Za voznike in ljubitelje
 
MaRko81
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr sep 08, 2010 5:47 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a MaRko81 Sr jun 06, 2012 10:48 pm

...MAN 19-362 letnik 1995(al pa kak let starejši), prikolica je bla takrat nova ZORZI 13,6m zračne blazine ...dolinca pa FAVORITKA pa šoferski dvoboj 145 kmh škodilak zgubu :lol:
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a maxipin Če jun 07, 2012 5:35 am

sašo5 je napisal/-a:
čare je napisal/-a:In zakaj ne bi po tvoje mogel iti 93 tako po tahografu kot GPS-u??Tahograf se umeri na valarjih potem pa se tahograf naštela na podlagi odčitanih impulzov lahko pa ga nastaviš na več ali manj.

ne da ne bi mogel, ampak ne sme :arrow: saj ti je napisal
maxipin je napisal/-a: Če gre kamion 93(uradno), izgubi potrdilo in certifikat o zelenem vozilu(ko ga dobijo policaji). In če kamion izgubi potrdilo, ne sme iti več na cesto. Edino prevozniki rož (ob ustreznih dovoljenjih) gredo lahko legalno 95 km/h..Drugače se pa strinjam da grejo za šalo 130 km/h.


in vsi kamioni, ki sem jih zadnja leta vozil, so po Garminu šla le za kilometer ali dva razlike naspram števca...


Res je, saj tudi 2 km/h je dopustna toleranca.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a bizgec Sr jun 13, 2012 5:21 pm

Pišete o nekih najvišjih dovoljenih hitrostih kamionov. Ni 90 km najvišja dovoljena ampak 80. Policija v večini držav tolerira do 90 km ampak če hoče, te lahko kaznuje. V primeru nesreče in prekoračene hitrosti imaš probleme. Večina seveda vozi kolikor pač gre ampak je toleranca do 85 na uro, kar je več pa lahko dobiš kazen.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a LukL Sr jun 13, 2012 6:11 pm

Tristan, vem kako je to :D sem sprobal parkrat nekaj podobnega, ko sem šel prehitevat se je vse tak nagnilo, da sem mel občutek, da se po 2 kolesih peljem, obvezno volan z obema rokama :D čeprav ob takih sunkih vetra kot praviš, me ne prepričajo, da ga grem peljat... naj se grejo oni zibat!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a tristan01 Če jun 14, 2012 6:11 am

LukL je napisal/-a:Tristan, vem kako je to :D sem sprobal parkrat nekaj podobnega, ko sem šel prehitevat se je vse tak nagnilo, da sem mel občutek, da se po 2 kolesih peljem, obvezno volan z obema rokama :D čeprav ob takih sunkih vetra kot praviš, me ne prepričajo, da ga grem peljat... naj se grejo oni zibat!


Kaj naj rečem... Prvih nekaj km je res občutek kot da te bo vsaka sapica prevrnila, nato pa ugotoviš, da je tako zibanje noramlno in je vožnja vseeno varna. Prehitevanja se tudi navadiš... Prvič je strašljivo, drugič malo manj, tretjič je zabavno, ko prehitiš desetega pa že veš da je treba peljati z levimi kolesi po črti in te veter ne vleče več pod počasnejši kamion... Ko ugotoviš vse skupaj ni več težko voziti... Večji problem se pojavi, ko takšna stara j***a začnejo odpovedovati, kar se slej kot prej zgodi.

Motivacija pa je bila tako kot pri vseh študentih finančna. Takrat ko so se ostala dela plačevala po 300- 500 SIT, sem imel jaz plačano uro okrog 1.000 SIT in sem na vožnji zaslužil med 20 in 25.000 SIT. Kar je pri 3 vožnjah na mesec zneslo skoraj toliko kot povprečna delavska plača - imel sem dober razlog da sem se zafrkaval z vsem skupaj.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a sviz2000 Če jun 14, 2012 7:11 pm

maxipin je napisal/-a:To pa ne bo čisto res. Če gre kamion 93(uradno), izgubi potrdilo in certifikat o zelenem vozilu(ko ga dobijo policaji). In če kamion izgubi potrdilo, ne sme iti več na cesto. Edino prevozniki rož (ob ustreznih dovoljenjih) gredo lahko legalno 95 km/h..Drugače se pa strinjam da grejo za šalo 130 km/h.



ne nakladaj!

sašo5 je napisal/-a:seveda, da gre-že pred 40-timi leti je pokojnI Prevoz Brežice kupil prve Scanije v Slo, dve so imele "labodico" (za bagre vozit) in baje je 150 letelo, kako so ustavljali, je pa druga stvar, "ceradarke" so pa 120 šle braz problema...
kasneje so kupili R. magnume, tudi to je spodobno letelo(sem vozil parkrat) vendar so se šoferji izogibali, ker ni nilo tolerance pri porabi_se pravi nič "zaslužka" 30-33 in pika. Raba pa 45, če si mirkal, priznali so pa 52 se pravi v Beograd in nazaj 80 litrov za šoferja :D .............samo, če si jo pa "gazil" je pa res žrla tud 57 lit.


prevoz brežice mel tudi scanie? slučajno kašna slika? jo plačam s suhim zlatom....
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a maxipin Ne jun 17, 2012 2:37 pm

sviz2000, preko foruma je lahko pametovati. Pa če je tako si zasluži svoj kamion in ga kupi, ter ga odblokiraj na 93km/h, ali pa še bolje na unlimited :huh: .
Nevem zakaj je toliko kamionov blokiranih in tudi nevem zakaj vsi ne pomečejo ven blokad?
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a lancia hf Ne jun 17, 2012 3:06 pm

Igranje z tahografi je vse lepo in prav dokler te ne dobilo policisti. to pa najbolje ve Brus transport, ko so zaprli že pred časom dva njihova šoferja mislim, da v Španiji in jih izpustili, ko so poravnali vse kazni.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a čare Ne jun 17, 2012 6:56 pm

maxipin je napisal/-a:sviz2000, preko foruma je lahko pametovati. Pa če je tako si zasluži svoj kamion in ga kupi, ter ga odblokiraj na 93km/h, ali pa še bolje na unlimited :huh: .
Nevem zakaj je toliko kamionov blokiranih in tudi nevem zakaj vsi ne pomečejo ven blokad?

Sam ti še kar ne zastopiš da je 4% tolerance a ne?? Če pa že drugače ne pa greš na meritev z gumami ki imajo profil na minimumu po meritvi pa montiraš nove in avto bo še vedno šel tistih tvjih 90 realno pa kar malo več,ker ma guma večji obseg...
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a sviz2000 Ne jun 17, 2012 9:18 pm

maxipin je napisal/-a:sviz2000, preko foruma je lahko pametovati. Pa če je tako si zasluži svoj kamion in ga kupi, ter ga odblokiraj na 93km/h, ali pa še bolje na unlimited :huh: .
Nevem zakaj je toliko kamionov blokiranih in tudi nevem zakaj vsi ne pomečejo ven blokad?



smrkavec, trenutno imam v lasti 8 komadov, koliko jih imaš pa ti, ko si tako pameten za tipkovnico?

to kar ti govoriš je čisto nakladanje, in nima nobene podlage ne v zakonu in ne v pravilniku, dokazuje pa tudi, da sploh pojma niamš zakaj se gre. Kakšni certifikati, kakšen prevoz rož, dej pejdi nazaj v vrtec kamor spadaš
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a maxipin Ne jun 17, 2012 9:43 pm

čare je napisal/-a:
maxipin je napisal/-a:sviz2000, preko foruma je lahko pametovati. Pa če je tako si zasluži svoj kamion in ga kupi, ter ga odblokiraj na 93km/h, ali pa še bolje na unlimited :huh: .
Nevem zakaj je toliko kamionov blokiranih in tudi nevem zakaj vsi ne pomečejo ven blokad?

Sam ti še kar ne zastopiš da je 4% tolerance a ne?? Če pa že drugače ne pa greš na meritev z gumami ki imajo profil na minimumu po meritvi pa montiraš nove in avto bo še vedno šel tistih tvjih 90 realno pa kar malo več,ker ma guma večji obseg...


To sem pa že slišal ja. Enkrat mi je govoril šofer od brusa da na tak način delajo (+ toleranca navzgor).

sviz2000: Na tvoj nivo komunikacije se ne mislim spuščati. Lahko imaš zaradi mene 100 tovornjakov, pa ti nič ne pomagajo če ti ne prinašajo denarja. Jaz hvala bogu nimam tovornjaka in ga tudi ne mislim imeti. Samo glede na tvoje izjave sklepam da ne obračaš kamionov po evropi.
Če se pa motim, pa mi prosim povej kaj narekujeta ta dva certifikata(da ne hodim v vrtec):
-larmschutz (larmarmes) certificate
-cemt certifikat - v skladu s tehničnimi in varnostnimi zahtevam iza motorno vozilo (z omejevalcem hitrosti) -> zelen papir, ki ima tudi posamezne ekološke kategorije (euro 3, euro 4, euro 5, euro 5 + EEV)

In še kaj pomenijo zelene nalepke L in G na malo novejših kamionih (ne na starih predelanih magnumih ;) )

Če sem se motil, se pa opravičujem.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a bizgec Ne jun 17, 2012 9:56 pm

To sem pa že slišal ja. Enkrat mi je govoril šofer od brusa da na tak način delajo (+ toleranca navzgor).

sviz2000: Na tvoj nivo komunikacije se ne mislim spuščati. Lahko imaš zaradi mene 100 tovornjakov, pa ti nič ne pomagajo če ti ne prinašajo denarja. Jaz hvala bogu nimam tovornjaka in ga tudi ne mislim imeti. Samo glede na tvoje izjave sklepam da ne obračaš kamionov po evropi.
Če se pa motim, pa mi prosim povej kaj narekujeta ta dva certifikata(da ne hodim v vrtec):
-larmschutz (larmarmes) certificate
-cemt certifikat - v skladu s tehničnimi in varnostnimi zahtevam iza motorno vozilo (z omejevalcem hitrosti) -> zelen papir, ki ima tudi posamezne ekološke kategorije (euro 3, euro 4, euro 5, euro 5 + EEV)

In še kaj pomenijo zelene nalepke L in G na malo novejših kamionih (ne na starih predelanih magnumih ;) )

Če sem se motil, se pa opravičujem.[/quote]

Če sprašuješ take stvari o tablah in certifikatih raje ne pametuj in uči drugih ter ne piši, kar ne veš. Preden kaj napišeš, se prepričaj ! lp
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a sviz2000 Ne jun 17, 2012 10:16 pm

he he saj sem vedel, vrtec pač, pa mozolji in to...
Majstr, če voziš po evropi, cemt certifikata ne rabiš, ta je potreben samo pri prevozih iz članice eu v državo nečlanico. Certifikat za glasnost vozila(larmarm in larmschutz kot mu ti praviš, ker si pač nepismen), pa je samo za vožnjo po Avstriji med 22h in 5h. Jaz ga nimam, ker moji šoferji ponoči spijo, in ne vozijo. Vozila z tem certifikatom imajo tudi tablo G
Tabla G pa je že davno zastarela, mislim da je blo to leta 1995, označevala pa je je zeleno vozilo, standard Euro2, ki je prenehal veljat leta 2001.

Niti eden od teh certifikatov in niti ena od teh tabel nima nobene veze z omejevalcem hitrosti

Torej, namesto da z mano razpravljaš o tem kar obvladam v nulo, ali pa da te skrbi ali moji kamioni kaj zaslužijo ali ne, in po katerem delu sveta vozijo, dej se raje pejdi samozodovoljevat v kot, da ne boš tako napet. Boš videl da se boš boljše počutil potem
Zadnjič spremenil sviz2000, dne Ne jun 17, 2012 10:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a bizgec Ne jun 17, 2012 10:18 pm

sviz2000 je napisal/-a:he he saj sem vedel, vrtec pač, pa mozolji in to...
Majstr, če voziš po evropi, cemt certifikata ne rabiš, ta je potreben samo pri prevozih iz članice eu v državo nečlanico. Certifikat za glasnost vozila(larmarm in larmschutz kot mu ti praviš, ker si pač nepismen), pa je samo za vožnjo po Avstriji med 22h in 5h. Jaz ga nimam, ker moji šoferji ponoči spijo, in vozijo. Vozila z tem certifikatom imajo tudi tablo G
Tabla G pa je že davno zastarela, mislim da je blo to leta 1995, označevala pa je je zeleno vozilo, standard Euro2, ki je prenehal veljat leta 2001.

Niti eden od teh certifikatov in niti ena od teh tabel nima nobene veze z omejevalcem hitrosti

Torej, namesto da z mano razpravljaš o tem kar obvladam v nulo, ali pa da te skrbi ali moji kamioni kaj zaslužijo ali ne, in po katerem delu sveta vozijo, dej se raje pejdi samozodovoljevat v kot, da ne boš tako napet. Boš videl da se boš boljše počutil potem

:D oops

Je že v kotu =P
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a maxipin Pe jun 22, 2012 10:25 pm

sviz2000 je napisal/-a:he he saj sem vedel, vrtec pač, pa mozolji in to...
Majstr, če voziš po evropi, cemt certifikata ne rabiš, ta je potreben samo pri prevozih iz članice eu v državo nečlanico. Certifikat za glasnost vozila(larmarm in larmschutz kot mu ti praviš, ker si pač nepismen), pa je samo za vožnjo po Avstriji med 22h in 5h. Jaz ga nimam, ker moji šoferji ponoči spijo, in ne vozijo. Vozila z tem certifikatom imajo tudi tablo G
Tabla G pa je že davno zastarela, mislim da je blo to leta 1995, označevala pa je je zeleno vozilo, standard Euro2, ki je prenehal veljat leta 2001.

Niti eden od teh certifikatov in niti ena od teh tabel nima nobene veze z omejevalcem hitrosti

Torej, namesto da z mano razpravljaš o tem kar obvladam v nulo, ali pa da te skrbi ali moji kamioni kaj zaslužijo ali ne, in po katerem delu sveta vozijo, dej se raje pejdi samozodovoljevat v kot, da ne boš tako napet. Boš videl da se boš boljše počutil potem



sviz2000 & bizgec.
Jaz že vem kaj pomeni, samo očitno nekateri drugi ne veste kaj točno pomenijo te stvari. In dovolj žalostno da ne ločita med CEMT CERTIFIKATOM in CEMT DOVOLILNICO.
No pa da si bosta lažje predstavljala o čem sem govoril(podatki so pobrisani) in nisem skeniral vseh listov, ker je kar konretna mapa... :


Slika

"Zeleno vozilo":

Slika
Slika

in še: Slika

sviz2000, zate mogoče tole res nevelja če voziš kakšen balkan, črno goro... Me pa zanima kdaj si kupil nazadnje nov kamion da prvič slišiš za tole? In dovolj žalostno da morajo "mozolji" učiti pravo "kamiondžijo".


sviz2000 je napisal/-a:
maxipin je napisal/-a:sviz2000, preko foruma je lahko pametovati. Pa če je tako si zasluži svoj kamion in ga kupi, ter ga odblokiraj na 93km/h, ali pa še bolje na unlimited :huh: .
Nevem zakaj je toliko kamionov blokiranih in tudi nevem zakaj vsi ne pomečejo ven blokad?



smrkavec, trenutno imam v lasti 8 komadov, koliko jih imaš pa ti, ko si tako pameten za tipkovnico?

to kar ti govoriš je čisto nakladanje, in nima nobene podlage ne v zakonu in ne v pravilniku, dokazuje pa tudi, da sploh pojma niamš zakaj se gre. Kakšni certifikati, kakšen prevoz rož, dej pejdi nazaj v vrtec kamor spadaš


Me presenčaš s svojimi izjavimi, me pa ne preseneča če nisi bil nikoli na nobenem predavanju (t.i. usposabljanju za poklcine voznike).


bizgec je napisal/-a:Pišete o nekih najvišjih dovoljenih hitrostih kamionov. Ni 90 km najvišja dovoljena ampak 80. Policija v večini držav tolerira do 90 km ampak če hoče, te lahko kaznuje. V primeru nesreče in prekoračene hitrosti imaš probleme. Večina seveda vozi kolikor pač gre ampak je toleranca do 85 na uro, kar je več pa lahko dobiš kazen.


Od kje si prišel na 85km/h? Če je že uradno, je toleranca (na laser) 5% oz 4km/h. Ampak na tahografu in stacionarnem radarju pa je toleranca 2-3% torej nekje med 2 in 3 km/h (pustimo odstopanje števcev, čeprav so na kamionih precej precizno umerjeni).
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a sviz2000 Pe jun 22, 2012 10:59 pm

ojej, če bi vedel da ti bo samozadovoljevanje tako škodilo, ti tega ne bi nikoli svetoval.

no, pa mi ko sem že tako neveden, razloži zakaj bi rabil ta cemt certifikat?
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a maxipin So jun 23, 2012 12:25 am

sviz2000 je napisal/-a:ojej, če bi vedel da ti bo samozadovoljevanje tako škodilo, ti tega ne bi nikoli svetoval.

no, pa mi ko sem že tako neveden, razloži zakaj bi rabil ta cemt certifikat?

Pomoje bi ti rabil nekoga, ki bi te naučil dvosmerne komunikacije. Drugače, pa mislim da je odgovor na tvojega vprašanje razviden iz mojega "nakladanja". Če imaš denar, se lahko zaradi mene voziš tudi brez vsega.
Zadnjič spremenil maxipin, dne So jun 23, 2012 7:24 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a Mate So jun 23, 2012 6:09 am

Mislim, da ste nivo komunikacije spustili na malo prenizek nivo.

Pa vseeno ena zanimivost. Trenutno sem v ZDA, kjer tovornjaki očitno nimajo nobenih posebnih hitrostnih omejitev. Hitrost 70 MPH na avtocestah je za tovornjake običajna. Rekorder se je pa za mano peljal 80 MPH na navadni cesti (po naše magistralki) na zelo redko poseljenem območju. Je kar malo strašljivo, ko te preganja taka zverina.
Slika
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a sviz2000 So jun 23, 2012 9:31 am

Mate,se strinjam, ampak v dolgih letih sem se prilagodil, da se moj nivo prilagodi sogovorniku. Po domače, z gospodom gosposko, z idiotom idiotsko.

Glede Amerike, ravno prejšnji teden sem se pogovarjal z možakarjem, ki že enih 15 let živi v USA, in sva malo primerjala kako zgleda kamionski biznis tukaj in tam. V glavnem, glede na to, da se je že malo naveličal življenja tam, ga je zanimalo kako so stvari urejene tukaj. Ga je hitro minilo, ko je zvedel za vse bedarije, ki jih imamo v evropi. Omejitve hitrosti, omejitve delovnega časa, omejitve skupne dolžine, namesto dolžine tovornega prostora, prispevke ki jih pobere država, itd
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Tahograf in magnet

Napisal/-a maxipin So jun 23, 2012 1:26 pm

sviz2000 je napisal/-a:Mate,se strinjam, ampak v dolgih letih sem se prilagodil, da se moj nivo prilagodi sogovorniku. Po domače, z gospodom gosposko, z idiotom idiotsko.

Kakšen sogovornik? Saj si sam začel skakati v temo in kričal nekaj o tem da ne obstaja CEMT certifikat, brez kakršne koli podlage. Tvoja komunikacija spada na nivo osnovne šole, ne pa na nekega poslovnega gospoda. In jaz za svojimi besedami stojim, ti očitno ne. Sedaj pa se ne mislim več s teboj pregovarjati, ker je to že podobno mlatenju prazne slame..
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov