Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Kupovanje Kombi vozila za prevoz moštva

Napisal/-a -=davor=- Če mar 06, 2008 8:11 pm

Lep. Pozdrav!

V Našem gasilskem društvu se odločamo za nakup vozila za prevoz moštva.

Zato vas prosim če mi lahko napišete vaše izkušnje in kaj priporočate?

želje so da ima vozilo:

2,5 ali 3.0 turbo dieselski motor
4x4 pogon.
8+1 sedeže

za enkrat smo dobili ponudbo za Opel Vivaro LWB 2.5CDTI 107KW/146KM


vendar nas zanimajo še druge znamke

hvala
Zadnjič spremenil -=davor=-, dne Pe mar 07, 2008 12:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlika
 
dms
Novinec
 
Prispevkov: 433
Pridružen: So apr 21, 2007 5:59 pm

Napisal/-a dms Če mar 06, 2008 8:19 pm

Kupte ducatota.Ce dnar ni vprasanje.Je jtd motor med dizli sezmer med najboljsimi,pa kdor ga ma mu ni zal.Zal negovorim iz lastnih izkusenj,ma pa par prjatlov kombi prevoze,pa so z ducatotom zelo zadovoljni.Sploh pa,sej ves kako pravijo.Ce hoces doberga fiata,si kupi ducatota. :D
 
Uporabniški avatar
zlode
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Po mar 06, 2006 4:26 pm

Napisal/-a zlode Če mar 06, 2008 8:48 pm

Opel dobra izbira vendar lega na cesti ni najbolj posrečena, predlagam VW Transporter 2.5 tdi 174KM motor zelo vzdržljiv. čega na cesti pa odlična! :)


P.S. sn prebral za prevoz MOŠTA najprej :lol:
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Če mar 06, 2008 10:28 pm

ford transit 2.4tdci 4x4, pa spriter je ziher v 4x4 verziji, kolkr vem 4x4 obstajata tut iveco daily in renault mascott(nevem če se še prodaja to :? , je pa daily pod plehom)
PSA trojčke pa bi js pustil kot zadnjo opcijo, ker sklepam da se vrjetno to rabi tut za intervencije in nekako vseeno ne zaupam js najbolj ducato/jumper/boxer. Mogoče so ti tanovi kej boljši, star so bli porazni, sicer upoabni ampak motorji in pleh pa v k... , pa še dvomim da obstajajo 4x4 serijsko.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Actros1880
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Po jun 18, 2007 1:16 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Actros1880 Če mar 06, 2008 11:20 pm

Kak mercedes :D
Slika
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini Pe mar 07, 2008 12:19 am

Najprej povej katero gasilsko društvo je to, kakšen je teren. Kolikor vem gasilcem ne primankuje denarja, zato bi jaz gledal na razkošje in perfomanse.

Vrstni red:

1) MB spriter 4x4 (3.0cdi, 190km, 6 valjnik)
Slika

2) iveco daily 4x4 (3.0 hpi, 176km, 4 valjnik)
Slika

3) VW transporter 4motion (2.5tdi, 175km, 5 valjnik)

Če pa gledate skozi ceno in ne potrebujete dobrih terenskih zmogljivosti (bolj cestne), potem je vrstni red zamenjan, torej je prvi Transporter.
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Napisal/-a -=davor=- Pe mar 07, 2008 12:20 am

Trenutno imamo v lasti Renault Trafic 1,6 (brez turbine) ker pa je star že 13 let, ni več primeren za vožnjo otrok...

imamo še sicer 2 cisterni (TAM 130, MAN 250LE 4x4), tako da bo ta kombi izključno za prevoz oseb,

kako so kaj cene za ta vozila? predračun za opla znaša cca 26k€+ddv ampak (mislim da) ni 4x4

kako je pa kaj z VW ali pa Renault?

Smo iz Slovenskih goric tako da je teren hribovit

vendar ne potrebujemo nekih terenskih sposobnosti, kajti karkoli že bo, bo bolje, kot
ta ki ga imamo sedaj.

glede denarja pa... :jao:

cca 30k€ bo iz občinskega proračuna, ostalo bomo morali sami kriti

tako da razkošje odpade :bonk
SlikaSlika
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini Pe mar 07, 2008 12:37 am

Fant zdej se pa odloči ali potrebujete 4x4 ali ne.

Če imate malo denarja in je 4x4 pogoj, je edini primeren Transporter 4motion.

Glede na to da ste iz Slovenskih goric zadostuje prednji pogon (saj ne gasite vinogradov) in v tej kategoriji je Traffic/Vivaro najboljši nakup glede na ceno/kakovost. Preprosto kot pasulj.

A star Traffic bo pa poveljniško vozilo? :lol:
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Napisal/-a -=davor=- Pe mar 07, 2008 1:12 am

se opravičujem za malce dvoumem odgovor :oops: težko je posredovati želje drugih

kombi bo predvsem za cestno vožnjo, vendar iščemo 4x4 zaradi dostopnosti v zimskih razmerah.

takšne so želje glavnih oseb v društvu

-=davor=- je napisal/-a:vendar ne potrebujemo nekih terenskih sposobnosti, kajti karkoli že bo, bo bolje, kot
ta ki ga imamo sedaj.


tukaj sem mislil, da ne rabi bit dvignjen od tal, kot sta ta dva MB in IVECO zgoraj na sliki, ampak normalna višina, kot tale VW Transporter.

Malce sem brskal po drugih znamkah, kot so Ford, Renault, Opel, ampak nisem nikjer zasledil opcije 4x4 oz AWD

Naš Trafic gre v prodajo, ker iščemo nadomestilo zanj,
Priponke
preview.jpg
SlikaSlika
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini Pe mar 07, 2008 1:34 am

Če šef tko reče, tko more bit.

Transporter 2.5 podaljšan 174km 4motion 33.500€ z davkom. Po pričevanju zaposlenih iz Reševalne postaje Ljubljana in prometne policije je omenjeni kombi trpežen in ima soliden pogon. Kupiti drugo znamko vozila v tej soft kategoriji štirikolesnika je nepotrebna roleta.

Kdaj lahko pridem na pir za nasvet?
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Pe mar 07, 2008 11:08 am

Za foro pejte vprašat do anjbližjega fordovega trgovca za Transita 4x4. Ma več prostora kot transporter, motor ma ketno, narejen je bolj robustno. Za ceno pa si skor upam trdit da je cenejši kot pa transporter, ker osnovne različice obeh imajo kr konkretno razliko v ceni(seveda v prid transitu)

EDIT: http://www.ford.si/ns7/transit_minibus/ ... h/-/-/-/-# pa klikneš na katalog(pdf) in maš na strani 8 napisano, da obstaja tudi 4x4
LP Rok
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Napisal/-a -=davor=- Pe mar 07, 2008 12:28 pm

za forda bi dal jaz svoj glas, ker vozim trenutno že 3. avto te znamke, ampak ne vem skoraj nič o kombi vozilih, sem pa že velikokrat slišal da so zanesljivi.

vendar na sestanku, bom jaz nepristransko predstavil vse modele, ki mi jih boste predlagali, končna odločitev pa je skupna


rini je napisal/-a:Kdaj lahko pridem na pir za nasvet?


Maja leta 2009, ko bo uradna predaja svojem namenu, in proslava ob 40. letnici obstoja društva :tomidelej:
SlikaSlika
 
dare999
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po dec 25, 2006 12:51 pm

Napisal/-a dare999 So mar 08, 2008 5:37 pm

Servus stari!

Ti samo povej kakšna je lahko največja višina kombija. To si omenil da vas baje mantra. Ker sam grem v ponedeljek v akcijo po salonih za malega furgona (ala caddy), pa bom zatežil da mi naredijo predračun še za vaš model.

LP!

PS:
Ti pa po svojih izkušnjah in pričevanjih kolegov predlagam vw transporter 4motion, za vaše jahanje odličen kombi z odlično lego na cesti. http://www.avto.net/2004/dostavna/oglas.asp?ID=1877887

Super stroj, prevozil kar nekaj tisoč km z njim, sicer z 1.9 motorjem, vendar je ta še občutno bolši!
Kot drugo opcijo ducato 2.3 120km ali iveco 2.3 136km (katerega mam zdaj) super motorji!
Kot tretja možnost pa sprinter, samo če bo kot star model bo rjavel čez 5 let ko svina :roll:

LP!
 
Uporabniški avatar
robertus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To jun 10, 2003 7:24 am

Napisal/-a robertus Če mar 27, 2008 9:23 am

Hej kaj vaš renault je 4x4? Če je mi javi, ker bi mogoče naše društvo bilo zainteresirano za nakup vašega kombija.
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 Če mar 27, 2008 10:12 am

Poznam taksista, ki je zelo zadovoljen z Vivarotom. Je meu neki časa en mercedesov kombi pa je reku, da je vivaro boljši. Čudn sicer. :)
 
Uporabniški avatar
dzanzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če jan 08, 2004 5:58 pm
Kraj: Prekmurje

Napisal/-a dzanzi Če mar 27, 2008 10:42 am

Moje mnenje je T5. Ugpdna cena, preizkušeni material, avto je sedaj v proizvodnji že 5 leto, dobra pokrita servisna mreža, in glede na izkušnje reševalcev po sloveniji odlična izbira, saj se je od l.03 95% vseh reševalnih vozil kupil prav T5.
Drugače pa kot dodatno opremo vzamite povišano nosilnost na 3.000kg, dodatno toplovodno gretje za zadnji potniški prostor, električni paket, ter namesto 174 km 130 km, ker je razlika v ceni cca. 2500E.
DZANZI
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! So mar 29, 2008 10:22 pm

V našem društvu imamo VW T4 syncro s prastaro avstroogrsko zasnovo (moštvo + brizgalna), zato razmišljamo, da bi ga predelali nazaj v serijskega 8+1 sedežnika, ker se za drugo kot prevoz ljudi itak nikoli ni rabil, motorka pa se je zalaufala le na tekmovanjih...

Imamo zelo hribovit teren, vendar v 12 letih syncro pogon ni nikoli doživel svojega trenutka, za vse akcije bi povsem zadostoval prednji pogon.

Za moštveno vozilo nima smisla komplicirat, kupujte racionalno in denar raje investirajte v reševalno opremo. VW T5 syncro z nevemkoliko konji je za vaško gasilsko društvo čista preserancija.
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Napisal/-a -=davor=- Ne mar 30, 2008 7:28 am

ne naš trafic ni 4x4

To se tudi jaz sprašujem, čemu kar na enkrat želja po 4x4 če nam je Trafic s prednjim pogonom dobro služil 13 let... Ampak to je želja iz vrha poveljstva v našem društvu.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Ne mar 30, 2008 7:41 pm

-=davor=- je napisal/-a:ne naš trafic ni 4x4

To se tudi jaz sprašujem, čemu kar na enkrat želja po 4x4 če nam je Trafic s prednjim pogonom dobro služil 13 let... Ampak to je želja iz vrha poveljstva v našem društvu.


Če si član upravnega odbora, jim lahko poveš svoje stališče, drugače pa sploh ne vem kaj sprašuješ.

Mnogi gasilci pri nakupu vozil sanjarijo kot majhni otroci, tudi pri nas so nekateri mlajši člani upravnega odbora čisto usekani. Pozabite na VW t5 syncro, kupite osnovnega Traffica s klimo in imate rešen problem, razliko pa investirajte v dihalce, uniforme, podmladek itd.

S takim se lahko pohvalijo v sosednjem društvu, povsem navaden Traffic/Vivaro brez opreme, vozijo se kot lordi medtem ko se mi stiskamo na dveh klopicah z motorko odzadaj, ki je nihče ne rabi in pogonom syncro, ki ga nihče ne rabi:

Slika
 
Uporabniški avatar
Somebody_new
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe sep 07, 2007 11:21 am

Napisal/-a Somebody_new Ne mar 30, 2008 8:17 pm

Jaz bi predlagal Iveco, če hočete kaj manjšega pa Fiat in sicer zaradi JTD motorjev!!!

Sprinterja ali pa katero drugo Mercedesovo gospodarsko vozilo z dizelskim motorjem pa ne kupit ker: vem za sprinterja (sicer ma bogi 1,9 motor not), ki so mu po enem dobrem mesecu morali zamenjat mašino in pa vem za sprinterja 3,0 ki ima skoz težave z elektroniko! Sem pa imel že v rokah tudi Vitota 3,0... Brez besed... (pa ne v pohvalnem smislu)! Sej avto je bil za vozit super fajn potegne pa hiter je ampak to ni trajalo dolgo!
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov