hooger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 20, 2011 7:07 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a hooger Pe okt 28, 2011 9:05 am

gusti85 je napisal/-a:Ma saj ti nisi resen ... potem pa kupec odpre temo na avtomobilizem.com in naredi slabo reklamo, zato prodajalec naslednji mesec proda samo 850 pnevmatik namesto 1000. Kaj se zdaj bolj izplača?


od kje pa tebi cifra 850? V trgovini je nemogoče zadovoljiti 100% svojih strank. Vedno bo določen %, ki mu nekaj ne bo všeč. Nekoga moti dot (bog ne daj, da so narejene prejšnji mesec). nekoga rok dobave (naroči preko spleta, naslednji dan kupi pri vulkanizerju, paket pa gladko zavrne).
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5044
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a sašo5 Pe okt 28, 2011 12:13 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Pa pojdi ti jutri k svojemu vulkanizerju, pa naroči ...........

tako se tudi dela_nikoli ne bom razumel, da lahko nekdo preko neta kupi gume, pa da so še povrhu ceneje kot pri vulkanizerju, ki ti jih mimogre, če si jih pri njemu kupil, zmontira in scentrira "zastonj"............. tiste s s spleta pa potem tlači v avto in išče vulkanizerja, ki mu jih bo zmontiral, pa še to za "bagatelo"

PS- resda se v našem koncu, daleč nanjižje cene gum in vulk. storitev, to je dejstvo, zato se pa kakšen izlet naredi (na koncu sveta pa vseeno nismo) in maš gume kake hočeš in še "poceni".....

Evo malo reklame: obiščite Škalerja, Lašiča ali Furlana(ali Špica v Krškem/Podlog) in dobili boste kaj vam srce poželi......1/2 Zagreba - Hrvaške kupuje tukaj, pa bo še za marsikoga dobro...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a TrijoAdijo Pe okt 28, 2011 12:49 pm

sašo5 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Pa pojdi ti jutri k svojemu vulkanizerju, pa naroči ...........

tako se tudi dela_nikoli ne bom razumel, da lahko nekdo preko neta kupi gume, pa da so še povrhu ceneje kot pri vulkanizerju, ki ti jih mimogre, če si jih pri njemu kupil, zmontira in scentrira "zastonj"............. tiste s s spleta pa potem tlači v avto in išče vulkanizerja, ki mu jih bo zmontiral, pa še to za "bagatelo"

PS- resda se v našem koncu, daleč nanjižje cene gum in vulk. storitev, to je dejstvo, zato se pa kakšen izlet naredi (na koncu sveta pa vseeno nismo) in maš gume kake hočeš in še "poceni".....

Evo malo reklame: obiščite Škalerja, Lašiča ali Furlana(ali Špica v Krškem/Podlog) in dobili boste kaj vam srce poželi......1/2 Zagreba - Hrvaške kupuje tukaj, pa bo še za marsikoga dobro...


Tut jest tega ne razumem...morda zato, ker vedno kadar kupujem gume, preverim ceno na spletu, potem pa še pri mojem vulkanizerju in nato še pri njegovi konkurenci :D
In jih vedno kupim le pri mojem vulkanizerju, ker so vedno najceneje (gume + ventili + montaža + balans) :D
Kar se tiče reklame:
X2!
In tudi iz BiH prihajajo po gume k naštetim vukanizerjem... :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a .com Pe okt 28, 2011 1:28 pm

@ trijoadijo...

kaj bluziš o tem, da je težko dobit DOTxx11???
v katerikoli ''štacuni'' ali pri vulkanizerju sem bil, sem dobil najmanjši DOT 2711
kupil pa sem ta teden(43 teden) gume, katere imajo DOT 4011!!!
tako da, ne klobasaj prosim neumnosti!!

LP
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a IcEm4n Pe okt 28, 2011 2:23 pm

Da pa je konec oktobra 2011 nemogoče dobit gume z DOTxx11 (kot nekateri pravjo v tej temi), pol pa tud ne vem... :lol: :lol: :lol: :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a TrijoAdijo Pe okt 28, 2011 3:40 pm

.com je napisal/-a:@ trijoadijo...

kaj bluziš o tem, da je težko dobit DOTxx11???
v katerikoli ''štacuni'' ali pri vulkanizerju sem bil, sem dobil najmanjši DOT 2711
kupil pa sem ta teden(43 teden) gume, katere imajo DOT 4011!!!
tako da, ne klobasaj prosim neumnosti!!

LP


No, potem pa še avtorju teme obelodani, kje si gume gledal / kupil in mu prihrani sive lase... :lol: :lol: :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a legendarac Pe okt 28, 2011 3:59 pm

Pred enim tednom sem kupil gume v Mercatoru v Mariboru en komplet z DOT 2211, drugi pa z DOT 3011.
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a HPF Pe okt 28, 2011 4:11 pm

legendarac je napisal/-a:Pred enim tednom sem kupil gume v Mercatoru v Mariboru en komplet z DOT 2211, drugi pa z DOT 3011.


To pri mesu, al pri oddelku sadja in zelenjave? (Hec..)
Sam med pregledovanjem nisem naletel na dosti gum po xx11, precej jih je blo proti koncu xx10.
 
Uporabniški avatar
Mister Twister
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne jul 11, 2004 8:09 pm
Kraj: kamnik

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Mister Twister Pe okt 28, 2011 4:14 pm

na gumax.net dubu DOT 3811 prejšni teden. skor nism mogu vrjet :)
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a belkaena Pe okt 28, 2011 5:42 pm

Jaz na sletu kupujem mnogo stvari, ker je enostavno in ceneje. Letos sem kupil TS830 dimenzije 205 55 16 91H za ceno 97 eur in za premontažo, centriranje ter ventile plačal 20 eur pri vulkanizerju v okolici Lj. Skupaj torej 410 Eur, če pa to vajin vulkanizer naredi ceneje pa lepo prosim za informacijo kje, da se prihodnje leto tja napotim. TrijoAdijo, sašo5 prosim :?:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a TrijoAdijo Pe okt 28, 2011 7:03 pm

Je že sašo5 naredu "reklamo"....No, to glih ni reklama, ampak je splošno znano dejstvo, ker 3/4 SLO prihaja v naše konce kupovat in montirat gume.
Nazadnje sem pri nas kupoval letne gume 215/40/17....povsod po internetu je bila cena med 92€ - 98€/kom. Pri "naših" sem jih dobil za 81€/kom., pa čeprav so imeli na spletnih straneh ceno 93€...Now go figure.. ;)
aja....in ker je DOT zelo aktualen...gume so bile kupljene maja letos...DOT na gumah 5110 ;) (da ne bo kdo brihtn, pa da ne bo reku, da sem dubu gume z dot-om 0107)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Pe okt 28, 2011 8:54 pm

MBtouran je napisal/-a:Meni so na gume direkt napi sa li da me vedo dot-a, je pa v meji dveh let, na mimovrste da je 2010.
Zato sem nabavil gume pri lokalnem vulkanizerju dot 33/11 in se po nizji ceni kot na netu

Pa ti veš kdaj je bil 33 teden 2011 ?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a MBtouran So okt 29, 2011 6:48 pm

Ja vem, ker nisem nepismen kot ti!

Kaj si sploh hotel povedati s tvojim vprašanjem?
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a X-Hair Ne okt 30, 2011 7:52 pm

Kolk kompliciranja s tem dotom. :lol:

Torej, sezona 08/09 Kupil gume Blizzak LM-22 stare 2,5let. Top. :mrgreen: Komplicirat pri vulkanizerju nisem hotel, rekel sem le. S tem dotom ti ne bom kompliciral, dolgo itak ne bodo zdržale :mrgreen: , je pa dejstvo, da če stvar ne bo držala v dežju, jih dobiš nazaj. Brez problema prva sezona in tudi na ostali dve, se ni za pritoževati. Po treh sezonah in starosti 4,5let oz dobrih 5. Pa dale so skozi vsegaboga. Bemti, vredna vsakega evra, ko sem ga dal.


Letos naročil nove, LM-30 na tej spletni strani. Dobil račun, pa še en račun, pa nekaj o gumah, pa še neki list ..... z dotom 2011. Neko brezvezno blatenje. OK, če se gre zaradi dota in dogovora, prov. Sicer pa, WTF?!?. Oprijem bo pri obeh enak. :DDD

4011, dobra :D
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Ne okt 30, 2011 8:49 pm

Dosti folka se je na drugih forumih našlo, ki pravijo da mora guma malo stat ko pride iz firme, tako da ni najboljše da imaš lih mesec dni stare gume že takoj montirane. Nevem sicer razlage in podlage, če pa je kdo bral o tem pa jo lahko napiše še sem ali pa pove svojo teorijo.

Tema pa je itak prerasla v to kdo ma večjega E-k**** in čimnovejši DOT, vse to brezveze, ker nobena guma ni po 3 letih hin, če pa je pa ni bla vredna pol pizde mrzle vode.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a MBtouran Po okt 31, 2011 4:05 pm

Ker je nekdo napisal, da bi naj pnevmatike nekaj casa lezale, to prodajas veselo naprej.

Po postopku vulkanizacije je pnevmatika gotova in pripravljena na uporabo.
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a SuperVeloce Po okt 31, 2011 6:52 pm

Tako je, gumena snov se spreminja le s starostjo, pod vplivom UV in drugih vremenskih vplivov...

En mesec stare gume ni potrebno v kleti starati, kot da si kupil zalogo rujnega vina... Vsekakor se pa bolj kot leto izdelave pozna izpostavljenost vremenskim pogojem in UV žarkom. Tisti, ki imamo celo leto avto na vremenu, pač več kot 5 sezon nimamo kej mahati z gumami. Če pa ima nekdo avto večino cajta v garaži na suhem in temnem, je pa druga zgodba...
when in doubt, flat out
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a NoFear85 Po okt 31, 2011 7:47 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Dejstvo je, da je gume z DOT XX11 zelo težko dobit, če pa jih že, pa moreš imet veliko srečo. Dejstvo je, da je guma z DOT 4010 ravnopravšnja za montažo in uporabo.


Zanimivo. Ocitno sem posebnez oz nekaj vec od ostalih.

Lani sem narocil 2 kompleta gum, razlicne dimenzije, razlicen proizvajalec, oboje prek istega spletnega ponudnika. Razlika v narocilu cca 10 dni. Prve bile narocene v zacetku marca 2010, dobim jih DOT0710, druge narocene konec marca, DOT0910. ocitno res tezava z dobavo. Ker sem imel nesreco, sem eno gumo kasneje presekal, sem pri lokalnem vulkanizerju narocil novo gumo in jo presenetljivo dobil z DOT1310. Torej govorim o narocilu 9 gum, 2 razlicna prodajalca in v vseh primerih gume stare par tednov.

Pa da ne bo pomote, nisem tezil oz zahteval nic takega, razen dimenzij in model gume.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5044
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a sašo5 Po okt 31, 2011 8:05 pm

MBtouran je napisal/-a:Po postopku vulkanizacije je pnevmatika gotova in pripravljena na uporabo.

ma ja da ne :roll:

Si bil na kakem šolanju, katerega se rec. udeležijo boljši vulkanizerji ala Furlan recimo :?:
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Po okt 31, 2011 8:40 pm

"Mlada" guma reagira hitreje, vendar se pregreje tudi hitreje.

To pomankljivost "mlade" gume se da delno odpravit z nežnim utekanjem gume, pa vendar se ne bo morala nikoli primerjat z tri leta staro nerabljeno gumo.

Guma deluje podobno, kot kovina in če ji pustiš, da se malo "ukali" s časom bo potem delovala odlično. Če boš pa "surovo" gumo takoj forsiral se bo pa začetka obanšati kmalu podobno, kot utrujenost materiala pri Al.

Torej, ljudska fama, da mora biti guma iz pečice je delno napačna (v bistvu je edina prednost nove gume odzivnost in odzivnost v dežju). Recimo pri daljši obremenitvi se bo pa slabše izkazala (ovinki, zaviranja, pospeševanja,....).


Citat človeka ki je delal na Savi.

Deloma se strinjam z zgoraj napisanim iz svojih izkušenj. Peljite se z novo savo s3 hitro po ovinkih par km. Gumo mi je cefralo, zdaj je na astri že tretjo sezono (tudi poleti) ima še sicer ene 5-6mm profila ampak obnaša se dosti lepše kot prej ko je bila nova.

1. ni več (pre) mehka
2. nima več (pre) velikega profila

Vsi ki primerjate stare letne z novimi zimskimi pa ste hecni, poglejte kolk ma letna profila kolk pa zimska in ravno to ni za primerjavo po mastni cesti.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov