka. Greš recimo 100 metrov od obale, pa še vedno lahko stojiš na dnu. Druga posebnost te plaže pa je, da je pod vodo izvir sladke vode, zato je voda hladnješa kot drugje. Splača se obiskati še samostan/muzej Blaca, vendar je dostopen samo peš (približno 1 ura hoje). Na Vidovi gori so imeli odlične čevapčiče, tako da se splača priti tja lačen;)
Mazda 3 G165
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee So maj 01, 2010 6:13 pm

dejansko bos bolj uzival na kaksni djerbi v all inc hotelu 14 dni za ta denar :). Jest sem sel 2 let nazaj dol v en druzinski hotel s punco in sem za teden dni dal 1800€ / govorim o bracu. Je blo mal bl fancy
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 So maj 01, 2010 8:09 pm

branee je napisal/-a:dejansko bos bolj uzival na kaksni djerbi v all inc hotelu 14 dni za ta denar....


primerjat Dalmacijo s kakšno "đerbo" ali bog ne daj kar sem pred par urami slišal_z Bolgarijo je "bolano".........
PS dal si pač koliko si bil pripravljen dat, sam dam tudi za 14 dni hotela (Soline Brela) in 14 dni jadrnice(solastništvo) več kot 5 jurjev, zato pa pač delaš čez leto :lol:

PS 1. do 155km/h vas bo provida pustila pri miru, več vas bo dragom stalo (ako se drukčije ne dogovorimo) in nabavili so letos nekaj 10 novih_raznih znamk.............ampak itak ko se gre na dopust, je "divjanje" po moje brez pomena.....
Zadnjič spremenil sašo5, dne So maj 01, 2010 8:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee So maj 01, 2010 8:13 pm

odvisno kaj isce samo za 1500€ in 14 dni nebo nevem kaksno razvjanje na bracu. Bolgarija je pa res kr neki..
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Ne maj 02, 2010 6:34 pm

kot sem rekel prživim skoraj pol leta v splitu in sem predelal že vsako zakotno uvalo v srednji in severni dalmaciji pa vam povem, da smešne številke dajete gor. to, da gre nekdo na brač je pa ekonomsko gledano neumnost res neumnost, saj preživi če gre za en teden 25% na poti, je hlapec (tako se obnašajo do njega), si mora vse sam priskrbeti in poskrbeti, mora razmišlati kje kaj in kako bo delal in še nikoli ni prepričan ali bo res toliko muzike kolikor bo plačal...
zato je to enim nerazumljivo, drugi pa pač grejo in cenijo to.
jst pravim, da je treba videti čimveč sveta, da lahko potem ocenjuješ in kritiziraš. ne grajati okus nekoga kar posplošeno, ker obstajajo/mo ljudje, ki uživamo 14 dni na braču ali 14 dni na maldivih brez razmišljanja in tegob za isti denar..
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Ne maj 02, 2010 8:27 pm

No ja, mogoce,mogoce na maldive prides za ceno nekje 1600-1700€(tu si samo ti vstet, se pravi 1 oseba) za 14 dni. Da bi pa dve osebe spravil na ta proracun na maldivih je pa fikcija. Been there done that.

Lansko leto sem dal 2550~€, za bol, hotel elaphusa 4*, polpenzion, v sezoni (mesec julij in avgust)..
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Ne maj 02, 2010 9:32 pm

branee je napisal/-a:
Lansko leto sem dal 2550~€, za bol, hotel elaphusa 4*, polpenzion, v sezoni (mesec julij in avgust)..

najdražji od vseh "bleusun" hotelov......(probaj Soline Brela ali Beruljo) je pa sedaj obnovljena Elaphusa boljša od še dražjega Bretenida, ki je sicer ol.in c.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To maj 04, 2010 10:23 pm

No, da se malo oglasim po malo daljši odsotnosti iz te teme.
1500€ je osebno, zame in za punco velika številka, vsaj kar se tiče najinega stališča- študenta. Sama ima štipendijo(zoisovo), nekaj bo tudi delala med počitnicami še. Jaz delam tako ali tako. Napraskala bova že, teh 1500€. Gre se da za ta denar čim bolj uživava in da je vse skupaj malo bolj kot pa vikend v ankaranu, tu imam v mislih predvsem vodo. Hrano pa to, bova nekaj itak seboj vzela, vsaj za zajtrk in večerjo, pa tudi jest bova kam šla, seveda. Nisva škrtuha, v denarju pa se tudi ne 'valava'. Razni maldivi,baliji,tunizija in razni eksotični kraji za ta leta zagotovo odpadejo. Verjetno to pride v poštev, ko bo redna služba.Ampak, kot kaže, bo čez nekaj časa še to težko dobit.
Skratka, to je to. Če se bo do odhoda in še kaj pojavilo, z kakim vprašanjem, se zagotovo spet oglasim v tej temi. Če je še kaj za dodat, oz če imate, se raznih še kakih dodatnih nasvetov nebi branil. Me pa samo zanima, v primeru nesreče( da nebo pomote - ne divjam, že v naprej povem, ker 160km/h na dopust se mi res zdi trapasto,sploh če je s tabo kaka ljubjena oseba), kaj storiti? Kako je to z zavarovalnicami? Avto imam polni kasko. Čisto tak vprašam. Kaj pa veš oz nikoli neveš.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To maj 04, 2010 10:43 pm

Gosic je napisal/-a:

kaj storiti? Kako je to z zavarovalnicami? Avto imam polni kasko. Čisto tak vprašam. Kaj pa veš oz nikoli neveš.

pokličeš policijo v VSAKEM primeru, in zahtevaš en izvod zapisnika (obvezno) izpolniš pa še evropsko poročilo.......in čeprav Z.K. ni potrebna za Hrv. je dobro, da jo vseeno imaš.....
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Če maj 06, 2010 7:32 pm

sašo5 je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:

kaj storiti? Kako je to z zavarovalnicami? Avto imam polni kasko. Čisto tak vprašam. Kaj pa veš oz nikoli neveš.

pokličeš policijo v VSAKEM primeru, in zahtevaš en izvod zapisnika (obvezno) izpolniš pa še evropsko poročilo.......in čeprav Z.K. ni potrebna za Hrv. je dobro, da jo vseeno imaš.....


Hvala.
Številka Hrvaške policije je 92?
Obrazec E.P. je med listi zavarovalnice? Po pravici povedano, ga niti še videl nisem. Zagotovo pa bom pred odhodom vse pregledal. Z.K. nimam.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask Če maj 06, 2010 7:43 pm

Gosic je napisal/-a: Razni maldivi,baliji,tunizija in razni eksotični kraji za ta leta zagotovo odpadejo. Verjetno to pride v poštev, ko bo redna služba.Ampak, kot kaže, bo čez nekaj časa še to težko dobit.


Tule si mim udaril, da bolj ne bi mogel. Tunizija te bo prišla cenej kot Hrvaška, verjemi. Pa še švicat ti ne bo treba v avtu in razmišljat o tem, o čemer razmišljaš (odnos Hrvatov do nas itd.)
Ne vem, kaj z 1500 EUR sploh razmišljaš o Hrvaški.... :roll:
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Napisal/-a _IceMan_ Če maj 06, 2010 10:16 pm

dask je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a: Razni maldivi,baliji,tunizija in razni eksotični kraji za ta leta zagotovo odpadejo. Verjetno to pride v poštev, ko bo redna služba.Ampak, kot kaže, bo čez nekaj časa še to težko dobit.


Tule si mim udaril, da bolj ne bi mogel. Tunizija te bo prišla cenej kot Hrvaška, verjemi. Pa še švicat ti ne bo treba v avtu in razmišljat o tem, o čemer razmišljaš (odnos Hrvatov do nas itd.)
Ne vem, kaj z 1500 EUR sploh razmišljaš o Hrvaški.... :roll:


Točno tako.
Za 600e na osebo greš v Tunizijo AI in 5* hotel, last minute varijanta (jaz sem šal za to ceno julija)... Uživaš 100 na uro, gostoljubnost je 1a, glede plaže in morja pa samo ena beseda...bomba! 8)
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Pe maj 07, 2010 7:14 pm

vse to je res in verjetno bi hodil več po svetu, če nebi vedel, kje se najboljše je in kje imajo najboljše olivno olje ter kje še vedno obstaja zaliv za katerega vem samo jst.. vse to skupaj s švicanjem v avtu in kašnim jeznim pogledom lahko dobiš na visu, mljetu, korčuli in še kje.. verjetno tudi na braču. res pa je, da nikoli in nikdar samo z debelo denarnico. z debelo denarnico se le servira "najboljše" stvari. zares se jih pa poje le po domače.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Pe maj 07, 2010 7:16 pm

Jerch_ je napisal/-a:vse to je res in verjetno bi hodil več po svetu, če nebi vedel, kje se najboljše je in kje imajo najboljše olivno olje ter kje še vedno obstaja zaliv za katerega vem samo jst.. vse to skupaj s švicanjem v avtu in kašnim jeznim pogledom lahko dobiš na visu, mljetu, korčuli in še kje.. verjetno tudi na braču. res pa je, da nikoli in nikdar samo z debelo denarnico. z debelo denarnico se le servira "najboljše" stvari. zares se jih pa poje le po domače.

X2
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Pe maj 07, 2010 8:31 pm

Kr neki pisete, sem bil na korculi in mljetu(kot izlet s korcule) nikakrsnih pogledov ne nc ljudje prijazni da je kaj. To pisete tisti ki sami povzrocate probleme pol se pa cudite zakaj ravnajo do vas tako.
The nail that sticks out gets hammered down. (In tako je tudi prav, meni tudi ni vsec ce pride turist in se spila serifa v sloveniji)
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Napisal/-a JureV Pe maj 07, 2010 9:11 pm

jaz grem letos za teden dni na pašman v apartma (20m do urejene peščene plaže) pa sem računo, da bo prišlo max 700 evrov za oba (bencin, cestnina, apartma, hrana).
Tak, da se da tudi s polovičko komot super morje preživet:D Seveda, če smo študenti.
 
Uporabniški avatar
vlkapika
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Če avg 06, 2009 10:31 am

Napisal/-a vlkapika Po maj 10, 2010 1:50 pm

Moja sestrična gre na Brač že 3tjič (naselje v spodnjem linku). Izogiba se Bola, ker so kot sardele...

http://www.raca.si/?c=pocitnice.podrobn ... je_velaris

Za 10 dni da vsak 550€... zajtrk in večerja
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To maj 25, 2010 12:20 am

Odločitev je padla. Malo tak je blo vse skup zadnje čase. V mislih je bila tudi Španija, samo potem cene. Grčija zagotovo ne, Turčija in pa podobno Tunizija aka kaki alah stuff zagotovo ne. Preveč Arabsko, pa me ne zanima kako uživate/ ste uživali dol in tako dalje. Našla sva primeren apartma. Na Bolu. 1km od obale sicer, ampak to nama sploh ni problem. Za 10 dni sva se odločila, ker potem bova šla še za kak teden na Lošinj, ko imajo oni prikolico. Skratka, pride naju 600€. Skupaj sem računal okoli 900€ z nafto in trajektov vred + cestnine. Hrano, pijačo bova v večini pripeljala s seboj. Sama si bova kuhala. Nočeva biti odvisna od nekoga, da je treba vstati, tja iti jest itd( mislim za hotel). Skuhaš kar hočeš, poješ kadar češ> kot doma.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov