Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay So sep 01, 2007 10:15 pm

2500eur je res dosti ja, pri bubniču ima kolega 1300-1400eur odvisno od vožnje itd, preračunano na mesec pa ima okoli 250ur ;)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN So sep 01, 2007 11:16 pm

jay je napisal/-a:2500eur je res dosti ja, pri bubniču ima kolega 1300-1400eur odvisno od vožnje itd, preračunano na mesec pa ima okoli 250ur ;)


še 250€ imajo preveč. kaj pa je lepšega imeti službo kjer sediš in gledaš čez okno???
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For So sep 01, 2007 11:26 pm

@bizgec, nobenega ZSja nisem od tebe dobil ;)

Hvala vsem za komentarje..... :)

@Spyker, na tisti strani tovornjak.net sem našel link do starega foruma http://www.tovornjak.net/forum/index.php ki so ga zaprli.
Zadnje 4 ure sem bil tam, tako da sem veliko zvedel. Sicer so teme stare, ampak vseeno dovolj zame da si ustvarim sliko o življenju voznikov.
Materijala je ogromno in kar je najbolj, je to da so uporabniki večinoma brez dlake na jeziku.....tako da bo treba še kakšno uro ali dan porabiti tam.

Sicer so tudi teme na novem forumu zanimive, ampak preveč uradne in cenzurirane, tako da ni kaj preveč zanimivo za brat. :?

V glavnem ...vidim da je sistem plačila večinoma odvisen od kilometrov, kar se mi zdi pošteno.
Kar sem do zdaj prebral.....Inter Evropa in Viator Vektor nista prav priljubljena. Zgleda da je najbolj dobiti enega solidnega privatnika z solidnim voznim parkom in vztrajati nekaj časa...
Če sem prav razumel....je kar pomanjkanje voznikov in zato "uvažajo" slovake, čehe, in ostale z vzhoda. Delajo baje tudi za 800 € ?????
Delodajalci (IE in V&V) poskušajo s tem zmanjšati plače redno zaposlenim delavcem ki so že dolgo v firmi.....hmm ....no ja ......tako sem jaz razumel ....čeprav sem "samo" 4 ure bral....

Mene predvsem zanima poštenost delodajalcev. Tudi v trenutnem poslu sem jih dal ogromno skozi in vem da je težko dobiti poštenega. :? Vsi nekaj mute..... :roll:

Tale izpit za prevoz nevarnih snovi.....a je to možno narediti istočasno z NPK ?
Najbrž je treba nekaj izkušenj imeti, preden sploh greš na predavanja?
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So sep 01, 2007 11:59 pm

SAVINJCAN je napisal/-a:
jay je napisal/-a:2500eur je res dosti ja, pri bubniču ima kolega 1300-1400eur odvisno od vožnje itd, preračunano na mesec pa ima okoli 250ur ;)


še 250€ imajo preveč. kaj pa je lepšega imeti službo kjer sediš in gledaš čez okno???
... Res je in še posebej ti postane jasno da je 250 eur preveč za tvoj trud, ko ti poči v eni furi dvakrat guma ali ko se nek tvoj cehovski kolega prevrne 30 km po cesti pred teboj z kamionom in ti sredi Julija čakaš na avtocesti v razbeljeni kabini cel dan ali ko ti na parkirišču spraznejo ponoči tank pokradejo tovor gume tudi tebe včasih in ko zvečer namesto ob ženi in otrocih čepiš sam kot pes v prepotenih oblačilih nekje bogu za hrbtom in čakaš dva dni da te bodo razložili ... res je preveč pa vsake toliko se ti zgodi lahko tudi to - da te najdejo nekje sežganega kot se je zgodilo enemu revežu iz Kort nad Izolo pred 15 leti na Madžarskem ... res je preveč ... raje delam doma kot pes in zastonj a vsaj pri svojih :( ... pa sedaj ti povej kolega - koliko jim ti plačuješ da lahko delaš ??? ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Ne sep 02, 2007 12:06 am

SAVINJCAN je napisal/-a:
jay je napisal/-a:2500eur je res dosti ja, pri bubniču ima kolega 1300-1400eur odvisno od vožnje itd, preračunano na mesec pa ima okoli 250ur ;)


še 250€ imajo preveč. kaj pa je lepšega imeti službo kjer sediš in gledaš čez okno???

kakih 250eur?? ne razumem posta, slovensko prosim ;)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec Ne sep 02, 2007 8:38 am

Se vidi ,da se nekateri dobro spoznajo na službe in njihovo plačno politiko.Zato,ker je vse tako lepo postlano,se naši,dobri in vestni delavci(ŠOFERJI-plačani turisti :shock: )
odločajo za druge poklice in se umikajo iz teh voda.Nekoč si bil za veliko dela tudi dobro plačan,zdaj pa.......
Dokler bojo taka pomajnkanja delovne sile in bojo za mesec,dva prihajali od vsepovsod vseznalci,ki ti v par dneh polomi tolk,da nisi sproti popravljat,v tej panogi ni nič dobrega za čakat.Sej pridejo (ne)delat,ja,ampak le do prve plače ...... Bizgec
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne sep 02, 2007 9:33 am

mene pa mika da bi šel tud kamion vozit(kiper al pa kontejnerje vozit naokrog)
kako je tukaj s plačami? :?

drugače pa:

Brus transport.....velika plača-velik dela....to je to...imam bratranca ki je nekaj več tam....pa zdaj so naredili še svoj velik parking...in še za tehnične bodo naredili.....tko da se ti kar splača....res pa je....če ne dostaviš do roka...te šef kr dobro napizdi(pomojem upravičneo :P )....

pa opažam na našem koncu da folk rad hodi k Maroltu(razvaža beton in pesek)
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
audi a3
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Sr okt 12, 2005 10:27 am

Napisal/-a audi a3 Ne sep 02, 2007 10:32 am

ja za brusa kar drži!kupu je še dodatnih 6000 kvadratnih metrov površin!za kamjone morm pa reč da ma res lepo pošlihtane in urejene1Glede plač se pa nobeden ne pritožuje!Večinoma se pa samo nemčijo fura!
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne sep 02, 2007 12:13 pm

ja točno tako.....samo so tudi izjeme....bratranc ko je prej še vozil je hodil še:na finsko,španijo,italijo,avstrijo,madžarsko,francijo.....povsod je bil že skoraj.....ima pa približno 65kamijonov...če ne štejemo unih malih..pa ostalih...pa še svojo pumpo ima :P
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec Ne sep 02, 2007 1:36 pm

Zakaj se pa splača vozit pri omenjenem,če bo imel svoje teh.preglede,svojo pumpo,itd? Kaj je tu tolko boljše zaradi teh stvari? Ne vem,če te zaradi zamude nekdo samo napizdi. Verjetno gre tudi kakšen eurček od plače.Ravno tako,če narediš kako škodo.Kolkr vem,morjo fantje dobro delat,če ne ni eurotou. Nihče ti ne da kar tako. Bizgec
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne sep 02, 2007 1:53 pm

bizgec je napisal/-a:Zakaj se pa splača vozit pri omenjenem,če bo imel svoje teh.preglede,svojo pumpo,itd? Kaj je tu tolko boljše zaradi teh stvari? Ne vem,če te zaradi zamude nekdo samo napizdi. Verjetno gre tudi kakšen eurček od plače.Ravno tako,če narediš kako škodo.Kolkr vem,morjo fantje dobro delat,če ne ni eurotou. Nihče ti ne da kar tako. Bizgec


vem...da ni nič važno če ima preglede pa pumpo...sm tko sem omenil

itaq da gre od plače ane...zato pa je kvalitetna firma!
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
SCANIA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe okt 06, 2006 7:13 am

Napisal/-a SCANIA Ne sep 02, 2007 2:26 pm

učasih je biu šofer gospod s kravato, dons je pa navadn delovc k kamor se prpelš te je*ejo,te ne razložijo,naložijo, papirji,...itd
kar se pa tiče glede zamujanja: je pa tko lahko so zastoji na cesti, okvara avta, pavzo morš met pošlihtano,...itd

jst večinoma vozm Slo-Italija pa tudi po Slo. pa je kr solidna plača! ponavadi ne presegam ur ampak ko je pa treba jit u Imolo je pa 6ur u eno stran tko da 3ure presežrm pa to ne zaradi tega da bi se šefu mudil ampak da sem jst lepo zvečer doma!
Kula mamo racing team
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For Po sep 03, 2007 6:49 pm

Ja ....fajn komentarji.... :)

Hvala vsem! ;)

Mogoče kakšne naslove(linke) firm-privatnikov poznate?

Če imate kaj, dajte prosim prilimat tukaj....da malo vprašam za službo..... ;)
Jaz sem drugač z Jesenic.
A je v tem poslu sploh pomembno kako daleč je sedež firme od doma?
 
Uporabniški avatar
SCANIA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe okt 06, 2006 7:13 am

Napisal/-a SCANIA Po sep 03, 2007 6:58 pm

http://www.brus.si/
http://www.transport-jerman.com/
http://www.niko-transport.si/index.php?id=prva ...itd


http://www.slotransport.com/slo/index.php tle je pa še en link pa mal poglej

am glede kolk si ti daleč pa kolk je firma: eni dajo kamion za domou če imaš plac eni pa ne ;)
tko da to je od vsazga posameznika odvisen

sam če hočeš imet pa doma parkirano vozilo morš met pa po pravilih alsvaltiran pa odtočni kanal za olje itd...
Kula mamo racing team
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Po sep 03, 2007 9:07 pm

Huh 2000Eur za v sloveniji to ste res mickeno dosti napisali, jap nekdo je napisal 800Eur ja poznam kr nekaj jih in sem se pogovarjal koliko zasluzijo priblizno 1000Eur odvisno od ur po vecini pa od 800 do 1000...
Joj ce bos vozil tovornjak avtor tega, prosim bodi dober voznik kajti zelo malo je takih se kr dosti prevozim tedensko 1000km po stari cesti in katastrofa kako vozijo tovornjakarji 90%, sem pa naletel ze tudi na taksne ko ti celo se umaknejo ali dajo smerokaz da je prosto in lahko prehitevas takih bi bilo treba bit vec! ;)
Lp
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec Po sep 03, 2007 9:42 pm

Ja spet stare fore-samo kamionisti s(m)o slabi in nedisciplinirani :oops: Pa ne bom dalje,da ne zaidemo preveč. Bizgec.
 
Uporabniški avatar
Roady
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Če jul 22, 2004 4:06 pm
Kraj: Radenci

Napisal/-a Roady To sep 04, 2007 2:11 pm

SAVINJCAN je napisal/-a:
jay je napisal/-a:2500eur je res dosti ja, pri bubniču ima kolega 1300-1400eur odvisno od vožnje itd, preračunano na mesec pa ima okoli 250ur ;)


še 250€ imajo preveč. kaj pa je lepšega imeti službo kjer sediš in gledaš čez okno???


Ne govori na pamet če tega nisi sprobal!! Bi te rad videl it v Poljsko, Romunijo, belorusijo, itd. .. verjetno bi se vsral od sile :twisted: Misliš, da je lepo bit cel teden v tovornjaku?? Plačevat 3 ali več eur, da se lahko stuširaš? plačevat 7 eur za vsrano porcijo hrane od katere se niti ne naješ na počivališčih ob cesti? Pa ko se ti mudi na razklad, ker si kje zgubil 2 al pa 3 urce zaradi prometne nesreče??? V prihodnje se vzdrži takih komentarjev, če tega nisi sprobal!!

Pa probaj enkrat menjavat gumo na tovornjaku sredi noči ko pune lije dež..

Lp,

Roady
Slika
 
Uporabniški avatar
ArminLegenda
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Pe avg 25, 2006 11:11 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ArminLegenda To sep 04, 2007 2:43 pm

SCANIA je napisal/-a:http://www.niko-transport.si/index.php?id=prva ...itd


Niko je imel zelo dolge fure ... prej je razvažal viski iz Škotske po Evropi :? zdaj nevem če je še vedno tako ...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For To sep 04, 2007 11:53 pm

Ja ....vsak šiht je po svoje zaj****....nimaš kaj. Fajn je da, kot voznik C in E kategorije imaš veliko varijant za vozit. Zmeraj se kaj najde, tudi če bo špedicija prehuda. V glavnem, tkole ko razmišljam, me veliko bolj veseli voziti tovornjak, kot tole kar zdaj delam. :?
Upam da bom tako razmišljal, tudi čez par let ..... ;)

Če se še kaj uporabnega spomnite ali slišite, napišite prosim.

Mogoče kakšno prosto (dobro) delovno mesto... ;) al kaj tazga..... :?
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr sep 05, 2007 12:02 am

For je napisal/-a:Ja ....vsak šiht je po svoje zaj****....nimaš kaj. Fajn je da, kot voznik C in E kategorije imaš veliko varijant za vozit. Zmeraj se kaj najde, tudi če bo špedicija prehuda. V glavnem, tkole ko razmišljam, me veliko bolj veseli voziti tovornjak, kot tole kar zdaj delam. :?
Upam da bom tako razmišljal, tudi čez par let ..... ;)

Če se še kaj uporabnega spomnite ali slišite, napišite prosim.

Mogoče kakšno prosto (dobro) delovno mesto... ;) al kaj tazga..... :?
... Kot sem že napisal Luka Koper - doma boš isto kot da bi vozil špedicijo in dobil boš 800 - 1100 eur :lol: :lol: :lol: no vseeno se pripravljajo boljši časi in delo je lepo tim je dober ... pa še vse izpite ti bodo omogočili na njihov strošek od viličarja do traktorja, kamiona C-E,težke mehanizacije in končno ... dvigal - če imaš srednjo šolo strojne ali elektro smeri (pogoj) ... z izpitom za kamion si pa sigurno na razpisu zmagal :lol: L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov