Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
dlaka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 13, 2004 12:51 pm

Izračun poti Kranj - Šmartno pri Slovenj Gradcu

Napisal/-a dlaka To jul 03, 2012 7:15 pm

Verjetno vas je kar nekaj, kateri ste precej na cesti in mi boste znali najbolje svetovati.

Zanima me, katero pot izbrati (da bo čimkrajša) iz Kranja do Šmartna pri Slovenj Gradcu? Nekateri pravijo da skozi Avstrijo, spet jaz sem mislil iti po avtocesti proti Celju. Malce sem poklikal za izračum poti, ampak mi vrže samo za pot narisano po Sloveniji.

Torej, kaj predlagate, da bo pot čimkrajša oz. bodo čim manjši stroški?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Izračun poti Kranj - Šmartno pri Slovenj Gradcu

Napisal/-a maniaxxx To jul 03, 2012 7:23 pm

Čimkrajša ali čimhitrejša?

Najkrajša je preko Tuhinjske doline do Vranskega, potem zaviješ čez Polzelo do Velenja in potem do Šmartna. Hitreje pa ne veliko dlje je preko Domžal na AC do izvoza Žalec, potem pa naprej do Šmartna.

Skupna dolžina poti je od oka 120 km, mogoče kaj manj, nisem šel zdaj preverjati
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Izračun poti Kranj - Šmartno pri Slovenj Gradcu

Napisal/-a Doche To jul 03, 2012 7:28 pm

Včasih izbira najkrajše in najcenejše poti ni pametna. Prvič zato, ker izbiraš bližnjice in s tem posledično dobiš ceste slabše kakovosti. Potem si na lokalnih in stranskih cestah skoz omejen na table s hitrostmi in tvegaš kak radar, vglavnem stresno.

Jaz bi na tvojem mestu izbral največ po AC in čimmanj po stranskih. Razen če ti je užitek vozit po stranskih in ogledovat pokrajino. Potem je vseeno kaj izbereš. Ker Slovenija vseeno ni tako velika, da bi nevem kaki stroški nastali če izbereš 3 druge možne poti.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Izračun poti Kranj - Šmartno pri Slovenj Gradcu

Napisal/-a IcEm4n To jul 03, 2012 8:53 pm

Tole je pomoje še najbolj idealno
Priponke
kr-sg.png
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov