Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
mladenic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr nov 07, 2012 7:58 am

Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a mladenic Sr nov 07, 2012 7:59 am

Jutri grem z avto iz Novega mesta do Gradca. Ker nisem bil še nikoli z avtomobilom v tistih koncih, me zanima približno koliko ur vožnje je do tja. Sestal se bom v centru Gradca ob 9:30, tako da sem vezan na uro. Kako je z vinjeto, koliko stane in ali je možno brez vinjete priti do centra (brez da bi se bal policajev :)?

Hvala
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a AudiFreak Sr nov 07, 2012 9:10 am

10 dnevna vinjeta stane samo 8 Euro in bi ti svetoval, da jo kupiš in se lepo brez skrbi pelješ pa AC.

Za pot bi pa jaz vzel Novo mesto - Krško - Laško - Celje - Maribor - Gradec. V treh urah bi moral biti v Gradcu, vendar bi si jaz vzel pol ure rezerve.
Nimam privilegijev za branje tega foruma, ampak vseeno berem.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a f.taunus Sr nov 07, 2012 9:24 am

Meni nokia maps, katera se mi časovno na dolžini 300km zmoti za manj kot 15min (če ni zastojev, hehe), pravi da imaš do Gradca 205km (časovno 2uri 53min). To je po lokalnih cestah do Celja, pol pa gasa po avocesti. Je pa vožnja po Gradcu časovno zelo nepredvidljiva, tak da je pomembno kam točno greš. Če v mestu kakšno cesto obnavljajo, so nenormalni zastoji.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a ban Sr nov 07, 2012 10:22 am

AudiFreak je napisal/-a:10 dnevna vinjeta stane samo 8 Euro in bi ti svetoval, da jo kupiš in se lepo brez skrbi pelješ pa AC.

Za pot bi pa jaz vzel Novo mesto - Krško - Laško - Celje - Maribor - Gradec. V treh urah bi moral biti v Gradcu, vendar bi si jaz vzel pol ure rezerve.

Jst bi po teh poplavah raje šel kar po AC preko LJ, pa še na Trojanah se lahko na krofih ustaviš :mrgreen: . Vprašanje kaka je cesta mimo Zidanega mosta in Laškega, pa tudi časovno je po AC primerljivo s to tvojo ruto.
Google maps pravi da je iz Nm do Gradca 256 km in 2 h 38 min.
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a Kael Sr nov 07, 2012 11:26 am

Živjo!

Imam ženo iz dolenske, točneje blizu Šentjerneja in z ženo sva prevozila že vse žive variante Celje-Šentjernej in vsakič znova ugotavljama, da je optimalna varinata avtocesta, vendar vseeno omenim možne poti:
- avtocesta: Šentjernej-Ljubljana-Celje: 150.3 km, čas vožnje: 1 ura 40 minut s tempomatom na 110 km/h.
- najkrajša pot: Šentjernej-Dobruška vas-Škocjan-Stara bučka-Zavratec in prideš pred Logom ven, nato Zidani most, Celje: 73.8 km. Do log-a se boš peljal kot gospod, če imaš rad ovinke - prometa tukaj ni veliko. Od Log-a dalje je cesta normalna, vendar je prometa ogromno. Čas vožnje po omejitvah od oka (vsi kraji 50, ravnince pa tudi do 100 potegneš): 1h 15 minut.
- klasična pot: Šentjernej-Krško-Zidani most-Celje: 90.4 km. Čas vožnje 1h 20 minut.

Dobronamen nasvet: pojdi po avtocesti, kot so ti svetovali. V tvojem primeru, ko si še bliže LJ kot Šentjernej, ti slednje še bolj priporočam. Zakaj? Ker:
- lahko padeš za kakšen tovornjak in se boš cjazil tudi pol ure dlje, kot bi se sicer. In četudi boš uspel ta tovornjak prehitet, boš kmalu naletel na naslednjega, ki se bo cjazil pol manj kot je omejitev
- drugi problem so bedaki na cesti: se ti pelje dedi pol manj kot je omejitev v nekem fancy avtu, ga prehitiš skoraj do konca, ti po gasu stopi. Nemalo srečaš tudi prvorazrednih prebivalcev Slovenije brez registriranih avtomobilov (predvsem druga varianta). Prehitiš umetnika ki pelje 70 pri 90 omejitvi, v kraju te pa prehiti nazaj.
- relacija Zidani most-Krško je leglo policajev: Log, Vrhovo, Hotemež, ... striktno striktno 50 - sploh v Hotemežu pazi, se je zgodilo, da so bili na začetku kraja, potem pa je tabla za konec kraja že napol v gozdu na samem, tam pa Kangoo parkiran.
- na pot se odpravljaš blizu Martinovega, vendar brez zamere, dopoldan bo kdo na vašem koncu še vozil trezen, zvečer pa temu nebi rekel več tako... Pazit pa seveda na AC, da se ti kdo v nasprotno smer ne pripelje.

Js se 2x do 3x na mesec peljem na dolensko in vedno grem na AC, kljub temu da je enkrat dlje. Zakaj? Muli dam risanko, tempomat nastavim na 110, stopim 3x na bremzo zarad cestninskih in se lepo nice&shiny pripeljem na dolensko s spočitimi živci. Na navadnih cesti mi to ni uspelo, razen leta 2010 tik pred poplavami, ko sva z ženo sredi noči letela praznit bajto...

Mogoče še to: proti Ljubljani se okoli 7me ure pa do malo čez osmo avtocesta zabije. Osebno bi šel na pot ob 06:00, da se sem na štajerski avtocesti pred 7mo in se nato ustavil na Ttojanah na krofu.
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a AudiFreak Sr nov 07, 2012 12:53 pm

ban je napisal/-a:
AudiFreak je napisal/-a:10 dnevna vinjeta stane samo 8 Euro in bi ti svetoval, da jo kupiš in se lepo brez skrbi pelješ pa AC.

Za pot bi pa jaz vzel Novo mesto - Krško - Laško - Celje - Maribor - Gradec. V treh urah bi moral biti v Gradcu, vendar bi si jaz vzel pol ure rezerve.

Jst bi po teh poplavah raje šel kar po AC preko LJ, pa še na Trojanah se lahko na krofih ustaviš :mrgreen: . Vprašanje kaka je cesta mimo Zidanega mosta in Laškega, pa tudi časovno je po AC primerljivo s to tvojo ruto.
Google maps pravi da je iz Nm do Gradca 256 km in 2 h 38 min.


Seveda imaš prav, sem čist pozabil.

Aja, pa pred Gradcem je trenutno delo na cesti 8 km z omejitvijo 80 km/h.
Nimam privilegijev za branje tega foruma, ampak vseeno berem.
 
mladenic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr nov 07, 2012 7:58 am

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a mladenic Sr nov 07, 2012 2:09 pm

Hvala za vse odgovore. V bistvu mi je do Celja poznano, ker grem večkrat tja. Sem se odločil da grem do Celja mimo Zidanega Mosta, na Avstrijski strani pa po AC. Klical sem na 1970 in pravijo, da na relaciji Trebnje-Celje mimo Zidanega Mostu ni zapor na cesti.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a ban Sr nov 07, 2012 4:12 pm

P predno boš šel na pot, si poglej še če so kje morebitne ovire
http://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a ThugBoy Sr nov 07, 2012 9:10 pm

AudiFreak je napisal/-a:
ban je napisal/-a:
AudiFreak je napisal/-a:10 dnevna vinjeta stane samo 8 Euro in bi ti svetoval, da jo kupiš in se lepo brez skrbi pelješ pa AC.

Za pot bi pa jaz vzel Novo mesto - Krško - Laško - Celje - Maribor - Gradec. V treh urah bi moral biti v Gradcu, vendar bi si jaz vzel pol ure rezerve.

Jst bi po teh poplavah raje šel kar po AC preko LJ, pa še na Trojanah se lahko na krofih ustaviš :mrgreen: . Vprašanje kaka je cesta mimo Zidanega mosta in Laškega, pa tudi časovno je po AC primerljivo s to tvojo ruto.
Google maps pravi da je iz Nm do Gradca 256 km in 2 h 38 min.


Seveda imaš prav, sem čist pozabil.

Aja, pa pred Gradcem je trenutno delo na cesti 8 km z omejitvijo 80 km/h.


v smeri proti gradcu ni več zožanja
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
AppBug
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 27, 2012 10:58 pm

Re: Kako in koliko minut do Gradca?

Napisal/-a AppBug To dec 11, 2012 12:02 am

Pozdravljeni!
Ker že poteka debata o Graz-u bi še jaz nekaj vprašal. Kako je s parkiranjem v centru mesta? Ogledal bi si božični sejem (mislim da se dogaja tam okoli "Hauptplatza") in bi rad nekje blizu parkiral. Ali so morda kake parkirne hiše tam okoli.

Hvala za odgovore
LP
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov