Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a hp6715s Če mar 31, 2011 8:56 am

ma_hi je napisal/-a:
hp6715s je napisal/-a:Zdej če mate kombi in niste preveč razvajeni bi lahko spali tudi v avtu. Res je pa, da če greste bolj v mesta potem je mogoče bolj smiselen hotel, sicer pa lahko prespiš malo izven mesta pri komu na dvorišču in se nato zapelješ v mesto. Če bi js mel tak avto, mi na misel ne pride, da bi spal v hotelu.

LP


Z majhnimi otroci bi ti spal kar v kombiju?


Očitno ni več najmanjši, glede na to, da mu je že enkrat poteku pasuš. Star je vsaj 3 leta, glede na to, da je veljavnost pasuša za otroke do treh let starosti, 3 leta. Js sem sam povedal svoje mnenje, ne me zdej napadat. :)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a Patrik_A3 Če mar 31, 2011 8:58 am

prvo kot prvo, ko nekateri podarjate kasko pa podarjate zavaroalnico. v primeru kraje neboš dobil ti nikdar toliko, koliko je avto bil vredn.

drugo kar pa je, pa bi jaz namestil gps sledilnik ali pa si namislo kakšno drugo klučavnico za volan ali pa menjalnik. boljše to , kot pa nič.

zavarovalnica pa je zadnja rešitev, na kero bi se zanašal....
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a chan Če mar 31, 2011 9:32 am

Patrik_A3 je napisal/-a:prvo kot prvo, ko nekateri podarjate kasko pa podarjate zavaroalnico. v primeru kraje neboš dobil ti nikdar toliko, koliko je avto bil vredn...


Razen, če doplačaš spodnje zavarovanje (navajam samo kot primer ene od slovenskih zavarovalnic!):

"Zavarovanje izgube vrednosti vozila
K polnemu kasku z vključenim rizikom tatvine vozila lahko za vsa nova osebna, terenska in večnamenska vozila (kupljena pri pooblaščenih prodajalcih v Republiki Sloveniji) priključite tudi zavarovanje izgube vrednosti vozila. To krije razliko med tržno vrednostjo vozila (po Eurotaxu) in novo (fakturno) vrednostjo vozila. V primeru totalne škode boste tako dobili povrnjen celotni znesek, ki ste ga plačali ob nakupu vozila, kar vam omogoča nakup novega vozila."
vir: http://www.zav-mb.si/?id=103
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a David34 Ne apr 17, 2011 11:56 pm

Najprej hvala vsem še enkrat za odgovore.

Mi smo sicer že kar precej prepotovali. Največ Italija (smo prevozili celo, tudi Sicilijo) nekaj malega Francija, potem Avstrija, Nemčija, Češka, Slovaška, Madžarska. To so vse države EU (razen Švice) in zato nisem bil siguren, kako je s prestopom meje samo z osebno izkaznico izven držav EU. Ko smo skočili v Hurgado je bil obvezen PASOŠ.. Naš malček pa je že šest let in pol.

Glede na to, da imam avto na leasing sem itak primoran plačevati kasko (pri Adriatic Slovenica) in predvidevam, da je proti kraji že zavarovan. Torej se bom pozanimal še za to - Zavarovanje izgube vrednosti vozila.

Tudi GPS sledilnik mi je padel na um in mislim, da je to kar dobra alternativa, ker lahko verjetno oddajnik dobro skriješ..

Itak pa si ne mislim beliti glave s tem, kar se naj ne bi zgodilo, tudi to vem, da je tatovom bolj zanimiv kak WV - BMW, ker je že v osnovi precej več vreden.

Ko pridemo nazaj, pa bom še napisal kak komentar in izkušnjo še za koga, ki ga zanima kaj podobnega.


Hvala vsem še enkrat!
 
Uporabniški avatar
MajaI
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Po jun 14, 2010 9:59 am

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a MajaI To apr 19, 2011 6:56 am

Nama je pa mehanik zrihtal eno dobro zadevo, preden sva šla potovat, in sicer je naštimal nek tak ključ na akomulator. Ko si ključ vzel ven, se je izklopil celoten štrom avtomobila (itak ni imel centralnega zaklepanja). Ključek je bil čist enostaven, kupil ga je v trgovini z avtodeli, vse skupaj ni bil noben strošek. Ključka sta bila 2 za vsak slučaj, lepo gor na ključe in je bilo. Dvomim, da bi to kdo pogruntal, ker moraš odpret havbo, najti ključ (glede na to, da je to "home-made" izdelava, ga ne moreš kar tako najti) in potem imeti tak ali podoben ključ za vžig (ni bil navaden ključ, ampak tak plastičen ročaj in nenavaden železni del).

Ko sva šla v Bosno, sva imela že en drug avto, ki tega ni imel. So nama pa vsi svetovali, da naj ga puščava samo na plačljivih parkiriščih, je malo bolj varno. Kjer sva mogla kaj na hitro skočit v trgovino, je bila pa v avtu itak najina psička. Pa imej vedno zaklenjena vrata med vožnjo, ker se na vpadnicah v mesta ob cesti nabirajo ciganski otroci in težijo. Nikoli ne veš, oni pač živijo od tega.

Drugače pa so enim kolegom tako ukradli kombi poln glasbene opreme (pa še sposojen je bil), ko so šli na kavo. Pa kombi ni bil nov. Tako da je včasih tudi fajn počakat pri avtu, če je možnost.
Srečno na poti!
 
ris
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: To nov 15, 2005 8:19 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a ris Pe maj 06, 2011 9:46 pm

Koliko se vam pa zdi tvegano potovanje po Bosni z 8 let starim Passatom karavanom TDI? Gre v bistvu za predprejšnji model - po statistikah pri nas tega še bolj kradejo kot novejše, za Bosno sem pa še posebej slišal, da so jim taki zelo všeč. Alarma ali kasko zavarovanja nimam. Potoval bi pa bolj po odročnih krajih (kampiranje npr.), ker me zanima predvsem narava, hribi.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a ChuckNorris So maj 07, 2011 6:35 pm

ne priporočam, raje rentaj kaj drugega ker v bosni so čisto prizadeti na stare mečke in sploh te passate ki ga imaš ti. pa če maheri znajo bmw x5ko oskubit do karoserije medtem ko drugi spijo poleg v šotoru, še bojo tega passata; seveda če boš imel takšno (ne)srečo
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a ghandaed So maj 07, 2011 6:45 pm

ris je napisal/-a:Koliko se vam pa zdi tvegano potovanje po Bosni z 8 let starim Passatom karavanom TDI? Gre v bistvu za predprejšnji model - po statistikah pri nas tega še bolj kradejo kot novejše, za Bosno sem pa še posebej slišal, da so jim taki zelo všeč. Alarma ali kasko zavarovanja nimam. Potoval bi pa bolj po odročnih krajih (kampiranje npr.), ker me zanima predvsem narava, hribi.


Lahko, da ne bo nič, lahko pa, da ti bodo ven pobrali sprednje airbage in feltne med tem ko boš spal na zadnjih zicih ;)
Po mojem mnenju bi težko našel bolj rizični avto za se po Bosni vozit. Kupi korejca za 300 eur za ta čas :mrgreen:
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a David34 Če maj 12, 2011 11:44 am

Evo, zopet jaz.

Skratka, potovanje je za nami in lahko veselo povem, da je bilo vse v redu. V Sarajevu smo imeli odličen privat hotel in parkirišče je bilo varovano. V Beogradu pa je bilo morda malo bolj rizično, morda je bil plus to, da je bilo dobro osvetljeno in ni bilo čisto v centru mesta. V Črni Gori pa smo itak bili v Budvi. Skratka, balkan je zakon, ljudje so dol super in imamo zelo dobre izkušnje.

Morda bo komu zanimivo nekaj opažanj.

Hrvaške avtoceste so drage ko pes. Za kombije je cestnina še dražja!

Sarajevo in "baš čaršija" je zakon!

Srbija ima zelo malo avtocest.

Slapovi Krke - nenormalno, čudovito, čudež narave! Must see.

V Sloveniji imamo proti balkanu daleč najslabše lokalne ceste. Slabše imajo samo ponekod v Črni Gori. Prava sramota, da so pri nas res tako nenormalno slabe ceste. Žalostno, res.

V Beogradu je precej ljudi na socialnem dnu, veliko je brskačev po smeteh. Videli smo tudi okrog 10 let staro deklico, ki je v smeteh iskala kaj za pod zob.

V Srbiji je ogromno stoenk, tudi precej yugotov (tudi teh - novejših), golfov II ter ruskih lad.


No, pa še kaj bi se našlo. Pod črto pa še enkrat lahko povem, da če razmišljate o kakem potovanju vam lahko balkan samo priporočam, le morda res ne pojdite z znamko avtomobila, ki je dol priljubljena, da ne boste po nepotrebnem nervozni. Ali pa res avto parkirajte na varovanem parkirišču in v center pojdite s taksijem, tako kot smo mi.

Pa dol je vse malo ceneje kot pri nas, le gorivo je približno ista cena.

Malo izven glavnih lokalnih cest je Garminova kartografija tu in tam povsem napačno izrisana (imam Adria Route 3.20). To velja za vse južne države. Skratka, najbolje je planiranje poti pred odhodom s pomočjo zemljevida preverjati garminov izračun. Npr. iz Dubrovnika smo šli v Mostar in Garmin nas je speljal na tako cesto, da nas je že bilo prav malo strah, na koncu pa se je čisto izgubil, da smo vozili več kot uro po grozljivi cesti dokler nismo našli spet normalne lokalne ceste. A vseeno se je izplačalo, Mostar je čudovito mesto. V Mostarju imajo najboljše čevape, boljše kot v Sarajevu, hehe.. :-)


No, upam da sem komu s tem podal kako zanimivo informacijo.

Pa lep pozdrav!
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a Kegl Če maj 12, 2011 11:48 am

David34 je napisal/-a: V Mostarju imajo najboljše čevape, boljše kot v Sarajevu, hehe.. :-)



a si jih jedu v Roti? to je ime čevapđinice (Rota)? jst sm jih tam pa sm mislu da bom s stola dol padu :mrgreen:

drgač pa jst sm istega mnenja...balkan je zakon! letos grem pomoje spet eno mini turo čez bosno :D
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a tristan01 Če maj 12, 2011 2:18 pm

David34 je napisal/-a:Evo, zopet jaz.

Skratka, potovanje je za nami in lahko veselo povem, da je bilo vse v redu. V Sarajevu smo imeli odličen privat hotel in parkirišče je bilo varovano. V Beogradu pa je bilo morda malo bolj rizično, morda je bil plus to, da je bilo dobro osvetljeno in ni bilo čisto v centru mesta. V Črni Gori pa smo itak bili v Budvi. Skratka, balkan je zakon, ljudje so dol super in imamo zelo dobre izkušnje.

Morda bo komu zanimivo nekaj opažanj.

Hrvaške avtoceste so drage ko pes. Za kombije je cestnina še dražja!

Sarajevo in "baš čaršija" je zakon!

Srbija ima zelo malo avtocest.

Slapovi Krke - nenormalno, čudovito, čudež narave! Must see.

V Sloveniji imamo proti balkanu daleč najslabše lokalne ceste. Slabše imajo samo ponekod v Črni Gori. Prava sramota, da so pri nas res tako nenormalno slabe ceste. Žalostno, res.

V Beogradu je precej ljudi na socialnem dnu, veliko je brskačev po smeteh. Videli smo tudi okrog 10 let staro deklico, ki je v smeteh iskala kaj za pod zob.

V Srbiji je ogromno stoenk, tudi precej yugotov (tudi teh - novejših), golfov II ter ruskih lad.


No, pa še kaj bi se našlo. Pod črto pa še enkrat lahko povem, da če razmišljate o kakem potovanju vam lahko balkan samo priporočam, le morda res ne pojdite z znamko avtomobila, ki je dol priljubljena, da ne boste po nepotrebnem nervozni. Ali pa res avto parkirajte na varovanem parkirišču in v center pojdite s taksijem, tako kot smo mi.

Pa dol je vse malo ceneje kot pri nas, le gorivo je približno ista cena.

Malo izven glavnih lokalnih cest je Garminova kartografija tu in tam povsem napačno izrisana (imam Adria Route 3.20). To velja za vse južne države. Skratka, najbolje je planiranje poti pred odhodom s pomočjo zemljevida preverjati garminov izračun. Npr. iz Dubrovnika smo šli v Mostar in Garmin nas je speljal na tako cesto, da nas je že bilo prav malo strah, na koncu pa se je čisto izgubil, da smo vozili več kot uro po grozljivi cesti dokler nismo našli spet normalne lokalne ceste. A vseeno se je izplačalo, Mostar je čudovito mesto. V Mostarju imajo najboljše čevape, boljše kot v Sarajevu, hehe.. :-)


No, upam da sem komu s tem podal kako zanimivo informacijo.

Pa lep pozdrav!


Glede na to da si šel iz Dubrovnika v Mostar res ne rabiš garmina. Glavna cesta je samo ena in je ne moreš zgrešiti. Res pa je da je sama cesta na nekaj odsekih v precej prvinskem stanju. Je pa zato razgled na okolico čudovit.

Kar se potovanja tiče, ste dobro izbrali. Kot sem že zapisal strah zaradi kraje je večinoma odveč. Ljudje pa so prijazni in zelo gostoljubni. Za naše razmere pa kot si sam ugotovil je življenje precej ugodno.

Beograd pa.... Imaš kar na cesti pravi muzej vozil. Od starih Zastav in Lad do Golfov prve in druge serije.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
|kr_en|
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Sr okt 06, 2004 8:37 am
Kraj: Šentjur

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a |kr_en| Če maj 12, 2011 2:51 pm

Iz Dubrovnika v Mostar pelje čudovita cesta čez območje bogu izza nogu. Čez Hutovo blato. smo šli mi po karti, sicer iz Mostarja dol, hkrati pa smo sledil kažipotom. Odlična cesta za vozt se po njej, mal ovinkasta, mal strma gor pa dol, od bližje si lahk ogledaš minska polja, spomenike vojne, še kje bi kako granato pomoje našu. :D
imam peticu........nije beemve......ali troši ko beemve!!
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a David34 Pe maj 13, 2011 12:22 am

Hja, kar se čevapov tiče, je tko, da je baš čaršija bila tko nabita, da smo komaj komaj komaj našli prostor v eni čevabđinici, ki je bila pohvaljena na enem izmed forumov. Tko da je moja ocena le-teh morda res full subjektivna.. Tm bi morali bit par dni, pa probat v vseh taboljših oštarijah, pa bi verjetno spremenil mnenje.. :-)

Kar pa se poti in garmina tiče pa je tako, da s strani Dubrovnika do Mostarja res pelje ena glavna cesta, a je treba trikrat prečkat mejo (6 kontrol, 6 možnosti za čakanje v koloni...). No res je tudi, da garmina uporabljam na nokiinih telefonih in na navigatorju imam 3,20 in ta bi nas peljal po tej - glavni cesti, na n95 pa malo starejši - 3,11 pa je našel alternativo, nekoliko pred prvo hrvaško-bosansko mejo nekje desno v hrib in potem pa po divjini. No, saj po svoje je bila pač malo bolj divja izkušnja, vožnja po izjemno osamljeni cesti, videli smo prestreljene prometne znake in povsem osamljene - izseljene ter napol porušene vasice, kjer izgleda kot da vse umrlo.. Torej, po svoje je blo pa dobr, da nas je speljal tja.. Meni je blo v redu, le ženske, saj veste... Cviiii, wrong turn... Jaz pa pravim, Bosna, malo izven mest - prava divjina. Doživetje in pol.

Ja, Srbija in vozni park.. Sem se počutil kar ene 25 let mlajšega, hehe. Še tastari fičkoti radirajo po Beogradu in okolici.. :-)


Aja, pa to sem še pozabil omenit. Saj je vidno že na zemljevidih, a ko vse to prevoziš že samo po celini: Jooj, ljudje, koliko pa imajo Hrvati morja + otokov... Nenormalno, res.


p.s. Vesel sem vsakega komentarja od vseh, ki imajo podobne izkušnje kot mi.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a tristan01 Pe maj 13, 2011 10:55 am

David34 je napisal/-a:Hja, kar se čevapov tiče, je tko, da je baš čaršija bila tko nabita, da smo komaj komaj komaj našli prostor v eni čevabđinici, ki je bila pohvaljena na enem izmed forumov. Tko da je moja ocena le-teh morda res full subjektivna.. Tm bi morali bit par dni, pa probat v vseh taboljših oštarijah, pa bi verjetno spremenil mnenje.. :-)

Kar pa se poti in garmina tiče pa je tako, da s strani Dubrovnika do Mostarja res pelje ena glavna cesta, a je treba trikrat prečkat mejo (6 kontrol, 6 možnosti za čakanje v koloni...). No res je tudi, da garmina uporabljam na nokiinih telefonih in na navigatorju imam 3,20 in ta bi nas peljal po tej - glavni cesti, na n95 pa malo starejši - 3,11 pa je našel alternativo, nekoliko pred prvo hrvaško-bosansko mejo nekje desno v hrib in potem pa po divjini. No, saj po svoje je bila pač malo bolj divja izkušnja, vožnja po izjemno osamljeni cesti, videli smo prestreljene prometne znake in povsem osamljene - izseljene ter napol porušene vasice, kjer izgleda kot da vse umrlo.. Torej, po svoje je blo pa dobr, da nas je speljal tja.. Meni je blo v redu, le ženske, saj veste... Cviiii, wrong turn... Jaz pa pravim, Bosna, malo izven mest - prava divjina. Doživetje in pol.

Ja, Srbija in vozni park.. Sem se počutil kar ene 25 let mlajšega, hehe. Še tastari fičkoti radirajo po Beogradu in okolici.. :-)


Aja, pa to sem še pozabil omenit. Saj je vidno že na zemljevidih, a ko vse to prevoziš že samo po celini: Jooj, ljudje, koliko pa imajo Hrvati morja + otokov... Nenormalno, res.


p.s. Vesel sem vsakega komentarja od vseh, ki imajo podobne izkušnje kot mi.


Iz Dubrovnika lahko greš do Mostarja po dveh poteh. Tej ki si jo ti ubral in ves čas potuješ med Črno goro, BIH in Hrvaško ali pa se po jadranski magistrali odpelješ do Metkoviča in potem ob Neretvi kreneš proti Mostraju. Lepša je druga varianta. Del prve pa sem prevozi, ko sem se iz Beograda preko Durmitorja usmeril proti Budvi. Če imaš višek časa in si malce avanturista je dobra, drugače priporočam drugo različico.

Kar se tiče navigacije na Balkanu pa jo pozabi. Namesto da kupuješ super duper telefon ali Garmina si raje za 15-20 EUR kupi Freytag & Berndt road map: Slovenija, Hrvaška, Srbija, Črna Gora in Makedonija (en zemljevid) pa se ne boš nikdar zgubil. Če rabiš dodatne informacije pa nabaviš še Lonley planet: Western Balkans (cca 30 EUR) in boš naslednjih nekaj let brez skrbi hodil na dopust. Informacije so za popotniško rabo dovolj natančne in ažurne. Navigacija pa je tudi preprosta, če hodiš po svetu z odprtimi očmi.

Tudi Beograd ni težaven brez navigacije le dober zemljevid rabiš.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a monster_d Če jun 02, 2011 4:09 pm

Skubic je napisal/-a:Morda pa bi dvosmerni "tihi" alarm tudi pripomogel k boljšemu spancu. V primeru sprožitve dobiš sms in tečeš pogledat :)


Pred avtom pa te čakajo tri gorile :mrgreen:, če so hitri pa nebo ne avta in ne goril
 
milomir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To okt 25, 2011 10:10 am

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a milomir To okt 25, 2011 10:15 am

Zanimivo
 
soncyka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne apr 22, 2012 2:25 pm

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a soncyka Ne apr 22, 2012 2:32 pm

Zdravo,

kakšne imate pa izkušnje s potovanjem v JUŽNO Srbijo? Zanima me za predel naprej od Niša, natančneje Krupac (ok. Pirota). Tam bi bili nastanjeni v domu Izviđačkega centra Krupac in se potem tudi okol vozili. Glede na to, da je to že bolj ob meji z Bolgarijo, me malce skrbi. Imam pa avto Hyundai Getz, tako da po znamki sodeč verjetno ni tako nevarno. Nimam pa pojma, kako je s parkiranjem pri tistem domu. No, če ima kdo kake izkušnje z južno Srbijo z besedo na dan!

Hvala
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a maniaxxx Ne apr 22, 2012 3:54 pm

soncyka je napisal/-a:Zdravo,

kakšne imate pa izkušnje s potovanjem v JUŽNO Srbijo? Zanima me za predel naprej od Niša, natančneje Krupac (ok. Pirota). Tam bi bili nastanjeni v domu Izviđačkega centra Krupac in se potem tudi okol vozili. Glede na to, da je to že bolj ob meji z Bolgarijo, me malce skrbi. Imam pa avto Hyundai Getz, tako da po znamki sodeč verjetno ni tako nevarno. Nimam pa pojma, kako je s parkiranjem pri tistem domu. No, če ima kdo kake izkušnje z južno Srbijo z besedo na dan!

Hvala


Tam se vsak dan cestne tolpe odpravijo iskat nebogljene žrtve, ki jih oropajo posilijo, če imajo srečo pa jim še avto ukradejo, sploh so pa v tistih koncih ene 150 let za časom in še niso videli avta, sploh ne korejskega tako, da če si pametna se izogibaj tistih krajev :mrgreen: .


Drugače pa mesta kot mesta, ceste so malo slabše ponekod celo precej slabe, spet drugje so zelo dobre, drugih posebnosti ni....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a hrošč Ne apr 22, 2012 5:39 pm

No, meni so zadnjič v Bg in NS domačini rekli, da kraje niso več posebej pogoste. Lahko se ti zgodi, da ti vlomijo, če imaš kje kaj na zicih, ampak to se ti hitro zgodi tudi pri nas.
Grem pa za prvomajske iz Grčije domov skozi Makedonijo in Srbijo in sem oba hostla na poti izbral taka, da imata dokaj varen parking, ta v Nišu na dvorišču za rampo. Avto je sicer star 10 let, ampak ipak je golf 4 dizel:)) Ne vem pa, če so golfi v Srbiji tako popularni kot v Bosni. Bo verjetno kdo vedel s prve roke ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Potovanje po balkanu - Kraja vozila?

Napisal/-a maniaxxx Ne apr 22, 2012 5:41 pm

hrošč je napisal/-a:No, meni so zadnjič v Bg in NS domačini rekli, da kraje niso več posebej pogoste. Lahko se ti zgodi, da ti vlomijo, če imaš kje kaj na zicih, ampak to se ti hitro zgodi tudi pri nas.
Grem pa za prvomajske iz Grčije domov skozi Makedonijo in Srbijo in sem oba hostla na poti izbral taka, da imata dokaj varen parking, ta v Nišu na dvorišču za rampo. Avto je sicer star 10 let, ampak ipak je golf 4 dizel:)) Ne vem pa, če so golfi v Srbiji tako popularni kot v Bosni. Bo verjetno kdo vedel s prve roke ;)



So precej popularni, ampak bodi brez skrbi, nič bolj nevarno ni kot v kaki ljubljani. Če boš v Niš-u si pejt čele kulo pogledat...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov