Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Blink-182- To feb 15, 2011 4:40 pm

Pozdravljeni, sicer je še malo zgodaj, a misli so mi že pobegnile v poletje :D Z mojo razmišljava, da bi se tokrat na dopust odpravila ali na korziko ali na sardinijo.
Pa me zanima, če je že kdo bil na enem od teh otokov, ali pa celo mogoče na obeh, če lahko pove izkušnje itd. Predvsem me zanima sardinija, saj je o njej precej manj napisanega kot o korziki.
Predvsem bi bilo fino, če bi kdo priporočil kakšen dober kamp, obvezno ob plaži. Namreč imava velik šotor (ki ga dva z teževo postaviva) in precej stvari, tako da se nama nekako ne da seliti po kampih, da bi lahko obiskala cel otok. Rajši sva v enem res dobrem, pa malce bolj natančno "predelava" tisti del otoka ki je v dosegu kampa.
Sva pa ljubitelja bolj peščenih plaž in ne toliko skalnatih. :)
Za trajekt pa tudi že vem, da se ga splača rezervirati vnaprej, saj dobiš te jackpote. :D
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl To feb 15, 2011 4:51 pm

jst sm bil 2tedna na korziki in sm jo celo obdelu. sm mnenja da je na takmu otoku bit brezveze skos na istem mestu, ampak ok če sta se tko odločila pol kul :D

za kolk cajta pa gresta?
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Blink-182- Če feb 17, 2011 2:35 pm

Ma problem je ker se res namučva z postavitvijo šotora in da bi to delal vsak drug dan mi ni :D itak bi pa lahko približno polovico korzike obdelal kljub temu da bi bil v enem kampu.
Me pa mogoče vseno malce bolj mika sardinija, ne vem no, upam da se še kdo javi, ki je bil na enem od teh dveh otokov.
Lp
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a jack86 Če feb 17, 2011 2:45 pm

Kaj pa če bi nabavla manjši šotor? Sj se že kaj takega dobi za dobrih 70€: http://www.youtube.com/watch?v=l_3oS-NB ... re=related
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a nebivedu Če feb 17, 2011 3:01 pm

blink-182-, kupi si quechua šotor. Odpakiraš, vržeš v zrak in se ti sam odpre, potem pa samo še zabiješ kline. Zadeva traja 2 sekundi, da se odpre. Za pospravit pa prvič rabiš 10 minut, ko se pa navadiš, pa gre zelo hitro. Jaz ga pospravim v pol minute. Notri potem postavim blazino (turbo maximus 160X200cm) in jo s kompresorčkom napolnim, pa se spi na mehki podlagi brez problemov.

Korzika je lepša kot sardinija, vendar če si že na korziki, greš lahko pogledat še na sardinijo s kako ladjico za cel dan in zvečer nazaj. Na korziki pa ne bit na enem mestu. Premalo vidiš, splača se jo celo "obletat", pa še mal po hribih it na korziki se tudi splača. Mislim da ima 9 vrhov višjih od 2000m. Gorski prelazi so lepo prevozni in se na vrhu ustaviš, greš še tistih 300m visoko in imaš odlične razglede.

Splača se it tudi na kak kanjoning, pa s kajaki ali z raftom. Kampi so dobro urejeni, cene pa so zelo podobne našim (mogoče kakšna stvar še dražja).
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl Če feb 17, 2011 4:28 pm

lej glede na to da mislš bit na enem mestu in da želiš peščene plaže ti svetujem da greš na JV del korzike (del od Porto Veccha-Bonifacia). tm maš 3 takšne plaže, mislm da so Palombaggia, Santa Gulia, Rondinara (upam da sm prou napisu). Men osebno je bla najlepša plaža Palombaggia (res je huda-lah ti kšno fotko prlimam da te zrajcam =P)...in na tem delu ki sem ti ga omenu maš tut kr nekaj kampov kjer se zasidraš in potem hodiš/voziš do plaže...žal pa mislm da ni noben kemp čist ob plaži...j*** ga! za oglede imaš potem na voljo Porto Vecchio in mesto Bonifacio, ki je men najlepše mesto na otoku, tm greš lah tut na ladjico za cel dan, ki te zapelje na 2 mini otočka proti Sardiniji.

druga opcija je pa da greš na sever, severozahod...Bastia, Saint-Florent, L`lle Rousse, Calvi...tm tut ni švoh in nekako ustreza tvojim kriterijem (en kemp je celo ob plaži, sam ta ni peščena.

Slaba stran je da je vzhodni del otoka bolj beden oz ni tolk zanimiv kot zahodni...tko da če greš s trajektom do Bastie in nato takoj do Porto Vecchia in pol ostalo kokr sm ti povedu :D

sva pa midva bla od 26ga avgusta do 12 sept...in se res splača ker ni več tolk folka (beri Italijanov), cene kampov so pa đabe...10-15€ za 2osebi, šotor in avto :D nadražjega sva plačala 18€ blizu Bastie, ko sva se vračala, blo je pa še vedno okol 30stopinj (25-30). kampi so lepo urejeni.

če te pa še kej zanima pa kr praši :D
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Gasper` Če feb 17, 2011 5:08 pm

Kegl je napisal/-a:lej glede na to da mislš bit na enem mestu in da želiš peščene plaže ti svetujem da greš na JV del korzike (del od Porto Veccha-Bonifacia). tm maš 3 takšne plaže, mislm da so Palombaggia, Santa Gulia, Rondinara (upam da sm prou napisu). Men osebno je bla najlepša plaža Palombaggia (res je huda-lah ti kšno fotko prlimam da te zrajcam =P)...in na tem delu ki sem ti ga omenu maš tut kr nekaj kampov kjer se zasidraš in potem hodiš/voziš do plaže..


Se strinjam.

Če greš na Sardinijo pojdi pred avgustom.

2009 sem bil na Korziki, 2010 pa na Sardiniji. Ne moreš verjet, da je lahko takšna razlika med sosednjima otokoma. Kot bi prišel v drug svet. Neprimerno boljša je Korzika. Tako kot sem bil nad Korziko pozitivno presenečen, sem bil v enaki meri nad Sardinijo razočaran.
Nič ne rečem, saj so sanjske plaže na J, ampak mešanica južnih Italijanov + afričanov odtehta svoje. Plus tega moraš vedeti, da na Sardiniji praktično nimaš drugega kot plaže, dočim Korzika fascinira s svojo naravo.

Še kaj pa napišem tekom debate.
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl Če feb 17, 2011 5:13 pm

no jst na sardiniji še nism bil tko da ne morm primerjat (mislm pa it enkrat pogledat), ampak kar se tiče korzike in narave je res lepo...zato sm pa reku da je mal škoda bit samo na enmu mestu ker maš tolk stvari za videt...
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a simply Če feb 17, 2011 7:41 pm

Sam sem bil na obeh otokih.

Ni primerjave med njima. Korzika je sigurno 2 razreda višje.

Bil sem v hotelu, letalsko, tako da ti glede kampov ne morem pomagati.
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a 2Fast&2Furious Če feb 17, 2011 7:58 pm

No pa še jst pristavim malo h Korziki. Mi smo šli lani na Korziko za 11dni in ker smo bili podobno naravnani kot vi2, da se nam ni dalo postavljati šotora vsak drugi dan smo se za polovico časa zasidrali na SZ med v bližini mesteca Algajola (kamp ob plaži, mivka...), drugo polovico pa smo preživelu na jugu malo pred Porto Vecchiom, pravtako kamp ob plaži z mivko. Razlika je bila samo v tem, da si moral na jugu pustiti avto pred kampom.

Brez problema si z enodnevnimi izleti ogledaš veliko lepih, zanimivih stvari. Na severu imaš iz Calvija s čolnom nekaj urni voden ogled zahodne obale do Piane, v notranjost do mesta Corte in doline Restonice, itd., na jugu pa je najbolj popularen Bonifacio, ki je res čudovit 8)
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Blink-182- Če feb 17, 2011 10:12 pm

O super ste se razpisali, hvala za vsa menenja in predloge :D
Drugače pa šotora ne mislim drugega kupovati samo za to, pa tudi rad bolj na komot v večjem šotoru, kjer lahko stojim, spravim stvari... bi pa prišlo v poštev nekaj podobnega kot je @2Fast&2Furious povedal, torej da bi se prestavila 1x. Malo na JV in malo na SZ. :D
@2Fast&2Furious se mogoče še spomniš v katerih dveh kampih ste bili?
@Kegl ti kar prlimej fotke če se ti da :-P
Sicer greva pa na morje nekje sredi julija, ker drugače ne znese, septembra in junija imava izpite na faxu, tako da je julij vrjetno precej boljša izbira kot avgust.

Pa še eno vprašanje glede trajekta, ste vsi rezervirali vnaprej (gledal sem te JackPote) ali se da dobiti ugodno karto tudi recimo 2 tedna pred odhodom?

Pa še nekaj glede Slovenskega letala, ki je strmoglavilo, se kje še vidi mesto nesreče, ter ali je kakšen spomenik ali kaj podobnega?

Hvala vsem za nasvete in predloga, pa jasno če se vam da se kar še razpišite :D :D
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a 2Fast&2Furious Če feb 17, 2011 10:59 pm

Kamp na SZ pri Algajoli je bil Camp de la Plage, na JV pa je bil Camp California. V campu na severu je bilo super, ker si v trgovini lahko kupil vrečo ledu, ki ti je zelo uspešno shladila vso pijačo in ostale stvari v 12v hladilni torbi in ni bilo potrebe po nakupu pijač iz hladilnika. Sta pa oba campa z veliko borovci in senco (lahko priložim tudi kakšno sliko) :)

Karte za trajekt nekateri pravijo, da je bolje kupiti prej, nekateri, da šele par tednov pred odhodom. Jst sem kupil karte že aprila, vendar pa je bila junija, ko sem gledal, cena še enaka (šli smo sredi julija).

Glede strmogljavljenega letala je v mestecu Petreto Bicchisano postavljea spominska plošča žrtvam letalske nesreče in še ena na gori, kaj več pa nebi vedel. Mi se tja nismo podali, ker smo bili nekako preveč oddaljeni in ostaja SZ del Korzike za kdaj drugič 8)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a nebivedu Če feb 17, 2011 11:12 pm

Midva sva jih kupila med potjo, pa sva dala pol manj kot brat, ki jih je naročil preko neta kak mesec prej.

Tako bom reku: Kakor nabašeš. Lahko jih dobiš preko neta full ugodno, lahko pa se tu userje, pa jih dobiš ob poti za pol cene.
Old subarus never die, they just get faster!
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a T2a Če feb 17, 2011 11:47 pm

Tudi jaz sem že bil na obeh otokih.
Na Sardiniji priporočam ta kamp: http://www.villaggiospiaggiadelriso.it
Bližina morja, senca,...

tukaj pa imaš vodnik po kampih: http://www.faitasardegna.org/
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl Pe feb 18, 2011 12:45 am

glede trajekta sm ga jst rezerviral dobr mesec pred odhodom...dubu sm pa za 59€ povratno za 2osebi in avto in to je ful pocen. povprečna je nekje 85€, grejo pa tut do 120€ :huh:
drgač so pa cene so drgačne vsak dan, tko da mal spremljej sproti in ko boš najdu pocen vrjanto navali...tko sm jst naredu in sm pol takoj naroču karte! mislm to pride v poštev če se lah zmišljuješ glede datuma odhoda...če maš pa točno določen datum kdaj gresta pol je mal drgač!

p.s. sliko bom pa jutr prlepu...morm it spat k delam čez 4 ure! :huh:
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a spektr Pe feb 18, 2011 8:30 am

Korzika je zakon! Bil tam v 2009 in je res noro. 14 dni za po otoku je dovolj, čeprav vseeno premalo za čisto vse. Šotor ni tak problem. Mi2 sva se selila ene 4x pa se je izšlo :-). Je pa res tam fenomenalna narava. Od prelepih plaž, do še lepših gora in rek, jezerov, izvirov...ni da ni. Slovenija v malem :)
In ja, tja me še vleče. Če dobiš ugodno karto za trajekt pa sploh. Takrat me je prišla 70€ v obe smeri :)
lp dejan
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl Pe feb 18, 2011 12:28 pm

Evo tle maš plažo Palombaggio...mislm da bo dost peščena zate =P (take so tut druge)

Slika
Slika

pa še par fotk kr tko:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a a_sist Pe feb 18, 2011 1:23 pm

Bil septembra 2010 za 14 dni na sardiniji in je bilo bombastično! :) S punco sva prevozila celoten otok.. samo enkrat sva se ustavila za 2 dni v kampu.. in to je bil kamp v Campulongu (JV sardinije) .. super kamp. Veliko velikih rib, če šnorklaš :D ..če te kaj zanima vprašaj..
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Blink-182- Pe feb 18, 2011 10:59 pm

U super slike :-P kje je poletje... :D :D
TommyGun kateri otok se je pa tebi zdel boljši?
Sem se pa začel bolj nagibati proti korziki, glede na vse komentarje :D bo pa sardinija ostala za kako drugo leto :-P
2Fast&2Furious če se ti da kar prilepi kakšno sliko :D

lp
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a T2a Pe feb 18, 2011 11:52 pm

Blink-182- je napisal/-a:TommyGun kateri otok se je pa tebi zdel boljši?
lp


Korzika :)

Ampak naslednje leto pojdi res še na Sardinijo, ravno tako ti nebo žal :)

Nekaj kratkih nasvetov kar se tiče Sardinije:
prijazost: brez slabe izkušnje, povsod zelo prijazni pripravljeni pomagat, trudijo se govorit angleško
cestna kultura: kot v afriki, prednost ima močnejši, prehitevanje prek polne črte, dvojne polne črte, v tunelu je popolnoma normalno.
bencinske črpalke: ponavadi je v obliki kontejnerja z 2 do 4 pumpe, pa še te so avtomatske tako da plačevanje goriva s kartico je eksotika
deljen urnik: ja seveda med 12.30 in 16.30 je otok mrtev, tako da razen ogromnih trgovskih centrov je use zaprto.
T3kaši:veliko jih je, predvsem švicarjev in nemcev, pozdravljanje je usesplošno razširjeno, razen pri italjanskih t3kaših.
slovenci:na zahodu smo srečali en avto MS, na jugu smo spoznali par iz LJ, na vzhodu smo pozdravili LJ ki so nas gledali kot tele na nova vrata, mimobežno smo videli še GO, KR... uglavnem slovencev je bilo kar nekaj.
morje:toplejše kot zrak, ko greš enkrat noter nočeš več vn. večinoma čisto, na voljo imaš kamnito plažo, mivko, kamenčke, uglavnem za use okuse.
vreme:razen zadnje tri dni ko so bile občasne nevihte vedno sončno, podnevi okoli 30'c, ponoči med 20 in 25'c
cene kampov: septembra gibale so se okoli 10€ na dan elektrika in voda vključena, avgusta so pa cene kampov nekje 25€ na dan na osebo, ne priporočam.
cene v trgovinah: veliki trgovski centri so cenejši kot pri nas, škoda ker jih je tako malo, manjše trgovine so pa precej dražje, pivo ali vodo v hladilniku ti zračunajo +20% več, lopovi!
wifi: povsod je plačljiv in sicer ti ponujajo za 5€ uro, zamolčijo ti pa možnost 15€ za cel teden neomejeno, torej če se ustavite kje več časa povprašajte po drugi možnosti, ker sami ti je nebodo omenili.
trajekt: 80,34€ za dve osebi+t3 pri corsica ferries, čas vožnje dobrih 6ur
ceste: dokaj solidne če se zavedaš kam greš, avtoceste niso plačljive
varnost: na Sardiniji ni mafije, obstaja organizacija, ki ugrablja ljudi, ampak se ne ubada s turisti, nasplošno smo se počutili precej varno na otoku, le nekaj nenavadnega se nam je zgodilo, na vzhodu v kampu nurapolis kjer smo bivali 3dni smo imeli zraven postavljenih 5šotorov z vso opremo zunaj, mobilnik, pribor, gnilo sadje na mizi, in nikjer nobenega, na dan našega odhoda so prišli delavci kampa pospravit zapuščene šotore. buo.
Alkohol: Ichnusa njihovo nacionalno pivo je najbolj razširjeno in kar dobro. Sicer pa je treba provati Mirto njihovo 30% žganje iz mirta.

Če pa nucaš potopis iz Korzike ti ga lahko pošlem ;)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov