Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
Mamba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe nov 02, 2007 5:42 pm

Zgodba zase

Napisal/-a Mamba Pe nov 02, 2007 7:49 pm

Potek specialnega prevoza z majhnim avtekom... A bilo je pestro, cesta kljub temu zaprta.
Priponke
DSC00258.JPG
In hiška stoji... Novi kraj, novi ljudje, nova pravila... Mi pa smo odpeketali novim dogodivščinam naproti.
DSC00249.JPG
Iz mene na njega.
DSC00243.JPG
Malo večji avto z hiabom prelaga vikendico.
DSC00238.JPG
Cesta, urejena za osebna vozila. No, če si dovolj terc, greš po takšnih cestah s tovornjakom. Luči smo poravnali, hehe
DSC00234.JPG
Najprej gre majhna vikendica na mahni avtek.
Zadnjič spremenil Mamba, dne Pe nov 02, 2007 8:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Mamba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe nov 02, 2007 5:42 pm

Zgodba zase

Napisal/-a Mamba Pe nov 02, 2007 8:29 pm

Tema se ne uvršča ne pod kategorijo tovornjaki, ne pod kategorijo nesreč... Bolj bi lahko temu rekla, da so prigode na mojem delovnem mestu. Delovno mesto, kjer včasih začnem razmišljati, zakaj bi šla na špedicijo, če pa je tukaj toliko adrenalina, toliko zanimivosti. Ma ja no, saj imaš veeeelik avto, ko si na špediciji, pa veeeliko gum na njem, pa ogromno tonažo, pa se počutiš ko kralj na betajnovi, ampak ni vse pa v tem, da nosiš j***a v kolesih... Mislim, brez zamere, moji kolegi špediterji zakon, preprosti, te razumejo in se ti ne posmehujejo, ampak večina špediterju pa dejansko enači kolesa z jajcmi...
Priponke
DSC00160.JPG
Kot začetnik šofer se odločim, da se peljem po meni neznani cesti, kjer nisem vedela, da potekajo dela. Bolj kot dela, sem se zgrozila nad dejstvom, da mogoče sploh ne bom šla mimo skal...
DSC00222.JPG
Zagatnica na varnem v zemlji, kjer služi svojemu namenu.
DSC00218.JPG
Zagatnica, dolga 16 m. Le korajžni se postavi pod njo, hehe.
DSC00216.JPG
Mini bager, težak 1.5 tone se nahaja dobrih 18 metrov pod zemljo. Način njegovega prihoda in odhoda v oz. iz luknje mi ni znan
DSC00212.JPG
Pogled na območje plazu od zgoraj navzdol.
DSC00146.JPG
Lep dan. Spet smo zaridali v hribe, pod gore v krasnem vremenu, kjer smo sanirali plaz.
 
Uporabniški avatar
Kaktus
Novinec
 
Prispevkov: 311
Pridružen: So sep 14, 2002 8:29 pm
Kraj: Mirna

Napisal/-a Kaktus So nov 10, 2007 7:37 pm

Zanimivo takole prebrat [in si ogledat] razne dogodke - še posebej so mi zanimivi izredni prevozi.
Kar tako naprej ;)
lp Peter
 
trafo66
 

Re: Zgodba zase

Napisal/-a trafo66 So nov 10, 2007 7:44 pm

Mamba je napisal/-a:Potek specialnega prevoza z majhnim avtekom... A bilo je pestro, cesta kljub temu zaprta.


pa kaj je tu čudnega. čist normalni tovornjak je prpeljau drvarnico nekemu kupcu. in še lepo je šla na kason.
 
Carter002
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So nov 10, 2007 5:52 pm

Napisal/-a Carter002 So nov 10, 2007 8:07 pm

Tono in pol težak stroj bodo pa že spravli v tisto luknjo. Je pa res 18m globine, pa vseeno. Bolj bi bilo vprašljivo če bi bil bager težak kakšnih 8 ton in to v luknji ki ti na oko niti približno nebi delovala sposobna "sprejeti" takšno velikost stroja :)

Drgač pa zanimivo delovno okolje, imam sam včasih podobnega.
 
Uporabniški avatar
Mamba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe nov 02, 2007 5:42 pm

Re: Zgodba zase

Napisal/-a Mamba Ne nov 11, 2007 1:38 pm

trafo66 je napisal/-a:
Mamba je napisal/-a:Potek specialnega prevoza z majhnim avtekom... A bilo je pestro, cesta kljub temu zaprta.


pa kaj je tu čudnega. čist normalni tovornjak je prpeljau drvarnico nekemu kupcu. in še lepo je šla na kason.


Ne drvarnico, vikendica za vrtec. Ja, na tej strani je šla res lepo gor, na uni strani pa gleda več kot en meter preko :D . In nisem rekla, da bi bilo čudno, le da je bilo pestro.j
 
Uporabniški avatar
Mamba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe nov 02, 2007 5:42 pm

Napisal/-a Mamba Ne nov 11, 2007 1:57 pm

Malo dogajanja še okoli.
Priponke
09112007098.jpg
Veliki stroj si optimistično predstavlja, da bo lahko naredil premik,hehe. Kobelco 22 ton.
09112007097.jpg
Vidi se stroj v daljavi. Hanix 1,5 tone veselo na delu, koplje dranaže.
09112007096.jpg
Zgleda trdno? No, pa ni! Sploh, če se z mojim avtom, ki je nižji od kiperjev, lažji in pa daljši (zaradi tega ima navado veselo opletati z ritjo, hehe) podiš po mokrih terenih. Ovinek izgleda simp prevozen, pa ni. Če zaviješ preveč v levo ali preveč v des
05112007079.jpg
Mali in veliki stroj. Kobelco 22 ton vs. hanix 5 ton.
05112007077.jpg
Najprej pa na gradbišču zagledaš roko, ki se dviga v nebo.
05112007078.jpg
Krasno avtodvigalo. Teže okoli 40 t, še zdaleč se ne more primerjati z avtodvigali firme Dvig (npr.), kljub temu pa je koristno in dovolj majhno (in hkrati veliko), da se ga spravi skoraj povsod.
 
Carter002
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So nov 10, 2007 5:52 pm

Napisal/-a Carter002 Ne nov 11, 2007 3:42 pm

Moker teren in kamion zna bit sranje. Sem nedolgo nazaj moral speljati nekaj fur zemlje na nek travnik, ki je bil razmočen, poleg vsega je bilo to še na barju. Dež je scal, jest pa vozil in nekej časa je še šlo, ko je blo pa preveč razmočeno se mi je pri kipanju zadnja desna guma pogreznila tko globoko da sem lahko sam še boga molil da ne bom zvil sveče. Ven me je 2x vlekel bager, drugače pa brez vklopljene špere niti nisem probaval ven ker nebi imel šans. k*** je to 2-osovinc in zadnji pogon v takem terenu ja. 4x4 bi bla pa druga zgodba.
 
Uporabniški avatar
Mamba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe nov 02, 2007 5:42 pm

Napisal/-a Mamba So nov 17, 2007 12:43 pm

Sem že vozila 4axerja. Meseca marca, snega za popizdit, mi frajerji pa smo se odpravili v rovte po zemljo. Ima določene prednosti, spet ima določene slabosti (rec. teža je dostikrat slabost). Pri 4axerju je tudi včasih blesavo to, da je spredaj precej nizek, dela pa na vseh mogočih terenih. Za moje pojme je 4axer res luksuz, ampak najbolj se obnese 3axer (če ni avtomatik :lol: ). Probala sem voziti tudi 3axerja avtomatika, pa ni to avto za na gradbišče. Zanimivi so tudi 3axerji demperji, ki imajo visoke kesone, pa paziti moraš, da se jih nalaga spredaj, če ne je izredno težko vodljiv. 2axerji so pač neko zlato povprečje. Avteki za bolj osnovne terene, za nekaj posebej zahtevnega pa ni.
 
Uporabniški avatar
Mamba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe nov 02, 2007 5:42 pm

Napisal/-a Mamba So nov 17, 2007 12:53 pm

Še nekaj malega.
Priponke
14112007116.jpg
Marljivi delavci ob prihodu na gradbišče v MS. Poudarek je na marljivi:)).
14112007115.jpg
Stroj na gradbišču v Murski Soboti.
14112007113.jpg
Buldožer komatsu d61ex. Dobra zadeva, odlična za upravljat. Kabina prostorna, komande preprosta, enostavno vodljiv.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov