Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Dubai 2010

Napisal/-a jack86 Sr nov 17, 2010 10:23 pm

Ne me hecat!

Jaz delam z ABB opremo! MicroSCADA, REF, REL, iec61850... To vse ti je verjetno poznano. Gradim scada sisteme za substation automation.
Bil sem tudi na šolanju na Finskem - Vaasa za zgoraj omenjene stvari, veliko pa sodelujem s slovenskim ABB.

Ma svet je majhen :D
Sorry za off.

Lp, J
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 5:54 am

Vse mi je znano. Evo ti Scada frenda iz CCE Lj. mal so bili zal goljufivi kljukci
glede placila pa sem jih takoj odpikal zdaj delam samo direktno za podjetja.
Evo ti Scada in Releje, nekoc sem to delal, sraufal in imel vsega cez glavo...
zdaj samo nadzor izvajam. ABB je vse montaze omaric dal v Cesko in na teren
pridejo taksne napake da dol pades v kabliranju.
Qatar 0044.JPG
Qatar 0215.JPG
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Nasimi Beach party Palm Jumeirah Hotel Atlantis

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 6:01 am

Tudi od nas je odvisen Dubai tako da nismo off topic. Ce ti povem, da imajo
na leto povecano porabo elektrike za 7 % potem dela bomo imeli na Middle East... ;) :mrgreen:
Gremo naprej:

Party Beach Nasimi Palm Jumeirah Hotel Atlantis to leto...

IMG00019-20100208-1821.jpg

IMG00017-20100208-1819.jpg

IMG00018-20100208-1820.jpg

IMG00025-20100208-1936.jpg

IMG00023-20100208-1935.jpg
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 6:07 am

IMG00024-20100208-1935.jpg
IMG00021-20100208-1933.jpg

A ovo su perfektno narejeni skampi gospoda Maria v neki omaki da sem
se v najlonsko vrecko nabasal pola kg za na put... :mrgreen: :mrgreen: :noro =I
IMG00020-20100208-1906.jpg

In ko se naplesemo, najedemo, pa d zmenjamo z b itn...se gre spat... :mrgreen:
ter te obasja nori pogled na eno cudo ki je visje od soncka...
IMG00015-20100208-1743.jpg


Za vse informacije in rezervacije se posebej obisk Maria na Nasimi restoranu
poklicite: +97144262626 :mrgreen: ali atlantisthepalm.com :DDD :mrgreen:
Pricakujem tudi Vase slike v nadaljevanju teme...
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 6:28 am

BBS je napisal/-a:Še kakšno besedo o hrani tam dol, kaj jejo bogataši :D
Ker v
Dubaiju delajo ljudje iz celega sveta recimo priblizno cez 30 razlicnih nacionalnosti
imas cisto vse restorane kar clovek lahka pozeli. Lahko trdim nikjer toliksne raznolikosti
kot tukaj. Ker je veliko nasih ljudi na delu dol mislim, da bi odprtje Jugoslovanskega
restorana naredilo boom...zal smo mi vise ali manje bazirani na pujske pa nic od cevapa,
pljeski, punjenih Karadjordjevih...ceprav sem v Qatru nabavaljal meso iz US baze.
Govnjari Arabski so njima v bazi dovolili da lahko jejo in imajo svinjsko meso, kar je spet
perfidnost in dupelizanje Amerima. Ta da vejo pravi Muslici na vlasti bi vse pokalo...

Jaz sem sel v Indijske restorane na nivou in se super najedel le da ne smes prevec pikantno
potem jedes pece kakis pece... :roll:

Arapi vsaj mlajsi so zaceli masovno Mc DOnalds in ostala sranja da zderejo in so se zaceli
rediti kot Ameri...pa se nic ne delajo hudga, samo se vozikajo v najvecjih Toyota LC in
lenarijo...saj je tam cez milion Indijcev za delati. Place im dajo po 80, 200, 400 euro na mesec
mi imamo pa dnevnice taksne in vecje. MOderno zuzenjstvo Arapskega sveta.
Ne spostujejo skoraj nobene mednarodne konvencije glede tega ceprav tudi oni zadnja
leta morajo...Najboljsi primer je zena Sheika v Qatru, prava dama uredila je zakone in strogo
kaznujejo kdorkoli izkorisca Indijce in ostale delavce ter jim zidajo naselja super nova ker
so lansko leto narocili 200.000 Vietnamcev ki bojo prisli pomagati v razvoju Qatra...no comment.
Ze zdaj so se tako razmnozili in ne grejo domov. :huh: Zanimivo je da delajo kot nekoc stara Juga,
ko en indijec pride na delo ali dobi neko visjo pozicijo zaposli celo familijo, brata, sestre, psa macko...
Seveda ki nimajo pojma kaj je kabel a ne elektrika. :roll:
So tudi sposobni Indijci a zal je to drug nacin razmisljanja kot Evropski pri delu in no more comment
da me spet ombudsman kaksen ne obsodi kaj in kako pisem v temi...resnica nic drugega ki boli. :o
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 6:45 am

Evo tudi vodjo mojega elektro instalacijskega tima iz Indije,
vsaka mu cast na opravljenem delu, res da ni bilo
njega zamudo ki so je imeli pred tem nebi uredili.
30102007261.jpg


In prelepa Jordanka po imenu Nis ki je dolgo casa nosila crno ruto cez glavo
in vidi vraga nagovoril sem je, da skine in se slika saj je na delu
v pisarni in to v mednarodnem podjetju. Sam da je Alah ne vidi ali moz. :huh: =P
In se je ze ogresila o Kuran...ma daj vera je najhujsa droga na tem svetu hujsa
kot hokej-in mislim koke. (moje osebno mnenje brez zamere)
V malih dozah ajde sam ko preide v fanatizem kot v Saudijski Arabiji...
tam nocem niti delati. Pred parimi meseci sem imel ponudbo, ze podpisali
so mi pogodbo in poslali pa sem odbil. Kralja Saudijske A. Njegovo najvecje podjetje
za prehrambeno industrijo.Ne hvala. V sred puscave, dalec od civilizacije itn...
Qatar in UAE so najbolj odprti za tujce glede zivljenja in vsega. Saj je 80 in vec % tujcev ki tam zivijo in delajo.Spostujmo tujo vero ali ko preide v absurdne primere pa obsodimo.
02122007371.jpg
Nis.jpg

A ovo je ce se tocno spomnim frend Abdul zelo prijazen fant
06122007399.jpg
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 7:05 am

Da vam mal predstavim raznolikosti vseh narodnosti ki tam
delajo...nekaj slikic druzbe s katero smo v prostem casu
sli ven v staro mesto ali pa na zanimive kraje...
Egipcanka Hiba in Marokanka posneto v Cigar Baru Hotel Ritz Carlton
super ziva muzika vikendom, priporocam. Svirajo Kubanske, Ritmo latino ipd...
Alkohola kolikor ces in zelis. Cene niti niso tako paprene...ljuta papricica im ni blizu. :mrgreen:
Prijateljic Filipink se izogibajte v velikem loku. So v 90% primerih prefrigane in poskusajo na vsak
nacin da jim sam placujete hrano, obleke ipd...ulizujejo se in so teski lazovi. Pnavadi
pridejo z 3 prijateljice jokajo da so lacne ipd.in seveda nic ne placujejo mislijo vse boste vi.
Mama umira, tata bolan, sestra nima vizo vse da bi ti zvlekli denar.Talijanu su zvlekli
na emocije in sem urgiral prek znanke(ena postena Filip.pri meni je cistila vilo) da je ta vrnila denar ali smo ji rekli da je gremo prijavit na imigracijsko policijo kaj dela. Brezcutna golazen.
16102007199.jpg


Tudi to je Dubai in Qatar pazite se.
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 6:06 pm

Jack86 evo za nas voscilnice...mal off topic...

To leto zal ne bo daril od dedka mraza...
spet so energeticarji zahebali stvar... :cry: :mrgreen: :cry
download.gif
download.gif (210.18 KiB) Videno 2578 krat
Zadnjič spremenil Cornelius, dne Če nov 18, 2010 10:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Dubai 2010

Napisal/-a jack86 Če nov 18, 2010 10:16 pm

Cornelius je napisal/-a:Vse mi je znano. Evo ti Scada frenda iz CCE Lj. mal so bili zal goljufivi kljukci
glede placila pa sem jih takoj odpikal zdaj delam samo direktno za podjetja.
Evo ti Scada in Releje, nekoc sem to delal, sraufal in imel vsega cez glavo...
zdaj samo nadzor izvajam. ABB je vse montaze omaric dal v Cesko in na teren
pridejo taksne napake da dol pades v kabliranju.
Qatar 0044.JPG
Qatar 0215.JPG



Haha, po takih omarah se moram tut jaz včasih plazit... Mi je dobro poznano!

Hja spet zarad nas ne bo dedka mraza :lol:
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Če nov 18, 2010 10:56 pm

Zdaj pa na temo. Postaj se tvoje slikice...
Zadnjič spremenil Cornelius, dne Pe nov 19, 2010 5:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Dubai 2010

Napisal/-a B|ind Pe nov 19, 2010 3:00 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
[img]http://www4.slikomat.com/10/1119/md8-Slika-.jpg[img]
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Dubai 2010

Napisal/-a jack86 Pe nov 19, 2010 8:44 pm

Še moje slike. Kot sem rekel, sem bil sam na letališču. Vama verjetno nezanimivo, bo pa za ostale nekaj novga ;)

Letališče znotraj:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Letališče je ogromno, gradbišče novih terminalov ga bo povečalo za 2x
Slika
Slika
Slika
Slika

"rit" velike krave
Slika
Slika
Slika

Dubai z zraka (zeelo "umazano" ozračje, na višini 3000m se skoraj nič več ne vidi)
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a fantom Ne nov 21, 2010 1:50 pm

Cornelius: tvoje reportaže so izjemne. res jih rad prebiram. drugače sem pa zadnjič bral da nekaj ni vredu stemi umetnimi otoki (palma in svet), baje naj bi se začeli premikati oz. zbliževati? :huh:
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Ne nov 21, 2010 10:44 pm

fantom je napisal/-a:Cornelius: tvoje reportaže so izjemne. res jih rad prebiram. drugače sem pa zadnjič bral da nekaj ni vredu stemi umetnimi otoki (palma in svet), baje naj bi se začeli premikati oz. zbliževati? :huh:

Res hvala na temu. Sem vesel ko to preberem. Saj poskusam po najboljsih moceh in moji Slovenscini dopisati se kaj zanimivega. Kot si videl so se se drugi vkljucili in tema bo res ce gres od zacetka zelo zanimiva za nekoga recimo ki ni bil, pa bi sel ali bo planiral...poglej samo mojo informacijo glede Hotela poceni Premier Inn?
Glej ker imam se ogromno slik prav pilotiranja (zabijanja pilotov v zemljo-tukaj pesek) bom dal pod temo Qatar da ne mesam prevec. Z otoki koliko jaz poznam zadevo enako kot v Qatru umetni otoki The Pearl so vsi nasuti
v morju. Moras vedeti, da je tam dno peskovito, nic ali skoraj nic sten ali kamnov. Vso kamenje pripeljejo iz tujine. Ce pogledas sliko otokov SVET. a si predstavljas koliko je to bilijardi kubikov peska nasuto? Nobeden si ne.
Ker nekaj casa so merili potem obupali. Milijone pilotov in sistemov za sidrenje ter zalivanje betonom in ostalimi sistemi se niso ni zaceli. Prvo se nasuje, se pusti naravi da naredi svoje in potem pride po stagnaciji urejanje in hudo delo pilotiranja. Bom najdel slike in postal kako to zgleda v Qatru da lazje dojamete da so vse stavbe na pilotih.
 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Bel-Tirid Po nov 22, 2010 1:15 pm

http://www4.slikomat.com/10/1119/fvi-Slika-.jpg

V eno od teh stolpnic sem šel jest, 2x v navadno restavracijo, enkrat pa sm si privoščil restavracijo v 54 nadstropju. Direkt lift do 54ga nastropja prideš v parih sekundah. Najhujse je blo k so se odprla liftna vrata, k sm zagledov samo 7 miz (sm ze vedel da me bo udarlo po žepu) :D Uglavnem se usedeva z punco, in dobiva meni. Najprej pogledam prvi list piše exeptional meni. Vse nad 1200€ :shock: nato dam tega stran, je bilo še nekoliko normalno, jed po 150-200€. Res pa je bila postrežba taka, da ti je kr malo nelagodno, sam če si v Dubaju to moraš sprobati. Naročil sem biftek medium, dobil sem 3 zrezke, za enga vem da je bila krava za druga dva pojma nimam kaj je bilo. No pred glavno je bilo še 3x predjed in pred sladico se 3x predsladica in šele nato sladica ;)
Seveda za pit sem naročil hajnikena, najbol sem pa cviknu k je začela punci ponujati šampanjce, lalala tut za enga nism vedu, vem pa da so vsi cez 500 :D nato sem jo hitr butnu naj vzame gin tonic. No na koncu je bil račun okrog 400€. Prvič in zadnjič, pač enkrat morš probat.

No zraven je bil en šejk z 4imi bejbami ( 11/10 ocena ) črnka v belem lateksu, pa ena bloninka čist konc.... no je za vse naročil exeptional meni. Račun garant 5-6k :DDD .

Še ena izkušnja je bla, k sem mogel za sestro kupit prfum za norih 100€ (čist preveč) in k sem čakal v vrsti, je imela ena zavita račun za prfume in kozmetiko 2000€, nč nima pa je mogla po nekaj malega :D
Fasciniral me je tudi ovitek za Nokio 250.000€ :shock:

Je pa v Dubaju zelo poceni hrana, naprimer redbull je 40centov, liter naravnega soka 50centov.....

LP
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
Cornelius
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 505
Pridružen: So maj 05, 2007 10:45 pm

Re: Dubai 2010

Napisal/-a Cornelius Po nov 22, 2010 2:26 pm

Da tocno tako. Moja prijateljica iz Qatra Nadine hodi vikendom v Dubai v diskoteke in
v shopping. Kupila si je torbico pa se nekaj zenskih bedarij racun cez 2000 euro.
Ker nimajo obcutka za denar je tako. Zato jih take restavracije derejo a vse skupaj
ni vredno 10 euro kar si pojedel. Zato gres v restavracijo v Hotelu Jumeriah Beach
neka Porotorikanska ali podobno...se najes in srednja cena. Kvaliteta pa super.
Enako kot na Palmi v Restoranu Italijanskem kod Maria sam poves kaj ces in racun
sorazmerno v redu glede na to kje se nahajas. Vino Chianti pa brez komentarja. :mrgreen:
Tiste bejbike so ti Marokanke, Ukrajinke in Egipcanke a najlepse katere sem videl a so tako
nadrkane, tako zafnane, tako arogantne in preracunate so Lebanonke. Tam ti ne pomaga
ni da imas 3 naftne ploscade na svoje ime. =P ;) Amore decki amore.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov