Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a hahehihoh To nov 13, 2012 7:15 pm

Pozdravljeni.
S kolegi bi se za novo leto odpravili v Beograd. Šlo bi nas 4, šli bi z osebnim avtom (sicer majhnim, ampak bi že potrpeli). Mogoče tudi 5. Šli bi 31. decembra zgodaj zjutraj, tako da bi opoldne že bili v Beogradu. Domov bi se vračali 2. januarja.
Če je kdo že bil in ima izkušnje, bi prosil za nekaj info:
- prespali bi najraje v apartmaju, lahko tudi hostel, skratka kar je cenovno najugodneje
- koliko približno stane noč (lahko z zajtrkom) za eno osebo?
- koliko cca bi porabili za gorivo (6l dizla/100km) in cestnino?
- kakršnekoli druge izkušnje, na kaj paziti ipd.

Najlepša hvala v naprej za napotke.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a maniaxxx To nov 13, 2012 7:21 pm

hahehihoh je napisal/-a:Pozdravljeni.
S kolegi bi se za novo leto odpravili v Beograd. Šlo bi nas 4, šli bi z osebnim avtom (sicer majhnim, ampak bi že potrpeli). Mogoče tudi 5. Šli bi 31. decembra zgodaj zjutraj, tako da bi opoldne že bili v Beogradu. Domov bi se vračali 2. januarja.
Če je kdo že bil in ima izkušnje, bi prosil za nekaj info:
- prespali bi najraje v apartmaju, lahko tudi hostel, skratka kar je cenovno najugodneje
- koliko približno stane noč (lahko z zajtrkom) za eno osebo?
- koliko cca bi porabili za gorivo (6l dizla/100km) in cestnino?
- kakršnekoli druge izkušnje, na kaj paziti ipd.

Najlepša hvala v naprej za napotke.


Ne vem s kje si, ampak od SLO meje do BG je cca 400 km v eno smer in cca 20 e cestnine ( malo manj), ostalo se pozanimaj na netu.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
jurijprodnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To avg 14, 2012 10:09 pm

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a jurijprodnik To nov 13, 2012 7:51 pm

pozdravljen, do BG je odprta ravna neutrujajoča avtocesta, ni predaleč, tudi prometa ni veliko - (mogoče je za praznike drugače ..), cena hrvaške cestnine je kar konkretna, srbska pa je precej cenejša, cene goriva podobne kot pri nas (natančni podatki so na AMZS strani)... če se stroški delijo-potem je pot kar ugodna. Jaz sem spal v enem čist solidnem domačem hotelu 15min z avtom iz centra za 20€ brez zajtrka na noč. Fajn je če se prej pozanimate kam bi šli in si potem pomagate z navigacijo...mesto ni veliko in ga zlahka obvladaš. Cene hrane pri pouličnih prodajalcih so res ugodne, res pa je da nisem jedel v centru, dinarje sem si nabavil v slo. na banki.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a Dj Big To nov 13, 2012 8:05 pm

Letos sem bil za novo leto v BG z svojo boljšo polovico... Iz lj do bg ves čas avtocesta 500km pride se zelo hitro.. Stroške vožnje maš zgoraj napisane.. Kar se tiče prenočišča.. sem že iz LJ prek maila rezerviral v hotelu Srbija... in dobil za 30€ prenočišče z zajtrkom.. in pred hotelom parkirišče.. na recepciji dobiš listek ki ga potem pokažeš receptorju na parkirišču... Hotel je pa v centru.. sploh je pa lepo če imaš srečo in dobiš sobo v 13 nadstropju in imaš super razgled.. Restavracija z zajtrkom je pa na vrhu 15 nadstropje v steklu.. Tako da imaš vse blizu če bi šli malo raziskovati.. hram sv. save, marakana, hiša cvetja itd.. Malo je treba biti previden pač mesto kot mesto vsem se mudi slabe označbe + tranvaji :D prvi dan si malo zgubljen... Z mojo sva šla od 30 do 4.. Glede cen pa da neboste mislil da je use napol zastojn... Recimo večerja za 2 v restavraciji cca. 40€. Malo bolj ugodno je.. samo ni tako velike razlike ;) Zdej kako je pa z to hitro hrano na ulici nimam pojma ker nisva jedla... pravijo pa da je malo bolj ugodno...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a tristan01 Sr nov 14, 2012 10:58 am

O poti so že napisali vse. AC te pripelje direktno v Beograd. Pot je skoraj ravna, zato bo poraba goriva majhna. Glede nočitev: hoteli so različni, poišči kaj spodobnega kot so ti svetovali, vsekakor pa v naprej rezerviraj. Če boš iskal nočitev ob prihodu v mesto se zna zgoditi da boš spal v avtomobilu. Cene se sučejo od 20 - 50 EUR/noč. Za 50 EUR na noč lahko prespiš v odličnem poslovnem hotelu skoraj v centru mesta. Prehrana na ulici je poceni, dosti dražje pa je v raznih trendosvskih restavracijah... Tam ni nič ceneje kot pri nas. Promet v mestu je prvi trenutek zmeden, tudi ceste znajo biti polne lukenj, se pa človek hitro privadi. Navigacije skozi mesto ni težka, priporočam pa nakup zemljevida (dobiš na vsaki malo bolj založeni bencinski). Glede denarja preveri kakšne so možnosti dviga na bankomatu. Pri nekaterih bankah je to najcenejši način menjave.

Pa veliko zabave v Beogradu.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a Grega_ Če nov 15, 2012 12:27 pm

Mi smo šli z družbo že 3x z avtom v Beograd za novo leto....ker z agencijami se totalno se splača, ruknejo te v neke mrzle hostle in voziš se 8-10ur. Je pa res da na busih je žur, smo tudi to dali čez, ampak se naveličaš.
Glede porabe ti ne bom govoril ker sem vedno vozil 150km/h+, je pa potrebno pazit na policaje, do sedaj smo vedno imeli srečo. Eno cestninko imaš v CRO, drugo v Srbiji. Za v Beograd ti priporočam navigacijo, v kolikor Beograda ne poznaš, da boš lepo točno do hotela prišel. Mi smo vedno spali v hotelu Park, v centru mesta, tako da smo imeli vse na "dohvatu ruke" :) , od diskačev, hrane, blizu do Knez Mihajlova in Kalamegdana. Za v klube ti priporočam da se prej najavite, za taxi kupi prepaid kartico na bencinki v Srbiji in taxi obvezno klicati.....če pa le imate možnost, pojdite za 3 dni...ker 1 dan...je premalo, zato tudi sami letos ne gremo, nekaj nas ne dobi dopusta, tako da smo prestavili zadevo na spomladanske dni. Drugače pa načeloma ni potrebno paziti na nič, mi se nismo nikoli z nikomur zapeli, folk je ok, spoznali jih ogromno. Edino na kar pazite so sponzoruše...hahaha....slovenčke takoj okol obrnejo :) Mi je pa Beograd top mesto, nikoli se ga ne naveličam, hrana poceni (tudi na štantu zelo super), tam okoli 2-3eur, tako da boste hitro dojeli da so naši "hors" burgerji natega na kubik. Ven greste lahko jest na Skadarlijo, je dražje ampak meni zelo dobro, priporočam restavracijo Putujuči glumac, smo bli tudi v treh šeširih samo me ni tako navdušila kot prvo omenjena....čeprav verjetno niti časa ne boste imeli za kej drugega kot fast food :)
 
hladni*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr avg 08, 2012 5:08 pm

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a hladni* So dec 01, 2012 9:05 am

Treba še je dodati, da je načeloma, če misliš odkrivat mesto in hodit naokoli, december rahlo neprimeren. Če hočeš samo žurat, pa je seveda super. Namreč 1.1. in 2.1. je večina trgovin,muzejev,barov,restavracij zaprtih (vsaj tako je bilo 3 leta nazaj). 31. je silvestrovanje na ulici, ampak nič ekstra. Potem pa se dogaja naprej v klubih, ki pa so vsi vnaprej rezervirani, kar je že nekdo zgoraj omenil. Sam sem bil nad mestom srednje navdušen, moram se vrnit še spomladi oz. poleti. Za novo leto nebi šel več nikoli. Obvezno pa priporočam obisk splavov za kako kosilo, sicer je malo drago, ampak je vredno. Hotele sam rezerviram preko booking.com, vedno brez zapletov in zelo ugodne cene, se pa spreminjajo skoraj vsake par dni.

LP!
 
Jirzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne okt 21, 2012 3:33 pm

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a Jirzi So dec 08, 2012 12:57 pm

Pazi se taksistov, vnaprej se dogovori za ceno. Čeprav je Beograd dokaj napreden, je še vedno poln šalabajzerev :)
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Re: Novo leto v Beogradu - izkušnje, cene

Napisal/-a CockroaC Po dec 24, 2012 1:54 pm

Jirzi je napisal/-a: Čeprav je Beograd dokaj napreden, je še vedno poln šalabajzerev :)


dobrodošli v Maribor :mrgreen:
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: anjica, Google Adsense [Bot] in 8 gostov