Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a sonic Sr okt 31, 2012 10:35 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Moja dva linka si sploh pogledal??

Ja.

Prva polovica prvega videa je itak posvečen preizkusu v snegu/ledu, kjer so rezultati pričakovani.
Potem pa testirajo letno in zimsko vpogojih ko je bolj mraz kot famoznih 7 stopinj, ampak v mokrem. (to se mi zdi pomemben poudarek, to glede mokre podlage domača "7-stopinj-falanga" nekako izpusti (oziroma ne ve).
Razlika v ustavljanju je dobra dolžina avta v prid zimske gume, kar ni malo in da misliti, priznam. Vendar je po nekaterih nemških testih (sem linkal) podobna, a obrnjena situacija na suhem pri nizkih temperaturah, ko potrebuje zimska od 4 metrov (najboljše zimske) do 9 metrov dlje za ustavljanje, odvisno od kvalitete.
Kaj je torej bolj pomembno, ustavljanje v mokrem ali suhem? Hja, v mokrem je bolj zajebano in kritično in tam najbolj rabiš dobro gumo, to je res. Po drugi strani je v Angliji (video je iz angleške oddaje) dež precej bolj pogost kot pri nas. Pri nas torej pogosteje vladajo suhi pogoji, ko se slika obrne...

Glede drugega videa sem v osnovi malo skeptičen, ker je očitno reklamni produkt Michelina, pa tudi avtomobili in njihove dimenzije niso ravno reprezentativni (911-ke, c'mon..)
V glavnem, lekcije drugega videa niso univerzalne. V mnogih testih letnih gum ima Michelin slabe rezultate na mokrem, ponavadi daleč najslabše v primerjavi s 'prvo ligo' gumarjev, morda so potem tudi zato njihove zimske na mokrem boljše od njihovih letnih...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Sr okt 31, 2012 10:43 pm

Ravnokar malo brskal po netu in našel nekaj uporabnega, test letnih proti najboljšim zimskim....rezultat precej pričakovan: porazne na snegu, predvsem pri zaviranju, niti ne toliko pri tarkciji :!: , na suhem superiorne ( tudi pri nizkih temperaturah), na mokrem boljše, vendar ne toliko, kot na suhem....zaključke povzemite sami, sploh se pa vsi zavedamo koliko dni je sneg dejansko na cesti v povprečju...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Sr okt 31, 2012 11:11 pm

sonic, te razumem, da hočeš dokaze, ampak zakaj hudiča ne gre noben merit?
Jaz ne morem, ker imam trenutno samo zimske (avto imam šele pol leta). Naj gre nekdo, ki ima solidne tako letne kot zimske na raven, moker odsek pri recimo +2°C. Potem pa po GPS na recimo 60km/h, v ler, bremzanje z ABS na polno do ustavitve. Štopajte. Ponovite vsaj 3x z letno, pojdite zamenjat na zimske in ponovite vajo. To je vse. Prilimajte meritve sem.

Jaz bom to lahko napravil šele drugo leto, ko bom imel že oba kompleta gum. Lahko naredim tudi že aprila/maja ko bom kupoval nove letne, ampak takrat bom težko našel nizke temperature.
Do takrat pa lahko povem samo svojo izkušnjo, ko sem se s skoraj novo letno drsal po mokri cesti pri +10°C, naslednji dan pa sem se brez drsanja suvereno vozil z zimsko. Meriti še nisem mogel, ker nisem imel ABS na starem avtu.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Če nov 01, 2012 3:12 am

Energetik81 je napisal/-a:sonic, te razumem, da hočeš dokaze, ampak zakaj hudiča ne gre noben merit?
Jaz ne morem, ker imam trenutno samo zimske (avto imam šele pol leta). Naj gre nekdo, ki ima solidne tako letne kot zimske na raven, moker odsek pri recimo +2°C. Potem pa po GPS na recimo 60km/h, v ler, bremzanje z ABS na polno do ustavitve. Štopajte. Ponovite vsaj 3x z letno, pojdite zamenjat na zimske in ponovite vajo. To je vse. Prilimajte meritve sem.

Jaz bom to lahko napravil šele drugo leto, ko bom imel že oba kompleta gum. Lahko naredim tudi že aprila/maja ko bom kupoval nove letne, ampak takrat bom težko našel nizke temperature.
Do takrat pa lahko povem samo svojo izkušnjo, ko sem se s skoraj novo letno drsal po mokri cesti pri +10°C, naslednji dan pa sem se brez drsanja suvereno vozil z zimsko. Meriti še nisem mogel, ker nisem imel ABS na starem avtu.


Jaz sem že predlagal tak test v Lj na kakšnem gladkem odseku in sem ga pripravljen opraviti tudi po suhem, tudi 15" zimske vs. 16" letne, najbolje bi bilo, če bi bil sonic za, ker ima enak avto in očitno misli vozit čez zimo s Turanzo T001 v 16", kar po mojih izkušnjah pomeni zelo dober oprijem, tudi na relativno spolzkem, mokrem asfaltu. Sicer nimam namena z metrom laufat okrog, ampak bi lahko šla vsak več poizkusov z vsakim avtom in bi v primeru "ustnega strinjanja" o obnašanju tukaj podala mnenje.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
renegejd
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: So jan 11, 2003 2:58 pm
Kraj: Krsko

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a renegejd Če nov 01, 2012 9:09 am

Čez vikend ko je bil sneg in mokro sem imel gor contiwintercontact ts830, sedaj imam gor potenzo re050a, za razliko v zaviranju ne vem, ampak na mokri cesti držijo letne sedaj doosti bolje kot prej zimske ;)
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Če nov 01, 2012 11:16 am

renegejd je napisal/-a:Čez vikend ko je bil sneg in mokro sem imel gor contiwintercontact ts830, sedaj imam gor potenzo re050a, za razliko v zaviranju ne vem, ampak na mokri cesti držijo letne sedaj doosti bolje kot prej zimske ;)
Lej, kakšne imaš ti občutke pri vožnji, to ni noben dokaz. Dokaz je lahko samo zavorna razdalja ali pa hitrost, pri kateri te odnese pri vožnji v recimo krožišču. Zimska je bolj mehka, zato tudi bolj mehek občutek na volanu, drži pa lahko povsem enako kot če imaš "trd" občutek na volanu.

Tommy, ni potrebno merit z metrom zavorne razdalje, povsem dosti je štopanje časa od začetka bremzanja do ustavitve. S tem časom in hitrostjo, ko si stisnil bremzo lahko natančno izračunaš zavorno pot in tudi zavorni pospešek.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Mitja Medved
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr jun 08, 2011 3:10 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Mitja Medved Če nov 01, 2012 5:13 pm

Bravoooooooooooo, res ste carji skoraj vsi od kraja :-).
Vse počnete zaradi policije in ne zaradi varnosti vas samih ali pa ostalih udeležencev v prometu. Ne vem zakaj si kleparji in avtoličarji tako manejo roke ob vsakem sneženju, ko pa ste vsi tako popolni in brezhibni vozniki. Me pa prav zanima kdo od vas z letnimi pnevmatikami ob 5cm snega natika verige...večina jih niti doma na toplem v garaži še ni poizkusila nataknit.

Ne delajte se take heroje in poskrbite za varnost vas samih in ostalih udeležencev v prometu pa srečno vožnjo želim vsem na slovenskih cestah ob takih samovšečnežih ki se vozijo z letnimi pnevmatikami.
Toplo pa vam vsem priporočam poligon Amzs na Vranskem v zimskih razmerah.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a King1 Če nov 01, 2012 5:38 pm

Mitja Medved je napisal/-a:Toplo pa vam vsem priporočam poligon Amzs na Vranskem v zimskih razmerah.


Been there done this. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Daedalus Pe nov 02, 2012 3:49 pm

maniaxxx je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Totalni idiotizem prve klase je najprej to, da o alternativnih možnostih niti ne razmišljaš. Seveda je drugo, če avto dostikrat nujno rabiš, a pri teh novodobnih zimah, ko imaš sneg na cesti samo nekaj dni na zimo, je tudi menjavanje in nakup zimskih strošek, ki je vedno višji od taxija ali izposoje drugega avta. Se pa srinjam, da je po listju, blatu in vlagi tudi ne najboljša letna nevarnejša od večine solidnih zimskih.


Glede na to, da se je vnela debata ne moreš govorit od tega, da se ni razmišljalo o alternativnih možnostih. In te novodobne zime še vedno vključujejo pogoste temperature pod ničlo...razen na obali, ki sem jo že večkrat nekako izključil iz debate.



Pa koji falus imajo nizke temperature s tem ali potrebuješ zimsko gumo???? Če ni snega ne rabiš zimskih gum. PIKA.


Ja kaj pa vlaga? A ti štekaš da obstajajo poledice? Ti štekaš, da lahko na enem ovinku nekdo pere avto na borjaču, in potem ta voda odteka na cesto in tam zmrzne, če je pod nulo??? VPRAŠAJ.

sonic je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Moja dva linka si sploh pogledal??

Ja.

Prva polovica prvega videa je itak posvečen preizkusu v snegu/ledu, kjer so rezultati pričakovani.
Potem pa testirajo letno in zimsko vpogojih ko je bolj mraz kot famoznih 7 stopinj, ampak v mokrem. (to se mi zdi pomemben poudarek, to glede mokre podlage domača "7-stopinj-falanga" nekako izpusti (oziroma ne ve).
Razlika v ustavljanju je dobra dolžina avta v prid zimske gume, kar ni malo in da misliti, priznam. Vendar je po nekaterih nemških testih (sem linkal) podobna, a obrnjena situacija na suhem pri nizkih temperaturah, ko potrebuje zimska od 4 metrov (najboljše zimske) do 9 metrov dlje za ustavljanje, odvisno od kvalitete.
Kaj je torej bolj pomembno, ustavljanje v mokrem ali suhem? Hja, v mokrem je bolj zajebano in kritično in tam najbolj rabiš dobro gumo, to je res. Po drugi strani je v Angliji (video je iz angleške oddaje) dež precej bolj pogost kot pri nas. Pri nas torej pogosteje vladajo suhi pogoji, ko se slika obrne...

Glede drugega videa sem v osnovi malo skeptičen, ker je očitno reklamni produkt Michelina, pa tudi avtomobili in njihove dimenzije niso ravno reprezentativni (911-ke, c'mon..)
V glavnem, lekcije drugega videa niso univerzalne. V mnogih testih letnih gum ima Michelin slabe rezultate na mokrem, ponavadi daleč najslabše v primerjavi s 'prvo ligo' gumarjev, morda so potem tudi zato njihove zimske na mokrem boljše od njihovih letnih...


Nihče ni tega spuščal oz. dajal v nič, jaz sem to tudi povdaril. Glede suhe ceste je redkokdo TRDIL da je zimska boljša, jaz vem, da nisem. Dopustil sem možnost, da je letna boljša. Večkrat pa se je poudarilo, da ceste niso samo suhe in lepe, ampak so lahko vlažne, mokre, ledene, lahko je gor raznorazna svinjarija itd.

In eno je, če imaš en avto z zimskimi in drugega brez, in se furaš z letnimi samo ko je suho, ampak tudi v tem primeru ne moreš VEDNO predvideti, da bo cesta suha povsod.


Obračate besede na veliko in široko.
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a kalbo Pe nov 02, 2012 9:32 pm

sonic je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Moja dva linka si sploh pogledal??

Ja.

Prva polovica prvega videa je itak posvečen preizkusu v snegu/ledu, kjer so rezultati pričakovani.
Potem pa testirajo letno in zimsko vpogojih ko je bolj mraz kot famoznih 7 stopinj, ampak v mokrem. (to se mi zdi pomemben poudarek, to glede mokre podlage domača "7-stopinj-falanga" nekako izpusti (oziroma ne ve).
Razlika v ustavljanju je dobra dolžina avta v prid zimske gume, kar ni malo in da misliti, priznam. Vendar je po nekaterih nemških testih (sem linkal) podobna, a obrnjena situacija na suhem pri nizkih temperaturah, ko potrebuje zimska od 4 metrov (najboljše zimske) do 9 metrov dlje za ustavljanje, odvisno od kvalitete.
Kaj je torej bolj pomembno, ustavljanje v mokrem ali suhem? Hja, v mokrem je bolj zajebano in kritično in tam najbolj rabiš dobro gumo, to je res. Po drugi strani je v Angliji (video je iz angleške oddaje) dež precej bolj pogost kot pri nas. Pri nas torej pogosteje vladajo suhi pogoji, ko se slika obrne...

Glede drugega videa sem v osnovi malo skeptičen, ker je očitno reklamni produkt Michelina, pa tudi avtomobili in njihove dimenzije niso ravno reprezentativni (911-ke, c'mon..)
V glavnem, lekcije drugega videa niso univerzalne. V mnogih testih letnih gum ima Michelin slabe rezultate na mokrem, ponavadi daleč najslabše v primerjavi s 'prvo ligo' gumarjev, morda so potem tudi zato njihove zimske na mokrem boljše od njihovih letnih...


Kot sem ti že nekje napisal, je guma, ki jo ti kupiš kompromis med različnimi lastnostmi. Nisi mi odgovoril na vprašanje, zakaj za hudiča nimaš potem dirkalnih pnevmatik, ki imajo po suhem hude performanse? In teh famoznih 7 stopinj je nek mejnik, kompromis. Ni zdaj pri 5 stopinjah letna guma trda in pri 9 ni zimska premehka. Guma je kompromis.
Tiste teste, ki si jih ti gledal delajo v Nemčiji, tam še na kotalkališču ni tako gladkega asvalta, kot jer pri nas na polovici avtocest, pa je ta še super proti večini ostalega asvalta po cestah, predvsem v prestolnici. Dodaj k temu še jutranjo meglo, -10 stopinj, pa recimo kak farban prehod za pešce in potem izmeri zavorno pot z zimsko in takoj po tem z letno, se mi zdi, da bo razlika več kot očitna v prid zimski. Pa, če me že imenuješ strasten zagovornik zimskih gum, ti povem, da me v bistvu boli patak, kaj maš ti na avtu, če se mi pa slučajno priklopiš v zadnji odbijač in potem vidim na avtu letne gume, verjemi, da dobiš tist moment eno okol kepe, pol se bova pa naprej menila.
Sicer pa ni važn, kaj najdem in kaj ti prilepim, ti si se pač odločil, da boš lepo na letnih. prav, sam jest še vedno mislim, da bi blo bolš, da avto prodaš in kupiš bicikel.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a primozek68 Pe nov 02, 2012 9:41 pm

da dobiš tist moment eno okol kepe, pol se bova pa naprej menila.


Ko bi vsaj naletel jaz nate...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a sonic Pe nov 02, 2012 9:51 pm

kalbo je napisal/-a:če se mi pa slučajno priklopiš v zadnji odbijač in potem vidim na avtu letne gume, verjemi, da dobiš tist moment eno okol kepe, pol se bova pa naprej menila.


Slika



P.S. imam dobronameren nasvet: pojdi pogledat svoj e-mail, tam boš (verjetno pod 'junk mail') gotovo našel kar nekaj ponudb produktov, ki pomagajo moškim z majhnimi qurci- hej mogoče pa deluje, se splača poskusit, da ne boš več tako frustriran...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a kalbo So nov 03, 2012 11:01 am

Aha, torej si od vsega napisanega prebral le provokacijo. Ja kul, ker se drugače skriva marsikak odgovor na tvoja vprašanja v tem postu. Pa recimo da odmisliš ta stavek, pa še enkrat preberi in me res zanima kaj o tem misliš. Tisti stavek si pa prevedi kakor hočeš, še vedno pa mislim, da sprejemaš le tisto, kar potrjuje tvojo odločitev, vse ostalo pa označiš za nabijanje....toliko o frustracijah :)
Zadnjič spremenil kalbo, dne So nov 03, 2012 11:03 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx So nov 03, 2012 11:03 am

kalbo je napisal/-a:Aha, torej si od vsega napisanega prebral le provokacijo. Ja kul, ker se drugače skriva marsikak odgovor na tvoja vprašanja v tem postu. Pa recimo da odmisliš ta stavek, pa še enkrat preberi in me res zanima kaj o tem misliš. Tisti stavek si pa prevedi kakor hočeš.


Kalbo, majhna provokacija, raje imam dobre letne gume kot sava eskimo zimske gume =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a kalbo So nov 03, 2012 11:04 am

maniaxxx je napisal/-a:
kalbo je napisal/-a:Aha, torej si od vsega napisanega prebral le provokacijo. Ja kul, ker se drugače skriva marsikak odgovor na tvoja vprašanja v tem postu. Pa recimo da odmisliš ta stavek, pa še enkrat preberi in me res zanima kaj o tem misliš. Tisti stavek si pa prevedi kakor hočeš.


Kalbo, majhna provokacija, raje imam dobre letne gume kot sava eskimo zimske gume =P

Ha ha, dobra.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ So nov 03, 2012 2:28 pm

maniaxxx je napisal/-a:
kalbo je napisal/-a:Aha, torej si od vsega napisanega prebral le provokacijo. Ja kul, ker se drugače skriva marsikak odgovor na tvoja vprašanja v tem postu. Pa recimo da odmisliš ta stavek, pa še enkrat preberi in me res zanima kaj o tem misliš. Tisti stavek si pa prevedi kakor hočeš.


Kalbo, majhna provokacija, raje imam dobre letne gume kot sava eskimo zimske gume =P


To pa itak! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a nevermind So nov 03, 2012 2:43 pm

sonic je napisal/-a:pojdi pogledat svoj e-mail, tam boš (verjetno pod 'junk mail') gotovo našel kar nekaj ponudb produktov, ki pomagajo moškim z majhnimi qurci- hej mogoče pa deluje, se splača poskusit, da ne boš več tako frustriran...


Ahahah the best post! :)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5044
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a sašo5 So nov 03, 2012 3:03 pm

ne pljuvat po Savi, kajti 1x(eno zimo) sem imel (195/65/15) na Golfu_ćisto povprečno oceno dobi in če si v omejitvah (10+) se ti dejansko ne more nič zgodit (ne bo "spustila" ) nekak bi rekel, kolk denarja tolk muzke - na snegu pa itak zmaga, ne glede je ta moker ali suh in za mere do 15 col, je pri meni še vedno prva izbira........

PS četrto sezono bom sedaj dal gor BRG. LM 25 pa čisto isti q. s tem da je le ta obupno glasna.....
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1356
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a zuzek So nov 03, 2012 3:16 pm

ja lm25 je za v snegu bvz, za po dežju je pa odlična guma, sava po snegu je dobra drugje pa ne, lahko voziš z njo po omejitvah
slabše drži po mokri in suhi cesti, zato imaš daljšo zavorno pot.



kregarija je, ker vsak posplošuje pri trditvah...
Alergičen na rjo
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a kamal So nov 03, 2012 4:40 pm

Jaz ne vem kje se vi vozte, pa kako si sploh upate, če vsi z zimskimi pnevmatikami ogrožajo vse okoli sebe. Glede Save lahko rečem samo to, da je odlična guma. Jaz se vozim 30 km na delo od tega 20km avtoceste. Na avtocesti sploh ne zaviram, tako, da argumenti z daljšo zavorno potjo so buče. Če že moram zavirati se to zgodi samo zato, ker so ljudje nesramni in brez spoštovanja do drugega posameznika. Tudi, če bi se slučajno zabil v koga (vendar se ne bom) se ne bi zaradi gume ampak zaradi nekoga, ki nima osnov za sedenje za volanom. Kako se lahko zaletiš na cesti, kjer vsi vozijo v eno smer in so hkrati še ločeni pasovi. Skratka, če voziš tako, da ni nikogar pred teboj ali za tabo, kot je na AC pravilno imaš lahko karkoli obuto na sebi.
Se vidmo ko se zagledamo.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov