Za voznike in ljubitelje
 
aljazaleks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jul 29, 2010 6:06 pm

Kombi za delo

Napisal/-a aljazaleks Če jul 29, 2010 6:15 pm

Mene pa zanima koliko pride registracija za npr. Renault Master,Fiat Ducato, Citroen Jumper,Ford Transit, in vsi ti bi bili največji model ker bi rad imel velikega zaradi takšnega dela ki ga opravljam.
Imeli bi nekje od 100 do nekje 150 km in mašino od 2.0 do 3.0. hvala lepa prosim za približno ceno koliko bi me prišel takšen kombi, kupil bi rabljenega nekje starega max 5 let.
prosim za odg. in hvala. lp
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če jul 29, 2010 6:17 pm

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=5&tip=18

preveri to stran in se poigraj z podatki, le tako boš dobil 90% informativni izračun.
 
aljazaleks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jul 29, 2010 6:06 pm

Napisal/-a aljazaleks Sr avg 04, 2010 11:35 am

Zanima me mnenje katerega kombija naj kupim imel bi ga za delo. Izdelujem pa centralno ogrevanje,vodovod,... in bi bil kombi vedno telo težek. Mora imeti tudi dovolj placa za vse stvari ki jih rabim. Prosim priporočite mi kombi z dovolj placa, dobro mašino itd.
Ter vaše mnenje.
Do nekje max 7000-8000€.
Hvala za odg.
lp
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Napisal/-a Doche Sr avg 04, 2010 8:48 pm

Nevem če ti bo uspelo najt kaj za taki denar pa do 5 let staro. Jaz preganjam MB Sprinterja 315 torej 150 konjskega pa je stalno obtežen na 3500 pa tud kak kg več in gre po AC brez problemov, ma pa slab navor napram Peugeot Boxerju z 2.8 mašinco. Je pa zato proti Boxerju neverjetno bolj okreten in potrebuješ dosti manj prostora da se obrneš, je tud preglednejši in udobnejši. 313 kjer alternator polni ogromno akumulatorjev gre zelo zelo slabo, medtem ko pa 318 V6 gre suvereno 8)

Je pa nek problem teh Sprinterjev če so preveč naloženi da grejo volanske letve al drog, nevem kaj točno, vglavnem smo že 2x menjali v garanciji, ker je začelo sprednje gume po robovih pobirat (ko je bilo profila zunaj 1mm je bilo noter 5 mm)

Če maš dovolj začetnega kapitala kupi kaj novejšega če ne pa vzami kaj starega pa ko spraviš delo na pravo pot potem posodobi vozni park.
 
aljazaleks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jul 29, 2010 6:06 pm

Napisal/-a aljazaleks Če avg 05, 2010 7:21 am

Oziroma je lahko starejše kot 5 let, vendar znamko in model ki bi še par let dobro delala, tako motor, kot use drugo.
 
Uporabniški avatar
dolenc46
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr dec 23, 2009 10:27 am

Napisal/-a dolenc46 Če avg 26, 2010 8:45 pm

Mi smo imeli doma ta star model sprinterja 412(še pred faceliftom) in je bil ves čas naložen z 1.5 tone orodja, občasno pa smo peljali še kakšen menjalnik in mašino od strojev težke gradbene mehanizacije pa je vedno šel brez problema.

Največji plus je bil 5cilindrski 130 konjski motor z tremi litri prostornine, ni ga blo klanca da nebi šel, slaba stran pa je bila karoserija, kupili smo novega in v dveh letih in prek 330.000 prevoženimi je bil že kar dobro rjav.

Boš pa takega dobrega dobil zelo težko ker je pred faceliftom in ima 5cilindrski motor 3.0. Facelift pa ima ničvrednega 2.2, 4 cilindraša notri brez navora in prave moči.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Če avg 26, 2010 11:46 pm

Ti stari Sprinterji neverjetno rjavijo, moj občasni službeni l. 2004 ima že velike rjave fleke od rje povsod pa tudi nasploh se mi zdi dosti denarja za dokaj malo muzike.

Meni se zdi nekako najboljši nakup v tem rangu Master. Naš doma ni imel nobenih problemov, pa tudi na pošti, kjer sem jih nekaj mesecev vozil preko študenta, so se odlično držali glede na vse muke, ki jih prestajajo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov