Za voznike in ljubitelje
 
David34
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če avg 06, 2009 7:57 pm

Opel Vivaro

Napisal/-a David34 To nov 30, 2010 1:41 am

Pozdravljeni.

Pred več kot letom dni mi je nekaj uporabnikov na tem forumu svetovalo nakup novega Vivarota. Pred tem sem razmišljal o nakupu rabljenega in so mi ga vsi odsvetovali.

Pa sem se odločil za Vivaro Tour, 2.0. Vozilo mi nadomešča osebni avto in sem se ga precej navadil in kar se tiče prostornosti ter precej solidnega udobja sem sicer zadovoljen.

A motita me dve stvari. Najprej kar se tiče ogrevanja pozimi. Namreč, kolikor sem lahko dobil izkušenj z ostalimi vozili, je ta Vivaro izjemno počasen pri ogrevanju notranjosti. Namreč, šele po kakih 10 kilometrih je motor dovolj topel da se notranjost da ogrevati. Smešno, žena ima fiat punto in se trikrat hitreje ogreje kot pa tale kombi. A je to tako pri vseh kombijih ali zaradi tega, ker se dizli počasneje ogrejejo?

Druga stvar pa je vožnja po zasneženem cestišču, sploh po klancih navzgor. Že lani sem nabavil zimske gume Goodyear Cargo ultragrip - "smreka" profil in po oceni vulkanizerja naj bi to bila dobra guma. A kaj, ko je malo več snega na cesti, malo klanca in preprosto obstanem. Prava katastrofa, saj ne pridem nikamor. Bognedaj, da imam zadaj še kak tovor, obstanem še na ravnini. Sem že vozil po klancu navzgor vzratno, da sem uspel premagati cca 100 m dolg klanec. Nisem še videl slabšega vozila za zimo! Verjmem, da je vozilo že samo po sebi težko zadaj, zato me zanima, kako pa vi rešujete te probleme? A obstaja Vivaro z zadnjim pogonom? Takega bi v kritičnih dneh pač obtežil zadaj ter seveda ultra previdno vozil čez ovinke. Bi bila to rešitev ali predlagate kaj boljšega?


Hvala vsem!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Opel Vivaro

Napisal/-a esem To nov 30, 2010 2:03 am

David34 je napisal/-a:..Namreč, šele po kakih 10 kilometrih je motor dovolj topel da se notranjost da ogrevati. Smešno, žena ima fiat punto in se trikrat hitreje ogreje kot pa tale kombi. A je to tako pri vseh kombijih ali zaradi tega, ker se dizli počasneje ogrejejo?
...


Točno to - dizli se precej kasneje ogrejejo. Vgradi dodaten Webasto grelec kabine.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Opel Vivaro

Napisal/-a sašo5 To nov 30, 2010 4:42 am

David34 je napisal/-a:Nisem še videl slabšega vozila za zimo!

nisi vozil tole:
Slika
pa je zadnji pogon in zadaj je "ležeči boxser" ampak katastrofa od katastrofe.....

dočim tale_gre pa "ko norc" prvi pogon, motor ob tebi, vroče ti je vedno gume "135" ga ni brega pa četudi "meter" snega, da ne bi prišel....
Slika

kar se tiče pa gretja, je pa predhodnik povedal..........oz. vprašaj na servisu, če ima vgrajen dodatni grelec(ponavdi dizli imajo) in kako se le ta vklopi; avtomatsko ko je recimo manj kot 3 stopinje, ali pa mogoče s tipko AC....
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Opel Vivaro

Napisal/-a tristan01 Če dec 02, 2010 11:56 am

Glede ogrevanja samo dva podatka v razmislek:

- sodobni dizli imajo velik izkoristek in posledično proizvajajo manj odvečne toplote katero lahko porabiš za ogrevanje potniške kabine.
- v tvojem kombiju je prostornina ki jo ogrevaš približno 3x večja kot v ženinem Puntu....

Če to dvoje sešteješ in upoštevaš parkiranje na prostem je povsem jasno da se kombi ogreva malce dlje časa kot mala mestna gajbica (beri ženin Punto).

Glede vožnje po snegu pa preveri kako dimenzijo gum si nataknil, ob tem pa upoštevaj da ima dizel precej velik navor tudi v nizkih vrtljajih motorne gredi, ter krajša prestavna razmerja kot kakšna limuzina. Če to dvoje sešteješ je jasno, da je na pogonskih kolesih obilo navora, ki pa v zimskih razmerah (kot so zadnje dni) ne koristi preveč. Ko boš kupoval naslednji komplet zimskih gum kupi najožjo dimenzijo ki je še dovoljena za tvoj kombi in z malce občutka bo vožnja povsem solidna.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
alhambra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:44 pm

Re: Opel Vivaro

Napisal/-a alhambra Če maj 12, 2011 3:59 pm

lp.malo pozno ampak ,glede gretja priporočam webasto dodatni grelec potniškega prostora z časovnim zamikom vklopa in izklopa ,npr.pol ure preden greš v službo naštimaš časovnik in se vsedeš v topel avto in pogreto mašino,ko parkiraš prižgeš ročno ali z zamikom ali,... in v avtu bo toplo.Vivaro ali Trafic gresta v sneg slabše zaradi enakomerno porazdeljene teže vozila (preizkušeno sem ga imel 3 leta ) ni nevem kakšen bav bav ampak prej smo imeli VW Transporterja pa ni primerjave .
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov