Za voznike in ljubitelje
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

potniško vozilo

Napisal/-a mavrica To nov 29, 2016 9:55 pm

Gledam za potniški kombi, nov ali rabljen. Nekaj je bilo že v preteklosti napisano o kombijih, a ni kakšnih svežih informacij. Zanima me, kako se obnesejo novi Transporterji t6, v primerjevi s predhodnikom. Zanima me motor 2.0 tdi 150 km.

Slišal sem, da je strmoglavila prodaja Trafficu in Vivaru, ko so prešli na motorje s prostornino 1.6

Zanima me, če je kdo vozil pri GoOpti, kjer imajo veliko vozil prejšnje serije Traffica 2.0 dci 116 ps in nove Forde Transit. Kateri kombiji se boljše vozijo, manj porabijo, bolj udobni in se manj kvarijo.

Ima kdo izkušnje s starim in novim Masterjem. Zanima me razlika??? Policija ima nove marice, ki pa tokrat niso Master.

Sem pa predkratkim vozil novi Caddy, 2.0 tdi 102 ps z avt. klimo. Comfortline za slabih 20 tisočakov. Položaj za volanom mi je bil skoraj bolj všeč pri Kangooju, saj ima Caddy za mojo postavo voznikov prostor prevelik, ker nisem mogel najti primerne pozicije in da bi udobno odložil roko. Stabilnost vozila je dobra, presenetilo me je lahkoto motanje na mestu, ki je bill res sila preprosto in pregledno. Motor se mi je zdel švoh in neprepričljiv. Nad 80 km/h ga zmanjka, odlično pa vleče v zelo strm hrib. Poraba v lepem načinu je 6l. Caddy mi je še kar všeč, precej bolj prepričljiv kot golf.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: potniško vozilo

Napisal/-a Firediver Po dec 05, 2016 10:29 am

Malce uredi svoje misli, si nametal preveč različnih modelov preveč različnih prostornosti...

Glede potniškega kombija:
Če ne rabiš ravno obilja prostora, lahko v konfiguraciji 8+1 dobiš rabljenega C Jumpy/P Expert (možnost podaljšane verzije) do vključno letnika 2015, pa tudi Hyundai H-1, katerih prednost je, da lahko voziš z avtomobilistično vinjeto (kategorija 2A).

https://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete ... hicles.pdf

Sicer VW T6 še ni na seznamu, pa najbrž bo zaradi izmere nad 1,3m nad osjo že za kategorijo 2B.
Vsi ostali omenjeni modeli so kategorija 2B, mogoče ostaja odprto Mercedes Vito/Viano.

Koliko sedežev pa ima Caddy, ki si ga sprobal? In bi ga rad primerjal z, recimo, Trafficom ali celo Masterjem? :roll:
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: potniško vozilo

Napisal/-a čare Po dec 05, 2016 8:53 pm

A ti misliš vozit za GoOpti?Če ja potem kupi najcenejšega.T 6-ke je škoda za to dejavnost.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: potniško vozilo

Napisal/-a mavrica Po dec 05, 2016 11:37 pm

Gledam za prevoz ljudi. Torej da je vozilo čimbolj zanesljivo in hkrati trpežno za daljše obdobje. Master in Transporter res nista v istem razredu po velikosti, a z nabavno ceno sta si zelo blizu, cca. 25.000. Master ima 2.3 dci in 145 ps, T6 pa 2.0 tdi in 150 ps. Master je zagotovo karoserijsko bolj trpežen (podvozje, vzmeti), a motor mogoče po vzdržljivosti ne prekaša TDI v Transprterju. Poleg tega ima Master zagotovo liter ali dva višjo porabo. Jumpy mi je premajhen, skoraj tako kot Caddy Maxi.

Pri Caddy sem gledal v Maxi varianti s 7 sedeži.

#ČARE: Zakaj bi bilo T6 škoda, če je nabavna cena ista kot pri Masterju? Traffic, ki je mogoče 2.000 cenejši, odpade, saj že zaradi nezanesljivosti 1.6 dci agregata izgubiš na koncu več kot si profitiral pri nakupu. Porabi pa enako kot T6 z 2000 ccm. Gledam koliko Traficov se prodaja, ki so stari 1 oz. 2 leti - nič dobrega ne vidim v tem.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: potniško vozilo

Napisal/-a čare To dec 06, 2016 2:56 pm

T6 z isto ceno kot master je delavski transporter...Če misliš vozit neke svoje transferje kupi T6 ali V-klaso,ker sta bistveno bolj udobna kot ostali izdelki ki imajo zadaj togo premo in listnate vzmeti.Za GoOpti pa kupi nekaj česar ni škoda,je čimbolj plastično in čiščenju prijazno.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: potniško vozilo

Napisal/-a titanius To dec 06, 2016 3:27 pm

Jaz sem vozil Masterja 2012 letnik 2.5dci furgona podaljsanega pa je imel porabo 9.2 ko sem sel prazen,pri polno nalozenem je bila poraba skoraj 12 je pa res da je bilo 1.5t tovora. Nad 150 ni noben problem. Polozaj za volanom odlicen, pospeski za tako tezo zelo dobri,imel je webasto, prevozil 1000 km ko sem opravljal par selitev. Bil sem zadovoljen,ostalih pa na zalost nisem vozil.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov