Za voznike in ljubitelje
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a scottie Pe nov 26, 2010 10:44 am

Pozdravljeni,

V družinskem podjetju kupujemo novo tovorno vozilo in se odločamo me zgoraj navedenima znamkama.

R MASTER FURGON L3H2P3 92kW ali

VW CRAFTER FURGON 35 VS DMR 2,5 TDI 100kW

Oprema je pri obeh enaka: tempomat, klima, ...

Cenovno je v prednosti R MASTER cca. 8.000 eur. Do sedaj smo imeli transporterje in smo bili kar zadovoljni, čeprav smo imeli pred kratkim obsežno popravilo, po našem mnenju zaradi nestrokovnega servisa (diagnoza je bila menjava tesnila glave, na koncu je bila kriva vodna pumpa, vmes pa jim je na testni vožnji razneslo turbino. Avto vedno servisiran na pooblaščenem servisu!!)

Vem da je Master nov model, ampak če ima kdo že kakšne izkušnje bom zelo hvaležen.

Lp, Jaka
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a kljukec Pe nov 26, 2010 11:45 am

crafter je odličen voz, vendar po mojem nikakor ne odtehta cenovne razlike
mislim, da je master trenutno best buy
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a scottie Sr dec 01, 2010 8:44 am

Kar res nima nihče izkušenj z nobenim od teh dveh? Kaj pa ostali konkurenti, FIAT, CITROEN,... Sprinter je v cenovnem rangu crafterja, kvaliteta po moje podobna.

Lp, Jaka
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a nevermind Sr dec 01, 2010 11:40 am

Nekaj časa je bila podobna tema odprta.
 
dare999
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po dec 25, 2006 12:51 pm

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a dare999 Sr dec 01, 2010 8:09 pm

Pozdravljen!

Ni tako težko izbrat :) Glede opreme si na pravi poti, tempomat, klima in še vzmeten sedež, verjami ne bo ti žal. Pol pa se odloči če boš imel prvi ali zadnji pogon. Tu je več ali manj odvisno kakšno težo voziš, če veliko pol zadnji, če pa ne pa bo prednji pogonc tudi ok. V rangu rwd imaš dvojčka sprinter crafter, iveco daily in ford transit. Prva dva nudita najbolj udobno vožnjo sta pa za moje pojme absolutno predraga. In sprinterji spet rjavijo, kot tastari model ki sem ga tudi lastil. Ostane ti transit in iveco. Za transita ti ne vem kaj dosti povedat, iveco pa si sam lastim. 35s14, 2.3 motor, 100kw kar zadostuje da komot slediš potovalnim ac hitrostim 130-140 lušten za vozit ( ne tako kot mb in vw) poraba med 9.5 in 10 ( s tem da imam narejeno še izolacijo tovornega prostora in hladilnik) Do sedaj sem naredil 125000, crknil je pa neko stikalo pri klimi, popravili v garanciji. Lahko samo priporočam.
Če pa fwd pa iamš trojček boxer, jumper, ducato, vse isti šmorn, le 2.3 motor pri ducatu bi naj bil malo drugače. Renault je nov in zato zanimiv (ima pa za moje pojme premalo trpežno notranjost se zna precej hitro uničit), je pa tudi transit z fwd. Glede cene pa so vsi tu nekje.
Pod črto, nekaj z okrog 100kw in solidno opremo pa nimaš kaj za zgrešit, tako je vse skoraj isto. Jaz samo ne bi izbral mb ali vw, predvsem zaradi cene ker je ne upravičita, ne z kvaliteto, ne z ceno kot rabljeno vozilo. Pa dober nakup!

LP!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a ~toMmy~ Sr dec 01, 2010 8:40 pm

Master se mi nekako zdi best buy v tem razredu, če pa denar ni problem in se v kombiju preživi veliko časa, je Crafter (razen cene) verjetno najboljši med temi velikimi kombiji, no pa pač Sprinter, ki je praktično isti. Je pa prejšnji Sprinter grozno rjavel. Iveco prejšnje generacije je največji šrot med kombiji, tako da dvomim, da se lahko novi resno primerja z Masterjem ipd., je pa pač poceni
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a King1 Sr dec 01, 2010 8:44 pm

Master je že cool kombi samo ne pozabimo, da je glih splaval in glede na to, da ima nov motor je o kvaliteti preuranjeno govorit. Res dober master je bil tastar. Tako kot trojčki so legende tastari. Tanovi so šrot. Ga imam in vem kako je.

lp
 
Uporabniški avatar
seicento 2
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne jun 01, 2008 2:04 pm
Kraj: maribor

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a seicento 2 Sr dec 01, 2010 9:15 pm

zdravo

O crafterju mam jaz zelo dobre izskušnje, lepo ga je vozit, bila je zmerna poraba in ni bilo posebnih težav. ima veliko tudi prostor za šoferjeve stvari kod so hladilna torba pod šoferskim sedežem. edino kar je bilo v 6 mesecih pri 100.000 km je blo da je cevi dol vrgel od turbota, drugega pa ni. imel pa sem 80kW motor.

lp
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a W3s7_S1D3 Sr dec 01, 2010 9:24 pm

Kot prvo si poglej višino nakladalnega roba. Če misliš veliko skakat not in vn v tovorni prostor odmisli crafterja. Ima namreč zelo visok nakladalni rob. Crafter je dejansko Mercedes Sprinter v VW preobleki. Malo me je motila samo ena obvolanska ročina za upravljanje vsega (luči, smerniki, brisalci), vendar se hitro navadiš in ugotoviš, da sploh ne rabiš dveh ;) Sedež je bil vzmeten, tako da grbin na cesti sploh ne čutiš (res da sem vozil tudi najdaljšo izvedbo). Malo me je presenetila rja na notranji strani tovornega prostora pod streho, ampak glede na to da je Mercedes (spomnimo se Vita) :P Motorček mislm da je bil ravno 100kW al koliko je že sedaj s CR motorji in je za moje pojme za relacijske vožnje zakon (ne ve kaj je vzpetina), za avtocesto, pa sem imel občutek da trpi pri 130km/h. tak občutek sem imel. Nisem pa probal kako dejansko ta stvarca gre, ker ni bil moj kombi. Zelo očitna je tudi turbo luknja, saj takoj ko padeš pod cca. 1700RPM, je potrebno šaltat v nižjo prestavo.
Glede Masterja... zadnje čase so skozi neki vpoklici. Tokrat na istem kombiju že drugi po vrsti v manj kot letu. Maska, ki je narejena iz plastike je joj. Imaš občutek, da če malo bolj grobo zapreš motorni prostor, da ti ostane vse v rokah. Motorček je hvaležen (2,3 dci, 125KM verzija). Na začetku mogoče gre slabo, menjalnik je tudi čuden, ampak s kilometrino postaja boljši. BT v kabini je slab. Ali slišiš samega sebe v telefonu, ali pa te na drugi strani telefona ne sliši nič. Mene mi ga ni uspelo bolje nastavit.
V kabini je počutje odlično, volan prijeten na otik, ostala plastika pa je kot pri vseh dostavnikih - plastična :D Malček gre zamera motornemu prostoru (zelo odprto dno, ter motor potisnjen pod kabino), saj mačke zelo rade spijo na motorju in kdaj pa kdaj tudi kakšno lužico naredijo... elektronika, pa lužica pa ne gre ravno skupaj, a ne ;) Vozil pa ga nisem še, da bi ti kaj več povedal o motorju, je pa pri hiši ;)
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a Doche Sr dec 01, 2010 9:43 pm

Sprinterja vozim dnevno (315cdi) in je odvisno koliko ga misliš nalagat.. serijska napaka je ob preobtežitvi da gre volanska letev. Nam poka že tretjič pa ima kombi še ne 80kkm. Je pa res da je stalno naložen zaradi opreme skoraj 3400kg. In glede na stalno naloženost lahko povem po opažanjih da relacijske kjer se voziš 80,90kmh je zelo varčen (600-700km) medtem ko AC 130-140kmh pa nardiš z tankom nekje do komaj 450-500km.

Vzmeten sedež je bomba, tud samo ena ročica obvolanska je super. V višnjegorski klanec pa če štartaš spodaj z 140 prilezeš na vrh z 120 tako, da zelo slab pa tudi ni :lol:

Navora nima pa nič, res pa da ti gledaš VW in je druga motorizacija tam noter.
 
Uporabniški avatar
seicento 2
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne jun 01, 2008 2:04 pm
Kraj: maribor

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a seicento 2 Sr dec 01, 2010 9:54 pm

če pogledaš not najdeš znak mercedeza
 
John2005
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:29 am

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a John2005 Sr dec 01, 2010 10:24 pm

Nam je Iveco 35C18 sam od sebe zgorel....tko da nikoli več
 
oooooo
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Po avg 28, 2006 9:59 pm

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a oooooo Sr dec 01, 2010 10:47 pm

Povem ti iz prve roke da je crafter za en KUR.... v firmi imamo dva.oba sta letnik 2008 pri obeh je bila menjana turbina pri enem že dvakrat.Menjan je bil tudi menjalnik in še bi lahko našteval.Uglavnem usakič ko pride kombi iz fure gre takoj na servis ker je vedno nekaj narobe.Dvakrat me je pustil na cedilu sredi Nemčije in ti povem po pravici da ni dober občutek.Poznam še enega prevoznika ki ima crafterja in je istega mišlenja.Tako da ti ga resnično odsvetujem.Pa še to.Kombija imata šele 120000 prevoženih kilometrov.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a sašo5 Sr dec 01, 2010 11:14 pm

oooooo je napisal/-a:Povem ti iz prve roke da je crafter za en KUR....


za en KUR so vaši šoferji s tabo na čelu :arrow: ni vsak papak za avto_ Crafter (celo samo 80kw bluemotion) je bomba......oktober/november 28.000 km 1x dolili AD blue in na 15.000 menjali olje.....
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a scottie Če dec 02, 2010 11:37 am

Pozdravljeni,

hvala vsem za odgovore in nasvete. Sem pozabil povedat, da je VW pri nas dokaj dobro zapisan in smo bili že skoraj odločeni za nakup Crafterja, a 8.000 eur razlike pa je vseeno preveč, vsaj po mojem mnenju. Masterja imamo rezerviranega do konca tedna in mislim, da smo že odločeni.

Kar se tiče pogona bo sprednji, nekje 5x na leto bo avto maksimalno obremenjen, preostal čas nekje 50%. Po moje je to prava izbira.

Lp, Jaka
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a ~toMmy~ Če dec 02, 2010 12:03 pm

Cena je res konkretno zasoljena. Mogoče bi bilo dobro le zbrati še nekoliko več informacij o porodnih težavah novega Mastera.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
oooooo
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Po avg 28, 2006 9:59 pm

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a oooooo Če dec 02, 2010 5:11 pm

sašo5 je napisal/-a:
oooooo je napisal/-a:Povem ti iz prve roke da je crafter za en KUR....


za en KUR so vaši šoferji s tabo na čelu :arrow: ni vsak papak za avto_ Crafter (celo samo 80kw bluemotion) je bomba......oktober/november 28.000 km 1x dolili AD blue in na 15.000 menjali olje.....



ne bit ti pameten kasni smo šoferji.ta kombi voziva samo dva in vedno normalno.lahko ti pa povem da pri AH vrtač s stalno 4 crafterji na servisu,+ naše dva
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a King1 Če dec 02, 2010 7:57 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Cena je res konkretno zasoljena. Mogoče bi bilo dobro le zbrati še nekoliko več informacij o porodnih težavah novega Mastera.


Težko težko, če je avto ( kombi) zunaj šele par mesecev. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a sašo5 Če dec 02, 2010 9:03 pm

scottie je napisal/-a:Pozdravljeni,

hvala vsem za odgovore in nasvete. Sem pozabil povedat, da je VW pri nas dokaj dobro zapisan in smo bili že skoraj odločeni za nakup Crafterja, a 8.000 eur razlike pa je vseeno preveč, vsaj po mojem mnenju. Masterja imamo rezerviranega do konca tedna in mislim, da smo že odločeni.



dva je kupil znanec/sorodnik, pri katerem občasno vozim in dal je brez davka točno 21000 eur (bluemotin 80kw)

Crafter Furgon 35 NS KMR 2,5 TDI DPF dizel 2.5l / 80kW / 109KM 6-stopenjski 26.650,87 -iz konfiguratorja, cena z ddv.[

PS. mislim, da tudi če je par jurjev dražji, odtehta to že ko se samo za volan vsedeš....
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: R MASTER ali VW CRAFTER

Napisal/-a scottie Pe dec 03, 2010 8:44 am

sašo5 je napisal/-a:
scottie je napisal/-a:Pozdravljeni,

hvala vsem za odgovore in nasvete. Sem pozabil povedat, da je VW pri nas dokaj dobro zapisan in smo bili že skoraj odločeni za nakup Crafterja, a 8.000 eur razlike pa je vseeno preveč, vsaj po mojem mnenju. Masterja imamo rezerviranega do konca tedna in mislim, da smo že odločeni.



dva je kupil znanec/sorodnik, pri katerem občasno vozim in dal je brez davka točno 21000 eur (bluemotin 80kw)

Crafter Furgon 35 NS KMR 2,5 TDI DPF dizel 2.5l / 80kW / 109KM 6-stopenjski 26.650,87 -iz konfiguratorja, cena z ddv.[

PS. mislim, da tudi če je par jurjev dražji, odtehta to že ko se samo za volan vsedeš....


@sašo5: Porsche ima akcijo za Crafter Furgon 35VS SMR 2,5 TDI DPF 100 kW za cca. 21.000 eur brez ddv, ampak je srednja medosna, kar je za nas premalo. Pri DMR pa se cena poveča na 26.000 eur brez davka. Če bi bilo razlike par jurjev bi verjetno bil Crafter brez konkurence, a 8.000 eur je odločno preveč. Nabavna za Mastra je 17.500 eur brez davka.

Lp, Jaka
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov