Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Avtomobilska asistenca v tujini.

Napisal/-a gusti85 To okt 25, 2011 10:59 am

V začetku decembra grem v nemčijo in sicer v Mainz (zraven Frankfurta), kar je cca 850km v eno smer. Grem pa z passatom l.97, 1.8t. Avto je sicer BP in ga bom dal še enkrat na pregled pred odhodom, ampak vseeno me malo skrbi, da če mi tam kaj crkne, bi znali švabi hitro napisat kakšen račun, da bi jaz samo :shock: Kakšna avtovleka iz avtoceste, na kakšen servis, kjer imajo 70€ na uro, pa še malo te nategnejo zraven pa lahko avto kar tam pustim in grem nazaj peš.

Zato me zanima kakšno avtomobilsko asistenco se splača zavarovat, da ne bo nekih dodatnih skritih stroškov v primeru okvare? Avto imam drugače zavarovan osnovno pri triglavu. A se to da zavarovat samo za tiste dneve ko bom na poti, ali moram plačat za celo leto? A pa bodo sploh hoteli zavarovat avto letnik 97?

Hvala za odgovore.
 
On
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po sep 04, 2006 9:03 pm

Re: Avtomobilska asistenca v tujini.

Napisal/-a On To okt 25, 2011 11:20 am

Pozdravljen,

Jaz sem iz tega delal doktorat :). (ne dobesedno). Skratka, bil sem v podobni dilemi in sem se na koncu odločil za AMZS članstvo plus (pač se vozim tudi po HR), lahko rečem da si celo leto miren, važi za vse avte in motorje katere vozim itd...

Važi pa od dneva podpisa pa nato eno leto in nima veze glede na tvoj avto....

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
seicento 2
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne jun 01, 2008 2:04 pm
Kraj: maribor

Re: Avtomobilska asistenca v tujini.

Napisal/-a seicento 2 To okt 25, 2011 1:12 pm

pri asistenci je malo čudno saj pri nas je blo tak

mene so vlekli iz austrije pred graškim tunelom in se moral doplačat 150€

brata pa iz druge strani zagreba pa do slo in ni rabil doplačat

tak da
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilska asistenca v tujini.

Napisal/-a adis To okt 25, 2011 2:21 pm

najlažje ti bo, če boš zbral ponudbe avtomobilske asistence, ki jo je možno dobiti v SLO in boš pogledal SPLOŠNE POGOJE, ker ti tam notri vse piše (od kritja do izključitev).
 
Uporabniški avatar
Strumpf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 25, 2011 10:43 pm

Re: Avtomobilska asistenca v tujini.

Napisal/-a Strumpf To okt 25, 2011 11:01 pm

Predvsem nic panike.
Najsigurnejsa varianta je, da se vclanis v AMZS in sicer tisto "plus" varianto. Tako imas krite tudi prevoze z vlecno sluzbo in .... se par reci tudi s strani ADAC in ÖMATC.
Drugace pa, tudi ce nisi vclanjen in se ze zgodi kaj nepredvidenega, enostavno zavij na Tankstell (bencinsko crpalko) poisci kakega nasega soferja tovornjaka in se bo sigurno nekaj resilo.
Edino nasvet.. Kakne verige,toplo odejo in termovko s toplo pijaco ni slabo imeti s sabo. Kajti ko so na Autobahn-u Kolone, so obicajno KOOooLOOOooNE :D.
 
Uporabniški avatar
Bostyancek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So apr 10, 2004 7:49 pm
Kraj: savinjska

Re: Avtomobilska asistenca v tujini.

Napisal/-a Bostyancek Sr okt 26, 2011 11:51 am

sam imam avto zavarovan pri Triglavu, kot opcija je tudi asistenca plus. Plačaš ca. 46 € pa mav avtovleko v vrednosti 1.500 €, število dogodkov je neomejeno. Pridejo pa te iskat iz Slovenije, oz. če imajo v tujini pogodbenika. pa ni nobenega problema.
VOLK JE CEL, KOZA PA SITA
 
pan-am
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So sep 17, 2011 6:22 pm

Re: Avtomobilska asistenca v tujini.

Napisal/-a pan-am Sr okt 26, 2011 1:53 pm

Nekatere asistence nudijo asistenco samo za avtomobile mlajše od 10 let. Dobro preberi splošne pogoje, ker pri sklenitvi bodo najbrž vsi sladki, ko boš želel uveljavljat asistenco, pa boš dobil prst v tazadnjo.

Osebno ti sicer svetujem AMZS, ker je asistenca vezana na osebo-voznika in ne na avto. Za tujino doplačaš še opcijo "plus" in si miren. Pri AMZS mi je tudi kul, da najprej poskusijo odpraviti napako na cesti in šele če ne gre, šlepajo na servis. Zavarovalnice pa imajo pogodbe z lokalnimi avtovlekami/servisi, ki jim je seveda v finančnem interesu, da te odvlečejo v delavnico.

Predvsem pa brez skrbi, passat l. 97 je bulletproof zadeva, če je bil redno vzdrževan.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov