Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

problem fiat ducato!

Napisal/-a King1 Sr mar 11, 2009 7:37 pm

fantje imam en problem!prosim za pomoč predvsem vas ki se na to razumete, lahko pa tud kakšen predlog.
danes ko sem imel kombi na servisu za neko drugo stvar so mi sporočili, da imam nekaj narobe z volansko letvijo(ne vem kaj natančno) ampak stvar je v tem, da je treba to zadevo zamenjati čim prej.kombi je še v garanciji in to do 25.4.2009, ko pa sem vprašal ali naj to nebi šlo pod garancijo so mi samo rekli, da bo šlo težko ker ima avto prevoženih 83.000, garancijo tega dela (volanska letev) pa naj bi priznali le do okoli 50.000 km.
zdej pa mene zanima glede na to, da imamo vsaj mislim tri vrste garancije in to so; gar. na lak( barvo); na pleh (po domače) in pa splošno garancijo, ki zajema vse druge dele avtomobila (kombija). sem bil na netu in prebral, fiat ducato 2. leti garancije ne glede na število kilometrov v tej dobi.
predlog je bil danes poslan odgovor pa naj bi dobil v torek ali sredo nas. teden ali mi bodo to zamenjali pod garancijo ali ne. nova namreč stane okoli 700 eurov, vsaj tako so mi rekli. kaj mi predlagate?
moje mnenje je da mi to pripada in morajo popravit pod garancijo!

hvala za odgovore!
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Če mar 12, 2009 4:12 am

kaj a res nobeden nč ne ve kako in kaj?
 
trafo66
 

Napisal/-a trafo66 Če mar 12, 2009 6:59 am

nakladajo ti. vse je v garanciji enako. vsi deli na avtu razen pnevmatik. samo jim sporoči da boš novinarje poklical in boš vidu kako ti bojo zrihtali hitro.
volanska letev pa da ni v garanciji. svašta.
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash Če mar 12, 2009 8:16 am

če je avto v garanciji, je v garanciji...

to ti pa pravjo zato, ker je tak poseg zamuden in drag...

nič se ne obremenjuj. to mora iti pod garancijo!!!!!!
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Če mar 12, 2009 1:55 pm

ja sej jest tud tko mislim! me je pa dons klical iz servisa da mu morem dat točno kdaj je bil avto servisiran in na kok kilometrov je bil servis pa še datum je želel.
rekel pa mi je da se bo "verjetno kej dal zrihtat" ampak nč ne ve!
upajmo da bo če ne pa po pravni poti, enkrat bo že!
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Če mar 12, 2009 2:37 pm

ne pusti se jim, dokler je kombi v garanciji, je v garanciji, in do izteka le te so ti dolžni odpraviti vsako sleherno napako na vozilu, saj pa ni volanska letev potrošni material ala zavorne ploščice, sklopka in podobno, to je le vitalni del kretnega mehanizma, ki pa še kako spada pod popravila v garancijskem obdobju, tko da pomoje se zmišljuejo, saj vedo, da bo to delo zastonj za njih, kajti vsa popravila v garancijskem roku krijejo oni in posledično dobijo povrnjeno od matične fabrke, pomoje jih to matra, ker morajo preklet dobr dokazovat matičnemu Fiat-u kako pa kaj je v okvari, samo to tebe ne briga, če so se ob nakupu zavezali za vsa popravila v garanciji, naj to tudi izpolnjujejo in ne se jim pod nobenim pogojem pustiti,
aja pa še to pazi na roke, ker od prevzema zadeve v popravilo in/ali menjavo okvarjenega dela vozila imajo oni 45 dni časa, da zadeve uredijo, glede na to, da pa se ti izteče gar. rok konec aprila, si shranjuj vso dokumentacijo in upoštevaj, da po preteku 45 dni se mora garancija podaljšati za toliko kolikor je bilo vozilo zadržano na servisu...
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Če mar 12, 2009 2:49 pm

xsara hvala za te info.
veš tega glede garancijskega roka pa nisem vedel tako da bom to tudi spremljal!
se jest tud strinjam s tabo dve leti je pač dve leti ne pa leto in enajst mesecev.
res ga serjejo, ampak pomoje oni sam plešejo tko kot matična tovarna hoče in zahteva.
pa točno so mi opredelili da se garancija upošteva do okoli 50.000 km ( za volansko letev), se pravi, da imajo že izkušnje s tem in da je to pač bolezen teh kombijev!
upajmo na najboljš!
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Če mar 12, 2009 2:58 pm

King1 je napisal/-a:xsara hvala za te info.
veš tega glede garancijskega roka pa nisem vedel tako da bom to tudi spremljal!
se jest tud strinjam s tabo dve leti je pač dve leti ne pa leto in enajst mesecev.
res ga serjejo, ampak pomoje oni sam plešejo tko kot matična tovarna hoče in zahteva.
pa točno so mi opredelili da se garancija upošteva do okoli 50.000 km ( za volansko letev), se pravi, da imajo že izkušnje s tem in da je to pač bolezen teh kombijev!
upajmo na najboljš!


ni panike za info, še kdaj, če bo treba, ob enem pa upam, da čim hitreje zrihtaš zadevo, da maš potem mir, pa res ne nasedaj na njihove pravljice, ki jih majo več na zalogi, kot vzgojiteljice v vrtcu :lol:
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Če mar 12, 2009 3:13 pm

..samo vztrajaj!! ;)
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Če mar 12, 2009 7:10 pm

lenivec!
jest mislm da ni problem v mojem orig. servisu ampak pri generalnem uvozniku v ljubljani ali v matični tovarni. vem pa da nimamo sam enga servisa fiat v slo.
sploh nebi hodu na original servis če ne bi bil v garanciji. pa pač morem.
osebnega ki ni več v garanciji še nikoli nisem peljal na orig. servis ker so preveč naduti in neprijazni.
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Če mar 12, 2009 10:44 pm

Madonca, ja najbolj da reklamirajo garancijo 100 let, ampak pod pogojem da ne prevoziš več kot borih 50.000 km - in to s kombijem, ki je valda ustvarjen da ga nucaš. Banda.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Pe mar 13, 2009 2:43 pm

točno tko kot je rekel strokovnjak "banda"
no ampak počakmo do ponedeljka ali torka pa da vidimo kaj bodo gospoda rekli.

držim pesti, ker se mi res ne da znjimi "z......" še naslednjih pol leta ali več!
 
Uporabniški avatar
FoxTer
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Ne feb 10, 2008 11:25 pm
Kraj: kp

Napisal/-a FoxTer So mar 14, 2009 11:34 am

Žal se pri nas še vedno najdejo naivneži, ki jih servisi nategujejo. Ne mislim nate King1. Ti si naredil prav. Ne pusti se jim, ker samo zavlačujejo glede na to, da je iztek garancije tako blizu.... Pol boš pa moral na svoje stroške zamenjat. Kar povej jim, naj ti pokažejo, kje piše, da ima volanska letev omejitev na 50.000km. Pa naj ti pokažejo takoj, ne pa jutri ali po pošti... Če so vedeli, da to je tako, potem tudi vedo, kje to piše.... Sicer si bodo imeli čas zrihtat kao uradni dopis....

Zdaj vam bom pa povedal še svojo zgodbo.
Mel sem polota l.95. Vsi obvezni servisi so bili narejeni na Porshe Koper. Ker so imeli kolikor toliko normalen odnos, sem tudi ostale servise opravljal tam, dokler....
Z ženo sva šla na mariborski konec, nazaj grede pa je začel avto cukat tam pri 3500 obratih, vendar samo od tretje prestave naprej. Ker nisem imel več orodja iz prejšnjih časov, ko sem še sam kaj šraufal, sem peljal avto na servis, če mi lahko menjajo svečke, ker je sigurno kakšna hin. Pustim avto tam, pa me čez 1 uro pokličejo, da naj se oglasim, ker imajo težavo... Pridem tja, pa mi začnejo: veste, niso svečke, smo pogledali, pa tudi kable in rotorček. Potem smo pa priklopili na računalnik in nam je pokazalo, da ima težave vbrizgalna šoba (?!?!?!). Mater mora bit to pameten računalnik. Bo potrebno menjat celotno vrizgovalno enoto. Cena:128.000 SIT (moja plača takrat je bila 80.000 SIT)
Zdelo se mi je nekam veliko, pa sem rekel, da bom pač malo počakal.
Se peljem počas domov, pa tuhtam, ali bi se lotu sam zamenjat vsaj svečke, pa na enem avtu od avto šole vidim reklamo za servis vbrizgovalnih enot in vplinjačev.
Kaj me pa stane, če se še tja odpeljem... Pridem tja (obalci ga poznajo, pa reli dirkači tudi, Tomi pri bivši AMZ Izola) Pridem tja, pa je bil še Mitja tam. Pejmo probat... Se odpeljemo en krog, pa mi reče, da da roko v ogenj, da je samo ena svečka hin. SAMO ENA. Pridemo nazaj v delavnico. odpre havbo, malo pogleda in mi reče. Si siguren, da so ti menjali svečke? Sem mu namreč povedal, da sem bil na Porsheju, pa kaj vse so naredili... Kar poglej si tu, pa tule, pa tukaj...mi kaže, nikjer nobenega odtisa, ko kabel primeš in potegneš s svečke. Potem on pobere kable dol, se je takoj poznalo, da je prijemal. Tudi na sami razdelilni kapi ni bilo videt sledi prijemanja, vse je bilo lepo narahlo zaprašeno s tisto patino, ki se s časom nabere.
Prva svečka OK, druga tudi. Tretja je bila hin. Prinese eno, ki jo je snel z ene cordobe, jo zmontira, pogleda še četrto, OK. Grem probat... Že ko speljem, potegne brez trzanja. Po Izolski obvoznici ko sneta skira. Pridem nazaj z nasmehom od ušesa do ušesa. Vse OK. Grem po nove svečke, jih zamenjamo in avtek je delal kot nov.
Cena 7,500 SIT z delom. (17 krat manj, kot na Porsheju :D )
Ni mi dalo mira, pa sem šel nazaj na Porshe. Sem najprej začel težit tistmu na sprejemu, pa je raj poklical pomočnika direktorja. Sem mu razložil, kaj se je zgodilo, pa je začel, da to ni mogoče, da se računalnik ne more zmotit. (rčunalnik je samo tolko pameten, kot tisti , ki dela z njim, oziroma še manj !!!) Naj mi nekdo razloži, kako lahko računalnik pokaže, da ENA šoba ne dela. Če ne bi delala ena šoba, bi cukalo tudi v prvi in drugi prestavi, ne pa od tretje dalje. Pa je nekaj jamral, da majo nove mehanike, pa da imajo nekaj problemov tudi z računalnikom, pa da bodo še enkrat pregledali avto. Hop, ne ne boste. Avto dela kot urica in vaše delavnice od znotraj ne bo videl nikoli več. Pas če bom moral peš na okoli. Tudi glede računa nisva prišla skupaj. Hoteli so 19.000 Sit za diagnozo, pa za menjavanje svečk, pa rotorčka. Pa sem mu povedal, da niso nič taknili pri motorju. Sem mu zabrusu, da če jim ni kaj prav, naj me kar lepo tožijo. Mam dovolj dokazov, da se bom na koncu vozil zastonj z njihovim avtom, na njihove stroške... Je nekaj jamral, dokler mu nisem rekel, da grem do prijatelja novinarja in mu povem zgodbo(sicer pravijo, da je tudi najslabša reklama vseeno dobra reklama). Je kar sapo zgubil, češ da ne morem zdaj kar blatit cele firme itd...
No tu se je vse končalo. Računa nisem plačal, pa tudi na porshe nisem nikoli več šel...
Od takrat vozim avto k Tomiju v Izolo in sem zelo zadovoljen. Tako, da če ima kdo kakšno težavo z avtom, mu toplo priporočam tega mehanika.

Lep popzdrav iz sončnega Kopra, Matjaž

PS: potem mi je kapnilo, da je pa mogoče kdo drug potreboval vbrizgovalno enoto, pa so jo hoteli imeti na moj račun.... Včeasih se res vrašam ali je to mogoče ?!?!?
My dream: Ford Mustang Shelby GT500
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Sr mar 18, 2009 8:03 pm

čao!
evo good news končno. dons so me klical iz servisa za kombl in sporočili da so mi priznali novo volansko letev in da je že naročena. pride jutr pa še overboost ventil mi bojo tud zamenjal pod garancijo ker brenči. zakon!
zdej pa čimprej na servis in gas naprej!
lp
 
Uporabniški avatar
FoxTer
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Ne feb 10, 2008 11:25 pm
Kraj: kp

Napisal/-a FoxTer Če mar 19, 2009 9:38 pm

Good for you!
Pa srečno vožnjo.
My dream: Ford Mustang Shelby GT500
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Pe mar 20, 2009 12:19 pm

thanks foxter!
saj en k je vidu da sem še neki dopisal.
lp
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 So apr 04, 2009 7:35 pm

malo pozno ampak vseeno naj vam povem da so stvar zrihtal pod garancijo in da se že veselo peljem.
hvala vsem za odgovore in predloge.
lp
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini So apr 04, 2009 9:44 pm

kater motor pa imaš in koliko je poraba? Kako si zadovoljen z stabilnostjo vozila in z voznikovim sedežem ter ergonomijo?
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov