Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Celje - Rab

Napisal/-a esem Če jul 26, 2012 9:04 pm

Ni problem najti. Proti trajektu Lopar, ene 100-200 m pred pomolom je na desno na odcepu velika reklama za neko gostilno, nato mimo gostilne in še par km po "glavni" ki se vmes spremeni v makadam, dokler se da, kar pomeni dokler je dovoljeno (je tudi kak znak in predvsem množica parkiranih avtov), nato ročna! Torej ni tako "brez gužve", je pa več zalivov (in peš prehodov), dva sta FKK), nato peš proti SZ(ahodu) dokler ne čofneš v Jadran. Zgubiti se ne moreš, vedno prideš do Jadrana, tudi če zaliv ni pravi, je morje vedno pravo.
In pazit na karkoli vnetljivega!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Celje - Rab

Napisal/-a nebivedu Če jul 26, 2012 9:26 pm

mišek je napisal/-a:
sasiti je napisal/-a:22 EUR X 2 - ker vrniti se je tudi treba :) Ti pravim, da je Stinica veliko ceneje - pa še trajekti grejo vsake pol ure, tako da ni treba ravno urnika loviti. Drugače je za Stinico isti odcep kot za Jablanac - kraja sta kakšen kilometer narazen. Jaz sem bil na Rabu ravno prejšnji teden - nobene gužve na trajektih tja in nazaj (lansko leto sem recimo čakal pol ure).
Glede kolesa - po moje boš najdel kaj v mestu Rab. Drugače se ti pa splača s kolesom zapeljati do Loparja oz še malo severneje (https://maps.google.com/maps?saddr=D105,+51281,+Lopar,+Hrva%C5%A1ka&daddr=44.846452,14.731439&hl=sl&ie=UTF8&ll=44.846201,14.734501&spn=0.004846,0.011362&sll=44.845038,14.737408&sspn=0.009691,0.022724&geocode=CZJ0jzIGVQOFFT4-rAIdqq7gACk3Gka__KZjRzEA26I1UK0AEw%3B&t=h&mra=mift&mrsp=1&sz=16&z=17), kjer so zame najleše plaže na Rabu - mivka in ni nobene gužve, saj so dostopne le s čolnom/peš/kolo.


Tole je pa res zanimivo :)
Samo kak je pa to za najdit? Rečmo, da boma šla z avtom; se kar pelješ po tisti cesti, ki se vidi po gozdu pa potem tam nek postrani pustiš al kako? Sej vrjetno se vidi, kje je prehod ne?


Jaz kampiram sedaj že kar nekaj let zapored na Rabu (lopar). Plaže so lepe, voda je čista.
Ja z avtom se zapelješ malo pred trajektom v krib, ali pa z druge strani, ob plaži san marino, pa potem v hrib gor. Lansko leto so pobirali parkirnino (seveda so tudi že parkirišča zrihtali), ampak midva sva se vedno peljala na plažo Ciganka in avto pstila mogoče 30m od plaže (malo offroad-a, pa se pripelješ daleč), drugače pa prehodiš od pol kilometra pa do 200m - odvisno od plaže.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Celje - Rab

Napisal/-a esem Če jul 26, 2012 9:32 pm

Nebivedu in ostali, help
esem je napisal/-a:
Še vedno me zanimajo konkretne izkušnje poti čez Velebit na Senj - kako je s % naklona/vzpona (da ne zakuha), kako je z ovinki, se preveč vleče, kje zavit, so kakšni zanimivi kraji spotoma, isto za oddih in jelo/cockto itd.

Torej - zanima me "prevoznost" in kje zavit z AC ali stare liške magistrale, najbolj pa me zanimajo konkretne izkušnje glede razgleda z vrha prelaza čez Velebit na Kvarnerski zaliv (verjetno ga presega edino Biokovo).
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Celje - Rab

Napisal/-a nebivedu Če jul 26, 2012 10:26 pm

Hmm, jaz sem cel velebit prevozil po dolgem in počez, vendar brez cilja in kjer sem ven prišel, sem prišel. Samo to so bili še časi vožnje s terencem.

Ena taka tura je bila iz avtoceste dol pri vasi švica, potem od tam proti vasi goriči, od tam proti devčičem, od tam skozi nacionalni park severni velebit in vasico krasno polje od tam na desno proti vukeličem in od tam preko vasice oltari proti obali. Ven prideš me jurjevim in svetim jurajem.

Razgledi so svetovni. Pa videl smo tut nekaj divjih konjev in ostalih divjih živali.
Priponke
tura-do-morja.jpg
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Celje - Rab

Napisal/-a esem Če jul 26, 2012 11:24 pm

To je točno ena od dveh (druga je direktno na Senj) tur, o katerih sem razmišljal. Je cesta dovolj OK za osebna vozila (ki jih lahko po potrebi (za par metrov samo) dvignemo, če je kje kaka skala)?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Celje - Rab

Napisal/-a nebivedu Pe jul 27, 2012 6:46 am

Cesta je bila takrat lepa brez lukenj in čisto normalno prevozna za osebna vozila.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Celje - Rab

Napisal/-a sašo5 Pe jul 27, 2012 9:43 am

esem je napisal/-a:

Torej - zanima me "prevoznost" in kje zavit z AC ali stare liške magistrale, najbolj pa me zanimajo konkretne izkušnje glede razgleda z vrha prelaza čez Velebit na Kvarnerski zaliv (verjetno ga presega edino Biokovo).

ni mi jasno kje bi ti rad šel :?: :!: po kozjih stezah :D

drugače, kot sem že pisal, z AC.ja se izključiš na Žuti Lokvi in imaš cca 25 km ceste preko (samo obronki(začetek)) Velebita, "prelaz" je Vratnik cca 800m - razgled je dejansko lep.........lahko greš pa po stari t.i. Josephini preko Duge Rese in Generalskega stola in Josipdola prav tako se priključiš tistim, ki so zavili z AC-ja pri prejomenjeni Ž.L. ..........po liški mag. D5 pa zaviješ točno v centru Korenice desno (piše Karlobag/Senj) in preko Plaškega zopet prideš na Senjska vrata, s tem da nekje na polovici se ti cesti razdvojijo_ena gre levo za Karlobag, desno Senj.........vsaka trasa ima svoj čar, dejansko bolje kot po AC

Ko omenjaš Biokovo, z izkušenj govorim, da ni primerjave: Sv.Juraj je na cca 1800m in če si zadel vreme je noro(pogled) o sami 20km cesti (iz Podgore) pa ni zab zgubljat besed - 2x noro........če že ne srečaš norih pastirjev z Nivami in še bolj norih Čehov, potem lahko pričakuješ tole:
(mam sicer tudi na svojem albumu kr nekaj "futurističnih" posnetkov, ampak zadostuje že tale(
Slika

Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov