Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Izkušnje s parkingom Bergamo airport

Napisal/-a shalej To sep 28, 2010 8:35 pm

S punco se odpravljama na Kanarske otoke in letima iz Italije iz letališča Bergamo (Orio Al Serio). Ima morda kdo kakšne izkušnje s parkiranjem tam doli. Parking na letališču je kar precej drag (cca 90€ za 11 dni). Pozna kdo še kakšno alternativo?
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Martiny To sep 28, 2010 9:11 pm

Do letališča z vlakom/busom? Ali pa da vaju kdo pelje na letališče in vaju potem pride iskat? Bo menda manj stroškov it dvakrat tja in nazaj, kot plačat parkirnino za 11 dni .. Jaz osebno tudi ne bi pustila toliko časa avto parkiran na istem mestu, sploh v drugi državi (pa naj bojo še tako zavarovani parkingi).
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr sep 29, 2010 11:14 am

Martiny je napisal/-a:Do letališča z vlakom/busom? Ali pa da vaju kdo pelje na letališče in vaju potem pride iskat? Bo menda manj stroškov it dvakrat tja in nazaj, kot plačat parkirnino za 11 dni .. Jaz osebno tudi ne bi pustila toliko časa avto parkiran na istem mestu, sploh v drugi državi (pa naj bojo še tako zavarovani parkingi).


Glede da je Bergamo več kot 300km iz Kopra, mislim da ugodnejše variante ne bo. Konec koncev narediti čez 1000km da prišparaš 90 EUR je milo rečeno neumnost. Preverita še kako je z vlakom. V ita je dokaj poceni. Glede varnosti pa ni skrbi. Parkirišča so pod nadzorom in če v avtu ne pustiš kakšne vabe za tatove se ni bati.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Sr sep 29, 2010 2:00 pm

Konkretno tega letališča ne poznam. Poglej malo prek interneta, če lahko naprej rezerviraš parking je ponavadi cenej.

Midva sva šla julija na kanarske in Minhna. Sem prej rezerviral parkirišče na prostem in je 1 teden koštal 35e. :)
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a shalej Sr sep 29, 2010 3:25 pm

Imela sva namen iti z vlakom. Karta, če jo rezerviraš prej je dokaj ugodna (cca 70e povratna/ osebo). Sva pa sedaj ugotovila, da se verjetno ta popust obračuna samo Italjanom. Karta brez popusta je pa cca 100eur / osebo. Sem našel eno firmo, kjer bi naju parking stal cca 40e za 11 dni ampak je ravno v tistem datumu zaprto zaradi prenove :/

z avtom naju pot stane cca 110e (všteta cestnina) brez parkinga. In ker imava let ob 7 zjutraj je boljša alternativa avto (če seveda najdem parking), ker zadnji vlak pride v Bergamo okrog 11 zvečer prejšnji dan.

Bral sem tudi da nekateri parkirajo pri bližnjem nakupovalnem centru ampak tam jaz nebi puščal avta toliko časa s tujimi tablicami.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Sr sep 29, 2010 6:41 pm

varjanta je tudi da vaju kak kolega pele z vajinim avtom, pač gorivo stane in cestnine, bolje dati več za gorivo, kot avto kr tko pustiti toliko časa nekje na parkingu
sta šla kolega pa punca letos za 4 tedne na kitajsko, pa sem jih jaz z svojim avtom pelu na letališče v benetke, in ko sta prišla nazaj sem jih šel prav tako iskat, pač smo se zmenili da mi povrneta potne stroške, gorivo in cestnine
sta rekla kak luksuz k sm jih prišel iskat na dom, pa čaku na letališču k sta pristala :D
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Sr sep 29, 2010 6:50 pm

Večkrat pustim službeni avto na letališču in samo 1x doživel problem.

Na tem letališču pustil avto 2x - brez težav.

Lp
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a shalej Sr sep 29, 2010 8:55 pm

Kje si ga pa pustil @Simply? Ker jaz se ga ne bojim pustit na plačljivem parkingu. Iščem samo kakšno cenejšo alternativo letališkemu parkingu. Če me nekdo pelje gor in pride nazaj po mene je to cca 220eur stroškov + porabljenih 10 ur za tja in nazaj.
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a diamant72 Če sep 30, 2010 12:53 am

Low Cost Parking at Milan Bergamo Airport

The low cost car park at Bergamo Airport situated to the north of the airport terminal is easily reached via the Bergamo Orbital Road. It offers has 24 hour security and has a free courtesy shuttle bus connecting it with the airport.

This is the cheapest parking available at Bergamo Airport with parking rates ranging from €8.00 for the first 24 hours to €36.00 for 7 days. Passengers travelling with tour operators are entitled to the special rate (€31.50 per week) on showing the booking confirmation slip at the car park pay point.


Kratek povzetek: severno od letališkega terminala se nahaja low-cost varovana opcija, okrog 50€. Če potujeta preko agencije, nekaj € popusta ...

ali

Passengers of Tour Operator

All passengers travelling with charter flights are entitled to obtain a special parking rates at Terminal Parking uncovered area C and covered area B:

* Uncovered area C: Euro 31,50 per 7 days, Euro 36,00 per 8 days - Euro 62,00 per 15 days;
* Covered B: Euro 53,00 per 7 days, Euro 56,00 per 8 days - Euro 105,00 per 15 days;

To use this special rate passengers should show at their arrival at parking desk the travel documentation provided by the Tour Operator. This document is mandatory to obtain the special rate, otherwise standard rate will be applied.

The Terminal Parking is situated next to the terminal and it is the closest and most confortable parking. Between the parking and the airport there is available a free shuttle bus.


62€ /15 dni na letališkem parkirišču, če gre za čarterski polet ...

Opcije torej so ;)
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a shalej Če sep 30, 2010 9:43 am

Sem sedaj tudi sam našel nekaj cenovno ugodnih parkirišč (38-50€ za 11 dni). Je blo pa potrebno iskat v italjanščini da mi je prikazalo te strani.

Par linkov če bo še kdo iskal:
http://www.parcheggioorio.it/parcheggi/ ... heggio.asp
http://www.azzurroflypark.eu/index.htm
http://www.parktofly.it/S_BGY.php?parkingid=4

Se pa še vedno določama ali grema z vlakom ali z avtom. Odvisno, če boma dobila popust na vozovnice vlaka.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če sep 30, 2010 9:59 am

ceneje je ce te kdo pelje in te pride iskat.
sj ne delas 2x poti.ampak samo 1x
ker ce gres s svojim avtom bos to pot vseeno opravil,in bos dal za gorivo in cestnino.
tko da ce te nekdo pelej in te pride potem iskat bo ceneje.ker dvomim da bo porabil vec kot 90 eur za pot z stroski.
pa se avto bos mel doma ne pa nekje v tuji drzavi na nekem parkiriscu.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a diamant72 Če sep 30, 2010 10:08 am

sj ne delas 2x poti.ampak samo 1x


Si prepričan ;) ?
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če sep 30, 2010 10:25 am

ja sm.
evo tko.ce gres s svojim avtom naredis to pot 1x.seprau gres dol pa gor.
ce te nekdo pelje naredi to pot 2x,vendar pa je ti nebos s svojim avtom delal.seprau jo "dejansko" naredi 1x.seprau nebo porabu 90 eur zato da gre tja pa nazaj pa za cestnino,pa ceprau majo italjani drago cestnino.
pa se svoj avto mas doma na vernem kar men kr precej pomen (ce bi se jaz odlodcal)
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a diamant72 Če sep 30, 2010 10:35 am

Čeprav mi tvoja logika ni jasna, se ne bom pregovarjal. Glede stroškov vožnje pa predlagam, da še enkrat podrobno prebereš, kaj je shalej napisal ...
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Če sep 30, 2010 12:08 pm

diamkant72: kaj ti ni jasno?

če greš s svojim avtom se pelješ do letališča in potem čez 11dni nazaj.. torej si 1x nardil turo do letališča in nazaj.. če pa te kdo pelje pa greš z njim tja in tisti ki te pelje gre sam nazaj.. čez 11dni pride tisti sam po tebe in greš nazaj z njim.. .. torej je avto 2x na poti.. kaj ni jasno tukaj?

jaz osebno bi šel z avtomobilom, letališča mislim, da imajo parkinge urejene in nadzorovane. Nekomu, ki te pelje, greta 2dni za to (2x pot), prišparal pa boš 20eur, pa še večja verjetnost je da se kaj na cesti zgodi :)


* Uncovered area C: Euro 31,50 per 7 days, Euro 36,00 per 8 days - Euro 62,00 per 15 days;
* Covered B: Euro 53,00 per 7 days, Euro 56,00 per 8 days - Euro 105,00 per 15 days;


to ne drži?
 
Uporabniški avatar
diamant72
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To maj 27, 2008 3:26 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a diamant72 Če sep 30, 2010 12:30 pm

prišparal pa boš 20eur

Niti to ne ... 60€ je dražje, kot če avto pustiš na parkingu ... + 20 ur nekoga drugega ...
Hotel pa sem povedati, da tako kot ti mislim, da je najbolj enostavno in udobno pustiti avto na parkirišču ...
Trenutno vozim: BMW 645Ci (1:24), Maserati GranTurismo RC (1:18)
P.S. Iščem čarobno palčko, ki pretvarja 1:18 v 1:1. Tudi 1:24 v 1:1 bo ok...
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a shalej Če sep 30, 2010 1:25 pm

DaDek je napisal/-a:diamkant72: kaj ti ni jasno?

če greš s svojim avtom se pelješ do letališča in potem čez 11dni nazaj.. torej si 1x nardil turo do letališča in nazaj.. če pa te kdo pelje pa greš z njim tja in tisti ki te pelje gre sam nazaj.. čez 11dni pride tisti sam po tebe in greš nazaj z njim.. .. torej je avto 2x na poti.. kaj ni jasno tukaj?

jaz osebno bi šel z avtomobilom, letališča mislim, da imajo parkinge urejene in nadzorovane. Nekomu, ki te pelje, greta 2dni za to (2x pot), prišparal pa boš 20eur, pa še večja verjetnost je da se kaj na cesti zgodi :)


* Uncovered area C: Euro 31,50 per 7 days, Euro 36,00 per 8 days - Euro 62,00 per 15 days;
* Covered B: Euro 53,00 per 7 days, Euro 56,00 per 8 days - Euro 105,00 per 15 days;


to ne drži?


Citirano drži, je pa to uradni parking letališča. Kar sem pa jaz izbrskal so pa parkirišča ki jih oddajajo druge firme. Imaš tudi možnost pokritega ali odkritega.

Tako kot je bilo rečeno. Če se najde nekoga da te pelje je kot prvo dražje pa še večja nevarnost da se na cesti kaj zgodi. Men avta ni problem pustit na varovanem parkingu v tujini. Cestnina v eno smer je 18,30 eur.
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Re: Izkušnje s parkingom Bergamo airport

Napisal/-a samo mesarec Sr nov 03, 2010 9:34 pm

ce te nekdo pelje naredi to pot 2x,vendar pa je ti nebos s svojim avtom delal.seprau jo "dejansko" naredi 1x.seprau nebo porabu

abbe vem, da je pozen odgovor ampak sem moral napisati ker bolj neumne teorije še nisem bral ali pa ti ne znaš računati oziroma ti bi koga peljal 2x na isti relaciji za manj kot 90 eur? mogoče z mopedom!!!
in kaj naredi dejansko 1x tvoja teorija!!!!!!
ko grem nekam na tuje in zapravim 2500 ali 3000 eur bom še parkirnino plačal, ne pa da se nategujem in se dam zafrkavat in letat z vlakom in nevem kaj, lahko pa z mopedom.
 
Uporabniški avatar
shalej
Novinec
 
Prispevkov: 473
Pridružen: Po maj 16, 2005 7:54 pm
Kraj: Celje

Re: Izkušnje s parkingom Bergamo airport

Napisal/-a shalej Če nov 04, 2010 8:32 am

Evo mene že nazaj nekaj časa :) Cestnina je bila v eno smer 19,60 eur (se pravi podatek na strani AMZS ne drži), parking za 11 dni 39 eur (Azzuroparkfly - spletna rezervacija), povprečna poraba tja in nazaj 5,7 litra dizla/100km (vožnja 135km/h s tempomatom), brez gneče na cesti zaradi vožnje ponoči, nazaj grede pa je bilo nekaj kolon ampak nič pretresljivega.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov