Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a lancia hf Po okt 29, 2012 9:24 pm

Energetik81 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Še vedno mi pa ravno iz naslova varnosti preseda trobljenje o tem, da so letne gume pod 7 stopinj na suhi ali mokri cesti malo da ne ne varne in podobna sranja, ti isti pa vozijo z zimskimi poleti, ker je nevarnejše.
Vidiš, takšne trditve je potrebno dokazati. Kar sem videl testov, kjer so primerjali letne in zimske, povsod so ugotovii, da so zimske poleti na mokrem primerljive pri zaviranju. Nekoliko slabše (recimo do 10%) so pri zaviranju na suhem. Medtem ko letne na zimski podlagi (sneg, led, plundra) niso samo 10% slabše, ampak lahko tudi 100% in več. Torej so letne pozimi veliko nevarnejše, kot pa zimske poleti, ker kot sem napisal, nikoli ne veš, kdaj te za ovinkom čaka plast mokrega listja ali pa ivje z drevesa.


Tole se pa še kako strinjam
drugače pa :pop: :pop:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Po okt 29, 2012 9:26 pm

Energetik81 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Še vedno mi pa ravno iz naslova varnosti preseda trobljenje o tem, da so letne gume pod 7 stopinj na suhi ali mokri cesti malo da ne ne varne in podobna sranja, ti isti pa vozijo z zimskimi poleti, ker je nevarnejše.
Vidiš, takšne trditve je potrebno dokazati. Kar sem videl testov, kjer so primerjali letne in zimske, povsod so ugotovii, da so zimske poleti na mokrem primerljive pri zaviranju. Nekoliko slabše (recimo do 10%) so pri zaviranju na suhem. Medtem ko letne na zimski podlagi (sneg, led, plundra) niso samo 10% slabše, ampak lahko tudi 100% in več. Torej so letne pozimi veliko nevarnejše, kot pa zimske poleti, ker kot sem napisal, nikoli ne veš, kdaj te za ovinkom čaka plast mokrega listja ali pa ivje z drevesa.



Ni vse samo v zaviranju čeprav 10% je ogromno, je tudi v vodljivosti in drugem. Vem, da je cesta napredvidljiva, ampak še vedno ( že ene 100tič ) povem, da tudi z letnimi sem prevozil marsikater kilometer po listju mrazu tudi snegu pa sem še živ...konec koncev je listja največ jeseni, pol morejo izumit tudi jesenske gume :mrgreen: .


Ampak razumeti je treba, da ko govorim o letnih govorim o kvalitetnih gumah starih sezono ali dve, ne o kitajkah starih 7 let.....

Kot primer povem da sem imel nekaj let nazaj na službenem avtu letne kleber viaxer as, ki so na mokrem katastrofa od katastrofe, so bile zimske blizzak lm 25 boljše tudi pri visokih temperaturah. Zato se jaz pogovarjam samo o zelo kvalitetnih letnih proti zelo kvalitetnim zimskim, drugače je lahko prevelika razlika v pride enim ali drugim
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a kalbo To okt 30, 2012 7:56 am

Zimske gume so za pozimi, letne so za poleti, vmesna obdobja so kompromis. Kaj je pa ena dobra "uravnotežena" pnevmatika drugega kot dober kompromis med lastnostmi na suhi, mokri, zasneženi, ledeni podlagi..

Maniaxx tud ti nimaš optimuma, ker imaš različne gume na oseh, ni pa to najslabše, kar ljudje počnejo. In v nedeljo so ble ponekod zelo zimske razmere, ti lohk pripopam slikco, pa je folk vseeno rinil v klance z letnimi gumami, ker so itak rekli, da se sneg ne bo oprijemal, domov je pa le treba prilest.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx To okt 30, 2012 4:50 pm

kalbo je napisal/-a:Zimske gume so za pozimi, letne so za poleti, vmesna obdobja so kompromis. Kaj je pa ena dobra "uravnotežena" pnevmatika drugega kot dober kompromis med lastnostmi na suhi, mokri, zasneženi, ledeni podlagi..

Maniaxx tud ti nimaš optimuma, ker imaš različne gume na oseh, ni pa to najslabše, kar ljudje počnejo. In v nedeljo so ble ponekod zelo zimske razmere, ti lohk pripopam slikco, pa je folk vseeno rinil v klance z letnimi gumami, ker so itak rekli, da se sneg ne bo oprijemal, domov je pa le treba prilest.


Ja to rinenje v sneg z letnimi je pa....kretenizem..kaj čmo...


Kar se tiče različnih gum na vsaki osi mam to navado že dolg in je že mal folklore v tem pri men, zbiram pa tudi kaj dam zadaj in kaj spredaj glede na lastnosti gum...jaz itak skor doktoriram ko nabavljam gume. Zimske pa imam vse 4 enake naprimer...po dve različne imam na letnih ponavadi...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a peroRS To okt 30, 2012 6:13 pm

Cefizelj je napisal/-a:Glede na to kako teče tale debata bo očitno najboljša verzija imet 2 kompleta felten ves čas s sabo v avtu tisti komplet, ki trenutno ni montiran. Ko je suha cesta hitro premontiraš na letne, začne sneg premontiraš nazaj na zimske. :mrgreen:


Tole sem že jaz predlagal :D
Sam problem je ker bi moral imeti še en komplet dežnih gum pa en komplet semi-slicksov za vroče poletne dni :mrgreen: =P

Tako da bomo pač pozimi na zimskih, poleti pa na letnih.
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a kamal To okt 30, 2012 11:03 pm

Večina testov gum se opravi v tujini npr. Nemčiji, ki ima, če gledamo ocene kakovosti asfalta od 1-10, oceno 9. Pri nas pa komaj 7. V mestu Ljubljana ni pa niti 5. Tako, da je najbolje, če se vozimo samo po dvorišču, naprej pa peš.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a BoneS Sr okt 31, 2012 7:17 am

Sploh nevem zaka se pol izliva zolc po cestarjih. Ukinit gospodarske javna sluzbe, folk se pa lahk tak z letnimi fura v snegu. :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a sonic Sr okt 31, 2012 1:19 pm

No, sedaj malo povzetka po vsem prebranem.

Najprej, nisem pričakoval da se bo razvila skorajda sveta vojna...

Najprej na hitro ponovim osnovne predpostavke: nikoli se ni dvomilo v superiornost zimskih na snegu in ledu (ne zgolj to, z letnimi nimaš kaj rinit v take pogoje, tudi če so le potencialni). Šlo je za vprašanje, kakšne so lastnosti zimske gume v pogojih, ko na vozišču ni snega, tudi če je zunaj mraz. Skratka to, kar v imamo praksi večino zime tisti, ki se vozimo v glavnem po Ljubljani (pa še kakšnem mestu) in bližnji okolici, v dneh ko je res sranje s snegom, pa imamo alternative (bus, taxi, še en avto pri hiši, zimsko obut...)

To zgoraj sem tudi vmes parkrat ponovil, ampak so eni kar bluzili po svoje in pisali s stališča nekoga ki biva v res 'snežno nevarnih' krajih in brez dobrih prevoznih alternativ.


Se mi pa v glavnem zdi da goreči zagovorniki zimskih gum nekako nimajo pravega argumenta, razen famoznega mita o 'sedmih stopinjah', pri katerih naj bi vsaka letna guma tudi na suhem nenadoma magično postala slabša od zimske. Po malo raziskovanja ugotovimo, da je to z ničimer dokazan mit, kar že nekaj let potrjujejo tudi strokovnjaki ADAC-a.

Konkretne dokaze v obliki testov/meritev je težko dobiti, večinoma pa kažejo na slabše lastnosti zimske gume na suhem tudi okoli 0 st. Celzija, pogosto tudi v mokrem (nad ničlo).

Prednosti zimske gume pred letno so samo na snegu in ledu, no pa saj to ni presenetljivo. V bistvu bi bil pravilnejši izraz snežna guma in ne zimska. Saj v angleščini se večkrat reče "snow tire", šele v zadnjem času se pojavlja izraz "winter tyre".

Zaključek je jasen: če lahko pustim v primeru sneženju svoj avto doma, potem z zimsko gumo ne pridobim prav nič v pogojih, ki vladajo večino časa tudi pozimi, vsaj v Ljubljani in podobnih večjih mestih.
Moj Golf bo torej to zimo najverjetneje ostal na letnih gumah. Ne zavoljo stroškov, temveč ker ne vidim nobenih prednosti v mojih razmerah.



Ostaja le vprašanje, kaj je z drugim avtom v družini - na Touranu so že letne gume (16" Dunlop Wintersport 3D), ali imam razlog za skrb, da se bodo slabo obnašale v suhem, je razlika od letnih toliko večja, da bi me moralo skrbeti?
Ker mislim da je jasno da so zimske gumena suhem praktično vedno slabše, vprašanje je le še, koliko je dejanske razlike?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Daedalus Sr okt 31, 2012 1:36 pm

sonic je napisal/-a:No, sedaj malo povzetka po vsem prebranem.

Najprej, nisem pričakoval da se bo razvila skorajda sveta vojna...

Najprej na hitro ponovim osnovne predpostavke: nikoli se ni dvomilo v superiornost zimskih na snegu in ledu (ne zgolj to, z letnimi nimaš kaj rinit v take pogoje, tudi če so le potencialni). Šlo je za vprašanje, kakšne so lastnosti zimske gume v pogojih, ko na vozišču ni snega, tudi če je zunaj mraz. Skratka to, kar v imamo praksi večino zime tisti, ki se vozimo v glavnem po Ljubljani (pa še kakšnem mestu) in bližnji okolici, v dneh ko je res sranje s snegom, pa imamo alternative (bus, taxi, še en avto pri hiši, zimsko obut...)

To zgoraj sem tudi vmes parkrat ponovil, ampak so eni kar bluzili po svoje in pisali s stališča nekoga ki biva v res 'snežno nevarnih' krajih in brez dobrih prevoznih alternativ.


Se mi pa v glavnem zdi da goreči zagovorniki zimskih gum nekako nimajo pravega argumenta, razen famoznega mita o 'sedmih stopinjah', pri katerih naj bi vsaka letna guma tudi na suhem nenadoma magično postala slabša od zimske. Po malo raziskovanja ugotovimo, da je to z ničimer dokazan mit, kar že nekaj let potrjujejo tudi strokovnjaki ADAC-a.

Konkretne dokaze v obliki testov/meritev je težko dobiti, večinoma pa kažejo na slabše lastnosti zimske gume na suhem tudi okoli 0 st. Celzija, pogosto tudi v mokrem (nad ničlo).

Prednosti zimske gume pred letno so samo na snegu in ledu, no pa saj to ni presenetljivo. V bistvu bi bil pravilnejši izraz snežna guma in ne zimska. Saj v angleščini se večkrat reče "snow tire", šele v zadnjem času se pojavlja izraz "winter tyre".

Zaključek je jasen: če lahko pustim v primeru sneženju svoj avto doma, potem z zimsko gumo ne pridobim prav nič v pogojih, ki vladajo večino časa tudi pozimi, vsaj v Ljubljani in podobnih večjih mestih.
Moj Golf bo torej to zimo najverjetneje ostal na letnih gumah. Ne zavoljo stroškov, temveč ker ne vidim nobenih prednosti v mojih razmerah.



Ostaja le vprašanje, kaj je z drugim avtom v družini - na Touranu so že letne gume (16" Dunlop Wintersport 3D), ali imam razlog za skrb, da se bodo slabo obnašale v suhem, je razlika od letnih toliko večja, da bi me moralo skrbeti?
Ker mislim da je jasno da so zimske gumena suhem praktično vedno slabše, vprašanje je le še, koliko je dejanske razlike?


Zanimiv zaključek. Jaz nisem videl nobenega dokaza da so letne oprijemljivo boljše. Najbližje dokazu so bila testiranja na youtube-u kjer so bila uporabljene gume istih dimenzij in proizvajalca. In ne pozabi, da če so dve letni gumi na trgu boljši v suhem pri 0°C kot zimski istega proizvajalca, to še ne pomeni nič in se splošnih zaključkov ne da delati.

In sploh ne vem kaj je namen te teme. Ok, finančno ni ravno vseeno, ampak meni je važno to, da se furam kadar hočem, ne pa, da se furam kadar mi razmere dopuščajo. Za to je kolo.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 31, 2012 2:33 pm

sonic je napisal/-a:Se mi pa v glavnem zdi da goreči zagovorniki zimskih gum nekako nimajo pravega argumenta, razen famoznega mita o 'sedmih stopinjah', pri katerih naj bi vsaka letna guma tudi na suhem nenadoma magično postala slabša od zimske. Po malo raziskovanja ugotovimo, da je to z ničimer dokazan mit, kar že nekaj let potrjujejo tudi strokovnjaki ADAC-a.


Enih par nas je napisalo tehtne razloge za uporabo zimskih tudi ko ni snega in nimajo veze s sedmimi stopinjami.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a lancia hf Sr okt 31, 2012 2:44 pm

Daedalus je napisal/-a: Ok, finančno ni ravno vseeno, ampak meni je važno to, da se furam kadar hočem, ne pa, da se furam kadar mi razmere dopuščajo. Za to je kolo.


2X
Najbolje je, da nekateri še rezervno gumo ven dajo pa bo prtlažnik malo večji, če bo pa gumo predru je pa taksi ali avtobus. :huh:
Da bom pa jaz nekaj plačeval ali se vozil z drugim avtom, ker bo moj avto stal doma zaradi tega, ker nimam zimskih gum je pa totalni idiotizem prve klase. :?
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9972
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a esem Sr okt 31, 2012 3:42 pm

Totalni idiotizem prve klase je najprej to, da o alternativnih možnostih niti ne razmišljaš. Seveda je drugo, če avto dostikrat nujno rabiš, a pri teh novodobnih zimah, ko imaš sneg na cesti samo nekaj dni na zimo, je tudi menjavanje in nakup zimskih strošek, ki je vedno višji od taxija ali izposoje drugega avta. Se pa srinjam, da je po listju, blatu in vlagi tudi ne najboljša letna nevarnejša od večine solidnih zimskih.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Daedalus Sr okt 31, 2012 4:41 pm

esem je napisal/-a:Totalni idiotizem prve klase je najprej to, da o alternativnih možnostih niti ne razmišljaš. Seveda je drugo, če avto dostikrat nujno rabiš, a pri teh novodobnih zimah, ko imaš sneg na cesti samo nekaj dni na zimo, je tudi menjavanje in nakup zimskih strošek, ki je vedno višji od taxija ali izposoje drugega avta. Se pa srinjam, da je po listju, blatu in vlagi tudi ne najboljša letna nevarnejša od večine solidnih zimskih.


Glede na to, da se je vnela debata ne moreš govorit od tega, da se ni razmišljalo o alternativnih možnostih. In te novodobne zime še vedno vključujejo pogoste temperature pod ničlo...razen na obali, ki sem jo že večkrat nekako izključil iz debate.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Sr okt 31, 2012 4:42 pm

Daedalus je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Totalni idiotizem prve klase je najprej to, da o alternativnih možnostih niti ne razmišljaš. Seveda je drugo, če avto dostikrat nujno rabiš, a pri teh novodobnih zimah, ko imaš sneg na cesti samo nekaj dni na zimo, je tudi menjavanje in nakup zimskih strošek, ki je vedno višji od taxija ali izposoje drugega avta. Se pa srinjam, da je po listju, blatu in vlagi tudi ne najboljša letna nevarnejša od večine solidnih zimskih.


Glede na to, da se je vnela debata ne moreš govorit od tega, da se ni razmišljalo o alternativnih možnostih. In te novodobne zime še vedno vključujejo pogoste temperature pod ničlo...razen na obali, ki sem jo že večkrat nekako izključil iz debate.



Pa koji falus imajo nizke temperature s tem ali potrebuješ zimsko gumo???? Če ni snega ne rabiš zimskih gum. PIKA.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a lancia hf Sr okt 31, 2012 6:07 pm

maniaxxx je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Totalni idiotizem prve klase je najprej to, da o alternativnih možnostih niti ne razmišljaš. Seveda je drugo, če avto dostikrat nujno rabiš, a pri teh novodobnih zimah, ko imaš sneg na cesti samo nekaj dni na zimo, je tudi menjavanje in nakup zimskih strošek, ki je vedno višji od taxija ali izposoje drugega avta. Se pa srinjam, da je po listju, blatu in vlagi tudi ne najboljša letna nevarnejša od večine solidnih zimskih.


Glede na to, da se je vnela debata ne moreš govorit od tega, da se ni razmišljalo o alternativnih možnostih. In te novodobne zime še vedno vključujejo pogoste temperature pod ničlo...razen na obali, ki sem jo že večkrat nekako izključil iz debate.



Pa koji falus imajo nizke temperature s tem ali potrebuješ zimsko gumo???? Če ni snega ne rabiš zimskih gum. PIKA.


Glede na to, da si tudi nekaj mehanika bi lahko vedel da trše letne gume ratajo še bolj trde in mehke zimske gume pridejo ravno nekje na nivo letnih poleti.
Sam tudi veš, da razne tapete na vratih in odbijači pozimi radi počijo pojeti se pa samo zvijejo. ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Sr okt 31, 2012 6:16 pm

lancia hf je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Totalni idiotizem prve klase je najprej to, da o alternativnih možnostih niti ne razmišljaš. Seveda je drugo, če avto dostikrat nujno rabiš, a pri teh novodobnih zimah, ko imaš sneg na cesti samo nekaj dni na zimo, je tudi menjavanje in nakup zimskih strošek, ki je vedno višji od taxija ali izposoje drugega avta. Se pa srinjam, da je po listju, blatu in vlagi tudi ne najboljša letna nevarnejša od večine solidnih zimskih.


Glede na to, da se je vnela debata ne moreš govorit od tega, da se ni razmišljalo o alternativnih možnostih. In te novodobne zime še vedno vključujejo pogoste temperature pod ničlo...razen na obali, ki sem jo že večkrat nekako izključil iz debate.



Pa koji falus imajo nizke temperature s tem ali potrebuješ zimsko gumo???? Če ni snega ne rabiš zimskih gum. PIKA.


Glede na to, da si tudi nekaj mehanika bi lahko vedel da trše letne gume ratajo še bolj trde in mehke zimske gume pridejo ravno nekje na nivo letnih poleti.
Sam tudi veš, da razne tapete na vratih in odbijači pozimi radi počijo pojeti se pa samo zvijejo. ;)



Nič mehanika nisem js veš, ne znam nič šraufat :mrgreen: , ostalo ne komentiram, sem se zadnjič pri minusu vozil na vsakodnevni relaciji z letnimi, celo malo bolj dinamično kot sicer, ko je bila malo bolj prazna cesta..in opažanja....ni razlike, gume držijo :mrgreen: kdo bi si mislil a ne... :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a sonic Sr okt 31, 2012 7:49 pm

Daedalus je napisal/-a:Zanimiv zaključek. Jaz nisem videl nobenega dokaza da so letne oprijemljivo boljše..


A da ne? Kaj pa linki na teste/meritve, ki sem jih limal jaz v postu 29 okt 2012 11:51 ? Predvsem

to še ne pomeni nič in se splošnih zaključkov ne da delati.

Hja, potem se tudi ne da delati zaključkov, da je pri nizkih zimskih temperaturah snežna guma boljša od letne, kajne?

Sicer, če se mene vpraša, bi tak rezultat (torej da v globalu na suhem in tudi mokrem, ni bistvene razlike, ali pa je zimska komaj zaznavno slabša) pomenil to, da se dejansko splača imeti zimsko gumo.

A ne vemo, kaj je res.

Vsi strastni zagovorniki zimskih gum (pa tudi vsi z druge strani) ste v bistvu podajali le svoja mnenja. Z mnenji je pa tako "Opinions are like assholes: everyone has one and they all stink".
Potrebujemo ne mnenja, ampak realne podatke.

In po tistih par podatkih, ki sem jih izbrskal, zagovornikom snežnih gum ne kaže najbolje.
Če kdo pozna drugačne podatke, z njimi na plan! (linki, pa konkretne cifre, vse ostalo je neuporabno)



In sploh ne vem kaj je namen te teme.

Zakaj potem v njej sodeluješ?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a DePalmo Sr okt 31, 2012 7:58 pm

Sem se že večkrat zadržal da nisem kaj pisal tukaj notri, a sedaj si pa ne morem več pomagat. Tole ne leti nate osebno, ampak na vse tebi podobne:
sonic je napisal/-a:In po tistih par podatkih, ki sem jih izbrskal, zagovornikom snežnih gum ne kaže najbolje.


Ti in tebi podobni pa potem bodite na letnih gumah pozimi, če (oz. ko) pa boste sesul avte in naredili nesrečo, se vam bomo lahko samo smejali.

Nikomur ne privoščim žalega (ok, se najdejo izjeme...) ampak kaj ste zaeni da rabite izumljat toplo vodo? Vam ustrezajo letne pozimi? Go for it... sj boste vi (in na žalost soudeleženec) na slabšem če se vam kaj zgodi.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a sonic Sr okt 31, 2012 9:10 pm

DePalmo je napisal/-a:Ti in tebi podobni pa potem bodite na letnih gumah pozimi, če (oz. ko) pa boste sesul avte in naredili nesrečo
Zakaj bomo naredili z letnimi nesrečo? Ker ima letna očitno tudi pri nizkih temperaturah ugodnejšo zavorno pot od zimske?
Aja, a si mislil v snegu? Ja lahko ti zatrdim da jaz z letnimi 100% ne bom naredil nesreče ali zastoja v snegu, ker v takih razmerah pač ne bom vozil z letnimi, kar je bila osnovna predpostavka od začetka in večkrat ponovljena, ampak očitno eni ne znajo brat.

Jaz tukaj nič ne zamerim zagovornikom snežnih gum, da trdite da so pozimi zaradi mraza boljše tudi če ni snega. Problem imam z dokazi za to trditev, ki jih ni. Nimam problema s to trditvijo, če bi obstajali dobri objektivni dokazi zanjo. Potem bi jo tudi jaz sprejel in se po njej ravnal.

Tako pa se bom ravnal glede na tiste dokaze, ki so mi pač dosedaj na voljo.

Še enkrat: konkretnih dokazov v tej temi ni bilo, razen v bistvu z moje strani, pa bi bilo treba najbrž izbrskati še kaj več. Upal sem da bo kdo znal ponuditi kaj konkretnega, pa je v glevnem samo nakladanje, ponavljanje starih mitov in zaj€bavanje.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 31, 2012 9:44 pm

Moja dva linka si sploh pogledal??
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov