Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a AgitatoR Če okt 03, 2013 5:39 am

Saj ne da te razumem. Sam sem na istem kot ti, pa ne vozim zimskih poleti.
Si razmišljal o celoletni ?
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 921
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a radar Če okt 03, 2013 5:57 am

DePalmo je napisal/-a:
Easycore je napisal/-a:Drugače pa razni Alpin in ostale "top" gume... če bi preživel pozimi na cesti 8h na dan, in bi bil odvisen od dobrih gum potem bi verjetno kupoval takšno obutev... za vožnjo po mestu pa tu in tam na kakšno smučarijo in s ketnami v prtljažniku pa nimam potrebe po gumi za 110€ ki bi bila totalno neizkoriščena.


Po tej logiki bi tudi jaz za svojega moral kupiti nekje srednji rang. V celem letu naredim cca 10-12.000 km. Pa mi na kraj pameti ne pade da bi vzel nekaj srednjega (sploh pa ne savo :roll: ) in to predvsem zato ker če me kje preseneti sneg (kot me je lansko zimo v Idriji), se hočem peljat dalje in ne obtičat. Če bi lansko leto imel neke srednji rang gume, bi lahko kar parkiral in čakal da neha padat, tako sem se pa pripeljal cca. 30km v konkretne klance ter doline in to brez verig. Sicer jih imam s sabo, za vsak slučaj, a jih še nisem montiral. Ok, razen ko sem imel savo na prejšnjem avtu...

Sicer pa, kakor komu paše. Če se slovenci ne ubijajo dnevno s savo, boš verjetno tudi ti preživel ;)


ne pretiravaj s savo.... po tvoji logiki bi se vsi pobili z njo...
enkrat probaj res slabo gumo (maragoni in co.)... potem pa komentiraj..

sava je za svojo ceno čist solidna guma (sploh v manjših dimanzijah http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821)

drugače pa za vsakega normalnega voznika je dovolj, razen če je be.dak za volanom, potem pa mu nobena guma ne pomaga.
moja avta sta opremljena čez zimo z gy ug8 in s3 (samo, da bo letos S3+) ...

in tudi v dežju niso tak polom, kot tukaj nekateri pišete, za v sneg so zakon, včasih so pa imele glavno slabost, da so se hitro obrabile ...

dobr je ko imamo v slo same šumije, alonsote, pa rossije, ko pa pade 1 cm snega in ena ploha, pa pol slovenije stoji .... :huh:
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a sonic Če okt 03, 2013 9:07 am

=swen= je napisal/-a:Prosil bi vas za nekaj pomoči.
Kupiti moram nov set zimskih gum, a ker ne delam veliko kilometrov jih bom imel na avtu TUDI poleti.
Zavedam se, da se bodo zaradi poletne vročine hitreje postarale, a da kupujem še letni set pnevmatik se mi ne splača. Še zimske je vprašanje če jih bom zvozil v štirih letih.
Vozim se po ravninah (60% avtoceste ostalo mešano), edino kar bi želel je oprijem v mokrem (v suhem me ne skrbi, sneg je pa na cesti malokrat tako da me tudi ta ne skrbi)
Kaj bi izbrali v 205/55/16 če imate na voljo le spodnje modele:


V tvojem primeru, nobenih od naštetih, temveč celoletne Goodyear Vector 4Seasons. Res je, da so občutno dražje kot te zimske ki jih ti gledaš (res dobre zimske so v tej dimenziji sicer po cca 100 EUR), ampak imaš gumo, ki bo za zimo še sprejemljiva (verjetno celo boljša kot nekatere zimske ki jih gledaš, recimo Uniroyal je na ADAC testu dobil podobne ali slabše ocene kot GY 4 Seasons!), poleti bo pa itak veliko bolj primerna kot katerakoli zimska.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Bostyan87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: So avg 27, 2011 4:59 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a Bostyan87 Če okt 03, 2013 12:44 pm

radar je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Easycore je napisal/-a:Drugače pa razni Alpin in ostale "top" gume... če bi preživel pozimi na cesti 8h na dan, in bi bil odvisen od dobrih gum potem bi verjetno kupoval takšno obutev... za vožnjo po mestu pa tu in tam na kakšno smučarijo in s ketnami v prtljažniku pa nimam potrebe po gumi za 110€ ki bi bila totalno neizkoriščena.


Po tej logiki bi tudi jaz za svojega moral kupiti nekje srednji rang. V celem letu naredim cca 10-12.000 km. Pa mi na kraj pameti ne pade da bi vzel nekaj srednjega (sploh pa ne savo :roll: ) in to predvsem zato ker če me kje preseneti sneg (kot me je lansko zimo v Idriji), se hočem peljat dalje in ne obtičat. Če bi lansko leto imel neke srednji rang gume, bi lahko kar parkiral in čakal da neha padat, tako sem se pa pripeljal cca. 30km v konkretne klance ter doline in to brez verig. Sicer jih imam s sabo, za vsak slučaj, a jih še nisem montiral. Ok, razen ko sem imel savo na prejšnjem avtu...

Sicer pa, kakor komu paše. Če se slovenci ne ubijajo dnevno s savo, boš verjetno tudi ti preživel ;)


ne pretiravaj s savo.... po tvoji logiki bi se vsi pobili z njo...
enkrat probaj res slabo gumo (maragoni in co.)... potem pa komentiraj..

sava je za svojo ceno čist solidna guma (sploh v manjših dimanzijah http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821)

drugače pa za vsakega normalnega voznika je dovolj, razen če je be.dak za volanom, potem pa mu nobena guma ne pomaga.
moja avta sta opremljena čez zimo z gy ug8 in s3 (samo, da bo letos S3+) ...

in tudi v dežju niso tak polom, kot tukaj nekateri pišete, za v sneg so zakon, včasih so pa imele glavno slabost, da so se hitro obrabile ...

dobr je ko imamo v slo same šumije, alonsote, pa rossije, ko pa pade 1 cm snega in ena ploha, pa pol slovenije stoji .... :huh:



Ne pretirava s Savo je kr pravilno napisal. Natačno tako bom povedal lahko ko je nova je dobra ampak po 2+ letih je živa plastika!!! Sem imel na svojem BMW-ju Sava 205/55 R16 nevem kakšen model in me niti ne zanima so bile stare 2,6 leta in jaz sem mislil kako se je folk vozil z RWD-ji xxlet nazaj ko ni bilo DSC-ja, če pa vedno gori lučka! Na ovinkih nisem smel niti taknit gasa. Potem sem kupim Michelin stare slabe 1 leto uf razlika 70% to pa ni malo OK!! Lahko so dobre dokler so nove ampak potem pa samo še za na odpad imam Michelin sedaj so stare 4 leta ampak še vedno boljše držijo kot pa Sava ko so bile stare 2 leti. Tako, da jaz Save ne kupim NIKOLI VEČ!!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a DePalmo Če okt 03, 2013 7:19 pm

radar je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Easycore je napisal/-a:Drugače pa razni Alpin in ostale "top" gume... če bi preživel pozimi na cesti 8h na dan, in bi bil odvisen od dobrih gum potem bi verjetno kupoval takšno obutev... za vožnjo po mestu pa tu in tam na kakšno smučarijo in s ketnami v prtljažniku pa nimam potrebe po gumi za 110€ ki bi bila totalno neizkoriščena.


Po tej logiki bi tudi jaz za svojega moral kupiti nekje srednji rang. V celem letu naredim cca 10-12.000 km. Pa mi na kraj pameti ne pade da bi vzel nekaj srednjega (sploh pa ne savo :roll: ) in to predvsem zato ker če me kje preseneti sneg (kot me je lansko zimo v Idriji), se hočem peljat dalje in ne obtičat. Če bi lansko leto imel neke srednji rang gume, bi lahko kar parkiral in čakal da neha padat, tako sem se pa pripeljal cca. 30km v konkretne klance ter doline in to brez verig. Sicer jih imam s sabo, za vsak slučaj, a jih še nisem montiral. Ok, razen ko sem imel savo na prejšnjem avtu...

Sicer pa, kakor komu paše. Če se slovenci ne ubijajo dnevno s savo, boš verjetno tudi ti preživel ;)


ne pretiravaj s savo.... po tvoji logiki bi se vsi pobili z njo...
enkrat probaj res slabo gumo (maragoni in co.)... potem pa komentiraj..

sava je za svojo ceno čist solidna guma (sploh v manjših dimanzijah http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821)

drugače pa za vsakega normalnega voznika je dovolj, razen če je be.dak za volanom, potem pa mu nobena guma ne pomaga.
moja avta sta opremljena čez zimo z gy ug8 in s3 (samo, da bo letos S3+) ...

in tudi v dežju niso tak polom, kot tukaj nekateri pišete, za v sneg so zakon, včasih so pa imele glavno slabost, da so se hitro obrabile ...

dobr je ko imamo v slo same šumije, alonsote, pa rossije, ko pa pade 1 cm snega in ena ploha, pa pol slovenije stoji .... :huh:


Nič ne pretiravam, sem jih imel na 206ki 2x nove, vedno stran vržen denar. Pač imam rad neko stopnjo oprijema po mokri, suhi in sneženi cesti. Da niti ne omenjam da ko s savo parkrat zakoplješ na asfaltu je z njo konec, se ni snega držala čist nič več (guma stara manj kot pol leta!), za razliko od rabljenih 4 leta starih UG7, katere sem takrat kupil ker mi je sava dopizdila in sem jih vrgel stran (ja, praktično nove, v smeti!). In me tudi ne mika da bi probaval kakšne še slabše...

A veš zakaj pol Slovenije stoji? Zato ker jih veliko vozi na savi ;) in ti potem mislijo kok je sneg nevaren, kok vseto drsi in kok sem jaz norec, ko se po snegu peljem skoraj normalno (seveda na Continentalkah).
Sem pa že nekajkrat omenil in bom zate še enkrat. Mojo mat sem komaj prepričal (ok, sem ji jaz kupil gume, ker prvotno je hotela savo in sem jo kar poslal do vulkanizerja pa se naj sama zmeni - se ni... save nebi kupil, pa če mi plača zato) da vzame UG8... in a veš kak je rezultat? Zgubila je strah pred snegom na cest in tudi ona noče več save. Prej ko je pa vozila na savinih gumah je vsako zimo cincala če bi šla kam in tudi dostikrat sem jo moral peljat na šiht ali v trgovino ker je bilo malo snega na cesti.

In če bi ljudje začeli kupovat boljše gume, bi tudi vozili normalno ob dežju ali snegu, ne pa da padejo tri kapljice dežja in se po AC peljemo 80 km/h.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a Jerch_ Če okt 03, 2013 7:35 pm

kaj potem meni prirporočate? imel te slavne continental ts850. zadovoljen.. predvsem v mokrem in plundri. a kaj ko delam 45.000km letno (20k na zimo), vecino po ac pri visokih hitrostih..
bi bila potem michelin prava? katera je še dobra guma z malo obrabe?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a ~toMmy~ Če okt 03, 2013 8:02 pm

DePalmo je napisal/-a:In če bi ljudje začeli kupovat boljše gume, bi tudi vozili normalno ob dežju ali snegu, ne pa da padejo tri kapljice dežja in se po AC peljemo 80 km/h.


:pivo

Točno tako! Ok, enim sicer ne bi pomagal tudi najboljši avto z najboljšimi gumami, ampak se strinjam, da so verjetno glavni razlog za čisto presrane voznike že ob malo poslabšanih razmerah ravno slabe gume, poleg seveda slabo vzdrževanega podvozja (npr. menjava amortizerjev šele ko do konca spustijo dušo).
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a =swen= Če okt 03, 2013 9:56 pm

sonic je napisal/-a:
=swen= je napisal/-a:Prosil bi vas za nekaj pomoči.
Kupiti moram nov set zimskih gum, a ker ne delam veliko kilometrov jih bom imel na avtu TUDI poleti.
Zavedam se, da se bodo zaradi poletne vročine hitreje postarale, a da kupujem še letni set pnevmatik se mi ne splača. Še zimske je vprašanje če jih bom zvozil v štirih letih.
Vozim se po ravninah (60% avtoceste ostalo mešano), edino kar bi želel je oprijem v mokrem (v suhem me ne skrbi, sneg je pa na cesti malokrat tako da me tudi ta ne skrbi)
Kaj bi izbrali v 205/55/16 če imate na voljo le spodnje modele:


V tvojem primeru, nobenih od naštetih, temveč celoletne Goodyear Vector 4Seasons. Res je, da so občutno dražje kot te zimske ki jih ti gledaš (res dobre zimske so v tej dimenziji sicer po cca 100 EUR), ampak imaš gumo, ki bo za zimo še sprejemljiva (verjetno celo boljša kot nekatere zimske ki jih gledaš, recimo Uniroyal je na ADAC testu dobil podobne ali slabše ocene kot GY 4 Seasons!), poleti bo pa itak veliko bolj primerna kot katerakoli zimska.


Hvala za odgovor. Imaš kak link do testa, sam namreč ne najdem primerjalnega testa kjer bi videl kako se obnese napram zimskim.
Saj bi vzel celoletno, ampak me malo skrbi da bi imel težave v snegu, recimo ko bi šel smučat v Cerkno...

Če me razumete; raje vzamem zimsko gumo, pa sem miren pozimi in poleti.

Je pa minus ta, da je večja poraba avta, večja obraba gum, hitrejše staranje, slabši poletni performanci, a vseeno dovolj dobri da sem za volanom lahko 'miren'. Pač žrtvujem malo gume, saj gume pri mojih kilometrih kljub celoletni uporabi ne bom zradiral v teh treh, štirih letih dokler so gume še nekako primerne za uporabo. Tako da mi povečana obraba ne predstavlja nikakršne ovire.

Morda ve kdo kje bi ugodno dobil Goodyear Vector 4 Seasons 205/55 R16?

Če bi se odločil za zimsko, sta mi pa všeč glede na €/dobljenim naslednji pnevmatiki:
Bridgestone Blizzak LM-32 za 75€
in
Vredestein Snowtrac 3 za 70€

Hvala vsem za mnenja in nasvete! :pivo
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a DePalmo Če okt 03, 2013 10:15 pm

Jerch_ je napisal/-a:kaj potem meni prirporočate? imel te slavne continental ts850. zadovoljen.. predvsem v mokrem in plundri. a kaj ko delam 45.000km letno (20k na zimo), vecino po ac pri visokih hitrostih..
bi bila potem michelin prava? katera je še dobra guma z malo obrabe?

Žal nevem kaj bi ti priporočil. Ko najdem dobre gume, se jih držim kot pijanc plota :)

Nekateri hvalijo Michelin Alpin A4 (al kak so že), ampak mislim da je to kar nova guma in se še neve koliko se prevozi z njimi. In upam da so tudi izboljšali kvaliteto, da guma ne postane trda v treh, štirih letih, kar je nekako značilno za michelin.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a AgitatoR Pe okt 04, 2013 7:12 am

Swen, je čisto vseeno katero vzameš. Ker jo boš poleti zlizal da bodo vse lamele gladke in otrdele. Naslednjo zimo boš samo zatostil zakonu, ne boš pa imel. Zimske gume.
Sam v zadnjih letih delam cca 4 tisoč km na sezono. Manj kot 20 tisoč na štiriletno življensko dobo gume.
Vseeno uporabljam dva kompleta dobrih gum, ker guma je edini stik s cesto in to v velikosti/površini štirih razglednic in tukaj ni veliko prostora za kompromise.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a sonic Pe okt 04, 2013 8:17 am

=swen= je napisal/-a:Hvala za odgovor. Imaš kak link do testa, sam namreč ne najdem primerjalnega testa kjer bi videl kako se obnese napram zimskim.
Saj bi vzel celoletno, ampak me malo skrbi da bi imel težave v snegu, recimo ko bi šel smučat v Cerkno...
Uporabi gogle.
Glej, ne da se mi sedaj iskati testov, sem jih pa kar nekaj našel pred časom, ko je na to temo nanesla neka debata na finance.si. In takrat sem ugotovil, da sem brezveze za svojega golfa takrat kupil nove letne gume in potem še nove zimske, ko pa bi lahko mirno vzel celoletne, glede na moje potrebe.
Tudi ljudje so zelo zadovoljni s temi celoletnimi Goodearkami- pri nas in v tujini, ko bereš razne komentarje na forumih itd.

Če me razumete; raje vzamem zimsko gumo, pa sem miren pozimi in poleti

Žal z zimsko gumo ne moreš biti miren poleti. Jaz bi rekel da je v poletni vročini voziti z zimskimi gumami, bolj nevarno kot voziti pozimi z letnimi (če ni snega ali ledu, le nizka temp.)
In kot ti je vmes napisal še @Agitator, zimske boš z vožnjo poleti najbrž uničil, tako da boš naslednjo zimo imel zanič gume...


Je pa minus ta, da je večja poraba avta, večja obraba gum, hitrejše staranje, slabši poletni performanci, a vseeno dovolj dobri da sem za volanom lahko 'miren'. Pač žrtvujem malo gume, saj gume pri mojih kilometrih kljub celoletni uporabi ne bom zradiral v teh treh, štirih letih dokler so gume še nekako primerne za uporabo. Tako da mi povečana obraba ne predstavlja nikakršne ovire.
Pa pri malo kilometrih tudi povečana poraba ne bo nanesla prav veliko.

Saj bi vzel celoletno, ampak me malo skrbi da bi imel težave v snegu, recimo ko bi šel smučat v Cerkno...
Saj pravim, kolikor sem gledal komentarje ljudi, z zimsko in tudi snežno vožnjo, z celoletnimi nimajo težav. Seveda so prave zimske gotovo še boljše (čeprav to velja predvsem za najboljše izdelke, sicer pa morda niti ne, če kupuješ ceneno).

Skratka imaš naslednje opcije, ki si sledijo glede na priporočjivost:
- imeti dva kompleta gum (najbolj priporočljivo)
- imeti celoletne
- voziti celo leto letne gume, pozimi pa verige v prtljažniku
- voziti celo leto zimske (najmanj priporočljivo).

Ob izbiranju srednjih dveh opcij bi tebi bolj priporočil celoletne (ker praviš da bi voil na smučanje v Cerkno), sicer bi ljudem, ki zares lahko ob sneženju pustijo avto doma, lahko svetoval tudi letne za vse leto. Najoblje je seveda imeti dva ustrezna kompleta, na poletno vožnjo z zimskimi pa res raje pozabi.

Pa še to - a je nujno da so 16 colska kolesa? OK, najbrž pač imaš take feltne, a vseeno vprašam.
Namreč če imaš 205/55 R16, verjetno lahko uporabiš tudi 15-colske 195/65 R15, ki bodo opazno cenejše. Za kateri avto pa gre?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a =swen= Pe okt 04, 2013 9:56 am

Najprej najlepša hvala za vajina komentarja! :)

Gre se za Renault Megana 2007 (Hatchback 1.6 16V).
Ja, sem tudi sam razmišljal o nabavi 195/65R15 a bi potem potreboval še nova platišča.
Cenovno bi bilo malo dražje kupit platišča + gume 15" proti nabavi le gum pri 16". Zato sem se odločil kar za 16" gume.

Evo sem našel en test, sicer ne letošnjega ampak iz 2011.
http://www.autobild.si/files/2011/10/te ... 202010.pdf

Po testih se vidi, da je edina uporabna celoletna pnevmatika le Goodyearova Vector 4Seasons.
In če gre testu verjeti, res ni veliko slabša od zimske pozimi in poletne poleti.
Ma nič, si bom kar tele celoletne privoščil. :) Tudi po prebiranju tujih forumov vidim, da pnevmatike ne kritizirajo ampak jo prej pohvalijo...

Res bo komplet malo dražji (96€ * 4 = 384€), kot pri prej omenjenih zimskih pnevmatikah, ampak bom poleti sigurno na boljšem, pozimi v mokrem in v snegu bomo pa še videli.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a sonic Pe okt 04, 2013 2:03 pm

[quote="=swen="
Gre se za Renault Megana 2007 (Hatchback 1.6 16V).
Ja, sem tudi sam razmišljal o nabavi 195/65R15 a bi potem potreboval še nova platišča.
Cenovno bi bilo malo dražje kupit platišča + gume 15" proti nabavi le gum pri 16". Zato sem se odločil kar za 16" gume.[/quote]

Pa si pri kalkulaciji upošteval da lahko 16" platišča (in letne gume, ki so verjetno gor) tudi prodaš?

Po testih se vidi, da je edina uporabna celoletna pnevmatika le Goodyearova Vector 4Seasons.
In če gre testu verjeti, res ni veliko slabša od zimske pozimi in poletne poleti.
Ma nič, si bom kar tele celoletne privoščil. :) Tudi po prebiranju tujih forumov vidim, da pnevmatike ne kritizirajo ampak jo prej pohvalijo...

Res bo komplet malo dražji (96€ * 4 = 384€), kot pri prej omenjenih zimskih pnevmatikah, ampak bom poleti sigurno na boljšem, pozimi v mokrem in v snegu bomo pa še videli.
No, če kje dobiš GY 4seasons v dimenziji 205/55 za 96 EUR po komadu, je to res ugodno, kolikor sem gledal so v tej dimenziji ponavadi precej dražje... Ampak pomojem še vedno boljša odločitev kot voziti zimske poleti...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 921
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a radar Pe okt 04, 2013 3:41 pm

DePalmo je napisal/-a:
radar je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Easycore je napisal/-a:Drugače pa razni Alpin in ostale "top" gume... če bi preživel pozimi na cesti 8h na dan, in bi bil odvisen od dobrih gum potem bi verjetno kupoval takšno obutev... za vožnjo po mestu pa tu in tam na kakšno smučarijo in s ketnami v prtljažniku pa nimam potrebe po gumi za 110€ ki bi bila totalno neizkoriščena.


Po tej logiki bi tudi jaz za svojega moral kupiti nekje srednji rang. V celem letu naredim cca 10-12.000 km. Pa mi na kraj pameti ne pade da bi vzel nekaj srednjega (sploh pa ne savo :roll: ) in to predvsem zato ker če me kje preseneti sneg (kot me je lansko zimo v Idriji), se hočem peljat dalje in ne obtičat. Če bi lansko leto imel neke srednji rang gume, bi lahko kar parkiral in čakal da neha padat, tako sem se pa pripeljal cca. 30km v konkretne klance ter doline in to brez verig. Sicer jih imam s sabo, za vsak slučaj, a jih še nisem montiral. Ok, razen ko sem imel savo na prejšnjem avtu...

Sicer pa, kakor komu paše. Če se slovenci ne ubijajo dnevno s savo, boš verjetno tudi ti preživel ;)


ne pretiravaj s savo.... po tvoji logiki bi se vsi pobili z njo...
enkrat probaj res slabo gumo (maragoni in co.)... potem pa komentiraj..

sava je za svojo ceno čist solidna guma (sploh v manjših dimanzijah http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821)

drugače pa za vsakega normalnega voznika je dovolj, razen če je be.dak za volanom, potem pa mu nobena guma ne pomaga.
moja avta sta opremljena čez zimo z gy ug8 in s3 (samo, da bo letos S3+) ...

in tudi v dežju niso tak polom, kot tukaj nekateri pišete, za v sneg so zakon, včasih so pa imele glavno slabost, da so se hitro obrabile ...

dobr je ko imamo v slo same šumije, alonsote, pa rossije, ko pa pade 1 cm snega in ena ploha, pa pol slovenije stoji .... :huh:


Nič ne pretiravam, sem jih imel na 206ki 2x nove, vedno stran vržen denar. Pač imam rad neko stopnjo oprijema po mokri, suhi in sneženi cesti. Da niti ne omenjam da ko s savo parkrat zakoplješ na asfaltu je z njo konec, se ni snega držala čist nič več (guma stara manj kot pol leta!), za razliko od rabljenih 4 leta starih UG7, katere sem takrat kupil ker mi je sava dopizdila in sem jih vrgel stran (ja, praktično nove, v smeti!). In me tudi ne mika da bi probaval kakšne še slabše...

A veš zakaj pol Slovenije stoji? Zato ker jih veliko vozi na savi ;) in ti potem mislijo kok je sneg nevaren, kok vseto drsi in kok sem jaz norec, ko se po snegu peljem skoraj normalno (seveda na Continentalkah).

Sem pa že nekajkrat omenil in bom zate še enkrat. Mojo mat sem komaj prepričal (ok, sem ji jaz kupil gume, ker prvotno je hotela savo in sem jo kar poslal do vulkanizerja pa se naj sama zmeni - se ni... save nebi kupil, pa če mi plača zato) da vzame UG8... in a veš kak je rezultat? Zgubila je strah pred snegom na cest in tudi ona noče več save. Prej ko je pa vozila na savinih gumah je vsako zimo cincala če bi šla kam in tudi dostikrat sem jo moral peljat na šiht ali v trgovino ker je bilo malo snega na cesti.

In če bi ljudje začeli kupovat boljše gume, bi tudi vozili normalno ob dežju ali snegu, ne pa da padejo tri kapljice dežja in se po AC peljemo 80 km/h.


Da ne bo pomote - zaradi save se ne boš ubil..! Za avtomobile nižjih razredov je čisto konkurenčna guma za solidno ceno. Še enkrat poudarjam, pojdi se peljati z maragoni, kormoran in co. zimskimi gumami (jih imamo na določenih službenih avti in si vsi želimo, da pridemo na avto, ki ima montirano savo, ker to so gume, ki bi jih morali pa res prepovedati.. žal tako je in nisem policaj po poklicu).

Sava je imela drugače izredno slabe gume, če se ne motim efekta - letne, ki pa so bile samo za v kanto (res je drselo z njimi)...

na leto naredim cca 50.000 km in nikoli nisem imel problem, da bi delal zastoje (vw polo, guma sava) in še zmeraj trdim, da za majhne avtomobile in normalne šoferje, bo sava guma zdržale brez skrbi in sploh niso problematične za v sneg, ravno nasprotno....
imel eno zimo conti 830P - ni večjega sranja za v sneg (nikamor), res pa je, da je tiha, prodal in lani kupil UG8 (prej sem imel UG7) in je razlika 100% - avto R Laguna karavan in jih omenjene conti niso pasale..

zastoji so zato:
- ker narod ima pol avto na lizingu in jih je strah pelat normalno in nima za gume oziroma popravilo (kot primer ti povem, da sem pred leti prodajal gume 225/45/17, stare 6 let in vse to opisano, profil pa cca 6 mm in so se mi na bolhi skoraj stepli zanje (cena je zrasla za 300 % - sami kupci so jo dvigovali in na kuncu so šle na bmw serije 5..)
- ima čangšlang gume,
- ima stare gume (med drugim sem delal precej časa pri vulkanizerju in je prišel ata s svojimi gumami starimi 14 let in jih je hotel montirati in mu jih nismo),
- so premajhne kazni, ko se ljudje vozijo v snegu z letnimi...
- ....

Če bo snega dosti, pa greva lahko probat...

drugače pa smo pred leti bili eni redkih, ki smo prebili Ljubelj z avstrijske strani pred zaprtjem zaradi sneženja (in ja sava je bila na avtu... v dimenzijah 185/65/14)

še vedno sem mnenja, da si naj narod raje kupi savo za gumo, kot pa da vozi na starih gum uveljavljenih proizvajalcev - čas naredi svoje.

iščem test, kjer so testirali gume po nekaj letni uporabi in takrat, če se ne motim je zmagala ug7 ostali vrstni red se je pa precej spremenil.
testi so delani v določenih dimenzijah in tudi z določenim avtom in ne smemo posploševati, da je potem isti model gume najboljši tudi v čisto X dimenziji.. in na čisto drugem avtu...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a maniaxxx Pe okt 04, 2013 4:23 pm

To glede starosti ti dam pa čist prav, itak pa tud sava je boljša od kitajk, ki so zadnje čase moderne, sploh pri kakih "hudih" avtih. Je pa kormoran guma čist nekje v rangu save, torej bolj kot ne šrot :mrgreen:

Za sneg so bile še najboljše ene barum, ki so bile delane prav za sneg in led ( so mele še lukne za žebljičke ) ( Niti ne vem kako so se znašle na avtu), tam sem pa štartal po snegu v tak klanec da danes še pomislil ne bi, da bi šel tam se vozit...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
dkrajnc26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So okt 05, 2013 5:02 am

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a dkrajnc26 So okt 05, 2013 5:34 am

Pozdravljeni

Močno razpisana tema, me je privabila k temu, da sem se tudi jaz registriral in da napišem odgovor.

Hjah, kaj naj rečem glede SAVE ESKIMO S3 - Odlična guma za manjše avtomobile, tako kot so določeni trdili, vendar več kot r15 žal nimam osebnih izkušenj.
Namreč moja ima cliota in na njih r13... chjaoooo, punca pride z njimi kamorkoli želi, ni nekakšen ekstremni ljubitelj oziroma voznik snega a vseeno, lani z dvema letoma starimi sava gumami, preko marsikaterega klanca brez težav... torej, čez savo nimam kaj za reči, ne vem pa kako se obnese na večjih avtomobilih in tukaj sem tudi sam v težavah, kajti kupujem omenjeno dimenzijo z katero se je ta tema sploh začela.

Skratka, da ne bo neke zamere do določenih vendar, lahko imate ne vem kakšno gumo na avtomobilu vendar če ne znate voziti ob razmerah in se ne znate prilagoditi občutku v avtu oziroma ga poslušati kako se gume vrtijo, potem boljše, da nikamor ne greste.

Namreč, osebno pa nimam pojma kaj naj fliknem na avtomobil... zdaj orignalne zimske na avtomobilu, katere sem dobil zraven passata so bile bridgestone in moram reči, da imam avtomobil od leta 2010... na avtu narejenih 140 tisoč kilometrov in če nebi odšel v kaput profil gume, bi jih še imel.. skratka, izjemno zadovoljen z njimi

O savi torej, sem iz lastnih izkušenj videl, da za male avtomobile je guma dobra, vendar za mojega passata, ki je le malce večji, sem enostavno izgubil tisti občutek, da bom z njimi lahko ustvarjal veliko, pa čeprav naredim kar dosti km v zimskem obdobju, vendar ob extremnih razmerah pride v upoštev vsekakor clio.

Torej, kaj kupiti... kljub kar nekaj prebranimi komentarji še vedno nisem nekak odločen... Za denarno omejitev sem se odločil nekje do 80 evrov po gumi, brez težav dam za gume 110 ali več... vendar zakaj, kot sem zgoraj omenil, sem doma v mestu in če so že extremne razmere ( mi ni potrebe na cesto) vzamem cliota in še kolikokrat na zimo je zares pošteno snega na cestah ?
Hjah mogoče maximalno dvakrat

Torej kaj vzeti ?

Hvala
 
Uporabniški avatar
mimax
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To maj 08, 2007 11:26 am

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a mimax So okt 05, 2013 3:37 pm

Poskusi morda z Nokian WR D3 http://www.gume-pnevmatike.com/products ... pid/827595,

ravno je še okoli zastavljene meje in je precej boljša od Save.

Če so vozniki zadovoljni in testi dobri, verjetno nimaš kaj zgrešiti.
avtogume com
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a trakus So okt 05, 2013 6:30 pm

Zdravo, jaz bi pa kar tukaj vprašal. Zimske gume bodo continental ts850 in če je v homologaciji napisan hitrostni razred H, lahko jaz pri zimskih uporabim tudi gume razreda T? Kot drugo pa me zanima če naročim originalna jeklena platišča, dobim zraven vijake ali se take stvari vedno kopujejo zraven?
hvala in lp
 
dkrajnc26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So okt 05, 2013 5:02 am

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a dkrajnc26 So okt 05, 2013 6:46 pm

Hja, so mi tudi priporočali nokian... tudi ni slaba guma baje

Ammm, mah... probam jaz kar lepo z savo, pa kar bo - bo :) Drugače pa če bo potrebno v hrib rinat, bomo pa vzvratno, mi osebno ni tuje :) hehe

Srečno
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Katere 205/55/R16 zimske gume?

Napisal/-a bostjannn So okt 05, 2013 9:42 pm

Poceni in dobre gume so tudi tele http://www.gume-pnevmatike.com/products ... pid/856873 Jaz sem jih imel na prejsnem avtu, sicer prejsno generacijo, a sem bil z njimi zelo zadovoljen. Nova generacija je baje se boljsa.

@ trakus: zimska guma je lahko do 2 hitrostna razreda nizja od letne, torej lahko imas t razred
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov