Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Pe okt 31, 2008 10:26 pm

Strokovnjak je napisal/-a:Nalite gume so bile aktualne v času yogotov in stoenk in tam bi se morala njihova zgodovina tudi končati. Vsakršno hvaljenje njihovih zmogljivosti pa je naravnost patetično in zavajajoče.


Točno tako. Če vas res j... dat denar za novo kvalitetno zimsko gumo, si raje omislite rabljeno, priznane znamke in spodobnim preostankom profila; jih je na avto.net ko pleve. Gumo ne naredi profil; to je le pol zgodbe. Pomembna je predvsem zmes - pomislite na to ko boste hoteli s kako kitajsko plastiko it na mokro cesto.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: ZAKAJ PA NE OBNOVLJENE GUME???

Napisal/-a nebivedu Pe okt 31, 2008 10:29 pm

alebri74 je napisal/-a:Zakaj nebi pozimi uporabljali obnovljenih gum.Imajo certifikat in garancijo.Jaz jih vedno uporabljam,pa še nisem imel nobenih težav,cenovno pa sploh ni primerjave.npr.205/55/16 stane 32eu.Takšne gume ne moreš originalne dobit pod 75eu.Nisem le nedeljski šofer,ampak delam od cca. 8000 km na mesec.


Prva stvar je ta, da se prašaj za kaj ti služi avto. Če ti služi za vožnjo iz točke A v točko B samo za vožnjo, ali ti služi za varno vožnjo iz točke A v točko B. Če si pomislil na drugo točko, potem ne boš vzel nalitih gum. Sej guma na njih je že dobra za vožnjo po cestah, kaj se pa skriva pod to gumo? Kolko je stara guma, na katero so nalili novo tekalno površino? Koliko poškodb je imela preden so jo nalili? Kaj če je stara toliko, da bo razpadla?

Ne rečem da bi ti prinesel svoje 3 leta stare znucane gume v firmo, kjer bi ti jih obnovili. Za tako gumo bi vedel njeno poreklo, vendar nas je dovolj drugih voznikov, ki z gumo kdaj na robnik zapeljemo, na zunaj se ji pozna nič, znotraj pa je poškodovan obroč, ki bo mogoče zdržal še samo par tisoč kilometrov. Sam veš, da je taka guma zanič in jo vržeš stran, nekdo pa jo potem obnovi. Kaj pa potem ko tak obroč popusti?

Moja mati le letos kupila nove savine gume - "NOVE!!!", pa ji je obroč popustil in je gumo potegnilo dol iz feltne na avtocesti. Na srečo pri pospeševanju iz cestninske potaje in je bila hitrost pod 100km/h. Kaj bi se zgodilo pri 130 raje ne razmišljam, ker ima twingota.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: So maj 13, 2006 1:19 pm
Kraj: Koroška

Napisal/-a Slavc So nov 01, 2008 1:06 am

Ne razumem ljudi, ki želijo šparati na svoji lastni varnosti! :evil: Če je že res kriza in ni denarja za nove gume, potem si je boljše kupit rabljene gume, malo boljše znamke, in se vozit z tistimi, dokler ni denarja za nove spodobne gume. Če pa še tedaj ni denarja, pa mi ni jasno kako lahko sploh tisti avto vzdržuje.
Guma je pa ja edini stik avta s podlago in omogoča, da se avto lahko sploh premika. Pol bi pa na tem šparali ... jao
kar je dobro ni slabo ... :)
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo So nov 01, 2008 2:02 am

monster_d je napisal/-a:Mel obnovjene narjene do 160km/h pa so tudi 180km/h zdrzale :D :lol:

še dobro da si sprobal.b**** :roll:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo So nov 01, 2008 2:04 am

Strokovnjak je napisal/-a:Nalite gume so bile aktualne v času yogotov in stoenk in tam bi se morala njihova zgodovina tudi končati. Vsakršno hvaljenje njihovih zmogljivosti pa je naravnost patetično in zavajajoče.

in to je to. tema bi se zdej lahko zaključla ker je brezveze še kej naprej debatirat.
LOCK!
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 So nov 01, 2008 6:55 am

baje, če maš nalite gume pa da maš karambol ti pr kasku zajebavajo? je res to?
 
M.G.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: To avg 28, 2007 5:49 pm

Napisal/-a M.G. So nov 01, 2008 7:11 am

AH, hitrim voznikom ne pomagajo niti gume za 1000€ v vsakem primeru se znajdejo na Žalah! Tako, da super gume niso pogoj za varno vožnjo! Ponavadi vozniki z cenejšimi gumami vozijo previdneje kot nekateri modeli ah sej mam kul gume in avto, gremo 160 po AC ali pa še kje drugje!
:roll:
 
Uporabniški avatar
trust
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr maj 07, 2008 11:46 pm
Kraj: Nad Žirmi

Napisal/-a trust So nov 01, 2008 8:04 am

Zakaj vsi raje priporočate rabljene gume? Ali veste, da so rabljene gume v snegu slabše, kot pa nove nalite? Ampak nalite niso vredne svojga denarja, ker so v osnovi gume stare? Najbolje je kupit neko xx gumo NOVO in imaš mir. Kormoranke pridejo med 30-40 evri odvisno, koliko ima col stanejo pa skoraj toliko, kot rabljenepriznanih firm.

lp
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d So nov 01, 2008 2:29 pm

el_diablo je napisal/-a:
monster_d je napisal/-a:Mel obnovjene narjene do 160km/h pa so tudi 180km/h zdrzale :D :lol:

še dobro da si sprobal.b**** :roll:


Ni blo ucas denarja za nove gume.. Bi naj fotru reko da naj mi da za michelinke :lol:
Bedarije pa smo itak usi delali.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI So nov 01, 2008 3:54 pm

trust je napisal/-a:Zakaj vsi raje priporočate rabljene gume? Ali veste, da so rabljene gume v snegu slabše, kot pa nove nalite? Ampak nalite niso vredne svojga denarja, ker so v osnovi gume stare? Najbolje je kupit neko xx gumo NOVO in imaš mir. Kormoranke pridejo med 30-40 evri odvisno, koliko ima col stanejo pa skoraj toliko, kot rabljenepriznanih firm.

lp


Ne fantaziraj in ne bluzi, eno so gume za cesto drugo pa gume za na njivo /tvoj zetor)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
trust
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr maj 07, 2008 11:46 pm
Kraj: Nad Žirmi

Napisal/-a trust So nov 01, 2008 6:41 pm

INFINITI je napisal/-a:
trust je napisal/-a:Zakaj vsi raje priporočate rabljene gume? Ali veste, da so rabljene gume v snegu slabše, kot pa nove nalite? Ampak nalite niso vredne svojga denarja, ker so v osnovi gume stare? Najbolje je kupit neko xx gumo NOVO in imaš mir. Kormoranke pridejo med 30-40 evri odvisno, koliko ima col stanejo pa skoraj toliko, kot rabljenepriznanih firm.

lp


Ne fantaziraj in ne bluzi, eno so gume za cesto drugo pa gume za na njivo /tvoj zetor)


Jest ne fantaziram in ne bluzim :roll:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI So nov 01, 2008 9:04 pm

Govoriš bedarije in s tem zavajaš druge forumaše. Si sploh prebral en sam test v tovarni znanja?
-Kako logiko pa imaš, da so rabljene zimske gume slabše od nalitega sranja? Jaz letos kupim nove recimo najboljše na testu DUnlop wintersport 3D in drugo leto ko jih dam spet gor so zanič ker so eno sezono rabljene? -Bog pomagaj!
Veliko ljudi kupi zimski komplet in potem recimo poleti menjajo avto pa jim ostanejo sezono stare, a vrhunske zimske gume in jih potem prodajajo za smešen denar.
Kake nalite, sej nismo več v povojnih časih nemške okupacije bog te nima rad!
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy So nov 01, 2008 9:08 pm

Mi imamo nalite gume na prikolici, ki jo rabimo 5× na leto. Jaz na avto nikoli nalite gume - ni šans. Tudi rabljene ne dam gor.
 
Uporabniški avatar
graal
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:33 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a graal So nov 01, 2008 10:42 pm

trust je napisal/-a:Zakaj vsi raje priporočate rabljene gume? Ali veste, da so rabljene gume v snegu slabše, kot pa nove nalite? Ampak nalite niso vredne svojga denarja, ker so v osnovi gume stare? Najbolje je kupit neko xx gumo NOVO in imaš mir. Kormoranke pridejo med 30-40 evri odvisno, koliko ima col stanejo pa skoraj toliko, kot rabljenepriznanih firm.

lp


Z kormorankami se poletel v pločnik, ko sem vozil umirjeno za bratrancem (honda Jazz), ko je on imel v prtljažniku novi pralni stroj. On je flegma zapeljal na asfaltiran hrib kjer je spodi stall cca. 1 cm vode. Mene pa je veselo v pločnik parkiralo. Rekel sem si NIKOLI več poceni gume pa raje kolesarim. No in ker me ni izučilo sem čez nekaj časa se usedel v očetov avto, kjer pa je imel 4 (mogoče celo več, ne vem) leta stare zimske gume (continental) in rezultat na mokri in spolzki cesti je bil to:
Slika.
Nalite, poceni plastike in stare gume? NIKOLI več! Če pa ni denarja za gume, pa to pomeni al da treba prodat avto al pa menjat za nižji rang oz. se odrečt čemu drugemu. na vsako leto pa pol dat teh 300€ za "varnost" pa nebi smelo bit problem. (3 sezone 1X letne + 1X zimske gume, predpostavljam da pač ne pride na isto leto, ker drugače je to na vsaka 3 leta 600€).


lp, Aleš.
Slika
 
Uporabniški avatar
povh
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: To jan 31, 2006 12:34 am
Kraj: med ovinki

Napisal/-a povh Po nov 03, 2008 7:28 pm

Jaz sem imel neke avstrijske obnovljene zimske gume na polotu 4 sezone, pa sem bil z njimi zelo zadovoljen. Zdržale so 180km/h (ble so do 160)-sm mogu probat, ker drugače nebi vedu. Ko sem jih zamenjal z novimi zimskimi gumami lassa nisem opazil nobene razlike, pa so obnovljene imele že zelo malo profila.
Na octavii imamo že dve sezoni obnovljene gume wintertact (nemške) iz gumedirekt.com, pa nimam kej rečt guma prime kot treba, tako na mokrem in suhem kot v snegu. Na splošno se obnašajo precej bolš kot letne continental, ki so original na avtu. Letos pridejo wintertact še na pol leta staro zafiro (pol ceneje, kot normalne nove).

Nism zihr ampak se mi zdi, je EU sprejela neko zakonodajo nedolgo nazaj, da morajo biti obnovljene pnevmatike podobne kakovosti kot nove, da bi jih ljudje kupovali, zaradi varčevanja z energijo in varstva okolja.

Jaz sem z obnovljenimi gumami zelo zadovoljen. Letne gume pa imam vedno običajne.
 
Uporabniški avatar
trust
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr maj 07, 2008 11:46 pm
Kraj: Nad Žirmi

Napisal/-a trust Po nov 03, 2008 8:00 pm

Jest bom letos vzel, kar Kormoranke za od točke a do točke b bodo vredu....se slišm po zimi pa bom povedal, kak so se obnesle.
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Po nov 03, 2008 8:03 pm

povh je napisal/-a:Zdržale so 180km/h (ble so do 160)-sm mogu probat, ker drugače nebi vedu.


Oprosti, ampak ala ti vera, da upas tak biser napisat. Ce bi sel avto 240 km/h bi tudi probal, da bi videl, ce gre? Zakaj neki pa so hitrostni indexi, si se kdaj vprašal? Upam, da je cim manj tebi podobnih na cesti, res... :?

LpF
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po nov 03, 2008 9:15 pm

Kormoranke in lassa sploh niso slabe gume, vsaj zimske ne, vsekakor so boljše od kakršnih koli nalitih ipd...jaz menjujem letne gume po vsaki sezoni, kupim vedno gume, ki so med najboljšimi ( lani continental premium contact 2, naslednje leto vredestein ) , zimske mi zdrzijo 2 sezone potem jih menjam, tudi ce imajo še profil..letos imam vredesteinke..bomo videli kako se bodo izkazale...nikakor pa niti ne pomislim da b vozil na starih, zlizanih, obnovljenih ali kakor koli slabih gumah.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic Po nov 03, 2008 9:32 pm

Ker nočemo na forumu brati tem :
Nalito gumo mi je razpi.z.dlo. Koga vse naj tožim in kdo je kriv ? :twisted:
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Po nov 03, 2008 9:34 pm

gofra je napisal/-a:
povh je napisal/-a:Zdržale so 180km/h (ble so do 160)-sm mogu probat, ker drugače nebi vedu.


Oprosti, ampak ala ti vera, da upas tak biser napisat. Ce bi sel avto 240 km/h bi tudi probal, da bi videl, ce gre? Zakaj neki pa so hitrostni indexi, si se kdaj vprašal? Upam, da je cim manj tebi podobnih na cesti, res... :?

LpF


Še dobro, da števci kažejo več kot se v resnici peljemo, verjetno so pomislili tudi na take modele, ki morajo izzivati smrt.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov