Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Sicilija

Napisal/-a adamovc Če feb 23, 2012 9:17 am

Pozdravljeni!

Od 19. - 25. marca se (dva odrasla plus otroka, stara 5 in 2 leti) odpravljamo na Sicilijo (Ryanair Treviso-Trapani za 16€ povratna na osebo), kjer bomo najeli avto in naredili krog po otroku. Naš okviren plan je prva nočitev na južni obali (nekje do Agrigenta) z ogledi templjev v Selinunte in/ali Valle dei templi in kakšne plaže, nato 3 nočitve v okolici Catanie (od tam enodnevni izleti na Etno, Sirakuze, ...), ter nato še dve nočitvi nekje med Palermom in Trapanijem (Palermo, katedrala Monreale, Erice, Corleone, Segesta,...). Ali je kdo od vas že bil na Siciliji in ima kakšen uporaben nasvet, kaj si ogledati, pa glede prehrane, nočitev?

Lp,Miha
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1130
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a berlonso Če feb 23, 2012 10:22 am

iz prvih rok ne znam povedati, ampak so bili prijatelji dol in so rekli da domačini vozijo absolutno katastrofalno, tako da previdno kar se tega tiče :?
žal se pa ne spomnem kje vse so bili...
lep izlet želim!
lp
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a moj-avto So feb 25, 2012 5:35 pm

Jaz sem bil v Siciliji v Agrigentu (San Leone). San Leone je prijazno mesto, vsaj iz mojih izkušenj.
Sicilija je podobna kot Dalmacija glede turizma. Vsi oddajajo sobe v hišah samo, da kaj zaslužijo. Pač prideš dol in najameš sobo oziroma apartma. Že vidiš pred hišami table da oddajajo. Če ni turistične sezone se da zbiti ceno.
Sicilija je velika, ne vem, če si boš vse to lahko ogledal v nekaj dnevih?
Avto, moj partner!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov