Za voznike in ljubitelje
 
jan72
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne jul 21, 2013 11:58 am

Boxer tahograf

Napisal/-a jan72 Ne jul 21, 2013 1:13 pm

Pozdravljeni, imamo težave pri novem Peugeot Boxer-ju z končno hitrostjo. Ker ima vgrajeni orginal tahograf in ga ne rabimo, ker je hohologiran iz 4 tone na 3,5 ton, nam le ta omejuje končno hitrost na 83 km/h. Na servisu nam ne morejo (ali ne znajo) zadevo spremenit. Avto na začetku vožne gre preko 100 km/h, po dveh minutah pa omejevalo v tahografu samodejno zmanjša hitrost na 83 km/h. Ali kdo ve kje se izklopi ta funkcija "polžje vožnje" po hitrih cestah. Hvala za pomoč. Janez
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a WMB Ne jul 21, 2013 1:21 pm

jan72 je napisal/-a:Pozdravljeni, imamo težave pri novem Peugeot Boxer-ju z končno hitrostjo. Ker ima vgrajeni orginal tahograf in ga ne rabimo, ker je hohologiran iz 4 tone na 3,5 ton, nam le ta omejuje končno hitrost na 83 km/h. Na servisu nam ne morejo (ali ne znajo) zadevo spremenit. Avto na začetku vožne gre preko 100 km/h, po dveh minutah pa omejevalo v tahografu samodejno zmanjša hitrost na 83 km/h. Ali kdo ve kje se izklopi ta funkcija "polžje vožnje" po hitrih cestah. Hvala za pomoč. Janez



Upam da bodo vsi kombije leteli natanko toliko kot ti navajaš in tudi 1 km/h ne več!!!!
Svaka čast tistemu ki je to določil in odredil....

Je pa nekaj govor da ne bodo šli več kot 100km/h....upam da čimprej.
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a tristan01 Ne jul 21, 2013 4:26 pm

jan72 je napisal/-a:Pozdravljeni, imamo težave pri novem Peugeot Boxer-ju z končno hitrostjo. Ker ima vgrajeni orginal tahograf in ga ne rabimo, ker je hohologiran iz 4 tone na 3,5 ton, nam le ta omejuje končno hitrost na 83 km/h. Na servisu nam ne morejo (ali ne znajo) zadevo spremenit. Avto na začetku vožne gre preko 100 km/h, po dveh minutah pa omejevalo v tahografu samodejno zmanjša hitrost na 83 km/h. Ali kdo ve kje se izklopi ta funkcija "polžje vožnje" po hitrih cestah. Hvala za pomoč. Janez


Ste poskusili še pri kakšnem tahograf servisu? Po opisu sodeč je tole zadeva ki jo imajo več ali manj vsa tovorna vozila, kjer je končna hitrost omejena. Vsekakor pa me bega hitrost 83km/h, saj je večina kamionov blokiranih na 90km/h.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
anosh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To dec 02, 2014 10:40 am

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a anosh To dec 02, 2014 10:43 am

Upam da bodo vsi kombije leteli natanko toliko kot ti navajaš in tudi 1 km/h ne več!!!!
Svaka čast tistemu ki je to določil in odredil....

Je pa nekaj govor da ne bodo šli več kot 100km/h....upam da čimprej.
anosh g
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a čare To dec 02, 2014 11:09 am

Omejevalec bojo zrihtal na servisu,če pa ne znajo je pa njihov problem in greš pač drugam.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a tr00per To dec 02, 2014 12:25 pm

anosh je napisal/-a:Upam da bodo vsi kombije leteli natanko toliko kot ti navajaš in tudi 1 km/h ne več!!!!
Svaka čast tistemu ki je to določil in odredil....

Je pa nekaj govor da ne bodo šli več kot 100km/h....upam da čimprej.


In kaj je narobe, če gre kombi več kot 83 km/h? se ti bom z enim nasral na levi pas na avtocesti, pa bomo videli, če boš še takega mnenja (...odgovornim na forumu se vnaprej opravičujem, če sem preveč ostro odreagiral ampak take izjave so popolnoma brez pomena...). Kombi gre po AC brez težav varno tudi 130 (po nemških avtocestah, kjer ni omejitev in imajo vozniki nekaj v glavi tudi krepko več), če je le voznik pri stvari, pa govorim iz lastnih izkušenj. Tema je sicer vidim da stara, ampak vseeno-ko se gre za Peugeote, za kakršenkoli servis in vprašanje vsakemu priporočam Rodex v Radomljah.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a abbe To dec 02, 2014 2:37 pm

tr00per je napisal/-a:
anosh je napisal/-a:Upam da bodo vsi kombije leteli natanko toliko kot ti navajaš in tudi 1 km/h ne več!!!!
Svaka čast tistemu ki je to določil in odredil....

Je pa nekaj govor da ne bodo šli več kot 100km/h....upam da čimprej.


In kaj je narobe, če gre kombi več kot 83 km/h? se ti bom z enim nasral na levi pas na avtocesti, pa bomo videli, če boš še takega mnenja (...odgovornim na forumu se vnaprej opravičujem, če sem preveč ostro odreagiral ampak take izjave so popolnoma brez pomena...). Kombi gre po AC brez težav varno tudi 130 (po nemških avtocestah, kjer ni omejitev in imajo vozniki nekaj v glavi tudi krepko več), če je le voznik pri stvari, pa govorim iz lastnih izkušenj. Tema je sicer vidim da stara, ampak vseeno-ko se gre za Peugeote, za kakršenkoli servis in vprašanje vsakemu priporočam Rodex v Radomljah.

kerga boš pa prehiteval z 83km/h da boššou na levi pas?
sj se kamioni vozijo z 89 km/h.
Ni vse res kar napišem
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a čare To dec 02, 2014 2:45 pm

Včasih so do 3500 kg že meli omejitev 80 km/h kar pa so hvala bogu skenslali,ker je bilo res skrajno butasto da si se z nekim recimo berlingotom vozil lahko samo 80...Saj tisti stari trafici in C25D in podobne non turbo gajbe pa itak več kot 80 niso šle.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a tr00per To dec 02, 2014 3:29 pm

abbe je napisal/-a:
tr00per je napisal/-a:
anosh je napisal/-a:Upam da bodo vsi kombije leteli natanko toliko kot ti navajaš in tudi 1 km/h ne več!!!!
Svaka čast tistemu ki je to določil in odredil....

Je pa nekaj govor da ne bodo šli več kot 100km/h....upam da čimprej.


In kaj je narobe, če gre kombi več kot 83 km/h? se ti bom z enim nasral na levi pas na avtocesti, pa bomo videli, če boš še takega mnenja (...odgovornim na forumu se vnaprej opravičujem, če sem preveč ostro odreagiral ampak take izjave so popolnoma brez pomena...). Kombi gre po AC brez težav varno tudi 130 (po nemških avtocestah, kjer ni omejitev in imajo vozniki nekaj v glavi tudi krepko več), če je le voznik pri stvari, pa govorim iz lastnih izkušenj. Tema je sicer vidim da stara, ampak vseeno-ko se gre za Peugeote, za kakršenkoli servis in vprašanje vsakemu priporočam Rodex v Radomljah.

kerga boš pa prehiteval z 83km/h da boššou na levi pas?
sj se kamioni vozijo z 89 km/h.


prehitevou nikogar, zgolj namerno oviral (sicer pa, kot pravim, post je bil napisan z ostrim tonom in ne mišljen čist dobesedno, če me razumeš?)...čeprav pr nas ko malo dežuje, se najde na avtocesti kdo, ki ga boš s 83 km/h prehitel
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a Gricko To dec 02, 2014 10:25 pm

tudi jaz ne vem, kaj @WMB: moti, če kombi leti več.....sam bi se ustrelu, če bi se mogu cijazit po avtocesti z 80 km/h

Kombiji ( novejši) se čisto brez problema peljejo po normalnih omejitvah in pa AC in po regionalkah......bi rekel da se bolje peljejo in lažje peljejo kot marsikateri avto nižjega razreda pri večjih hitrostih.

Če pa ima WMB: probleme s tem, ko ga kombiji povsod prehitevajo.....se pa lahko zamisli glede svoje vožnje.....

PS @WMB: probaj se ti voziti po AC z 90 km/h ( ali kot praviš z 83 ) na daljšo relacijo z avtom.......potem pa komentiraj

lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a DePalmo To dec 02, 2014 10:37 pm

tr00per je napisal/-a:... ampak vseeno-ko se gre za Peugeote, za kakršenkoli servis in vprašanje vsakemu priporočam Rodex v Radomljah.

V ostalo se nebom spuščal, z citiranim se pa strinjam. Sem bil že večkrat tam in čeprav imam avto star 14 let, sta odnos in storitev vedno profesionalna.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a primozek68 Sr dec 03, 2014 5:59 pm

tr00per je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
tr00per je napisal/-a:
anosh je napisal/-a:Upam da bodo vsi kombije leteli natanko toliko kot ti navajaš in tudi 1 km/h ne več!!!!
Svaka čast tistemu ki je to določil in odredil....

Je pa nekaj govor da ne bodo šli več kot 100km/h....upam da čimprej.


In kaj je narobe, če gre kombi več kot 83 km/h? se ti bom z enim nasral na levi pas na avtocesti, pa bomo videli, če boš še takega mnenja (...odgovornim na forumu se vnaprej opravičujem, če sem preveč ostro odreagiral ampak take izjave so popolnoma brez pomena...). Kombi gre po AC brez težav varno tudi 130 (po nemških avtocestah, kjer ni omejitev in imajo vozniki nekaj v glavi tudi krepko več), če je le voznik pri stvari, pa govorim iz lastnih izkušenj. Tema je sicer vidim da stara, ampak vseeno-ko se gre za Peugeote, za kakršenkoli servis in vprašanje vsakemu priporočam Rodex v Radomljah.

kerga boš pa prehiteval z 83km/h da boššou na levi pas?
sj se kamioni vozijo z 89 km/h.


prehitevou nikogar, zgolj namerno oviral (sicer pa, kot pravim, post je bil napisan z ostrim tonom in ne mišljen čist dobesedno, če me razumeš?)...čeprav pr nas ko malo dežuje, se najde na avtocesti kdo, ki ga boš s 83 km/h prehitel


Tipičen d3bil...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a tr00per Sr dec 03, 2014 8:13 pm

primožek spet žali a? no sej, primožek drugega tako ali tako ne zna. Ampak primožek mene ne pozna....ker če bi primožek mene poznal, bi vedel, da za razliko od večine slovenskih voznikov levi pas uporabljam zgolj za prehitevanje. Poleg tega pa je primožek bolj slabo moj prispevek prebral, oz. se je spotaknil le ob tisto, kar daje primožku navidezen razlog za žaljenje. Tako, da zapri papo. Velja?
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a primozek68 Sr dec 03, 2014 8:42 pm

Kaj pa, naj ti dam nobelovo nagrado?

Jest na tem forumu samo ločujem pleve od zrnja. In tukaj nekaj namigovat na namerno oviranje nekoga mi je retardirano. Štekaš muci?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a Majand Če dec 04, 2014 2:20 am

Ti si mal zgresu point....rajs prestej do pet preden zalis.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a TrijoAdijo Če dec 04, 2014 9:33 am

V bistvu ima primožek prav....konec koncev pa kaj počnejo kombijaši po naših cestah in nasloh po AC, bi jim morali omejit hitrost na 60km/h.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a _furby_ Če dec 04, 2014 6:14 pm

A boli ko gre kombi mimo? :rofl
turbo inside
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a primozek68 Če dec 04, 2014 6:43 pm

_furby_ je napisal/-a:A boli ko gre kombi mimo? :rofl


Manj kot z motorjem se naravnost vozt.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a TrijoAdijo Če dec 04, 2014 8:36 pm

primozek68 je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:A boli ko gre kombi mimo? :rofl


Manj kot z motorjem se naravnost vozt.



LOL :lol:

Drgač pa ja...boli...desna noga od pritiska na žlajf, ko se vedno znova in znova najde kak k****n za volanom kombija, ki porine na AC iza kamiona s svojimi 100km/h pred mene, medtem ko sem v manevru prehitevanja kombija.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a tr00per Pe dec 05, 2014 12:05 am

primozek68 je napisal/-a:Kaj pa, naj ti dam nobelovo nagrado?

Jest na tem forumu samo ločujem pleve od zrnja. In tukaj nekaj namigovat na namerno oviranje nekoga mi je retardirano. Štekaš muci?


Zate jst nisem noben muci, to kr takoj razčistiva! Ne zahtevam nobene nobelove nagrade, gre mi pa na falus, ker v 3/4 prispevkih iščeš špetir, to je tvoj namen, ne pa ločevat zrnje od plev. Da se razumeva, nikoli nimam na cesti namena ovirat, če slučajno kdaj vozim počasi (ne vem, iščem kako hišo ipd.) se rajši odstranim na primernem mestu in povprašam, kako in kaj, kot pa da bi po cesti oviral. Pa sem zadnje leto pred tem malo manj) v povprečju vsaj enkrat tedensko s kombijem na cesti (podnevi, ponoči, v soncu, snegu, ledu, dežju, ko si ti še nosa nebi upal skozi okno pomoliti), obrnil sem pol evrope naokoli brez ene najmanjše piz****je in zato prekleto dobro vem, kakšne so omejitve kombijev in kako se lahko vozijo. In vem, da je en 3 leta star Ducato na avtocesti pri 130 km/h lih tako varen, kot 10+ let star Clio...

TrijoAdijo je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:A boli ko gre kombi mimo? :rofl


Manj kot z motorjem se naravnost vozt.



LOL :lol:

Drgač pa ja...boli...desna noga od pritiska na žlajf, ko se vedno znova in znova najde kak k****n za volanom kombija, ki porine na AC iza kamiona s svojimi 100km/h pred mene, medtem ko sem v manevru prehitevanja kombija.


...In isto lahko tudi avto stori. Zato, če se že gremo kake omejitve, bo imelo več haska, če omejimo hitrost vozniku, ne pa kombiju. Konec koncev, še vedno je govora o B kategoriji.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov