Za voznike in ljubitelje
 
vsat07
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr nov 10, 2010 7:40 am

nakup novega kombija

Napisal/-a vsat07 Sr nov 10, 2010 3:26 pm

Odločamo se za nakup dveh novih kombijev.

Moral bi imeti naslednje predispozicije
nosilnost 1500 kg
volumen 13m3
vozila se teža predvsem okrog 600 kg
Letno bo naredil en kombi okrog 350.000 km
Od tega 95% po avtocesti.
Kaj predlagate, majhna poraba naj bi imela prednost, a ne?
Lahko tudi kakšna konkretna ponudba ali akcija

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a King1 Če nov 11, 2010 3:18 pm

vsat07 je napisal/-a:Odločamo se za nakup dveh novih kombijev.

Moral bi imeti naslednje predispozicije
nosilnost 1500 kg
volumen 13m3
vozila se teža predvsem okrog 600 kg
Letno bo naredil en kombi okrog 350.000 km
Od tega 95% po avtocesti.
Kaj predlagate, majhna poraba naj bi imela prednost, a ne?
Lahko tudi kakšna konkretna ponudba ali akcija

Lep pozdrav


Najbrž si mislil 35.000 kilometrov, ker 350.000 je nemogoče. To pomeni, da bi jih vsak dan moral narediti skoraj 960.

lp
 
vsat07
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr nov 10, 2010 7:40 am

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a vsat07 Če nov 11, 2010 3:41 pm

Pozabil sem razdeliti na pol na dva kombija. So pa to predvideni letni kilometri. Skratka na letni ravni pride do 350.000 km, kot sem že napisal dolge razdalje po AC.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a King1 Če nov 11, 2010 4:17 pm

vsat07 je napisal/-a:Pozabil sem razdeliti na pol na dva kombija. So pa to predvideni letni kilometri. Skratka na letni ravni pride do 350.000 km, kot sem že napisal dolge razdalje po AC.


No potem pa cool. Vseeno je to lepa številka in moraš se zavedati, da glede na to, da današnji kombiji niso glih nek biser kvalitete in vzdržljivosti kar resen problem. Veliko je dejavnikov, ki vplivajo na porabo in stroške, ki pa sigurno niso majhni. Reccimo, da ti dam primer: Imam 10. mesecev starega jumperja 2.2 hdi ( tdci ). Avto ima 67.000 kilometrov in z njim je kar nekaj problemov. Ima sodelavec ducatota 3.0 hdi in res je da zaenkrat avto kar špila razen kaj malega ampak ima šele 150.000 kilometrov tako, da o vzdržlivosti govorit je prehitro. Je pa res, da je poraba kar večja proti mojemu in tudi za servis da več kot jast. Da o registraciji ne govorim. Vse lepo in prav a poanta je v tem, da se vsi oz. so primeri, ki se na veliko kvarijo in to meče slabo luč na vse ostale. Lep primer dobrega kombija so bli stari trojčki ( ducato, jumper in boxer ), ki so še bili zadnji res delovni stroji. Pa da ne delam drugim krivice tudi stari master je legenda. Kaj je z novim še ne vemo, ker je praktično par mesecev zunaj tako da problemi, če se bodo pokazali se bodo malo kasneje. Poznam pa dva lastnika novih masterjev in sta čisto nasprotje eden drugemu. Eden ga hvali in drugi pljuva čez njega da je joj.
Danes je res vse v obliki in šminki ( kateri lepše zgleda na cesti ), če se mene vpraša. Kaj pa zaneslijvost in kvaliteta? Raje nebi o tem.

Res je tudi, da obstajajo še drugi ( iveco, sprinter in crafter ), ki pa imajo zadnji pogon in predvsem zaradi svoje pojave oz. oblike kar veliko količnik zračnega upora kar vodi k veliko veliko večji porabi goriva. In pri teh kilometrih letno mislim, da je to prvi pogoj za nakup kombija.

Ker pa starih trojčkov ne dobiš več novih gre moj predlog enemu in edinemu " staremu" neaktulnemiu masterju. Zakaj?
Verjetno se ga da kupiti iz zaloge z kakšnimi dobrimi popusti. Ima zelo zelo dober agregat 2.5 dci v treh izpeljankah: 74, 88 in 110 kw. Je pa glede na to koliko boš vozil kilaže 88kw oz 120km čist dovolj in če nikoli nisi vozil kaj podobnega te zna prazen zelo presenetiti. Avto je preverjen stroj z zelo dobro vodljivostjo, zavorami in preglednostjo ( pač za kombi ). Poraba je spet odvisna kako boste vozili. Bi pa bilo prav, da pri teh kilometrih in avtocestah vzameš tempomat, ker ko ga enkrat imaš si vsakič govoriš kako si mu hvaležen, da je tam.

Evo ti en primer masterja. Samo za predstavo: http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=3124405 Pa tale ima 6- prestav, ker jih imajo vsi. Tiskarski škrat očitno.

Upam, da sem kaj pomagal.

lp
 
dare999
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po dec 25, 2006 12:51 pm

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a dare999 Ne nov 28, 2010 9:52 am

Pozdravljen!

Da še jaz malo dodam, imam ivecota 35s14, se pravi 2.3 s 136km in mi pije od 9.5 do 10l. Vozim se pa pol pol, ac - mesto, s tem da po ac vedno 130. In če voziš težje tovore je zadnji pogon zakon. Pa raznih oslarij da v snegu ne boš nikam prišel, ne verjami, jaz sem naredil z zadnjim pogonom že enih 700.000 pa kje so šli s prednjim pogonom sem šel tudi jaz, če pa sem bil obtežen pa si še na bolješ će imaš zadnji pogon in ne prvi. Glede zenesljivosti lahko težko kaj dodam ker imam šele 125.000. s tem ivecotom, prejšnji sprinter je pa rjavel ko satan. Glede opreme pa je pod nujno klima, tempomat in vzmeten sedež.

LP!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a sašo5 Ne nov 28, 2010 10:19 am

Crafter bluemotion 2.5 ccm 80kw(najšibkejša verzja cca 19000 brez davka) ampak super za vozit in dejanski šparovček................- za 600kg tovora popolnoma dovolj močan motor
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a ggorenc Sr dec 08, 2010 7:17 pm

Se zmeraj obstajajo stari, dobri in predvsem vzdrzljivi kombiji brez odvecne navlake. Namenjeni predvsem poziranju kilometrov za najmanjsi mozni denar. Pri nas na sreco se vedno lahko kupis novo Toyoto Hi-Ace

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=1833832

Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a tristan01 Sr dec 08, 2010 8:38 pm

ggorenc je napisal/-a:Se zmeraj obstajajo stari, dobri in predvsem vzdrzljivi kombiji brez odvecne navlake. Namenjeni predvsem poziranju kilometrov za najmanjsi mozni denar. Pri nas na sreco se vedno lahko kupis novo Toyoto Hi-Ace

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=1833832

Slika


In kam boš v tole čudo tehnike stlačil 13 kubikov robe? Tole kar si ti nalepil je morda zanimivo za prevoz delavcev na gradbišče in podobno nikakor pa ni tovorni kombi, še najmanj pa za prevoz večjega volumna.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a King1 Sr dec 08, 2010 8:46 pm

tristan01 je napisal/-a:
ggorenc je napisal/-a:Se zmeraj obstajajo stari, dobri in predvsem vzdrzljivi kombiji brez odvecne navlake. Namenjeni predvsem poziranju kilometrov za najmanjsi mozni denar. Pri nas na sreco se vedno lahko kupis novo Toyoto Hi-Ace

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=1833832

Slika


In kam boš v tole čudo tehnike stlačil 13 kubikov robe? Tole kar si ti nalepil je morda zanimivo za prevoz delavcev na gradbišče in podobno nikakor pa ni tovorni kombi, še najmanj pa za prevoz večjega volumna.

LP Tristan01


Ali več. Pa oprosti meni se zdi presneto drag za to kar ponuja. pa še moje mnene je da je grd k nevem kaj.

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a maniaxxx Sr dec 08, 2010 9:08 pm

King1 je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:
ggorenc je napisal/-a:Se zmeraj obstajajo stari, dobri in predvsem vzdrzljivi kombiji brez odvecne navlake. Namenjeni predvsem poziranju kilometrov za najmanjsi mozni denar. Pri nas na sreco se vedno lahko kupis novo Toyoto Hi-Ace

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=1833832

Slika


In kam boš v tole čudo tehnike stlačil 13 kubikov robe? Tole kar si ti nalepil je morda zanimivo za prevoz delavcev na gradbišče in podobno nikakor pa ni tovorni kombi, še najmanj pa za prevoz večjega volumna.

LP Tristan01


Ali več. Pa oprosti meni se zdi presneto drag za to kar ponuja. pa še moje mnene je da je grd k nevem kaj.

lp



Grd ko da so ga pri VW risal :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a King1 Sr dec 08, 2010 9:16 pm

speedfreak je napisal/-a:
Grd ko da so ga pri VW risal :mrgreen:


Ja itak.

lp
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a ggorenc Če dec 09, 2010 7:54 am

Kaj ste na temu forumu sami retardiranci. Prvic, nalepil sem simbolicno sliko, vkolikor bi se kdo pozanimal, bi videl, da je na voljo vec razlicic, podaljsane ipd.
Drugic, ne rabi vsak se dvakrat lepiti moje slikice zraven, ker po nepotrebnem zabase povezavo. Tretjic, kdor je kdaj placeval svoje poloznice in se sel svoj biznis ve, da se kombija ne kupuje zato, ker je lepe roza barve ali ker ima dober aluwing. To je DELOVNA ZIVINA in clovek, ki bo delal 500km dnevno z njim res nima cajta gledati kako lep je. Vazno, da se udobno vozi, da je nizka poraba in se bolje, da ne rabi vsak mesec menjavati olja in filtrov. Ali pa da je slednje vsaj zelo poceni.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: nakup novega kombija

Napisal/-a King1 Če dec 09, 2010 1:34 pm

ggorenc je napisal/-a:Kaj ste na temu forumu sami retardiranci. Prvic, nalepil sem simbolicno sliko, vkolikor bi se kdo pozanimal, bi videl, da je na voljo vec razlicic, podaljsane ipd.
Drugic, ne rabi vsak se dvakrat lepiti moje slikice zraven, ker po nepotrebnem zabase povezavo. Tretjic, kdor je kdaj placeval svoje poloznice in se sel svoj biznis ve, da se kombija ne kupuje zato, ker je lepe roza barve ali ker ima dober aluwing. To je DELOVNA ZIVINA in clovek, ki bo delal 500km dnevno z njim res nima cajta gledati kako lep je. Vazno, da se udobno vozi, da je nizka poraba in se bolje, da ne rabi vsak mesec menjavati olja in filtrov. Ali pa da je slednje vsaj zelo poceni.


Dej no ne se razburjat no. Vemo, da obstajajo še neki priveski k kombiju ampak sorry tale je res grd in ga tudi za opravljanje dejavnosti nebi imel. Pa ne samo zato, ker se mi ne dopade ampak, ker je majhen v notranjosti, zunanjosti in nasploh drag.

Kar pa se tiče delovne živine pa sam dobro vem kaj pomeni kombi. Sam ga imam in verjemi ali ne to je moj kruh zato moralizirat človeku o tem mislim, da nima smisla. Kaj misliš? Drugič pa ne obsojaj prehitro. ;) ;)
Pa še nekaj: z tem "kombijem" jest po stotih kilometrih živčenga fašem, ker če je to udobno ( zame ) pol sem pa jest nevem kaj.

lp
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov