Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Prenovljena Opel Vivaro in Movano

Napisal/-a esem Pe avg 18, 2006 11:39 pm

Vivaro

Pred nekaj meseci je Renault prenovil svojega traffica, zato je prenova Oplovega vivara (ki si z omenjenim deli praktično vse) zgolj logično nadaljevanje. Ena najpomembnejših sprememb se tudi tokrat nanaša na motorje, ki odslej ustrezajo Euro 4 normativom. 1,9-litrskega je zamenjal dvolitrski CDTI motor z 90 oziroma 114 KM, 2,5-litrskemu CDTI agregatu so moč povečali na 145 KM, v ponudbi je še 2,0-litrski bencinski agregat.

Slika

Vsi motorji so povezani s šeststopenjskim ročnim menjalnikom, za doplačilo pa je na voljo tudi šeststopenjski robotiziran menjalnik tecshift. Že znanim izvedenkam (combi tour, lige in panel van) sta se po prenovi pridružili še dve različici s kesonom. Prva ima posebej znižano dno v prtljažnem prostoru in je namenjena predvsem prevozu težkih tovorov, medtem ko ima druga dvojno dno, v katerega se lahko namesti orodje ali druge manjše predmete.

Slika


Movano

Posodobitve motorjev je bil deležen tudi movano. 2,5-litrski CDTI agregat je odslej na voljo v treh različicah in sicer s 100, 120 in 145 konjskimi močmi. Precej poudarka so pri Oplu namenili tudi varnosti - za doplačilo si je namreč mogoče omisliti stabilizacijski sistem ESPPlus, ki po potrebi zavira z do tremi kolesi naenkrat.

Slika

Slika
vir Siol
 
Uporabniški avatar
Kaktus
Novinec
 
Prispevkov: 311
Pridružen: So sep 14, 2002 8:29 pm
Kraj: Mirna

Napisal/-a Kaktus So avg 19, 2006 12:34 pm

Hvala za slikce.
Prenovljeni Vivaro je sedaj bolj podoben Traficu - sedaj imata isto masko in sprednje luči.
lp Peter
 
Uporabniški avatar
Kaktus
Novinec
 
Prispevkov: 311
Pridružen: So sep 14, 2002 8:29 pm
Kraj: Mirna

Napisal/-a Kaktus Če avg 31, 2006 6:30 pm

A je notranjost tudi kaj osvežena? Obstaja kakšna slikca?
lp Peter
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a oorosh Po okt 23, 2006 9:03 pm

Vau! Zelo mi je všeč prenovljeni vivaro. V gasilskem društvu ga imamo, sicer model pred "faceliftingom", ampak vseeno je lep in uporaben kombi. Pa še slika.

Slika
 
Uporabniški avatar
Quiksilver
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: Ne dec 11, 2005 8:43 pm

Napisal/-a Quiksilver Če mar 01, 2007 10:59 am

A mogoče kdo ve če so že natančne specifikacije za 2.5 motor kje na net???
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Če mar 01, 2007 11:10 am

To mi res ni jasno zakaj ljudje kupuejo "oplove" kombije. Mislijo da je opel vivaro boljši od traffica, lepši, bolj nemški?
 
Uporabniški avatar
Quiksilver
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: Ne dec 11, 2005 8:43 pm

Napisal/-a Quiksilver Če mar 01, 2007 11:12 am

Joie de vivre! je napisal/-a:To mi res ni jasno zakaj ljudje kupuejo "oplove" kombije. Mislijo da je opel vivaro boljši od traffica, lepši, bolj nemški?


:lol: :lol:
Najprej se prepričaj. Sem bil na testni vožnji z obema in ti lahko iz prve roke povem da se traffic lahko samo skrije! :P
 
Uporabniški avatar
Kaktus
Novinec
 
Prispevkov: 311
Pridružen: So sep 14, 2002 8:29 pm
Kraj: Mirna

Napisal/-a Kaktus Če mar 01, 2007 4:02 pm

Doma imamo vivara že 2 leti. V tem času smo naredili cca. 50.000 km in smo z njim zelo zelo zadovoljni. Naš ima nosilnost 1200 in se zgodi, da pelje tudi 1300kg, ampak redko.
Uglavnm, zelo uredu zadeva.

Prej smo imeli transporterja T4, smo z njim v 3h letih naredili cca. 45.000 km - pri 40.000 km smo menjali sprednji desni ležaj, ta, ki ga je kupil od nas je kasneje menjal katalizator, turbina se mu je "razšraufala" in sedaj mu je spet zapel sprednji desni ležaj.

Mislim, da je razlika med trafficom in vivarom predvsem v ceni [vivaro cenejši], ostalih večjih razlik [razen kozmetike] pa ni.
lp Peter
 
Hdi power
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne sep 17, 2006 10:19 pm

Napisal/-a Hdi power Če mar 01, 2007 11:45 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:To mi res ni jasno zakaj ljudje kupuejo "oplove" kombije. Mislijo da je opel vivaro boljši od traffica, lepši, bolj nemški?
ne predvsem je opel cenejši od renoja ;)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe mar 02, 2007 12:45 am

Kaktus je napisal/-a:A je notranjost tudi kaj osvežena? Obstaja kakšna slikca?

Tu imaš tudi slike notranjosti

http://www.opel.si/site/commercial/vivaro/gallery1.html

Slika
 
Uporabniški avatar
Quiksilver
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: Ne dec 11, 2005 8:43 pm

Napisal/-a Quiksilver Pe mar 02, 2007 1:28 am

Specifikacije prenovljenih modelov???

Vivaro tour ima lepšo notranjost predvsem radio, bolj tih motor, boljša izolacija (pri 150km/h se ne sliši skoraj nič medtem ko v trafficu pri te hitrosti že vse žvižga v kabini) cena(čeprav ko na renoju pokažeš predračun od opla, pravijo da se lahko spustijo do približno iste cene)...
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Pe mar 02, 2007 2:00 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:To mi res ni jasno zakaj ljudje kupuejo "oplove" kombije. Mislijo da je opel vivaro boljši od traffica, lepši, bolj nemški?


Vsi pa spet nočejo samo francoza. Si Vivarota že vozil? In kakšnega njegovega neposrednega konkurenta?
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Pe mar 02, 2007 5:48 pm

Pa saj Vivaro je Francoz. 100% Francoz, od glave do peta. Ravno to mi ni jasno. Zakaj bi vozil francoski avto z nemško značko?..
 
Uporabniški avatar
Kaktus
Novinec
 
Prispevkov: 311
Pridružen: So sep 14, 2002 8:29 pm
Kraj: Mirna

Napisal/-a Kaktus Pe mar 02, 2007 6:13 pm

Sem ti napisal že jaz in tudi nekateri ostali - zaradi cene in kvalitete izdelave.
lp Peter
 
Hdi power
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne sep 17, 2006 10:19 pm

Napisal/-a Hdi power Pe mar 02, 2007 6:35 pm

Kaktus je napisal/-a:Sem ti napisal že jaz in tudi nekateri ostali - zaradi cene in kvalitete izdelave.
mislm da je predvsem tukaj pomembna cena, ker kvaliteta je ista... sej jih sestavljajo v isti tovarni... Pa čist tako za zraven, mi mamo doma vivarota in na šipah piše renault... ;)
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Pe mar 02, 2007 11:49 pm

Kaktus je napisal/-a:Sem ti napisal že jaz in tudi nekateri ostali - zaradi cene in kvalitete izdelave.


Pa kakšna kvaliteta izdelave, če sta to identična avtomobila, kaj tumbaš zdaj? Isti avto, z istega traku, od istih dobaviteljev, delavcev... No saj ni važno, niti nočem nič soditi, zanima me psihologija badge engineeringa, zakaj nekdo kupi identičen avto pod drugo znamko. Jaz drugega ne vidim kot bližina servisa, zvestoba do določene znamke, cena, nevednost.

Grem stavit da 90% procentov lastnikov Vivarov misli, da je to nemški avto in da je boljši od renaulta :lol:
 
Uporabniški avatar
Quiksilver
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: Ne dec 11, 2005 8:43 pm

Napisal/-a Quiksilver So mar 03, 2007 2:14 am

Joie de vivre! je napisal/-a:
Kaktus je napisal/-a:Sem ti napisal že jaz in tudi nekateri ostali - zaradi cene in kvalitete izdelave.


Pa kakšna kvaliteta izdelave, če sta to identična avtomobila, kaj tumbaš zdaj? Isti avto, z istega traku, od istih dobaviteljev, delavcev... No saj ni važno, niti nočem nič soditi, zanima me psihologija badge engineeringa, zakaj nekdo kupi identičen avto pod drugo znamko. Jaz drugega ne vidim kot bližina servisa, zvestoba do določene znamke, cena, nevednost.

Grem stavit da 90% procentov lastnikov Vivarov misli, da je to nemški avto in da je boljši od renaulta :lol:


Predn še naprej pametuješ se zapel en krog z trafficom pa z vivarom pa pol povej.
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! So mar 03, 2007 7:09 am

Ti praviš da sta to različna avta? Res bom probal.
 
Uporabniški avatar
Quiksilver
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: Ne dec 11, 2005 8:43 pm

Napisal/-a Quiksilver Ne mar 04, 2007 9:08 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:Ti praviš da sta to različna avta? Res bom probal.


Nista različna. Še sam ne vem v čem je fora če sta skoraj popolnoma enaka, pa kaj bi ti neki pametvov prepričaj se na lastne oči,ušesa,občutke ;)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To jul 10, 2007 4:03 pm

Vivaro, ki ga izdelujejo v Barceloni, je po novem na voljo tudi s 6-st. avtomatskim menjalnikom, za sedaj z 1.9 dizlom (114 KM), doplačilo za avtomatiko je 1005 €, normna poraba se zviša za 0,4 l na 7,5 l/100 km.

Slika
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov