Za voznike in ljubitelje
 
mona1978
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe mar 23, 2012 4:30 pm

Re: tahograf

Napisal/-a mona1978 Pe mar 23, 2012 5:50 pm

Prebiram in prebiram, nikjer pa ne najdem odgovora na eno vprašanje. Kaj pa zloraba kartice? Tu imam v mislih, kaj se zgodi, če me dobijo, da vozim na tujo kartico. Kakšna kazen me doleti. Ali res 18 kazenskih in takojšnji odvzem vozniškega? To je nova informacijo, ki sem jo zvedel ta teden.

Pričakujem odgovore, ker me to pa RES zanima.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: tahograf

Napisal/-a sašo5 Pe mar 23, 2012 8:52 pm

mona1978 je napisal/-a:Prebiram in prebiram, nikjer pa ne najdem odgovora na eno vprašanje. Kaj pa zloraba kartice? Tu imam v mislih, kaj se zgodi, če me dobijo, da vozim na tujo kartico. Kakšna kazen me doleti. Ali res 18 kazenskih in takojšnji odvzem vozniškega? To je nova informacijo, ki sem jo zvedel ta teden.

Pričakujem odgovore, ker me to pa RES zanima.

takšna kazaen je če povzročiš nesrečo in ugotovijo da si vozil na tujo kartico; največja kazen je za delodajalca(pravno osebo) če te dobijo pri rutinski kontroli, ti jo odneseš z 400-1000eur. Tudi tisti na čigar kartico si se vozil, čeprav ni prisoten po domače povedano tudi "najebe" - kartico mu uničijo in dobi prepoved 3 leta neizdajanja nove....
 
Uporabniški avatar
Matevz S.
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Če jun 29, 2006 5:21 pm
Kraj: vsepovsod

Re: tahograf

Napisal/-a Matevz S. So apr 14, 2012 6:16 pm

mona1978 je napisal/-a:Prebiram in prebiram, nikjer pa ne najdem odgovora na eno vprašanje. Kaj pa zloraba kartice? Tu imam v mislih, kaj se zgodi, če me dobijo, da vozim na tujo kartico. Kakšna kazen me doleti. Ali res 18 kazenskih in takojšnji odvzem vozniškega? To je nova informacijo, ki sem jo zvedel ta teden.

Pričakujem odgovore, ker me to pa RES zanima.



Kazen za voznika je 150 EUR - 40- člena ZDCOPMD in odvzem kartice, ki ni njegova last - pošlje se jo na CETIS, kjer jo lastnik lahko dobi nazaj. Pa kašen PIRS zna obiskat sedež firme :roll:
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov