Za voznike in ljubitelje
 
MachuPichu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jan 08, 2009 8:34 am

Tahograf in prenosljivost

Napisal/-a MachuPichu Če jan 08, 2009 8:41 am

Eno vprašanje v zvezi s tahografom, ali obstaja kakšna zakonska omejitev, da voznik nebi smel prehajati iz enega kamiona na drugega (razlicnega tipa) v enem delavniku z istim tahografom, ce ni prekoracil omejitev časa vožnje itd. ? Če da, kateri zakon opisuje te zadeve ?
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Napisal/-a damjan Če jan 08, 2009 12:26 pm

mislim da to ni možno.-...saj vendar zapišeš stanje kilometrov na le tega in registrsko tablico...
če se motim naj me nekdo popravi
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Če jan 08, 2009 2:45 pm

na listku je registrska tako da z enim listkom ne moreš dveh kamionov vozit,lahko voziš v 8 urah 15 kamionov vsakega na svoj listek.Lahko pa voziš en kamion 8 ur zjutraj ,drugega8 ur popoldne in tretjega 8 ur ponoči če pa te dobijo poš pa tok plačal da boš kar šepal!
 
MachuPichu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jan 08, 2009 8:34 am

Napisal/-a MachuPichu Pe jan 09, 2009 7:24 am

Ja, res je na tahografu napisana registrska tablica, to sem spregledal. Ni pa prepovedano v 8-mih urah voziti npr 3 razlicne kamione z 3-emi razlicnimi tahografi, če seveda ne prekorači zakonskih omejitev okoli trajanja vožnje in premorov, sem prav razumel ?
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Napisal/-a damjan Pe jan 09, 2009 2:58 pm

seveda da lahko...to je tudi logično.....v 8 urnem ciklusu lahko voziš naprimer kamion iz ljubljane v postojno,presedeš v drugega in nazaj do ljubljane in nato z tretjim končaš v mariboru....mislim da tu ni problema....pač nesmeš prekoračit dnevnih dovoljenih ur.....

podoben primer mi je razlagal prijatelj ki ima gradbeno mehanizacijo in ima zaposlenih 5 šoferjev na mercedesih 4-osovinarjih.....vsak dan delajo od 5 zjutraj do 19.00 zvečer (pač razvažanje zemlje,šudra,...) in mi je razlagal kako prav zaradi policije menjajo tahografe med sabo zaradi prekoračenih ur....

malenkost drugače je naprimer pri meni ki imam nov kamion na kartico kjer mi ure sešteva in pač nemoreš tako goljufat kot se je dalo z taho listki.....se pa da....sam težje
 
Uporabniški avatar
Matevz S.
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Če jun 29, 2006 5:21 pm
Kraj: vsepovsod

Napisal/-a Matevz S. To jan 20, 2009 7:36 pm

Lahko voziš več kaminonov v enem dnevu.

Če voziš kaminone z popolnoma enakim tahografom (tip, hitrostno območje, odobritvena oznaka npr. E1 57) uporabiš isti listek samo da podatke napišeš na zadnjo stran, kjer je to predvideno.

Če so različni tahografi, npr. v enem je 1318 (tisti, ki je za števcem in uro na armaturi) v drugem je 1324 (tisti, ki se odpira kot CD) v tretjem pa digitalni bo postopek sledeč: listek iz prvega boš vzel s seboj, v drugem kamionu boš napisal nov listek, ki ga boš ob koncu spet vzel s seboj, v tretjem pa boš uporabil kartico.

Pomembno je, da imaš pri sebi vse tahografske lističe, ki si jih uporabil v tekočem dnevu in preteklih 28 dneh in kartico!!! Tudi če menjavaš kamione!!!
 
Uporabniški avatar
ito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe apr 09, 2004 11:24 pm
Kraj: ptuj

Napisal/-a ito Ne feb 01, 2009 10:26 pm

Dva avta na en tahografski listič? Prvič slišim za kaj takega...

Seveda pa lahko voziš v enem dnevu več različnih vozil, s tem da moraš imeti s seboj tahografe od vozil(a), ki si jih (ga) vozil pred tem, oz. potrdilo,da si vozil vozilo, za katerega tahograf ni predviden (kombi). Ali seveda voznikovo kartico digitalnega tahografa, če si vozil novejši kamion.

Na naši firmi sicer ni primerov, da bi voznik menjal dve ali več vozili v enem dnevu, se pa lahko to zgodi v enem tednu ali pa v 28 dneh, za kolikor ti pač lahko policaj zahteva tahografske lističe. V tem primeru ima voznik vedno s seboj svoje lističe (ali voznikovo kartico), kopije lističev voznika, ki je vozilo vozil pred njim, potrdilo da je vozil kombi ali pa potrdilo o dopustu.

Drugače pa niomejitev, kolikokrat na dan se presedeš, samo da lahko dakažeš da za ta dan še nisi presegel dovoljenega časa vožnje.
Slika
 
Fanči
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe okt 23, 2009 4:55 pm

Napisal/-a Fanči Pe okt 23, 2009 5:02 pm

Eno vprašanje imam, sem nova v teh stvareh pa me zanima, če moram redno pisati lističe, oziroma če mora biti voznikova kartica(pri digitalnem) vedno v tahografu tudi med vikendi in nasploh takrat ko nisem na vožnji.

opravljam namreč šolske prevoze z kombijem, ko pa nisem na dolžnosti se z kombijem zapelje na privatno vožnjo še kateri drug član družine.

hvala za odgovor

fanči
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov