Za voznike in ljubitelje
 
ted
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Če apr 14, 2005 7:02 pm

Vito 2004-...: vzdržljivost, slabe/dobre strani

Napisal/-a ted Sr mar 17, 2010 8:47 am

Pozdrav, že nekaj časa opazujem cene rabljenih traficov/vovarov, pa so te kar v višavah, na testu sem imel tour različico in moram reči da me je kombi presenetil z zglednim in avtomobilskim obnašanjem. Ker je potreba po kombiju še bolj narasla, se torej odločam v kratkem za nakup le tega.

Poleg tega modela pa mi je v oči padel tudi MB vito, (zadnji model). Prejšnji je imel kar nekaj hib, zato me zanima, če morda kdo ve iz LASTNIH izkušenj, oziroma izkušenj bližnjih kako je s tem modelov. kak 2.2 cdi motor z vsaj 110 konji ali več seveda, in pa potniška različica bi bil kar pravi. Zato sprašujem kako je vzdržljivostjo, hibami modela, ker sem presenečen nad cenami na avtonetu, glede na to da so to MB-ji, imajo nizke cene. Sploh če primerjam z T4 in T5 vw, ki imajo cene v višavah (sem pa bil priča že marsikateri okvari teh modelov).

Hvala lepa...pa se beremo :)

tadej
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr mar 17, 2010 12:18 pm

Sodelavec ga je prejšnji teden uspešno prodal in se ga tako znebil. Zadnjih 5 let je stalno preklinjal to zanič kišto. Zadnji servis februarja ga je stal celih 2500 evrov, servis pred njim pa 1300. Od tega, da se mu je polomila ročka za šaltat, do tega da je elektronika crkovala na veliko, pa da ga je pustil 2x na cesti (s tremi otroci na zadnjih sedežih) in podobno.
Sedaj je vzel transporterja 4x4 in je rekel, da nikoli več mercedesa. (pa jst VW-ja ne maram (to bo vsak povedal na tem forumu), ampak za tega pa priznam, da je mnogo boljši od vitota.
 
ted
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Če apr 14, 2005 7:02 pm

Napisal/-a ted So mar 20, 2010 12:21 pm

hvala, sicer le en odgovor, ampak že ta dovolj jasen, zakaj tako nizke cene in zakaj vivaro/trafic tako držita ceno. Iz izkušenj in mnenj drugih za slednja dva lahko rečem da sta pravi delavski orodji+pojava na casti z veliko noto osenega avtomobila v različici tour/passenger.

za MB pa bi pripomnil še, da zgleda so sprinterji in vitoti isti ****. Kolega je prevoznik in ima kar nekaj težav s sprinterji...

torej čakam in gledam ok opla oz. renaulta...pač katerikoli-samo malo drugo pakiranje :)

lp, T
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky So mar 20, 2010 12:39 pm

z našim sicer ni nobenih problemov, ampak kake drvarnice pa sma vse vidla s fotrom, predno sma tega našla pa škoda besed o njih. Že to, da ima naš v povprečju 100.000 km več kot večina vitov na avtonetu, notranjost pa kot nova proti ostalim, je logično, da imajo tak nizke cene. Pa to je govora o 5 sedežni verziji, ne o furgonu.
Edino za po snegu pa ni najboljša izbira. Speljevanje včasih predstavlja lep izziv ;)
LP Rok
 
ted
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Če apr 14, 2005 7:02 pm

Napisal/-a ted So mar 20, 2010 6:04 pm

Drocky je napisal/-a:Edino za po snegu pa ni najboljša izbira. Speljevanje včasih predstavlja lep izziv ;)


ja je treba kar iskati, da najdeš nekaj ok ja.

za sneg pa: kolega je letos dal v vitota zadaj kovinsko ploščo nekih 100 kg, sicer dodatna teža, ampak je prepeljal za šalo v snegu kar hud klanec, nekoga je celo malce v šali napel da je 4x4 :)...

no ta vito še kar dela...ko je ravno debata o tem
 
udd
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne jul 18, 2010 7:20 pm
Kraj: Logatec

Re: Vito 2004-...: vzdržljivost, slabe/dobre strani

Napisal/-a udd Ne nov 07, 2010 10:09 am

Zanimam se za nakup VITOTA in kaj menite glede motorja, avtomatskega menjalnika,napake avtomobila.
Ali pozna kdo tole avtohišo http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4219188&show=1
mmnn
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov