Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Sr sep 05, 2007 1:14 am

Torej mi fali samo to, da sem na drugi strani naše dežele doma. :D Strojno mam, pa C in E tud imam. 8)
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Sr sep 05, 2007 6:01 am

Če že debatirate o kamionih...rabil bi zaposliti mladega fanta za voznika kamiona (MAN) z velikim dvigalom (palfinger) dostikrat tudi v vlogi izrednega prevoza . Kamion je par let star in rabi človeka, ki zna rokovati s tako mašino.

Kakšni so urniki v gradbeništvu se ve, je pa res, da tisti, ki rabi zaslužit denar in je priden lahko s takim kamionom naredi marsikaj za svojo prihodnost (gledano iz finančne plati).

Če ima kdo resen interes naj me pošlje v pm :lol:
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Če sep 06, 2007 11:27 am

Avtovleka Vozelj na Rudniku v LJ išče nekoga za prevoze po SLO in prevoze Adrijinih prikolc in kamperjev NM-Benetke. Plača, glede na to da ni špedicija, je presenetljivo dobra.

http://www.vozelj-sp.si/?id=1043

Drugače so pa plače za vožnje po SLO zelo bedne, z redkimi izjemami.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For Če sep 06, 2007 10:01 pm

menjekul je napisal/-a:Če že debatirate o kamionih...rabil bi zaposliti mladega fanta za voznika kamiona ...

:? ...hmm ....vidiš, to meni ni jasno ??? Zakaj "mladega fanta"?

To me je zmeraj zanimalo...

Kakšna je razlika med neizkušenim 40 letnim voznikom in neizkušenim mladim fantom? :?

Ne razumem. Zakaj bi imel mladega fanta in ne, npr. 40 letnika ? ;)
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec Če sep 06, 2007 10:11 pm

Zato,ker npr 40-letnik z določenim stažem ve, po čem so klobase :P . Od mladga delavca se ponavadi zahteva nemogoče pa še za vsak , še najmanjši kiks te lahko napeni.Starga osla pa ni tako lahko okol prenašat.Prosim,naj tisti,ki ne spadajo v to zvrst,ne zamerijo. Bizgec
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For Če sep 06, 2007 10:20 pm

Kakorkoli sem premišljeval in tuhtal nisem prišel do odgovora, zakaj bi mlad fant bil boljši od enega 40letnika?

Najbrž je to edini razlog zakaj mladi fantje imajo prednost :? ......dobro si to povedal bizgec. ;)
 
Uporabniški avatar
Simon123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:18 am

Napisal/-a Simon123 Če sep 06, 2007 11:48 pm

bizgec je napisal/-a:Zato,ker npr 40-letnik z določenim stažem ve, po čem so klobase :P . Od mladga delavca se ponavadi zahteva nemogoče pa še za vsak , še najmanjši kiks te lahko napeni.Starga osla pa ni tako lahko okol prenašat.Prosim,naj tisti,ki ne spadajo v to zvrst,ne zamerijo. Bizgec


Si mi besede vzel z ust :D Been there, done that :?
 
Uporabniški avatar
im nobody
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3321
Pridružen: Pe feb 03, 2006 11:18 pm
Kraj: laško

Napisal/-a im nobody Če sep 06, 2007 11:51 pm

že pred eno uro pa pol :lol: :lol: :lol: :P
passat 1.9 tdi 110,235 nm
Na levi pas...do konca gas
viewtopic.php?t=72616&postdays=0&postorder=asc&start=60
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Pe sep 07, 2007 12:24 am

se splača v današnjem času furat kamion, šlepar, bus
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Pe sep 07, 2007 8:07 am

Če lahko sprejmeš vse minuse in za normalen denar, potem se splača.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo Pe sep 07, 2007 9:07 am

tistega jurja zaslužiš pri koliko urah mesečno? 176ur/mesec?
Potem lahko zračunaš koliko je tvoja ura vredna.
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Pe sep 07, 2007 9:16 am

Lumpy_ je napisal/-a:Torej mi fali samo to, da sem na drugi strani naše dežele doma. :D Strojno mam, pa C in E tud imam. 8)


si ti neki traktorist ne :)
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Pe sep 07, 2007 8:59 pm

yugo_tuning je napisal/-a:mene pa mika da bi šel tud kamion vozit(kiper al pa kontejnerje vozit naokrog)
kako je tukaj s plačami? :?

drugače pa:

Brus transport.....velika plača-velik dela....to je to...imam bratranca ki je nekaj več tam....pa zdaj so naredili še svoj velik parking...in še za tehnične bodo naredili.....tko da se ti kar splača....res pa je....če ne dostaviš do roka...te šef kr dobro napizdi(pomojem upravičneo :P )....

pa opažam na našem koncu da folk rad hodi k Maroltu(razvaža beton in pesek)


JOJ, ko pa brusov kamion vidim me pa res pogled prevzame. Drugače sem tud sam hotel iti vozit kamion samo potem so mi rekli domači, da te en bo nič doma in pač nimaš nobenga resenga lajfa. Žena,otroci, ni časa
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
ito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe apr 09, 2004 11:24 pm
Kraj: ptuj

Napisal/-a ito Ne sep 09, 2007 3:35 pm

martk je napisal/-a:Kamijonarji se zbirajo na "hofih", za internet ma pa večina njih bore malo ali skoraj nič časa.
Cel teden na furi (furah), čez vikend (če so že doma) pa pijača ali družina. To je močno sivo povprečje.
Najboljši je denar, najslabše prometne omejitve, časa zase praktično nimaš, občasno težko fizično delo, stanje pred mejnimi prehodi...
Stari mački v večini niti računalnika ne znajo prižgat, ker poklic voznika ne dopušča veliko časa za interesne dejavnosti (beri:internet)tako, da je bolje, da jih vprašaš na 4 oči.
Če imaš punco (ali ženo), jo moraš pripraviti na nič tebe čez teden.
V bistvu je to poklic za obupane samcein mladeniče ki bi radi zaslužili.



Hmmm, poznavalec, ni kaj :P
Govoriš iz lastnih izkušenj? :lol:

Po desetih letih volana nisem več ravno najmlajši, po dobrih dveh milijonih kilometrov se nekako imam za starega mačka v tem poklicu, pa vendar, če verjameš ali ne, nisem obupan, nisem samski ter znam celo vklopit kompjuter in sem tudi že od vsega začetka eden od moderatorjev na že omenjenem forumu tovornjak.net ;) (saj ne da bi se hvalil... :P )

Kar se pa tiče dela in zaslužka v šoferiji - tako kot z nobenim poštenim delom se tudi tukaj ne da obogateti. Delat je potrebno, kot povsod. Plače so resda lepše kot v marsikaterem drugem delu, vendar morate vedeti, da je tudi precej odrekanja ter stroškov, ki jih pri nekem "normalnem" šihtu ni. So fantje že precej tega omenili v tej temi. Ni pa tudi za verjet pravljicam o nekih bajnih zaslužkih, ker tega ni. Tako kot povsod drugod, so privatniki/šefi tudi v tej branži precej škrti in gledajo na to, kako bo njim čimveč ostalo ter da dajo delavcem čimmanj oz. toliko da so vsaj delno zadovoljni (in tiho).
Slika
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Ne sep 09, 2007 3:39 pm

to je pravi odgovor ;)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec Ne sep 09, 2007 8:05 pm

Ito,se strinjam s tabo.Enakega mišljenja sem po dobrih 22 letih šoferaja tudi sam.Je pa tako,da vsak ni za vsako delo.Tudi meni so začele vsakodnevne norije presedat.Na starem forumu tovornjak.net sem bil kar aktiven.Z pogoji registracije na novem se nisem strinjal,ker sem imel težave -Sviz-u2000 in Alan-u sem povedal. Bizgec.
 
Uporabniški avatar
Cimpi
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: So feb 11, 2006 10:56 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cimpi Ne sep 16, 2007 3:40 pm

ito: dobro napisano ;)
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Napisal/-a sviz2000 Po sep 24, 2007 8:39 pm

h aha ha 2000 eur za furat po slo, to pa grem še jst tja delat, samo to je samo v sanjah.
med 2000 in 2300 zaslužijo moji fantje, pa morajo za ta denar it trikrat v španijo in še enkrat v francijo, pa cca en vikend v kamionu prespat.

ps
bizgec, pa kaj ne moreš hudiča enega vzdevka imet, da s emoram matrat kdo si ;)
sicer mi je hitro vkloplo..
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Po sep 24, 2007 9:41 pm

For je napisal/-a:Kakorkoli sem premišljeval in tuhtal nisem prišel do odgovora, zakaj bi mlad fant bil boljši od enega 40letnika?

Najbrž je to edini razlog zakaj mladi fantje imajo prednost :? ......dobro si to povedal bizgec. ;)


Pač napisal sem mladega, mi je čisto vseeno ali je voznik, bel , črn , rumen ali zelen, star ali mlad... dejstvo je, da je v teh časih težko najdi zanesljivega človeka. In za tak kamion šteje samo to...zanesljivost. Ne vem pa od kje vam, da bi od mladega zahteval nemogoče pri starejšem pa pač temu ne bi bilo tako... kaj je pa je tako zelo nemogočega? :roll:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po sep 24, 2007 10:21 pm

For, raje pice peči naprej, časi zaslužka so minili, najmlajši nisi več, je "jeba" prava pa privatniki (oz. saj je vse privat) izkoriščajo "sto na uro"..Mad dobro piše....sam imam tudi že 23 let C, D, E kategorije(tudi NPK) se pa že od 1991 srečujem posredno s tem poklicem (kot veš, sem špediter na MP Obrežje) 800-900 eur zaslužim za 200 ur dela na mesec, pa nebi šel vozit tudi, če bi mi nekdo 3000 eurov(utopija) dal na mesec, to, da imaš svoj mir tudi nekaj pomeni...in ko bo šla HR v E.U. se bomo s te meje itak vsi spokali, pa čeprav z kategorijami kot sem napisal v to "branžo" ne grem, čeprav vem, da bo za službo težko(sploh za šesto stopnjo ekonomista) si mislim, bom pa šel ceste pometat oz. ker je žena na komunali, mogoče "uletim" na "smetnjaka" ..........ti pa če se že hočeš "pelat" pa si resnično zritaj ene fure po Sloveniji(kombiji ali kaj podobnega) kajti,(kot sem zgoraj že omenil) če imaš "svoj mir" je tudi nekaj vredno.
L.P Sašo..( se slišiva na VW-ju)
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov