Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
avtoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po jul 14, 2008 11:31 am
Kraj: Lj okolica

Kalamata

Napisal/-a avtoman Sr jun 09, 2010 11:03 am

Moj letošnji cilj je Kalamata na jugu Grčije. Z avtom do Brindisija na jugiu Italije, s trajektom do Iougumenitse, ter po Poleponezu do juga v Kalamato. Nazaj verjetno obisk Aten, Meteore, ter preko Balkana nazaj.

Nabavljam večji avto, v katerem bi lahko dva tudi prepala, poleg šotora seveda. Po ogledu cen kombijev, me je minilo za te, ker sem se odločil, da mora avto imeti klimo ter vsaj dve zračni blazini. Kombiji pa so redko tako opremljeni ali pa so zelo dragi.
Mika me avto iz družine VW, ker imam nekaj izkušenj z njimi, ter VAG-com. Cena naj bi bila taka, da v skrajni sili, če dobro crkne lahko ostane tudi tam doli.

Svetovali so mi naj nabavim tak avto, da ga zna vsak popravit. Eden od takih bi bil Fiat, toda ker sem tak tip da rad kaj sam popravim, sem malo pobrskal po netu, da bi zasledil kolikor toliko dostopeno diagnostično orodje, pa mi tega ni uspelo, zato verjetno ne bo ta znamka.

Nisem se še odločil kakšen hladilnik naj nabavim, ki je po mojem kar bistven del opreme. Ne vem kako se obnesejo tisti mali, ki se priključijo na 12V. Potreboval bi nasvet, kaj nabaviti.

Če je že kdo podobno potoval, se priporočam za nasvete. Drugače pa Grčijo že kar poznam, ker sem bil tam že trikrat.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jun 09, 2010 12:14 pm

Midva na take izlete voziva z foresterjem (subaru). Je vzdržljiv, zelo malo imaš problemov z njim in dela kot mora. Pa še 4x4 pogon ima.
Letos sva za prvi maj tako prevozila iz Ljubljane do Maroka, potem pa čez cel Maroko naokoli in nazaj v slovenijo. 7763km v 14dneh. Avto ima 310.000kilometrov prevoženih in v teh 14 dneh sva imela problem samo z preluknjanim izpuhom (zadel v nekaj skal med vožnjo po brezpotjih) in 2 preluknjani gumi na ostrih skalah (spet med vožnjo po brezpotjih).

Hladilnik imava pa 60x60x60cm z prostornino 48 litrov. Je na 220V s porabo samo 175W, vendar brez kompresorja in zato ga lahko voziš naokoli. Priklopiva ga v avtu na inverter (12V na 220V) in nama dela brez problema. Kupila sva ga v technomarketu za 60 evrov. Zadaj podreva sedež in namesto sedeža dava hladilnik.


Za spanje pa quechua šotori, ker je šotor postavljen v parih sekundah, potem pa samo noter vtakneš turbo maximus blazino in preko kompresorja (imava tudi v avtu) napolniš. Se mi zdi še najboljša varianta.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč Sr jun 09, 2010 2:19 pm

Avtoman, si mogoce racunal, kaj se ti bolj splaca oz. je ceneje (razen ce hoces videti se italijo), voznja do Brindisija ali Ancone in potem cez, ali direktno trajekt Benetke-Krf/Igoumenitsa? Cisto iz firbca me zanima.
Sicer je pa Peoloponez super za take vrste potovanje.
 
avtoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po jul 14, 2008 11:31 am
Kraj: Lj okolica

Napisal/-a avtoman Če jun 10, 2010 9:44 am

Z ladjo sem enkrat bil na Krfu, pa me ne mika se še enkrat vozit tako daleč kot palubni potnik. Je neudobno, traja pa 24 ure. Če najameš kabino, v kateri so 4 osebe, vse skupaj ni tako poceni. Sicer nisem še računal, imam pa občutek da je za avtom ceneje.
Pri tej varianti se vmes lahko ustaviš v kakšnem campu.
 
matjazek
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Če jun 05, 2003 7:30 pm

Napisal/-a matjazek Če jun 10, 2010 10:43 am

Malo off topic, ampak z avtom si v Grčiji (preko BG in Makedonije) prej kot v enem dnevu, pa še kaj zanimivega si lahko vmes pogledaš.
Če ne druga, je mnogo manj dolgočasno kot trajekt, pa na koncu še precej ceneje.

LP, M.
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov