Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Črna gora

Napisal/-a pavel Pe avg 16, 2013 9:13 pm

Pozdravljeni,
V septembru se odpravljam na dopust v Črno goro. Prebral sem kar nekaj pozitivnih pa tudi negativnih stvari o Črni gori, pa bi prosil za pomoč koga, ki je v zadnjih letih tam dopustoval. Kako je tam z varnostjo? Še vedno kradejo avte? Mislim, da se na starega Picassoja ne bo noben spravil, ali je primernejše varovano parkirišče?
Iščem kakšen manjši miren kraj ob morju, po možnosti v Boki Kotorski. Tam bi najel sobo in se od tam odpravljal na izleta na Lovčen, Ulcinj, Kotor, Skadarsko jezero, pa še kaj če bo zneslo v enem tednu.
Mi lahko kdo pomaga pri izbiri kraja, mogoče tudi apartmaja v manjšem kraju ob morju, z plažo v bližini.... Lahko tudi na zs.

lp Pavel
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Črna gora

Napisal/-a ghandaed Pe avg 16, 2013 9:18 pm

Prijeten dopust ;)
Se ne rabiš sekirat. Edino lahko, da si bo kakšen prometnik zaželel tvojih 10 ali 20 eur tako za... mandatno kazno. Takrat je na tebi ali mu plačaš in čao, ali pa mu malo zatežiš nazaj.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Črna gora

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 16, 2013 9:21 pm

Ta s prometniki je tudi malo zastarela, je pa res, da je veliko policije , tako da se drži omejitev. Glede ostalega ne rabiš skrbeti, popolnoma varno je in ne bo ti žal če greš.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Črna gora

Napisal/-a ~toMmy~ Pe avg 16, 2013 11:02 pm

Ce se bojis, da ti bo kdo ukradel (taksen) avto, ga raje prodaj, ker so tudi npr. v Ljubljani velike sanse za to...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Črna gora

Napisal/-a pavel So avg 17, 2013 8:53 am

~toMmy~ je napisal/-a:Ce se bojis, da ti bo kdo ukradel (taksen) avto, ga raje prodaj, ker so tudi npr. v Ljubljani velike sanse za to...


In naj grem z letalom v Črno goro? :? .
Pred časom sem nekje bral, da je avte pametno parkirat na varovanih parkiriščih, pa me zanima če je še tako.
 
jurijprodnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To avg 14, 2012 10:09 pm

Re: Črna gora

Napisal/-a jurijprodnik So avg 17, 2013 9:15 am

ni nobene panike glede varnosti avta, drgač pa pazi na policaje in na bencinskih pumpah - tam te poskušajo ogoljufati, npr. števec litrov ni na nuli; ko greš plačat noter se število litrov čudežno poveča itd. ...drgač mi pa črnogorci niso bili neki simpatični in cene niso neki poceni ... je pa lepo ...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Črna gora

Napisal/-a tristan01 Ne avg 18, 2013 8:41 pm

Sem bil kar precej po balkanu (službeno in privatno) Vmes tudi v črni gori. V Kotorskem zalivu boš težko našel prenočišče/apartma, saj jih je izredno malo. Ob celotnem zalivu so le dve ali tri vasi in mesto Kotor, ki je skrito čisto na koncu zaliva. Sam bi osebno izbral za izhodišče Budvo ali kakšno mestece v bližini, saj je nastavitvenih možnosti bistveno več, pa tudi cesta okrog zaliva je milo rečeno pogojno prevozna (beri ozka in zavita).

Dopust pa si si zamislil odličen, sem nekaj podobnega prepotoval pred 3 leti in so še danes lepi spomini na ta dopust. Ceste so v glavnem magistralke ampak v dobrem stanju, promet tekoč, razen nekaj prepotentnih izjem (kot povsod na cestah). Za avtomobil naj te ne bo strah. Pametno je le, da se dogovoriš da ima tvoja prenočišče tudi parkirišče kjer lahko pustiš avtomobil (manj težav z iskanjem parkirišča in plačevanjem parkirnine kjer jo zaračunajo).

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov