Za voznike in ljubitelje
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Opel Vivaro

Napisal/-a David34 Če avg 06, 2009 8:16 pm

Zdravo.

Sem še čisto nov na tem forumu in upam, da mi bo kdo podal kako mnenje ali izkušnjo na mojo temo.

Namreč, že dalj časa sem premišljeval o nakupu Opel Vivarota, ki bo poleg ostalih zadev tudi v bistvu moj osebni avto. Ker nisem ravno finančno dovolj močan, sem se odločil za nakup malo rabljenega, ki sem ga našel na avto net-u. Prilagam link do oglasa:
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=3000706

Zadevo bi kupil tako, da imam 12.000 casha, ostalo pa bi vzel na leasing. V bistvu sem se s prodajalcem že dobil, avto sem si ogledal (čeprav nisem nek ekspert za podrobnosti) in zgleda kar v redu.

Rad pa bi v bistvu samo vedel, če so kake nevarnosti pri nakupu privat. Namreč, ta prodajalec mi deluje kot nek preprodajalec, saj v prometni piše, da je prva registracija v SLO bila letos, čeprav je avto star malo čez dve leti. Namreč, navedel mi je, da je prodal že veliko takih avtomobilov. Torej je verjetno bil uvožen, upam da ne ukraden, čeprav sem morda preveč paranoičen. Sicer sem na eni strani vpisal št. šasije in je bil odgovor, da ni na seznamu ukradenih vozil...

No, glede na vse našteto bom vesel, če bi kdo od vas napisal kak komentar - mnenje o samem vozilu ter o tem nakupu nasploh, če je še kakšna past, na katero naj bom pozoren.


Najlepša hvala vsakemu, ki mi bo malo pomagal z odgovorom!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če avg 06, 2009 8:39 pm

še dva jurja premakni pa boš mirno spal

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=2294505
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Napisal/-a David34 Če avg 06, 2009 8:48 pm

Zanimivo. Sicer sva midva pristala zdj pri 17.800 €, kar pa je že 3 jurje razlike. Nekako mi ni, da bi šel nad 18.000... Pa Renault financiranje menda ne omogoča pologa 12.000 €, ki jih imam v žepu... ?

Sicer pa hvala za tole!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če avg 06, 2009 8:51 pm

A si šeč pogledati kakšnega citroena, ker za 18k mislim da dobiš novega

Kakšen enosprostorec ne pride v poštev?
Zadnjič spremenil mihaing, dne Če avg 06, 2009 8:55 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
tekumseh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 01, 2003 1:25 pm

Napisal/-a tekumseh Če avg 06, 2009 8:55 pm

Zdravo,
Glede na podatke 2 leti v tujini tip kombija on kao privat pa uvaža je princip precej jasen.

Avto je bil pred njegovo prijavo pri nas odjavljen nato pa spet ustvarjena nova prometna v SLO. In on je sedaj prvi lastnik v prometni. Šolski primer teh fint.

Če je tak tip kombija v 2 letih naredil samo 22k kilometrov je vse skupaj še bolj jasno. Ekonomska računica je nerealna za tako malo kilometrov. Taki kombiji dosegajo letno veliko več(letališki transfer naprimer se kombi vozi praktično 24h vse leto). Imaš ogromno kombijev 2008 letnik s preko 100.000 km. Bistevno več kot s 22k

vzemi s seboj mehanika da dobro pogleda stanje kombija in ti pove kaj in kako je s kombijem.



:D
 
tekumseh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 01, 2003 1:25 pm

Napisal/-a tekumseh Če avg 06, 2009 8:59 pm

Evo MIHAing ti je dobro opcijo našel.
Gre praktično za identično vozilo. Ista tovarna samo druga značka!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če avg 06, 2009 9:02 pm

saj mu pravim da bolje še pogrešati 2jurčka ker pri takih vozilih si lahko še kako hitro "nategnjen". Večinoma so to hotelska vozila ki imajo ponavadi preko 100k km in to zelo "mlada".

Za finaciranje se ob 12k eur da vse urediti, tudi cena definitivno ni zadnja....
 
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Če avg 06, 2009 9:22 pm

Prevozil praktično cel zahodni del evrope s tole kantico od Vivarota (podaljšana različica za 9 ljudi).

Prijetno presenečen nad handlingom (center Pariza,Munchn,Lyona) brez kakršnih koli težav. Poraba pri potovalni hitrosti 120-130kmh full loadeda okoli 8,9 do 9,5 litra. Šponanje na polno (150-160kmh) fully loaded tam okol 10,5-11,5/100km.

Zdej motor se kar sliši, vendar ni sile. Če je kombi polno naložen se kar pozna, in imaš precej dela z menjalnikom, ki je tak bolj...včasi se malce zašaltaš če moraš hitro dol prestavljat ali pa če hočeš potegnit (kakšno vključevanje) pa ti malo ponagaja, drugače je okej.
Položaj za volanom vredu, z njim sem šel v enem šusu (1x tankanje) do Pariza brez počitkov - ni extra udoben se pa da preživet čisto normalno.
Nujno je da ma naslon za roko,ker je nimaš kam dat.
Vzmetenje je zelo trpežno, je pa (vsaj pri podaljšani različici) malce nelagoden filing pri hitrih ovinkih na ac ker se zna precej nagibat.
Žarometi oz luči so pa razred zase. Kratke in dolge svetijo res kot da voziš boeing 747 - odlična ocena, in pride še kako prav na nočnih dolgih poteh.

Takole malo na hitro in malo na kratko...
C u O r E S p O r T i V o
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Napisal/-a David34 Če avg 06, 2009 9:23 pm

Aha, super. Izjemno zanimivi komentarji. Ste mi ful pomagali. Skratka, čist možno je, da je tole z več kilometri. Sicer se mi tega, ki sem ga najdu še vedno "lušta" ker ima precej opreme, sam to pri meni res ne bo odločalo.

A se morebiti da na kakem servisu na kak drugačen način preveriti, če so kilometri na števcu realni?

Zopet, hvala! Pravi ste mojstri!!!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če avg 06, 2009 9:28 pm

Načeloma bi se dalo če ima lastnik servisno knjižico in gre on s tabo k uradnem servisu, samo mislim, da nebo ravno za to ker mi diši nekako po nateganciji.

Najboljša rešitev:
Ali pa zadevo odpelji na AMZS na temeljiti pregled pa ti bodo vse povedali v kakšnem stanju je vozilo. Pregled stane okoli 90 eur in se splača, samo mislim da ti trenutni lastnik nebo dovolil
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Napisal/-a David34 Če avg 06, 2009 9:39 pm

Super ideja tole v zvezi z AMZS. Seveda bom to zahteval od njega.

Torej, a oni lahko poleg stanja avtomobila ugotovijo prevožene kilometre? Verjetno že po oceni na videz, ampak če lahko tudi kako drugače - s kakim elektronskim pomagalom?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če avg 06, 2009 9:44 pm

David34 je napisal/-a:Super ideja tole v zvezi z AMZS. Seveda bom to zahteval od njega.

Torej, a oni lahko poleg stanja avtomobila ugotovijo prevožene kilometre? Verjetno že po oceni na videz, ampak če lahko tudi kako drugače - s kakim elektronskim pomagalom?


elektronsko mislim, da se neda preverjati pri nobenem vozili na svetu (morda se motim). Na AMZS v Lj so stručkoti in ti bodo takoj po pregledu povedali okvirno koliko km ima prevoženih, ter morebitne poškodbe ter kaj se lahko v prihodnosti pričakuje od vozila.

Mislim da je to največ trenutno kar premoremo zvedeti, vendar je vsaj nekaj
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Napisal/-a David34 Če avg 06, 2009 9:47 pm

Aha, sj se mi je kr zdelo. Kaj pa AMZS v Celju? Sem namreč iz Velenja, on pa iz Poljčan.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če avg 06, 2009 9:53 pm

HM. Za celje ne vem. Če je človek prodajalec vozil ni hudič da nebi tam tudi kakšnega poznal, saj veš kaj mislim. Bolje da si ne prebereš naše teme:

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=56628

Da te nebo kap kaj vse se dogaja, tako da bodi previden...

Vseeno Lj ni tako grozo daleč, in če je avto res OK se nima prodajalec sploh kaj braniti, še posebej v teh časih. Bolje 50EUR za gorivo kot pa 18k EUR za "kanto".
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Napisal/-a David34 Če avg 06, 2009 10:08 pm

Huuugh, me je kr mal minilo za tole zadevo. Ne vem če ne bom mal popustil, kar se tiče dodatne opreme, pa morda upošteval enega izmed predlogov "romea" :

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=2299933

Namreč, stokrat raje manj opreme, 1k€ več, pa nov avto, pa nobenih ceremonij. Škoda mi je edino, ker nima še klime zadaj, a tud to verjetn ni tko grozn..

Kaj misliš o tem?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če avg 06, 2009 10:17 pm

To je super kombi. To je narejeno za 500.000km.Poglej tole pa samo 4 leta stari

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

Ko kupiš tako novo vozilo se nimaš nišesar bati. Sem z renaultom (ki je identičen) prevozil preko 100.000km in ti povem da je kot tank. V dobrem smislu.

Ceno pa zbij da boš imel še za zavarovanje ali pa ti naj ga plačajo oni. Samo malo pojamraj da imaš ogledanega še enega v drugi avtohiši in ti ponujajo še zavarovanje pa se bo zadeva hitro odvila.
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Pe avg 07, 2009 12:10 am

pri kombijih je dvojna klima skoraj nujna, ker z enojno ga ne ohladiš kr tak. Sicer je res da se hitro prezrači, ampak vseeno. Mislim da je en srebrn vivaro 2.5tdci na avtonetu. Tisti tudi ni slab, pa še bolj prožen motor ma. cena je pa okoli 17k €
LP Rok
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Kupljeno!

Napisal/-a David34 Sr avg 26, 2009 3:13 pm

Evo, no po nasvetih sodeč sem se odločil in kupil novega Vivarota-tour. Kaj kmalu sva z ženo skočila na potovanje in lahko povem, da je res super. V glavnem, za malo manj kot 21k € je mašinca res vredna svojega denarja.

Imel pa bi še dve vprašanji:

1. Motor je zaščiten s kodo v ključu. Koliko je kljub temu možnosti, da mi ga lahko kje ukradejo?

2. Glede goriva.. Kolikor vem, je kvalitetno na shell, agip, mol, ne vem, kako je z dizlom na OMV ter 24/7 ... ?

Hvala!
 
roomeo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: So jul 21, 2007 7:27 pm

Napisal/-a roomeo Sr avg 26, 2009 3:33 pm

O, lahko še kakšno slikco pa podatke o mototrju, opremi itd pokažeš ;) ;) ;) ;) ;)
kolikšna je poraba? :D :!: :D
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost